Plánovač města

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14288
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14288

Host
Ahoj, chci se poptat: znáte někdo, nebo používáte jiný plánovač města než je Foemanager? Ten je super, ale dnes na mě vyskočila hláška, že cca od dubna bude zpoplatněn (asi 2000 dolarů ročně) a do toho fakt nejdu. Díky za info
 

Svatej

Legenda
Dobrá otázka, taky bych potřeboval náhradu.

Navíc je tu ta zajímavá otázka, zda je možné stránku která funguje díky datům FoE zpoplatnit (autorská práva na obrázky budov? etc..)
Bylo by teoreticky možné zpoplatnit třeba herní wiki?
 

Dědeq

Znalec
Abychom mluvili konkrétně a o něco přesněji, informace Ingwelanda, tj. člověka, který provozuje Foemanager, zní zhruba následovně:
Bla bla bla, mám hosting u Amazonu, který za to chce 1924 babek ročně předem, nebo to taky můžu platit měsíčně, což je mnohem dražší, bla bla bla.
Páč na to nemám a mraky vás to využívá, tak mě můžete prostřednictvím Patreonu kapku zadotovat, a to buď pravidelnou měsíční částkou, nebo jednorázově. Když dáte víc než 100 babek, můžete si se mnou psát.
Je tam aktuálně 13 lidí, co mu přispívají 5 $ měsíčně, 3 po dvacce, jeden kilo.

Závěr: rozhodně to nestojí 2000 dolarů ročně pro uživatele, nýbrž to jsou náklady Ingwelanda na hosting.

Nicméně náhradu neznám.

je možné stránku která funguje díky datům FoE zpoplatnit
Těžko říct, jelikož by k odpovědi muselo být známo, jaké jsou podmínky využití FoE api, případně jaká je dohoda provozovatele Foemanageru s Inno. Komunitní stránky být zpoplatněny dmsn mohou, jelikož by pak nebyl zpoplatněn jejich obsah, ale práce, kterou si jejich provozovatelé dají s tím, aby (platící) komunita mohla svůj obsah nerušeně vkládat, spravovat a užívat.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru