Podmínky pro vložení nápadů.

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Joxer

Psavec
Zcela nevím, jestli tenhle nápad patří do této kategorie a neptří do sekce vylepšení fóra, ale hodim to sem pro všechny.
Momentální stav sekce pro vkládání nápadů je takoví, že začínající hráči řeší své problémy či ještě svojí neznalost všech souvislostí ve hře nápadem, který je spíše souhrnem neznalostí, než znalostí a nápadem, co neřeší ani výsledek neznalosti samotného podávajícího.

Na jiných herních fórech je toto bezvadně pokryto možností vkládání do sekce s nápady až po dosažení "X" dní od doby registrace na fóru.
Řešení:
Navrhuji stejné řešení, tedy možnost přispívat do sekce s nápady až po dosažení nějaké délky po registraci. Zároveň takto uzpůsobená sekce slouží jako poděkování pro ty, co se nějakou dobu už podílejí na běhu hráčské komunity. Samozřejmě, že bych nejspíše podle délky nebyl sám schopen přispívat do této sekce, ale i na toto je myšleno v podmínkách pro vložení a hráč co nemá dobu pro vložení může najít druhého hráče, co tu délku splňuje a skrze něj návrh podat. Pak je větší jistota v to, že návrh má hlavu a patu v návaznosti na systém nebo pojetí hry. Ve většině případů už samotnej hráč, vybraný hráčem nesplňující tuto dobu, eliminuje nesmyslnost zadání tím, že návrh přepracuje, nebo zcela odmítne s odkazem na počínající neznalost hry v návrhu.
Toto fórum má tu výhodu, že již disponuje kvalitnima hráčema, co pro informaci a znalost nemusí chodit daleko. Mohl bych jmenovat, ale jména těchto hráčů jsou zde již známá a navíc bych mohl být vystaven pokáráním za opomenutí nějakého kvalitního rádce. Já sám těmto rádcům vděčím za mnohé postupy ve hře, co můj účet hodně vylepšují a samotná rada od těchto hráčů slouží jako návrh pro zlepšení mé osobní taktiky hry. Znalost hry je nejlepším rádcem v této sekci, proto bych ponechal tuto sekci jen hráčům, co splňují tuto podmínku, tedy "dobu registrace účtu" (délku součásti herní komunity) zde na fóru.

Souhlasíte s tímto návrhem?;)
 

Svatej

Legenda
1) Naprosto racionální nápad s kvalitním odůvodněním.
2) PROTI

Dost lidí se registruje na fórum právě skrze to, že chtějí podat nějaký návrh. Pokud by jsi to pomínil minimální hranicí aktivity na fóru, ať už dobou od registrace, množstvím napsaných příspěvků či získaných liků, stejně to nezabrání vkládání "vogonské poezie". ;) Maximálně to odradí právě takové lidi, kteří sem přišli jen kvůli nápadu od nějaké další činnosti. Nebudou vědět proč to nemohou udělat a tak z fóru odejdou. Osobně, radši budu mít fórum plné aktivních (i když na špatných místech) hráčů, než plné "mrtvol".

Pokud něco, pak, je-li to z programátorského hlediska možné, podmínit napsání nového nápadu
a) použitím funkce "HLEDAT" bezprostředně před vytvořením nápadu (rozmezí max 10 minut).
b) dodržením šablony nápadů.
c) dodržením správné sekce - Zakázání vkládání příspěvku do sekce "Nápady předané vývojářům" komukoliv krom moderátorů či jiných členů CZ týmu.

Což jsou tak 3 nejčastější chyby u nápadů.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak začátečník je hráč který třeba díky tomu že bude aktivní se časem stane pokrocilym a často některá ta nová témata vzniknou z neznalosti, nicméně díky zájmu o problematiku.
Od toho spíš jsou moderátoři aby vyhodnotili to ci ono téma.
Takže úplně zakázat vkládání nových podnětů a otázek by nebylo nejspíš úplně šťastné.
Souhlasím prakticky s tím co psal Lord Frundor.
 

DeletedUser5384

Host
Přestože vím,co Tě k tomuto návrhu vedlo ;), musím říci svoje NE . Spíš z idealistickýho názoru,že i z blbýho zrní může vyrůst, třeba jen občas, dobrá pšenice, když se jí dá péče. Byla by škoda tu malou šanci odmítnout jentak šmahem.
LfD:
1) co mi zabrání v tom,zadat téma,vyhledat,jít si uvařit kafe,zakouřit a následně bez přečtení rovnou naplácat nějakou husitskou splácaninu?
2)V tom nejedu,nedělám to taky :D
3)To je na moderátory,řešení je v zamčení příslušného vlákna.
 

Svatej

Legenda
1) hele, možná jsem zbytečně optimistickej, ale pokud to alespoň 1 z 50 autorů duplicitních vláken donutí si nejdřív přečíst že už se to řešilo a snad i zabrání řešení dalšímu, stojí to za to. ;)
(Ty děláš jako by jsi to měl programovat ty nebo co :p)
2) No vidíš, tak já jsem asi ten jedinej de.... detektiv co to dělá!:cool:
3) Jó když na tohle naposled odpovídal moderátor (již se řešilo:D) tak napsala že z nějakého důvodu může zavřít buďto celou sekci, nebo nic, že jednotlivé vlákno v té sekci zavřít nejde. ALe nejsem si jistej jestli to bylo před XenForem nebo po něm, takže na téhle platformě to možná možné je, netuším.
 

DeletedUser12887

Host
tak moderátor spíš upozorní, že téma už bylo probíráno nebo ze příspěvek z důvodu duplicity či přehlednosti fóra byl smazán, případně z nějakého jiného důvodu, jenže těch otázek a různých námětů, které někoho napadnou je tolik, že je jasné, že se budou opakovat, protože napadnou i další hráče
řešení by bylo spíš v tom, aby nebylo co vymýšlet a co měnit, když všechno bude fungovat jak má apod..

jinak pak spíš by teda byla lepší nějaká všeobecná sekce něco jako posezení u jonika a podsekce nápady třeba z hospody :)
 

DeletedUser12887

Host
Jinak spíš se tyhle nápady množí i tím, že se spousta hráčů obrací na support tym, který ale řeší úplně jiné věci..
Hodně často tu je teď zmiňovano, obracím se na fórum protože support tym psal ať se svým názorem podělim s ostatními hráči na globálním fóru..
 

Dědeq

Znalec
Taky proti. Je to idealistické, tudíž svádějící k ideologii.
Všechno už tu bylo řečeno, takže jen podpořím: kromě práce moderátorů, kteří by to mohli lépe prosévat, by dmsn měla k poměrně rozsáhlé hře existovat soustava podrobnějších návodů. Mám na mysli systémových, ne jen hráčská "wiki how-to". Typickým příkladem je CvC, kde je sice všude napsáno, že např. Observatoř přidává k podpoře kasáren, ale bez dlouhodobější zkušenosti a neustálého vyptávání se u ostatních hráčů a hledání na anglicky psaných fórech člověk prakticky nemá možnost dozvědět se, co to nejen JE podpora kasáren, ale taky co to znamená a k čemu to slouží.
Takže lepší dokumentace a popis funkcí a mechanismů, jedním slovem návod, by určitě hodně prospěl v mnoha směrech, mj. i v tom, který je předmětem tohoto vlákna.
 

DeletedUser12887

Host
Tak spousta informací je právě na wiki i na české verzi, která mimochodem vůbec není špatně zpracovaná dokonce si troufám tvrdit že v některých aspektech je mnohem podrobnější než en wiki..
co spíš chybí je odezva přímo tam..je to pouze pro čtení ale není zpětná reakce..
CvC samo o sobě má podrobný popis přímo zde na fóru..já osobně z toho čerpal samozřejmě nejlíp se vše naučí přímo v praxi..
Tím bych i rád poděkoval všem kteří tyto sekce zpracovali tak i za to, že jsem měl tu čest si s nimi resp.. proti nim zabojovat.
CvC konkrétně sekce návody oddíl 7)
zejména se na tom podíleli hráči Lawnot66 a ThomasJir
nicméně v těch navodech je shrnuto asi vše
a každý kdo cokoliv zpracoval si zaslouží dik
není ani složité si tam cokoliv během několika vteřin najít a v případě nejasností se na to zeptat
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
CvC konkrétně sekce návody oddíl 7)
Jo, díky, to je dobrý tip, pravda je, že zpočátku jsem se tam i díval, ale než jsem si začal s CvC opravdu hrát, stejně jsem tomu moc nerozuměl... :)
A lecčemus nerozumím dodnes. (Asi bych na to měl založit nové vlákno, ale když už se o tom bavíme...)
  1. Třeba faktor podpory a jeho rozdělení směrem od velitelství. Na mapě jsem se díval na rozlehlé cechy, a nikde jsem nezaregistroval, že by se podpora armád v hexech směrem od velitelství zmenšovala (HQ má plácnu 50 %, ostatní hexy plácnu 25 % - a to všechny stejně, nikoli čím vzdálenější, tím méně). Nebo jsem to vůbec nepochopil, což není vyloučené :)
  2. Nikde jsem se nedočetl, že NPC mohou také útočit. Což asi útočí, protože když vlastním nebo obléhám hex ve vnitrozemí, v logu událostí se někdy objeví bílá vlajka, zdroj neznámý, a něco mi sundavá jednotky. Někdy jednu nebo dvě, někdy to shodí celý obleh, a to dost rychle. Zdůrazňuji, že to není u vyloďováku, takže to nebude žádný cech mimo mapu, který by se mi (prý) také označil jako neznámý zdroj.
  3. Potom například vzorec pro výpočet bonusu podpory: jestliže platí
(x*3+y)/z
x - velkolepé budovy
y - podpora kasáren (+Observatoř)
z - faktor podpory

a v době železné je faktor podpory 1, pak teoreticky pokud budu mít úroveň cechu 10, Deal na lvl 10, Vasila na lvl 10 a observatoř na lvl 5, měl by vzorec vypadat jako
(60*3+400+50)/1=630
Nicméně hexy mimo velitelství mají podpůrný bonus 0 %, velitelství samo pak má 25 %. Kde se tedy uplatní to číslo 630?​

A našlo by se pár dalších věcí, které jsou mi pořád utajené, ačkoli nejsem líný se po nich pídit.
Ovšem hold tvůrcům návodů na fóru stále patří, o tom není diskuse.
 

DeletedUser12887

Host
tak od té doby se minimálně jednou změnila pravidla v CvC
možná se změní opět
ale pokusím se odpovědět na některé dotazy až budu na PC
doba železná má kromě velitelství 25% ale až po dosažení úrovně cechu na odpovídající hodnotu faktor 0
směrem od velitelství v zavislosti na síle cechu se počítá nejvyšší bonus pro velitelství a koeficientem pak na následné sektory
dříve se ještě počítalo podle toho ze útočily agresivní NPC což byly sektory určité na mapě zpravidla nechranene
dnes to same nebo podobnou funkci mají cechy které taková území chtějí získat

sílu a hodnotu obrany tvoří celé spektrum sine slávy dosažena úroveň a určite VB cechu které v součtu tvoří tu základní hodnotu a sílu nicméně po změně pravidel už to není vůbec rozhodující jelikož mě nezajímá jak silné bude území na procenta obrany ale na tom jak aktivně budu schopen buď útočit nebo bránit

NPC v dnešní podobě nemůže samo o sobě útočit a útočící cech může přes vylodovaci sektor útočit vždy

cech s úrovní nejvyšší dám příklad třeba 75 což je v ČR a možná na světě jediný
CHAOS Arvahall tam se dá celkem zřejmě zjistit zda jsou pokryté všechny sektory na nejnáročnější mapě
faktor 1 je z důvodu ze by velitelství nemohlo mít žádnou podporu ve chvíli kdyby základní hodnota byla nula nebyl by nikdy žádný jiný výsledek než nula
nicméně to počítání na vzorce já nikdy přímo nepochopil lepší se zeptat někoho kdo to vymyslel

co je jiste že útočící cech má podporu nula a z toho vycházím já
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
Jinak spíš se tyhle nápady množí i tím, že se spousta hráčů obrací na support tym, který ale řeší úplně jiné věci..
Hodně často tu je teď zmiňovano, obracím se na fórum protože support tym psal ať se svým názorem podělim s ostatními hráči na globálním fóru..

No, chudáci supportíci! Fakt jim nezávidím, ani pokud by je INNO v tisících eurech platili! Ale možná by pomohlo, kdyby jim místo odkazu na fórum rovnou řekli, že to je ptákovina! Třeba by to od profíků vzali a i tady by se to líbilo!
Jde jen o to, že nevím, jestli to udělat můžou.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru