Podpůrné účty

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Chtěl bych se zeptat vedení, zda mají metody na poznání podpůrných účtů - například IP adresy či jiné metody.

a co se pak stane s hráčem, který tyto účty používá?
budou mu smazány jen ty podpůrné nebo i hlavní účet?

Ano, ptám se ze zvědavosti, nemusí být prozrazeny podrobnosti. Stačí mi odpověď ano/ne/nechceme sdělit + odpověď na důsledky pro hráče a účty.

fmash-

Znalec
Dělám si samozřejmě legraci, jen mi to přišlo roztomilý. Nejsem vedení, takže už nechám prostor někomu kompetentnímu, pokud se ozve. Každopádně podle informací z pravidel hry i zde z fóra snad mohu prozradit, že samozřejmě taková pravidla jsou, společná IP adresa je jenom jedním z poznávacích znaků, který ještě sám o sobě nesvědčí o existenci multiúčtu, a ban a smazání města rozhodně hrozí i hlavnímu účtu. Domnívám se, že komplexnější odpověď ti stejně nikdo nedá, ale pokud ano, sám si ji rád přečtu.

Mě by spíš zajímalo, a co jsem se díval, v historii to tu bylo velmi žhavé téma, co lze považovat za podpůrný účet. Multiúčet je jasná věc bez diskuse, ale nějak jsem nabyl dojmu, že dřív se trestalo i to, že někdo dal třeba kámošovi surky zadarmo nebo mu nasypal ranec bodů, aniž by za to něco chtěl. Přitom to oba byli reální hráči, kteří hráli sami za sebe. To musela být značně úchylná doba.

DeletedUser5384

Host
Nejsem vedení, ale pokud vím,nástroje jsou a není to jen IP a Mac adresy. O postizích se můžeš dočíst i tady na fóru ve starších vláknech, většinou, co si pamatuju byly bany pro podpůrný, časově podmíněný ban pro hlavní účet a odebrání většinou FP z hlavního účtu,tedy z jeho VB, protože o ty především jde.

Ale řeknu ti,docela ses odkopal :D

KaseO

Community Manager
Člen týmu
Community Manager
Ano nástroje a postupy máme ;)

Standardní postup při porušení pravidla o podpůrných účtech je trvalá blokace všech zapojených účtů. U hlavního (podporovaného) účtu pak může na žádost majitele účtu být trest změněn na smazání všech velkolepých budov ve městě a odblokování účtu.

Kayro

Znalec
Ano nástroje a postupy máme ;)
Tak parada ted uz staci jen je zacit pouzivat.Multiuctu je ve hre cim dal vice a ani se nijak nezkryvaji,stejne jmeno jina cislovka.Take ruznych externich programku co napriklad hlidaji vyber pro rabovani je ve hre dost respektive jejich pouzivani.Nekolik dni mate odpojene cesty a par vterin po jejich opetovnem zapojeni prijde rabovani,to asi neni nahoda.

Aurelia Maxima

Nováček
Multiúčty se ve hře v pohodě používají, spousta z nich funguje roky bez trestu. To je bohužel smutná realita téhle hry. Možná jednou zbydou jen multiúčty, protože ostatní to společně s dalšími chybami hry otraví tak, že přestanou.

Naposledy upraveno:
Možná by to chtělo konkrétní podezření hlásit, místo spekulací. Uvést jména hráčů a okolnosti které nás vedou k podezření, že by to mohl být mulťák. Věřím, že podpora tohle prověří. Zkusme si představit, jak by fungovala policie bez svědků, bez důkazů. Její role by byla ztížená. Stejně tak to vidím i u podpory, kdy je nahlášení neocenitelnou pomocí. Pochyboval bych, že sama odhalí veškeré mulťáky lusknutím prstu. Věřím, že krom řešení běžných ticketů od hráčů probíhá určitá namátková kontrola, ale ta určitě nevyřeší najednou vše. Jestli má tedy někdo důvodné podezření, že někdo hraje nedovoleným způsobem, není nic snazšího, než dát tip podpoře. Abychom všichni mohli hrát v čistějším prostředí.

Aurelia Maxima

Nováček
Možná by to chtělo konkrétní podezření hlásit, místo spekulací. Uvést jména hráčů a okolnosti které nás vedou k podezření, že by to mohl být mulťák. Věřím, že podpora tohle prověří. Zkusme si představit, jak by fungovala policie bez svědků, bez důkazů. Její role by byla ztížená. Stejně tak to vidím i u podpory, kdy je nahlášení neocenitelnou pomocí. Pochyboval bych, že sama odhalí veškeré mulťáky lusknutím prstu. Věřím, že krom řešení běžných ticketů od hráčů probíhá určitá namátková kontrola, ale ta určitě nevyřeší najednou vše. Jestli má tedy někdo důvodné podezření, že někdo hraje nedovoleným způsobem, není nic snazšího, než dát tip podpoře. Abychom všichni mohli hrát v čistějším prostředí.
Ano, mohu potvrdit, že přesně takhle to funguje a FOE týmu za to patří velký dík. Díky, bez vašeho nasazení a neotřesitelné objektivity by tahle hra byla o něčem úplně jiném.

Kayro

Znalec
Premyslim jestli je to sarkasmus nebo ne :) Kazdopadne nejsem ve hre od toho abych bonzoval.Vytvorit program ktery porovna jmena lidi na serveru i bez nejakeho nahlasovani musi byt velky problem ale nastesti jak bylo psano " nástroje a postupy máme ".

Není to sarkasmus ani v nejmenším. Fajn, jestli ti nevadí, že jedno hřiště sdílíš s někým, kdo nehraje fér, neřeš. Ale mě to jedno není, takže pokud mám nějaké poznatky, že někdo nehraje až tak úplně podle pravidel, předám je dále a podpora si to nějak vyhodnotí. Udělám a dělám tak v každém takovém konkrétním případě. Možností dle čeho usvědčit mulťáka je nespočet, nebudu je jmenovat, bylo by to návodné, mohl bych mařit práci podpory a to nechci ani v nejmenším. Pokud bereš tohle jako ,,bonzování" tak bych i napsal, že to o tobě něco vypovídá, ale nenapíšu, protože tohle je v našich luzích a hájích takový obyčej, holt jsme pořád ještě mentálně východoevropská země a tomu středu se blížíme jen někteří. Pokud někdo stojí na straně padouchů, byť přímo zlo nepáchá, je úplně stejný, jako padouši samotní. Akorát, že z toho sám nemá profit jako oni, což je to úplně nejsrandovnější. Já z toho, že se mi podaří ,,odstřelit" takového padoucha profit jako hráč mám. Hřiště se pročistí a hra je fér.

Možná bys dle první poloviny příspěvku deset tohoto vlákna měl jasno a mohl sis odpustit svůj vesměs zbytečný příspěvek. Ale zatímco si čtení člověk osvojuje na prvním stupni ZŠ, schopnost porozumět psanému textu si někteří neosvojí možná nikdy . Kolik jsem takových ,,odstřelil" nevím a není to moje věc. Podpora se zpovídá svým nadřízeným, svému svědomí, rozhodně ne hráčům. Já pokud mám důvodné podezření na porušení pravidel pouze dám podnět k prošetření. Dále jde věc mimo mě.

ladacert

Psavec
Kolik jsem takových ,,odstřelil" nevím a není to moje věc. Podpora se zpovídá svým nadřízeným, svému svědomí, rozhodně ne hráčům. Já pokud mám důvodné podezření na porušení pravidel pouze dám podnět k prošetření. Dále jde věc mimo mě.
No možná kdyby ti takový hráč házel klacky pod nohy tak už by to tak trochu tvoje věc byla nebo by tě to štvalo. Ovšem to bude zřejmě tím že se nepohybuješ mezi Top cechy.

Co je na tom za házení klacků pod nohy? Pokud hráč vykazuje nějaké nestandardní chování v součinnosti s hráčem jiným, tak to pouze nahlásím podpoře a ta ho prověří a zjištěná fakta vyhodnotí, protože má jistě mnohem lepší nástroje jak pachatele možných nepravostí usvědčit než já, pokud vidím hráče pepík.1 s městem Pepíkov a pepík.2 s městem Pepíčkov kterak si vzájemně mění atypické suroviny za divné kurzy, útočí s několika sekundovým odstupem, anebo si vzájemně nahazují budovy. Tady můžu jen tušit, pouze podpora může vědět. A pokud opravdu něco dotyčný provedl a bude potrestán, tak prostě smolík. Líto mi ho není ani v nejmenším, naopak.

LordFrunDor

Legenda
Premyslim jestli je to sarkasmus nebo ne :) Kazdopadne nejsem ve hre od toho abych bonzoval.Vytvorit program ktery porovna jmena lidi na serveru i bez nejakeho nahlasovani musi byt velky problem ale nastesti jak bylo psano " nástroje a postupy máme ".
Když si vzpomenu co všechno tu za ty roky proběhlo ohledně problémů spojených s tím že policajt, soudce i popravčí je jedna a tatáž osoba... definitivně sarkasmus! :D

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Ono to není tak lehké, nástroje jsou, lidé nahlašují, ale ani nástroj není schopný odhalit dobře spravovaný muťák :(
Tyhle lidi většinou moc dobře vědí co dělají a podpora je na ně kratká.

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.