Podpůrné účty

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Kayro

Znalec
Dobre spravovany multak si ve hre prece neda jmena Frantapepa1 a Frantapepa2,drzost lidi v tomhle smeru roste.A co programy na sledovani dokoncene vyroby pro rabovani,jejich odhaleni je uz asi uplne scifi.

LordFrunDor

Legenda
Frantapepa1 a Frantapepa2 je snadno ospravedlnitelný tím že jsi chtěl danou přezdívku která už ale byla zabraná. Navíc (tuším při registraci přes fcb) se některým hráčům po registraci generují jména automaticky s tím že mají později možnost je jednorázově změnit nebo ponechat. To jsou takové ty "archealos 25 poctivý, Argo budovatel, Mananuela 44 červená" ;) Můžeš z toho jednoduchou funkcí hledat způsob registrace vyloučit hráče kteří se registrovali přes fcb, ale stejně ti tam vyzbudou přezdívky které jsou relativně časté a je o ně prostě zájem. Sám mám v jiné hře přezdívku Frundor2 protože Frundor už byl zabranej někým jiným...

Co se týče toho jak spravovat podpůrnej účet, tak můžu mluvit jen z případů které znám kvůli tomu že se provalily = tedy z těch neůspěšných. ;)
Ale třeba zajímavou aféru jsme tu řešili cca 2 roky zpátky, kdy jednomu hráči dlouho procházelo to že získal účet od člověka který hrál roky jako opravdový účet a pak ho přestala bavit. Účet pak spravoval přes mobil na kterém se nepřihlašoval na svůj hlavní účet a připojoval se jen z veřejné wifi (tuším že to byla nějaká hospoda. Nebýt přímého udání jiným hráčem a následným screeningem toho co ten účet dělá (víceméně jen prodělává FB v nevýhodných náhozech na VB hlavního účtu) se na to dodnes nepřišlo.

Kdyby takovýhle hloubkový screening činnosti hráčů běžel 24/7/365 automaticky na všechny hráče, mulťáků by bylo mnohem, mnohem méně. Zároveň ale zátěž na servry by byla mnohem, mnohem větší.

dudasek

Znalec
.....a jelikož jen plundrujete DIA farmy a DIA za keš nekupujete navýšení výkonu servru nikdo nezaplatí :))

dudasek

Znalec
já o těch farmách uvažoval,čas byl,ale ochota ztrácet další čas ne...hraju tedy jen 1 svět,nebudu jednička,ale mě to nevadí...ale ten minulej Event mě naštval:kupoval jsem lístky i energitáky a výsledkem je nenamaxovaná budova a bronzová liga po splnění všech úkolů,hledání příhod,2*nákupu,trénink jen za stříbrné plánky a medaile....a nestačí to?!

d arvit

Odborník
a já mám jiný dotaz, co když vše proběhne v pořádku - od objevení hráče, zjištění že se opravdu protiví pravidlům - přijde potom trest??
těžko se to tu pro nezasvěceného pozná když tu neni žádný pranýř kde by byli potrestaní vyvěšeni (už jsem viděl hru kde bylo jasně vidět kdo byl potrestán, kým, za co a na jak dlouho - dokud se tam průběžně ukazovali nová jména bylo jasný že team a hra šlape - v okamžiku kdy přestali nastala takzvaná cochcárna a hra šla do do kytek..

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Tak pokud hráči opravdu prokáží, že má dva nebo více účtů, tak podpora okamžitě jedná.
Ovšem nikde nezveřejňují jejich jména a ani tresty, je to proti pravidlům. Za prokázaný mutiúčet je ovšem trvalý BAN, je také možnost nějaké domluvy o smazání podporovaných VB, s tím sem se setkala, ale to nebylo v případě obsluhy dvou a více účtů, to bylo za obchodování s body mezi světy.
Nejlépe by zde odpověděl někdo, kdo takové věci řeší.

Aurelia Maxima

Nováček
Tak pokud hráči opravdu prokáží, že má dva nebo více účtů, tak podpora okamžitě jedná.
Ovšem nikde nezveřejňují jejich jména a ani tresty, je to proti pravidlům. Za prokázaný mutiúčet je ovšem trvalý BAN, je také možnost nějaké domluvy o smazání podporovaných VB, s tím sem se setkala, ale to nebylo v případě obsluhy dvou a více účtů, to bylo za obchodování s body mezi světy.
Nejlépe by zde odpověděl někdo, kdo takové věci řeší.
Jak já se těším na den, kdy tohle v praxi opravdu uvidím. Zatím se mi to bohužel nepoštěstilo, narozdíl od těch dobře spravovaných mulťáků, o které zakopávám každý den.

d arvit

Odborník
je v pravidlech něco o zákazu strkání (podpora většího účtu menším(i) bez odpovídající nebo neodpovídající protihodnoty výměnou??

co jsem koukal do VOP tak tam to nijak vymezené neni..

Tomas 0482

Dopisovatel
A jak je to, když dva různé účty spravují dva různí lidé, první účet podporuje druhého, ale druhý nepodporuje prvního? Příklad můžou být třeba farmy, protože osobně nevím, co jiného dělat s výběrem bodů ze studánek, než přijít k nějakému hráči a sypat body do jeho VB, ale v tu chvíli je to jednostranné a spadá to pod tento zákaz o podpůrných účtech. Co bych měl tedy dělat s body, které vyberu ze studní? :confused: Ted se normálně bojím vybrat vlastní farmu :D

LordFrunDor

Legenda
Tomas 0482: Pokud po výběru bodů na farmě přijdeš k jinému hráči a vysypeš mu je do VB tak je to v pohodě do té doby, pokud je to vždy nebo skoro vždy jiný hráč. Pokud je budeš sypat jednomu jedinému hráči tak je to podpůrňák. Pokud ti ale za to bude prodávat zboží tak to je zase v pohodě. ;)

DeletedUser17134

Host
Kdyby si na této hře mohl hráč "vydělat" reálné peníze pomocí podpůrného učtu, tak by ty tresty a blokace dávaly smysl, ale takhle mi to přijde směšné. Je to hra a vývojáři by se spíš měli snažit o to, aby to opět hra byla a ne aby se tu z toho stalo jen něco na tahání peněz z lidí. A "podpora" by v první řadě měla sloužit k tomu, aby pomáhala hráčům a ne je buzerovala kvůli tomu, že když doma má někdo jeden počítač a chtěji hrát tři členové v domácnosti, aby je trestala..
V první řadě řešte problemy tam kde jsou a ne tam, kde je jen sami někteří vyhledávají. A těch problému má tato hra poslední dobou víc než dost a to hraji skoro od sameho začátku.

d arvit

Odborník
díky - já to hledal ve VOP, už jsem našel odkud jsi to vytáhnul
inu - vědět že něco jde je polovina cesty k tomu to udělat..

Kdyby si na této hře mohl hráč "vydělat" reálné peníze pomocí podpůrného učtu, tak by ty tresty a blokace dávaly smysl, ale takhle mi to přijde směšné. Je to hra a vývojáři by se spíš měli snažit o to, aby to opět hra byla a ne aby se tu z toho stalo jen něco na tahání peněz z lidí. A "podpora" by v první řadě měla sloužit k tomu, aby pomáhala hráčům a ne je buzerovala kvůli tomu, že když doma má někdo jeden počítač a chtěji hrát tři členové v domácnosti, aby je trestala..
dovolim si nesouhlasit:
1, když tu nejdou získat peníze tak je podvádění povoleno?? takže když budeme hrát třeba prší o peníze tak nesmíme podvádět a když budeme hrát jen tak tak můžeme?? a co když budeme hrát o sirky??

2, pokud si za peníze koupim výhodu kterou někdo jiný získá nefér jednáním zadarmo, tak chci aby byl po zásluze potrestán
stejně tak pokud místo peněz investuji svůj čas a úsilí za nějakým ziskem/postupem tak logicky nechci aby to měl někdo jiný bez onoho vynaložení úsilí

DeletedUser17134

Host
O jakém podvádění to mluvíš. Aby někdo mohl mít jakýkoliv učet, tak na něm musí hrát a v ten okamžik je to naprosto regulérní učet. Podle IP adresy poznají tak akorát to, že se připojilo více lidí z jednoho pc. A pokud je teď můj denní výběr nějakých 700bodu + odměny z HH a transportéru, CB a expe, tak se dostanu na nějakych 1000 bodu denně a pokud se je rozhodnu denně dávat na účet svému brachovy, který se kolikrát připojí na hru ode mě, když je tu na návštěvě, tak je to jen moje věc a nikdo nemá právo mi nařizovat jestli to tak jde nebo ne.

d arvit

Odborník
je to tvoje věc jen v případě že účet tvého bráchy je menší než tvůj
v opačném případě kdy tvůj účet je menší než bráchy (při častějším opakování) už by se to dalo nazvat strkáním

druhá věc by byla, jak je to tu s hraním z jedné IP a vzájemným (nefér) obchodem mezi účty z jedné IP, ale to už je otázka na vyšší moc než jsme my hráči...

DroneSpencer

Moderátor
Člen týmu
Tohle začíná zajímat i mne...
nechci mít žádný problémy a tak bych rád vyjádření přímo od AT, nikoliv spekulaci od hráče, děkuji.

Situace:

Máme hráče A, který je v éře zítřka. Hráč A si denně vybere produkci rychlo-tlačítkem za 5 dia, a případě, že ještě nemá expedici 64/64 jede expedici.
Dále hráč A nevykazuje žádnou aktivitu na tomto městě a věnuje se svému jinému městu.

Máme hráče B, který je v éře železné. Hráč B (železná) dostává od hráče A (zítra) takřka veškerou produkci FP.
Hráč B hráči A nic nedává (pouze dával pár bodů,dříve, aby si u hráče A získal potřebné nákresy)
Hráč B si na tomto světě pouze chce postavit farmu na diamanty, a chce setrvat v éře doby železné.

Hráči A a B se neznají jinak než přes hru.

Nyní k otázce:

Za podpůrný účet je tedy považováno:
- darování velkého množství FP hráči B
- darování velkého množství FP hráči B za té podmínky, že hráč A nevykazuje žádnou další aktivitu(krom občasné expedice).
- darování velkého množství FP hráči B s tím, že hráč B dá svojí produkci (ani ne 10% produkce hráče A) hráči A
- "darování" surovin hráči B hráčem A (zde darování rozuměj, například směnka bronz za modernu)
- dotování hráče B hráčem A z hlediska jak surovin (viz předešlý bod) tak zároveň dotování FP hráči B hráčem A.
- nic z výše uvedeného

děkuji za vaši odpověď

nechci ztratit svůj účet a navíc, tohle se možná hodí více lidem...

Myslím, že se to tu moc hrotí... Domnívám se, že podpůrným účtem je myšlen vyloženě multiaccount. To by se pak jinak mohla banovat i pomoc v rámci cechu. Nejednou mi byly takto (myšleno zadarmo) darovány surky z vyšší doby.

LordFrunDor

Legenda
Pomoc v rámci cechu problémová není za předpokladu že ta pomoc nepřichází od "mrtvých" účtů - třeba od dia farem. ;)

d arvit

Odborník
a já mám jiný dotaz, co když vše proběhne v pořádku - od objevení hráče, zjištění že se opravdu protiví pravidlům - přijde potom trest??
jak je to tu s hraním z jedné IP a vzájemným (nefér) obchodem mezi účty z jedné IP, ale to už je otázka na vyšší moc než jsme my hráči...
a ještě jeden dotaz, jak je to když někdo končí a rozhodne se veškerý svůj (hlavně fb) majetek dát někomu výše postavenému (desítky tisíc FB)??

Pomoc v rámci cechu problémová není za předpokladu že ta pomoc nepřichází od "mrtvých" účtů - třeba od dia farem. ;)
otázka je jaká je definice - mrtvého účtu :-D

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.