Podvody ve FoE - podezření na robota

Borat

Člen
Navázal bych na debatu ohledně podvodů s makry a aplikacemi třetích stran. Od počátku, co hraji FoE, se setkávám s oškubáním při příhozech na velkolepé budovy. Doposud jsem to bral jako náhodu. Pošlu příhoz a někdo ve shodný okamžik přehodí mě. Hra si odebere jen část mých bodů. Naprosto je znehodnotí a tak mě oškube bez odpovídající odměny. Náhoda. Mám si budovu před příhozem aktualizovat... Mám přihazovat postupně a v případě jiných příhozů přihazování třeba zastavit a nepřijdu pak o tolik...

Jaká je pravděpodobnost, že někdo sedí nad shodnou budovou ve shodný okamžik a zrovna se sejdou dva příhozy? A stává se mi to dost často.

Mám dva čerstvé zážitky a jsem přesvědčen, že jde o hlídacího robota. Přijdu k budově, kde mohu někoho výhodně přehodit. Past. V prvním případě jsem to začal dávat postupně, bylo dost času, než jsem svůj přehoz dokončil. Ve shodný okamžik se objevil další hráč s malým příhozem. (Nespočítaným, bez viditelné snahy o zisk.) Čímž mě zablokoval v možném přehození a moje již přihozené body znehodnotil. Náhoda, smůla...?

V druhém případě jsem dal celou částku. O 1 bod jsem měl přehodit jiného hráče. Já měl vydělat on tratit. Zrovna na vteřinu stejně někdo z vyšších hráčů poslal 10 bodů. On zrovna někdo na pohodlné 2. pozici se 400 body sedí nad příhozy ve shodný okamžik jako já a jen si tak pro radost přihodí 10 bodů pro nic za nic? Už jsem svým příhozem pak jako neměl koho přehazovat. Hra si vzala z mých bodů o 10 bodů méně, můj příhoz šel do kopru - byl nesmyslný bez odměny - a level se ukončil. 50 bodů v trapu.

Píšu to tady podesáté, jako že jde o chybu hry, neohlídané duplicitní příhozy. Ale nejspíš nejde. Tolik příhozů ve shodný okamžik? Podle mě se peru s nějakým hlídacím robotem. Na příhozech je vytvořena past a čeká se, kdo na ni skočí. Pak nějaká pirátská aplikace při změně příhozů provede podraz nečekaným příhozem. Jinak si tolik případů svého oškubání neumím vysvětlit. Mám tedy novou konspirační teorii.

Napadá vás jak ji ověřit? (Nejlépe odkazem na tu aplikaci, co tohle ve FoE provádí, abychom ji nasadili všichni.) ;)

Tak snad, jaký je motiv? Vyplatí se okrádat jiné hráče o 40-100 bodů pro ukončení levelu budovy? Ke konci bývá nevýhodné přispívat. Level budovy je dlouho nedokončený. Fakticky by to měl dotáhnout majitel budovy a dát ostatním vydělat. Asi by se majiteli budovy vyplatilo nasadit past na příchozí a oloupit je. Jenže, to jsou 3 hráči v domluvě? Majitel, někdo kdo mě potopí (mohl by to být i majitel) a někdo kdo stvoří past? Nejde o nějaké hrátky cechů? Rozhodně to nelze provést v ruce. Tedy, cech v domluvě a ještě s nelegální aplikací?

Tak snad, má to předpisové "policejní" řešení. Evidovat cechy, majitele a hráče, kde se to děje. Třeba se to děje pravidelně. Pak podávat návrhy na ban. Brát to jako přidružené dobrodružství ve FoE. :D
 
Naposledy upraveno:

Daniel V.

Psavec
Navázal bych na debatu ohledně podvodů s makry a aplikacemi třetích stran. Od počátku, co hraji FoE, se setkávám s oškubáním při příhozech na velkolepé budovy. Doposud jsem to bral jako náhodu. Pošlu příhoz a někdo ve shodný okamžik přehodí mě. Hra si odebere jen část mých bodů. Naprosto je znehodnotí a tak mě oškube bez odpovídající odměny. Náhoda. Mám si budovu před příhozem aktualizovat... Mám přihazovat postupně a v případě jiných příhozů přihazování třeba zastavit a nepřijdu pak o tolik...
1) Vy v cechu před náhozem nepíšete číslo pozice (1,2,3,4,5)?
2) Mě se ještě NIKDY nestalo.
3) Jen nepochopím to že to tady rozepisuješ?:)
 

Borat

Člen
1) Vy v cechu před náhozem nepíšete číslo pozice (1,2,3,4,5)?

Proč? To je zase odkaz na kolečka VB, co jsme řešili minule - aneb přežitek a zbytečnost? Jak souvisí cech s mými příhozy na VB?
Kolečka VB

3) Jen nepochopím to že to tady rozepisuješ?

Přicházím ve FoE pravidelně o desítky bodů výzkumu. To nestojí za komentář a případné řešení? Není to v pořádku. Zatím to vypadalo na nedomyšlenost FoE. Nově uvažuji o záměrné loupeži, protože poslední dvě události mě navnadily tak, že mohu někoho snadno přehodit. A místo toho kolize příhozů a moje ztráta? Dvakrát za sebou? (A minule jsem řešil, že si mnozí přehození hráči krutě stěžují. Vyžadují nějakou nepsanou morálku, že se nepřehazuje. Co jestli je FoE vyslyšelo a přehazující hráče trestá nějakým opatřením? I to je možné, když mám podezření na robota a nějaké automatické opatření.)
 

Daniel V.

Psavec
Proč? To je zase odkaz na kolečka VB, co jsme řešili minule - aneb přežitek a zbytečnost? Jak souvisí cech s mými příhozy na VB?
Kolečka VB
Žádná kolečka, před náhozem 1.9 se má napsat pozice, tím by se problém vyřešil, nebo snad nahazuješ sousedům?
Přicházím ve FoE pravidelně o desítky bodů výzkumu. To nestojí za komentář a případné řešení? Není to v pořádku.
To Ti věřím ale myslel jsem to tak že to tady zbytečně rozepisuješ -
Jen nepochopím to že to tady rozepisuješ?
- stačí napsat pár odstavců
 

Daniel V.

Psavec
V druhém případě jsem dal celou částku. O 1 bod jsem měl přehodit jiného hráče. Já měl vydělat on tratit. Zrovna na vteřinu stejně někdo z vyšších hráčů poslal 10 bodů. On zrovna někdo na pohodlné 2. pozici se 400 body sedí nad příhozy ve shodný okamžik jako já a jen si tak pro radost přihodí 10 bodů pro nic za nic? Už jsem svým příhozem pak jako neměl koho přehazovat. Hra si vzala z mých bodů o 10 bodů méně, můj příhoz šel do kopru - byl nesmyslný bez odměny - a level se ukončil. 50 bodů v trapu.
Další případ... můžeš poslat screen? nebo alespoň jméno nahazujícího
 

OffTheWall

Psavec
V předchozích příspěvcích zmiňuješ, že nemáš Arc, prostuduj si princip nahazování 1.9, budovy, do kterých investuješ, budou pravděpodobně zrovna inzerovány k náhozu v nahazovacím vlákně, není to nic neobvyklého.
 

Borat

Člen
Další případ... můžeš poslat screen? nebo alespoň jméno nahazujícího
Za a) už nevím, za b) uvažuji podvod a byl bych opatrný s ukazováním na někoho. Prostuduji si to při další kolizi příhozů, určitě přijde. Rok se tady nad tím podivuji.

Příhozy 1,9. Moc nerozumím. Arc level 80 dá 90% odměny navíc. Lze tak zhodnotit budovy jiným hráčům příhozem násobeným x 1,9. Přihazující netratí a na nižších pozicích lze vydělat. Strategii si z toho popisu "jak na to", ale neuvědomuji. K čemu je to dobré? Patrně jde o hráče s Arc 80 (koupený podle mě podvodem na černém trhu) a o spolupráci s majitelem budovy, co se snaží pojistit příhozy spřátelených hráčů před přehozením. Celé by to mohlo běžet skrytě v cechu, aby si hráči cechu vzájemně dopomáhali k postupu. Nevím přesně... (V podstatě obcházení pravidel hry a nějaká nepsaná pravidla a domluvené podvody?) :)

Nabízíte mi vysvětlení. Náhodný hráč k tomu přijde jak slepý k houslím běžným procházením VB. Patrně se mu povede získat připravenou pozici pro někoho jiného a vydělat (zatímco nějaký cech někde prská vzteky). Občas se mu povede přehodit někoho, kdo to špatně spočítal (nějakým x 1,9 a nemá pojištěné přehození). A pokud jsem zrovna u zajímavé VB, je možné že je někde v cechu právě inzerovaná a kutí na ní víc hráčů současně. Proto narazím často na kolizi příhozů? A lehce se mi také může stát, že jak začnu pracovat na přehození, honem mě někdo vyblokuje?

před náhozem 1.9 se má napsat pozice, tím by se problém vyřešil, nebo snad nahazuješ sousedům?

Pozice? Kam napsat a komu? To je řeč o cechu? Vy si v cechu inzerujete, kterou pozici VB si berete?

Samozřejmě že nahazuji přátelům, sousedům a členům cechu. Jiné přihazování ve FoE neznám. Ony jsou cechy, kde se přihazují domluvené hodnoty jen mezi členy cechu? Nějaké domluvené nepsané pravidlo? :)
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
A pokud jsem zrovna u zajímavé VB, je možné že je někde v cechu právě inzerovaná a kutí na ní víc hráčů současně. Proto narazím často na kolizi příhozů? A lehce se mi také může stát, že jak začnu pracovat na přehození, honem mě někdo vyblokuje?
Ano, přesně toto je možné.
Pozice? Kam napsat a komu? To je řeč o cechu? Vy si v cechu inzerujete, kterou pozici VB si berete?
Ano... skoro každý cech má vytvořené vlákno (v centru zpráv) s náhozem 1,9. Funguje to tak že Hráč tam hodí svou VB co chce nahodit, případně i konkrétní pozice které chce nahodit (má je pojištěné) a další hráči pak píšou kterou pozici nahazují právě aby nedošlo ke kolizi.
Příklad: Hráč A hodí odkaz na VB a napíše nahodit 1,2. Za chvíli přijde hráč B (s arcem 80 samozřejmě) vidí ve vláknu že chce někdo nahodit, tak napíše 1 (ještě nikdo před ním to nenahodil takže začíná od 1. místa) a nahodí. Za chvíli přijde další hráč C, vidí že chce někdo nahodit VB 1,2, v dalším komentáři vidí 1 (to znamená že pozice 1 už je nahozena) tak napíše 2 a nahodí 2. místo.
 

d arvit

Odborník
nic ve zlém, ale tebe mám zařazeného jako někoho kdo vůbec nerozumí základům, takže bych viděl chybu u tebe než v nějakém robotu zacíleném na tebe.. neznám nikoho ani jsem neslyšel zvěsti o tom jak je někdo takhle připraven o body...

Pozice? Kam napsat a komu? To je řeč o cechu? Vy si v cechu inzerujete, kterou pozici VB si berete?

vy si v cechu nepíšete kterou pozici si berete před náhozem?? to je úplný základ - napsat pozici kterou jdu házet, počkat 1-2s jestli někdo nenapíše ve stejný okamžik a teprve potom jdu nahazovat - hážu samozřejmě celou částku najednou - standard je odměna x1,9 pokud neni předem domluveno jinak.

hodit méně než 1,9 odměny bez předchozí domluvy v nezajištěné budově je jen rozdávání bodů..
 

Borat

Člen
hodit méně než 1,9 odměny bez předchozí domluvy v nezajištěné budově je jen rozdávání bodů..
Díky za vysvětlení, budu se i nadále držet pojmu "podvody". Nic takového nedělám a i tak ve FoE prosperuji a hra po mně takové praktiky nijak nevyžaduje. Spočítané zajištěné příhozy přece fungují i bez cechu. K čemu je tedy taková šaráda 1,9 v cechu dobrá? Urychluje to zhodnocování VB členům cechu? Tvrdit, že jde o základní znalosti hry, mi přijde přes čáru, když jde o nějaká prapodivná nepsaná pravidla cechů, co hru komplikují, zdržují a poškozují jiné hráče. (Minule jsme narazili na kolečka, že je každý zkušenější hráč zná, ale je to už starožitnost a dnes nemají žádný smysl. Nejsou na tom 1,9 příhozy s pořadníky shodně?)

Vypadá to, že když přijdu "chybou FoE ohledně duplicitních příhozů" občas o body, narazil jsem na budovu v "péči domluveného cechu". Smůla, fakticky podvod.

FoE každý den vyklopí desítky bodů výzkumu, které musí hráč nejlépe protočit přes VB. Princip FoE. V podstatě povinnost takto FoE hrát a na VB dennodenně přihazovat. Pokud jsem u toho pravidelně napálen a přijdu o denní body, kazí to celkový dojem z FoE.

Dále, neumím si představit, že by se celý cech musel každý den aktivovat a rozdat si navzájem body. Hru by to blokovalo. Už vidím, že má takový cech pravidlo, že třeba 50 bodů denně musí hráč protočit přes cech... Strašné.

Sháněl jsem hráče do cechu. Je tady plno hráčů, co cechy odmítají. Počítám, že většina příhozů na VB jede bez jakékoliv domluvy na "otevřeném trhu". Zpravidla příhozy na VB rozjedou hráči s příhozy v řádu stovek bodů a jasně počítají se svým Arcem. Tedy i ty zhodnocovací "příhozy 1,9" jedou hojně bez domluv a pořadníků. Jaký je pak poměr u příhozů mezi "volným trhem" a "domluvenými cechy"? (Minule jsem vyhrožoval, že vyhodím z přátel silné hráče jednoho cechu, co zcela neužitečně točili jen domluvené VB mezi sebou. Stalo se. Asi si hrají zcela jinou hru, než FoE. A hlavně, postupovali vpřed rychlostí závodních šneků. Nepochopil jsem, na co si to hrají.) ;)
 
Naposledy upraveno:

Daniel V.

Psavec
Díky za vysvětlení, budu se i nadále držet pojmu "podvody". Nic takového nedělám a i tak ve FoE prosperuji a hra po mně takové praktiky nijak nevyžaduje. Spočítané zajištěné příhozy přece fungují i bez cechu. K čemu je tedy taková šaráda 1,9 v cechu dobrá? Urychluje to zhodnocování VB členům cechu? Tvrdit, že jde o základní znalosti hry, mi přijde přes čáru, když jde o nějaká prapodivná nepsaná pravidla cechů, co hru komplikují, zdržují a poškozují jiné hráče. (Minule jsme narazili na kolečka, že je každý zkušenější hráč zná, ale je to už starožitnost a dnes nemají žádný smysl. Nejsou na tom 1,9 příhozy s pořadníky shodně?)
V cechu je dobrá na rychlé zvyšování úrovní Arcu ale ne jen Arcu třeba Alcatrazu atd.
 

Borat

Člen
Detail, začal jsem tím, že jsem mohl u VB někoho přehodit. On by někdo v cechu dával nezajištěný příhoz a čekal, že ho další hráč cechu zajistí před přehozením? Odpovídá to? (Už se mi párkrát povedlo přehodit celou skupinku šoumenů s 3-4x 100 body a vydělat. Patrně jsou cechy, kde se sdružují hráči, které lze odstřelit rovnou ve skupince, jak svázané ředkvičky.) :D
 

Daniel V.

Psavec
On by někdo v cechu dával nezajištěný příhoz a čekal, že ho další hráč cechu zajistí před přehozením
To je zase něco jiného, nához 1.9 je zajištěná VB která se nahazuje. Kolik bodů dáš závisí na základní odměně, když je základní odměna 5 bodů dáš 10 bodů neboli 5*1,9 = 10
 

d arvit

Odborník
Díky za vysvětlení, budu se i nadále držet pojmu "podvody". Nic takového nedělám a i tak ve FoE prosperuji a hra po mně takové praktiky nijak nevyžaduje. Spočítané zajištěné příhozy přece fungují i bez cechu. K čemu je tedy taková šaráda 1,9 v cechu dobrá? Urychluje to zhodnocování VB členům cechu? Tvrdit, že jde o základní znalosti hry, mi přijde přes čáru, když jde o nějaká prapodivná nepsaná pravidla cechů, co hru komplikují, zdržují a poškozují jiné hráče. (Minule jsme narazili na kolečka, že je každý zkušenější hráč zná, ale je to už starožitnost a dnes nemají žádný smysl. Nejsou na tom 1,9 příhozy s pořadníky shodně?)

Vypadá to, že když přijdu "chybou FoE ohledně duplicitních příhozů" občas o body, narazil jsem na budovu v "péči domluveného cechu". Smůla, fakticky podvod.

FoE každý den vyklopí desítky bodů výzkumu, které musí hráč nejlépe protočit přes VB. Princip FoE. V podstatě povinnost takto FoE hrát a na VB dennodenně přihazovat. Pokud jsem u toho pravidelně napálen a přijdu o denní body, kazí to celkový dojem z FoE.

Dále, neumím si představit, že by se celý cech musel každý den aktivovat a rozdat si navzájem body. Hru by to blokovalo. Už vidím, že má takový cech pravidlo, že třeba 50 bodů denně musí hráč protočit přes cech... Strašné.

Sháněl jsem hráče do cechu. Je tady plno hráčů, co cechy odmítají. Počítám, že většina příhozů na VB jede bez jakékoliv domluvy na "otevřeném trhu". Zpravidla příhozy na VB rozjedou hráči s příhozy v řádu stovek bodů a jasně počítají se svým Arcem. Tedy i ty zhodnocovací "příhozy 1,9" jedou hojně bez domluv a pořadníků. Jaký je pak poměr u příhozů mezi "volným trhem" a "domluvenými cechy"? (Minule jsem vyhrožoval, že vyhodím z přátel silné hráče jednoho cechu, co zcela neužitečně točili jen domluvené VB mezi sebou. Stalo se. Asi si hrají zcela jinou hru, než FoE. A hlavně, postupovali vpřed rychlostí závodních šneků. Nepochopil jsem, na co si to hrají.) ;)

hochu, tak ty si drsnej o_O
jak řikám, nechápeš ani základní principy a potom se divíš že máš problémy kde je jiní nemaji.
přijde ti jako problém denně otočit 50FB náhozem?? asi jsi nikdy neviděl nahazovací vlákno/a aktivního cechu..
já bych zase rád viděl vaše nahazovací vlákno a ještě radši bych se připojil, cítim tam neskutečné obchodní příležitosti:p;)
P.s. pokud hraješ na B tak mě pozvěte, moc prosim, stejný nick jako tady
díky

Detail, začal jsem tím, že jsem mohl u VB někoho přehodit. On by někdo v cechu dával nezajištěný příhoz a čekal, že ho další hráč cechu zajistí před přehozením?

v podstatě ano
první 2-3 pozice se nahazují zajištěné, je to slušnost a zamezuje to zbytečným komplikacím a ztrátám v náhozech
nebo je druhá varianta že si někdo nechá nahodit rovnou komplet a neni třeba nic zajištěného ale počítá s tim že tu budovu rovnou zavře at už výběrem nebo dodatečným dodáním bodů z invu (proto u toho třeba napíše 1-5, zavřu hned/výběrem a každý účastník vlákna hned ví na čem je)

Už se mi párkrát povedlo přehodit celou skupinku šoumenů s 3-4x 100 body a vydělat. Patrně jsou cechy, kde se sdružují hráči, které lze odstřelit rovnou ve skupince, jak svázané ředkvičky.) :D

tady tu situaci bych viděl trochu jinak - neni to nához ale
1, body z koleček - někde se ještě vyskytují)
2, body za suroviny z obchodu

pokud si to majitel nepohlídá a nespočítá je možné že má budovu přejištěnou a je tam snadné dosáhnout zisku pro dalšího ,,nahazovače"
 
Nahoru