Pomůcka - MartiniBaby

DeletedUser9628

Host
Efektivní město

Tento návod je pro bezradné duše, které neustále tápou nad svým městem a nedokážou ho postavit tak, jak by chtěli. Je jedno, zda jste útočník nebo máte rádi mír a sklady plné surovin, efektivní město se hodí vždy a je na vás, zda chcete mít město plné dekorací zaplňující nevyužité čtverečky místa nebo budete mít narvané, žijící a prosperující město. Místo je totiž jedno z nejdražších věcí ve hře a je tedy potřeba s ním zacházet uvážlivě a s úctou.
Pozor: návod je sepsán s roční zkušeností, může tedy obsahovat drobné herní chyby a názory se mohou lišit.


Příprava
Nepřestavujte město na slepo, rozvržte si návrh v hlavě, případně využijte skvělou pomůcku
forgestats.net, kde můžete zkopírovat 1:1 své město a bezbolestně přestavovat dle vaší fantazie.

1fidm9.png


Množství cest
K připojení budovy stačí, aby se daná budova jedním svým čtverečkem dotýkala příslušné cesty, není potřeba budovu obklopovat ze všech stran cestou. Pokud možno stavte co nejlepší cesty, usnadní vám práci se spokojeností. Pokud zrovna stavíte a nejste si jisti s rozmístěním budov, využívejte Stezky za 0 kladívek/mincí, ty pak můžete jednoduše přetáhnout lepší cestou.

2wqvihx.png


Dekorace
Mnohá města zdobí dekorace, někdy jen decentně, někdy přespříliš. Pokud je stavíte pouze z důvodu zaplnění místa, je něco špatně. Sousedi je mají rádi a zušlechtí vám i ten poslední plot schovaný za radnicí. Pokud možno, vyhněte se jim, ušetříte si čtverečky a postavíte místo nich Kulturní budovu, která je efektivnější.

5f56dl.png


Rozšíření
Pokud vám přijde do ruky volné rozšíření, umístěte ho tam, kde se bude místo hodit i za delší dobu a ne jen pro konkrétní budovu, kterou tam chcete zrovna dát. Při další přestavbě byste na volné místo jen koukali a nevěděli co s tím, pokud si ale město rozšiřujete obecně, vždy se najde využití.

1hfc48.png


Bloky
Využívejte strukturu budov tak, aby se vytvořil blok budov, které mají stejné či podobné proporce. Například udělejte si řadu 3x3 budov, případně na šířku/výšku 3x4. Ušetříte jak cesty, tak i místo a při další přestavbě pouze změníte velikost bloku.

34q0ewp.png

Úsměv
Dovolte městu být nezávislý na přátelích/sousedech/cechu, mějte kulturní budovy tak, aby alespoň splňovali hranici 100% spokojenosti. Stavte co největší kulturní budovy dané doby - jakmile jsou zušlechtěny, vyplatí se víc než malé kulturní budovy.

33y57wy.png


Obytné budovy
Zde je to závislé na vašem stavu vůči hře. Pokud tu jste několikrát za den, stavte 4h budovy, pokud méně často, třebas 1-2x za den, stavte 8h, případně 24h výrobu. Jakmile je 24h obytná budova motivována, dá vám větší množství mincí a nemusíte několikrát za den navštěvovat své město a sklízet budovy.

i3clc3.png


Budovy na zásoby
Podobně jako u obytných budov. Držte krok s dobou, stavte kladívkové budovy úměrné své doby, dávejte je do boků. Pokud máte cech, stavte velké budovy, pokud ne, stavte malé.

erg58k.png


Základní velkolepé budovy
Velkolepé budovy (VB) jsou důležitou složku hry, pomáhají vám s prosperitou města a ulehčují vám udržet město s dobou. Mezi základní VB (tzv. must have) se řadí podle doby: Diova socha - útočná bonus, Alexandrijský maják - podpora pro zásoby, Cášská budova - útočný bonus, Bazilika svatého Marka - podpora pro mince, Castel del Monte - útočná budova, Chrám Vasila Blaženého - obranná budova. Postupem času se tyto VB pokuste postavit (motivováním, přispíváním do daných budov, soutěže..), ulehčí vám hru.

zodq3o.png

Na závěr
Hra vám nabídne často soutěže, nebojte se, zúčastněte se, je to jen hra! Zapojte se do dění hry, buďte součásti cechu, komunikujte na globálním chatu, seznamujte se. Hra vás chytne z opačného konce, najděte si svůj styl hraní a držte se ho. Není to hra na měsíc, ale na delší dobu. Užijte si ji! ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru