Pomůcka - Okara

DeletedUser7480

Host
Jak se stát noční můrou sousedů


Během hraní Forge of Empires či kterékoli podobné strategické hře můžeme rozdělit hráče do dvou základních skupin.


(1) Domkaři (také Klikači, Naklikávači, Občasníci)

Jejich hlavním cílem je vybudovat co nejkrásnější a nejefektivnější město. Velmi často mají masivní produkci zlata, zásob i zboží z mnoha dob. Na druhou stranu bychom vojenské budovy v jejich městě hledali jen těžko. Pokud, tak většinou pouze na obranu. Na mapě světa tak území kvůli questům spíše kupují, než vybojovávají. Mají často mizivou aktivitu; ráno se přihlásit, naklikat výrobu a večer to samé. To stačí. V cechu sehrávají důležitou roli - zboží se v cechovních pokladnách samo nezaplní. Na druhou stranu se velmi často snadnou kořistí agresivních sousedů, ale jejich produkce je tak velká, že nějaká sabotáž se v celkovém výsledku ani neprojeví.

(2) Bojovníci (také Válečníci, Srabi a jakékoli sprosté slovo Vás napadne ústy domkaře)

Tento typ hráče nezačal, aby si postavil kýčovité město. Ani aby měl šťastné obyvatele, či žil jako pacifista v mírumilovném cechu plném bratrství a něhy. Primárním cílem pro něj je stát se největším a nejobávanějším bojovníkem na serveru (ať si povídá kdo chce co chce, každý z této skupiny by jím chtěl být). Město je jeho motivaci tak často uzpůsobeno - minimum výroben zboží, méně domků a výroben zásob, hlavní roli hrají vojenské budovy. Komodity jim plynou z velkolepých budov a drancování domkařů.

Pokud spadáte smýšlením do skupiny bojovníků, je tato pomůcka přímo pro Vás. Pokud jste domkař...mám pro Vás špatnou zprávu.

Fáze 1 - Armáda

Sen nekonečného drancování a rabování všech vašich sousedů se neobejde bez řádného zázemí vojáků. Nejprve je tak třeba postavit mnoho vojenských budov, abyste po jednom útoku nezalezli do domků a nelízali si tam zranění. V pozdější části hry značně pomáhá Alcatraz, který produkuje až 8 jednotek denně. A to je příjemné, že?

Fáze 2 - Terén

I když Vám systém čas od času změní sousedy, nějakou dobu to trvá. A mezitím máte mnoho času si vytipovat ty hráče, jejichž obranné "armády" (často ušmudlaní dva kopiníčci) jsou pro Vaši údernou jednotku k smíchu. Jelikož bude Vaše hlavním záměrem rabovat výrobny surovin a útok lze uskutečnit jednou za 24 hodin, je příhodné si vytipovat, kdy má daná výrobna hotovo. K tomu Vám napomůže malá vychytávka - v nastavení si povolte animace ve městech jiných hráčů. Následně navštívíte jejich město a pokud se v dané výrobně něco děje (jede pás, zdvihají se měchy), budova právě vyrábí zboží. Jakmile animace ustaly, výroba je hotová a netrpělivě čeká, až si ji odvezete do svého města

Fáze 3 - Strategie

Ta je dost možná nejdůležitější. Je potřeba si vypracovat takovou, abyste měli během útoků co nejmenší, pokud možno žádné, ztráty. Tudíž pokud narazíte na armádu složenou ze střeleckých a dělostřeleckých jednotek, je potřeba zauvažovat, zda vám daná výrobna za to stojí. Tyto dva typy jednotek totiž často udílí největší ztráty. Tedy pokud nemáte jaeggery či rangery nebo nemáte dostatečný bonus do útoku a obrany, což se se správným využitím terénu stává příliš velkou překážkou pro dalekostřelné jednotky. Bylo by zdlouhavé popsat celou vojenskou strategii a postupy. Jakmile ale budete znát obrannou armádu soupeře (v 95% si ji neměnní), je příhodné Váš výběr jednotek tomu uzpůsobit. Některé jednotky mají bonus na jiné, tudíž především tím se řiďte. Rovněž využívejte bonusy v terénu. Z vlastní zkušenosti se především v pozdější části hry vyplatí útok s jednotkami, které mají větší dostřel; než se k Vám obranné jednotky dostanou, je již dávno po nich. Navíc pokud máte tuláky, je příhodné do útočné armády vybrat dva/tři a ty si pro jistotu držet před zbytkem armády. Pokud by se k Vám dostali, tak střelí na tuláka, který se bez zranění transformuje a může se stáhnout o kousek dál.

Doplňkové fáze

Je nezbytné si vydržovat také obrannou armádu. Je hezké, když budete rabovat všechny kolem, ale pokud bude snadným cílem jejich pomst, nebudete nikdy tím obávaným. Rovněž je také velkou výhodou zvyšovat úroveň Vašich útočných budov (Diova socha, Cášská katedrále, Castel del Monte). Se správnou strategií, velkým bonusem do útoku a velkou armádou se bez pochyby stanete nepřekonatelnou hrozbou pro výrobny Vašich sousedů :)
 
Nahoru