Pomoc všem a krčma

Chimichurri

Psavec
Tak že by se vývojáři nechali konečně přemluvit na ono dlouho odpírané tlačítko " pomoc všem"?:) Jsem nesmírně rád že jsem v testovací skupině.....moje zápěstí jásá :D
Chci se jen zeptat jak to je s tou krčmou? To jako shlédnu reklamu a budu za to mít navýšení bonusů(nevím konkrétně jakých) ?
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ano, v krčmě vypsané bonusy budou aktivní po zhlédnutí reklamy. Toto platí tedy momentálně zatím pro mobilní appku, ve webové verzi nejsou ještě zavedené a tak budou aktivní jen co do nové lišty v krčmě vstoupíš.
 

Borat

Člen
Netušíte, kde se mohu dozvědět jaká novinky jsou teď ve FoE? Hledám a nikde nic. Popis poslední aktualizace je vcelku marný. Tady jsme založili debatu mimo téma aktualizace. (Jde o změny co dala aktualizace?) Nerozumím následující hlášce, to jako, že novinky nabíhají postupně jen některým skupinám hráčů?:
Jsem nesmírně rád že jsem v testovací skupině

1) Konečně tedy hromadná pomoc - přátelům, cechu a sousedům. (Problém, naučil jsem se těžit plánky nahazováním VB. Pomocí si označuji hráče, kde jsem VB řešil. Mohu pak VB řešit během dne. Sousedy zase rabuji, hlavně při úkolech "vyhraj x bitev". Hromadná pomoc mi je na 24 hodin vyřadí ze hry. Ale jo. Běží to půl hodiny a vyplivne to odměny. Sice dobré, ale chtěl jsem FoE s bystrou odezvou a "nuda v Brně" trvá dál a ještě se prohlubuje. Ty pomalé odezvy jsou o pomalé reakci centra FoE a asi se s tím nedá nic dělat. Jen se modlit, aby nedošlo na ztrátu komunikace se serverem. Už jsem viděl, kdy mě FoE nechá hrát a komunikace přitom rozpadlá a všude jen zmatky. Hromadná pomoc jen dokazuje, co času obnáší kliknutí na 140 přátel s následnou reakcí serveru.)

2) U posílení krčmy nám chybí reklama? Tedy, krčmu nyní budu navyšovat neustále každé 4 hodiny? Aneb, mám se těšit že "nuda v Brně" jednou přidá každé 4 hodiny otravnou reklamu? Do krčmy musím chodit. Navýšení se nevyhnu... (Postranní lišta se někdy roluje. Pravidelně mě to poplete. Mám Alexandrijce a hlídám si 40 výběrů a pak sem spadnou akční nabídky na obchod, Alexndrijec nečekaně za rohem a já ho honem zbytečně vyberu s pocitem, že jsem ho vynuloval. Tak teď další zbytečná ikona s krčmou.)

3) Dle popisu aktualizace se mění propočet zvýhodnění drahokamů ve starožitnictví z hradního systému... Vedle mám "chybu", že se mi původní výpočet nezdál. Tak je tady nějaká změna.

4) Dnes mám nové druhy příhod a zdají se neskutečně hodnotné. Copak? (Minule mi tady mazáci tvrdili, že příhody jsou na nic a nikdo je neřeší. Teď došlo na reinkarnaci příhod? Co jsem vyčetl, jak hapruje komunikace FoE se serverem, příhody padají nejlépe, pokud hráč hru pravidelně restartuje. K tomu příhody slouží. Motivace a odměna za pravidelné přihlašování do hry. Až na to, že toto vysvětlení v češtině roky neexistuje. Osobně to řeším, že mám v prohlížeči při startu odkazy přímo do hry "https://cz2.forgeofempires.com/game/index?". Otevřu prohlížeč a rovnou se mi natahuje město či spíš všechna má města.)

Jsem zmaten. Přišlo dost změn a nikde žádný popis. Přitom tým o nich očividně ví.
 
Naposledy upraveno:

Chimichurri

Psavec
(Problém, naučil jsem se těžit plánky nahazováním VB. Pomocí si označuji hráče, kde jsem VB řešil
tak to můžeš řešit přes radnici...tam máš vypsané všechny náhozy
Sousedy zase rabuji, hlavně při úkolech "vyhraj x bitev". Hromadná pomoc mi je na 24 hodin vyřadí ze hry.
nevyřadí....hromadná pomoc je rozdělena do tří samostatných sekcí....sousedi, cechovníci a přátelé. Takže můžeš hromadně pomoci přátelům i cechovníkům a sousedy vynechat a řešit si to postaru.
Běží to půl hodiny a vyplivne to odměny.
nevím co ti běží půl hodiny.....není to hned ale půl hodiny to rozhodně netrvá, možná tak minutu dvě....navíc na to nemusíš koukat jak se to zpracovává, můžeš si mezitím odklikat krčmy u přátel, které hromadně nejdou a vrátit se později a jen vybrat odměny.

Ta funkce hromadné pomoci je vyřešena geniálně v tom, že si ji vůbec nemusíš všímat pokud nechceš a klikat si to postaru jak jsi zvyklý. Jestli máš problém s tak jednoduchým principem, pak je problém spíš u tebe než jinde;)
Jsem zmaten. Přišlo dost změn a nikde žádný popis. Přitom tým o nich očividně ví.
asi nevím proč jsi zmaten ( i když ve tvém případě trochu tuším, protože ty jsi zmaten vždy). Několikrát se to tu probíralo, že v rámci testování funkcí se ona funkce poskytne pouze skupině hráčů po určitou dobu a na základě vyhodnocení onoho testování se buď do hry přidá pro všechny nebo se nepřidá vůbec. Pokud se přidá přijde oznámení...viz odpověď traktoristy
příhody padají nejlépe, pokud hráč hru pravidelně restartuje
mě se objevují i když skočím třeba do Expe, CB nebo osady....po návratu do města se mi stává že najdu novou příhodu

Co se týče těch reklam tak to posoudit neumím, protože hraji na PC a žádná mi tam neskáče. Nové příhody myslím taky super...Jinak jak jsem již psal, řešení hromadné pomoci tak jak je teď považuji za velice šťastné. Vyhovuje jak těm kdo toho chtějí využívat, tak i těm co o to zájem nemají. Takže díky za skvělé provedení:)
 

Lord Org

Psavec
Proč to nejde u všem najednou co je to za aktualizace :(:confused:
Zkus si přečíst příspěvek nad sebou a tam se dozvíš odpověď. Psát cokoli dalšího by bylo jen opakování, ChilliconCarlos to napsal naprosto perfektně a jeho hodnocení celého vylepšení můžu jen podepsat.
K reklamám - na pc žádné nemám, na mobilu ano. Netuším co tím vývojáři zamýšlí, ale poměrně hodně se mi to nelíbí. Vybírat příhodu jen tak, že zhlédnu reklamu dopadne tak, že žádné příhody na mobilu sbírat nebudu. Lidi co hrají jen tam to ke hraní moc nepřitáhne :(
 

Borat

Člen
Ach jo. Samozřejmě souhlas s tou hromadnou pomocí. Udělám přátele, sousedy si nechám až po denních úkolech. Nahazování VB si teď označuji krčmami, není problém. Parádní je přidávání přátel. Nemusím hledat kde nováčka mám, prostě dám hromadnou pomoc a hotovo. Klidně běží pomoc jen na pár nevyřízených hráčů. Spokojenost.

ad 4) "Bohaté příhody" mám zatím vždy ráno. Chodí jich docela dost. Ale přes den průběžně nepadají.

5) Mám také ráno nový denní úkol "vyber 1 minci" a za to odměna. Neurazí.

Ale katastrofa. Hromadná pomoc se mi pravidelně sekne, a dělá to ve všech světech. Na dolní liště se z ouška s hromadnou pomocí nelze přepnout na ouška sousedé, cech a přátelé. Vypadá to na chybnou komunikaci s centrem a zdá se, že zbytek hry funguje. Chce to víc otestovat. Ale z tohoto stavu pomůže jen restart hry. Už jsem to potkal asi 5x - 10x. Chybička. (Velmi bych se bál při spuštěné hromadné pomoci cokoliv ve hře kutit či jen na vlastní nebezpečí dokud se to nevychytá.)

Doplňuji. Opět se mi to seklo. Okénko s hromadnou pomocí nelze překliknout, nemizí. Přitom vidím, že za ním se přátelé a sousedé zobrazují. Patrně jen kosmetická chyba lišty. Hra jinak normálně běží. Lištu rozchodí restart hry.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Několikrát se to tu probíralo, že v rámci testování funkcí se ona funkce poskytne pouze skupině hráčů po určitou dobu a na základě vyhodnocení onoho testování se buď do hry přidá pro všechny nebo se nepřidá vůbec.
K A/B testování mám tedy připomínku. Vůbec o něm nevím. U žádného probírání jsem nebyl. Bylo mi tady doporučeno sledovat novinky a číst zprávy FoE. Tam o nových funkcích není ani slovo a "testování" jede jako "slepé testování". Hráč netuší, že je v testovací skupině, dostane nečekaně novinky a tým očekává a zpracovává jeho reakci na fóru? A všichni hráči jsou záměrně zmateni, protože někdo nové funkce má a někdo ještě ne. (Viz diskuse FoE na fandom Wiki.) To je nějaký test psychické odolnosti sledovaný MUDr. Nešporem? :D

Jedu tři světy a všechny novinky mají. To by byla legrace, pokud by se mi každé město začalo chovat jinak... Pro upřesnění. Do testovací skupiny tedy zapadne hráč se všemi svými městy.

(U těch příhod jsem na fóru v angličtině narazil na letitou poznámku, že se nové funkce zavádí postupně různým skupinám hráčů. Tehdy se tomu A/B testování neříkalo (nebo o takovém pojmu hráči netušili), ale už se dělalo. A nastal zázrak, rok 2022 a už tady máme vysvětlující informaci.) ;)

PS: Zkusil jsem teď prohledat fandom Wiki. Pojem "A/B test" začal být uváděn u beta serveru tak od přelomu roku 2021/22, dokonce u hromadné pomoci. Vypadá to na nový pojem týmu FoE.
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
K A/B testování mám tedy připomínku. Vůbec o něm nevím. U žádného probírání jsem nebyl. Bylo mi tady doporučeno sledovat novinky a číst zprávy FoE.
Tak to je asi čteš blbě... ZDE
Hráč netuší, že je v testovací skupině, dostane nečekaně novinky a tým očekává a zpracovává jeho reakci na fóru?
Ne, to nikdo neočekává. Vývojáři si dělají své vlastní statistiky.
 

Borat

Člen
Zcela zapadlo, kde lze najít přehled novinek, co jdou do testování? To vidím jako základní problém.
 

Stanley Tweedle

Komentátor
Ano, v krčmě vypsané bonusy budou aktivní po zhlédnutí reklamy. Toto platí tedy momentálně zatím pro mobilní appku, ve webové verzi nejsou ještě zavedené a tak budou aktivní jen co do nové lišty v krčmě vstoupíš.
Problém je, že do lišty "posílení" vstoupím a tu aktivuji pokaždé, kdy do krčmy vstoupím, i když chci jen vybrat stříbro nebo obchodovat. Tlačítko "Aktivovat" je k ničemu, je zašedlé, protože aktivace (čeho vlastně ?) se spustí vstupem do krčmy, bez možnosti ji nějak ovládat :-(
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Mějte prosím na paměti že toto nemusí být konečná podoba této funkce a může se změnit v závislosti na získané zpětné vazbě z interakcí před plošným zavedení na původní vstup do místnosti krčmy tak jak jsme byli doposud zvyklí, současné nastavení výchozího otevření je pravděpodobně z toho důvodu aby se hráč s novou možností přímo setkal.
 

Stanley Tweedle

Komentátor
Abychom si úplně rozuměli - nevadí mi, že mi to při vstupu do krčmy hodí do sekce "posílení". Vadí mi, že se to zároveň aktivuje, to spouštěcí tlačítko je pak k ničemu, neboť nemůžu ovlivnit jeho spuštění na dobu, kdy by se mi hodilo. Spustí se i v momentě, kdy jdu plnit úlohu typu "Vyber 5000 stříbrňáků" nebo tak něco. Rozumíme si ??
 
Aaaa, takže vyjasněno...jsem ráda, že jsem v testovací skupině...jedno kliknutí a můžu dělat něco jiného co potřebuji...skvělé....už tomu oklikávání sousedů a přátel říkám pakárna a jsem ráda, že jsem aspoň na chvíli osvobozena...a začínám mít strach, že až to nasadíte, nebude to zdarma pro všechny.... Marigold v krčmě ... jako bonus je fajn...a rozumím tomu, že se zatím nemůžu vyhnout tomu, aby se mi krčma neotevřela rovnou na nové záložce, předpokládám, že to nakonec bude jinak a bude rozlišeno, jestli klikám na loutnu nebo na krčmu....za mě velikánské díky :)
 
Tak koukám, že v mobilní aplikaci pokud chcete motivovat všechny jedním tlačítkem je nutné shlédnout reklamu, tohle je pomoc nepomoc, nechápu když chcete vydělávat ještě na reklamách tak dejte třeba jednotky za shlédnutí reklam, diamanty za shlédnutí reklam 5 bodů třeba za shlédnutí reklam atd ale tohle ne.
 

Borat

Člen
Tak tedy, máme "hromadnou pomoc" a jak to bude s krčmou? :) Bude také někdy nějaká "hromadná návštěva krčem"?

Pak, pomocí hráčů řeším výběr města (s využitím opakujících se úkolů), když se mi někde nedostává trochu peněz. Paráda je, že mohu zisk z hromadné pomoci vybrat, až když je třeba. Jenže bych ho potřeboval dělit... Tak budu stejně dost často váhat, zda odstřelit hromadnou pomoc či raději dnes ne?
 
Naposledy upraveno:
Nahoru