Posezení u Jonika (pokec o všem)

d arvit

Odborník
1) Aha... :D
2) Celá expedice v Marsu na automat?? Jak to deláš? Mám bonus 380/200 % a ze 4. kola střety 52, 55, 56, 58 musím se sentinely a poloautomatem, střety 57 a 61 manuálně a střet 59 jedině vyjednat. A poslední střety nejdou na automat bez sniperbotů. Takže ten automat nechápu... Zatím pokaždé, když někdo tvrdil, že je marsovská expedice lehká, jsem z toho člověka vypáčil, že to vlastně nedělal jen automatem, že má v některých střetech taky obří ztráty, že občas před druhou vlnou uzdraví jednotky, že radši ten střet taky vyjedná, že.....
Na druhou stranu ve 3 střetech sice mám obrovské ztráty, ale Alík mi doplní ztráty ani ne za den.

.

ted jsem dával trochu pozor s čim vlastně bojuji
60/64 střetů 2x hlídač + 6x tulák
56. střet 2x sniperbot +6x tulák
62. boj 4x létající a 4x tulák
63. boj 8x sniper
64. boj 8x sniper

8x sniper se mi předvedl jako velmi účinná sestava, příště jí vyzkoušim i na střety 56 a 62, kde jsem měl ted větší ztráty
jinak celá expe na automat při 670/250 %.
 

Dan 77

Veterán
Tohle jsou moje kombinace na 4. kolo:

1) 49: 2 oceláky + 6 tuláků (automatem)
2) 50: 2 oceláky + 6 tuláků (automatem)
3) 51: 2 oceláky + 2 sniperboty + 4 tuláci (automatem)
4) 52: 4 sentinely + 4 tuláci (Poloautomatem)
5) 53: 2 sniperboty + 6 tuláků (automatem, občas veliké ztráty, nesmí být totiž v prvním kole ztráty)
6) 54: 2 oceláky + 6 tuláků (automatem, veliké ztráty)
7) 55: 4 sentinely + 4 tuláci (Poloautomatem)
8) 56: 6 sentinelů + 2 tuláci (Poloautomatem)
9) 57: 2 mariňáci + 6 tuláků (Ručně)
10) 58: 6 sentinelů + 2 tuláci (Poloautomatem, veliké ztráty)
11) 59: 1 ocelák + 7 tuláků (Ručně)
12) 60: 8 sniperbotů (automatem)
13) 61: 4 oceláky + 4 tuláci (Ručně)
14) 62: 8 sniperbotů (automatem)
15) 63: 8 sniperbotů (automatem)
16) 64: 8 sniperbotů (automatem)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
S tou 11 nesouhlasím to jde vyhrát akorát ne na automat, resp. možná to jde i na automat, ale každopádně to jde vyhrát s útočným bonusem a dalšíma možnostma manuálně.. AO, Kraken, Virgo apod..

A s těma hráčema, kteří psali, že to uhrát jde souhlasím, protože to uhrát jde, akorát je potřeba mít dostatečný útočný bonus a někdy trochu štěstí na AR zaměření, terén apod.
 

Dan 77

Veterán
Virgo nemám a stavět asi nikdy nebudu, zbytek mám tak nějak normálně a AO bez adekvátního bonusu nesníží počet ran potřebných na zničení jednotky na méně ran. Manuálně jsem to zkoušel.
 

DeletedUser12887

Host
To je divný mne to porazit jde, tak záleží asi na tom terénu a využití.
 

Dan 77

Veterán
A jaký máš bonus do útoku? A jak velké ztráty?

ted jsem dával trochu pozor s čim vlastně bojuji
56. střet 2x sniperbot +6x tulák
62. boj 4x létající a 4x tulák2
8x sniper se mi předvedl jako velmi účinná sestava, příště jí vyzkoušim i na střety 56 a 62
Už nevím, co je ve střetu 56 za obranu, ale asi taky zkusím. :)
Cože, na střet 62 jako fakt 4 sentinely a 4 tuláky? Není když už lepší 8 sentinelů? První stejně střílí sniperboty, až pak oceláky, takže buď promění tuláky, anebo nebudou moct vystřelit vůbec. Při poloautomatu by to nebyl žádný rozdíl, když bych nechal sentinely vzadu a až pak dal automat (akorát je to zdržování), ale rovnou automat znamená, že ti ty sentinely vyletěly dopředu rovnou vstříc ocelákům a s malou palebnou silou, protože jsou jenom 4, ty další sentinely proměnění z tuláků se dostanou na řadu až jako poslední, po protiútoku oceláků. Ale protože jsou ty oceláky taky jenom 4, tak ty původní 4 sentinely nejspíš vydrží, než dorazí zbytek (pokud nemají nepřátelé štěstí na AR), ale máš pak víc ztrát.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
56 je tuším obrana taková že jde porazit 8x raketovým vojákem

První kolo asi ocelovy tamto a něco 4x

Druhe kolo tuším 8x sniperbot

První útočí raketový voják
 

Dan 77

Veterán
Jo máš pravdu, 4 oceláky, 4 tesly a 8 sniperbotů, takhle nějak to je.
... Tak to mi s rakeťáky vůbec nešlo. :D Manuálem jo, ale rozhodně ne automatem, protože ten neumí naplno využít schopnost minomet - nestřílí do různých cílů, aby jich sejmul i víc naráz, ale jenom do jednoho, dokud ten cíl nezničí, i když mu chybí jenom 1 čárka a stejně by ho zničil 50% útokem (šrapnely do okolí jiného cíle). A pokud to nedám ani s 8 rakeťáky na automat (a to střílí jako první), tak se sniperboty možná taky ne, zvlášť když jich mám mít proti sobě v druhém kolem stejné množství nebo i převahu. No možná to vyzkouším, ale nejspíš zůstanu u svého "56: 4 sentinely + 4 tuláci (Poloautomatem)" - je to tak skoro beze ztrát a navíc je to rychlé.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak pak jde o ten postup, čím kam dříve útočit, já ti nechci někomu brát pocit vítězství když si na to přijde sám, nicméně pokud je o tom už tahle diskuse, pak je potřeba útočit způsobem takovým, že se eliminuje co nejvíc jednotek, takže prvne se útočí na Tesly nahoře tři údery a pak už v návaznosti na to co je potřeba zneškodnit

Takže vzhledem k rozmístění jednotek 2x Tesla 4x to něco a 2x Tesla první útok jde na horní řadu
 

Dan 77

Veterán
Ahá, takže ty to nebojuješ automatem, ale manuálně? Protože to přesně sedí na tvůj popis, taky s rakeťáky útočím nejdřív jenom na tesly, protože budou pak první na řadě a hlavně mě budou mít na rozdíl od oceláků rovnou na dostřel, to je logický.
 

DeletedUser12887

Host
Já psal že tuhle bitvu a spoustu dalších hraju manuálně, je to tak.
Nikdy jsem ani nezkoušel vyhrát nejobtížnější kolo jen tak ze tam pošlu všude automat, spíš je rozdíl v tom zda vyhraju ten boj nebo to manuálně vyjednám, jelikož žádné automatické vyjednani neexistuje

Nicméně občas z pohodlnosti to pošlu na automat a většinou prohraju tuhle bitvu konkrétně určitě a spoustu dalších taky
 

d arvit

Odborník
S tou 11 nesouhlasím to jde vyhrát akorát ne na automat, resp. možná to jde i na automat, ale každopádně to jde vyhrát s útočným bonusem a dalšíma možnostma manuálně.. AO, Kraken, Virgo apod..
virgo nemám, jestli tam zaúřadoval kraken nemůžu říct s jistotou, nevim ani jestli jsem měl ještě nějaké střety s šancí v době expedice, dodělával jsem to včera a dneska když byl čas to sem hodil.. ao samozřejmě je..

A jaký máš bonus do útoku? A jak velké ztráty?

poslední řádek v tom postu,
ztráty - nejtěžší byl ten 56 střet - kde přežili tuším jenom 2 tuláci, zbytek střetů jsou ztráty většinou 0-3

Cože, na střet 62 jako fakt 4 sentinely a 4 tuláky? Není když už lepší 8 sentinelů?.
jak jsem psal, jsem líný člověk a tohle složení je jen první přijatelný výsledek po několika krocích
1, 2 oceláky + 6 tuláků - první prohraný střet v expe: ok tak takhle to nepůjde, kouknu co tam vlastně bylo a hmm, artilerie, ta by přece měla být bezmocná proti lítacim
2, 2 lítací + 6 tuláků = po prvnim kole: 2 mrtví lítací a 6 přeživších tuláků = hmm, 2 jsou málo zkusíme 4+4
3, prošlo to, jdeme dál :rolleyes:

samozřejmě to neni finální sestava na ten boj, jak jsem psal příště vyzkoušim 8x sniperbot, potom (jestli nezapomenu) 8x raketák a 8x sentinel.. něco se určitě osvědčí lépe..

rakeťáci byli super, ve virtuálu jsem nasadil na 60. střetu 8 a jel až do konce :p
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak na automat taky nevím kdo uřadoval, nicméně porazit to jde

Taky vím až začnu manuálně uradovat jak to bude dál pokračovat.

Nicméně pochopitelně se o tom zmiňovat nebudu

Otázka spíš jestli to bude ku prospěchu hry a souhre nebo naopak.

Věřím v to první
 

DeletedUser12887

Host
Nicmene tohle byly a jsou CE expedice cechu, pak jsou taky CvC nebo GvG.

Co k tomu dodat je dobře si přečíst dodatek
 

Dan 77

Veterán
A jaký máš bonus do útoku? A jak velké ztráty?
poslední řádek v tom postu,
ztráty - nejtěžší byl ten 56 střet - kde přežili tuším jenom 2 tuláci, zbytek střetů jsou ztráty většinou 0-3
Ona to byla otázka na Petra přímo nade mnou, ale nevadí, aspoň si porovnám, co udělá za efekt různá velikost bonusu do útoku. Ve třech střetech mám někdy až 7 ztrát a střet 59 mi ničím nejde, takže ho vyjednávám.
samozřejmě to neni finální sestava na ten boj, jak jsem psal příště vyzkoušim 8x sniperbot, potom (jestli nezapomenu) 8x raketák a 8x sentinel.. něco se určitě osvědčí lépe..
Nejlepší z toho určitě budou sniperboty, ale ty další kombinace určitě taky poslouží, i pokud budou ztráty.
Jj, týdenní ztráty z expedice sice moc nepoznám, ale radši šetřím jednotky na CvC, když mi Alkáč může produkovat i jednotky s tímto využitím. :)
 

Dan 77

Veterán
Tak střet 56 je při mém bonusu blbost zkoušet vybojovat za pomoci sniperbotů... porážky. Ta kombinace 4 sentinely a 4 tuláci mi slouží pořád nejlíp, byť na poloautomat.
 

DeletedUser12887

Host
56 je 8 střetu před koncem a tam mi nejlíp poslouží 8x raketový voják a jde to beze ztráty :)

Každému nicméně sedí jiná jednotka, mě bavila tahle už z důvodu, že se s ní dá porazit i sestava o dobu vyšší a v pokročilé úrovni.
 

DeletedUser12887

Host
Jj na automat tolik bitev ve 4. úrovni nehraju, aspoň některý je potřeba hrát manuálně, je u nich potřeba myslet atd...

Nicméně asi to taky jde akorát když ten bonus tak vysoko není je potřeba to porazit bez něj
 
Nahoru