Posezení u Jonika (pokec o všem)

DeletedUser12887

Host
až bude svět x pomalu se to pochopí a až y zase se to zapomene

pěknou hru všem :)
 

DeletedUser16115

Host
Expí někdo virgo na áčku? Nabízím nához na jakoukoli zajištěnou pozici * 2.
 

Dědeq

Znalec
Za posledních 10 dní mi Himeji dal, pokud jsem si nějaký konkrétní případ nezapomněl zapsat, 6 odměn (5 tuláků, 125 zboží, 2x 10 bodů a 2x 125 zboží), asi 4 dny z toho jsem nedostal nic. Mám level 16, tj. mám 6 pokusů denně (celkem tedy 60) s pravděpodobností 28,72 %, teoreticky bych tedy měl dostat cca 17 odměn. Mně to za poslední dekádu dává 10 % a celkově bych řekl, že za poslední dva měsíce se procentuální výtěžnost hodně snížila. Prvního čtvrt roku to vycházelo přesně s tolerancí +- 0,2 %.
Má někdo podobnou zkušnost? Vím, že 60 pokusů je poměrně malý vzorek, ale na druhou stranu není ani zanedbatelný.
(Tak trochu doufám, že když si tu postěžuju, zítra mi padnou aspoň tři dvoustovky, aby se to srovnalo.) :D
 

DeletedUser12887

Host
ten Nový svět, nebude už možný na něj kliknout ?
Já to nikomu neberu, ale 5 mi stačí.
Bude možnost už se neukliknout a prostě ho vyloučím z výběru těch předchozích ?
Díky

jinak spravedlivé asi není ten správný výraz, nicméně nevyvážené v IT smyslu to nebude určitě, stejně jako je všechno nevyvážené, bude to i později :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

ladacert

Psavec
Přijde mladík do lékárny a přeje si: "Dejte mi, prosím jeden prezervativ, jdu dnes na návštěvu ke své dívce. Počkejte, radši mi dejte dva, ona má taky docela pěknou sestru. Anebo ne! Dejte mi tři! Matka mé dívky také vypadá celkem dobře." Dostal tedy tři kondomy a šel na návštěvu. Pozvali ho k obědu i na kávu, ale on celou dobu jen seděl a červenal se. Když ho dívka vyprovázela, ptala se: "Co je to dnes s Tebou? Nechutnal ti oběd, ze jsi takový zasmušilý?" "Ne, oběd byl výborný, ale kdo by si byl pomyslel, ze tvůj otec je lékárník."
 

Dědeq

Znalec
Posledně jste se tu o něčem podobném bavili tuším v Marsu, ale zeptám se, abych nemusel prolézat celé dny fórum:
Pokud někdo jedete v ledovce expedici celou bojem, čím děláte 63. věž? Nedal jsem ji snad ani na 20 pokusů, a to jsem měl 30 % bonus z krčmy a pak už i 20% flanděru.
V prvním kole je tam myslím 2x behemot, 2x pevnost, 4x plazma, a to je ještě brnkačka, ztráta jeden dron. V druhém kole šampion, zbytek behemoti a pevnosti. A tam už jsem nejlepší výkon udělal, že dvěma pevnostem zbývalo celkem 6 dílků života. Pak došly drony a trpělivost a vyjednal jsem to.
Jel jsem 2 dračí drony + 6 tuláků. Zkoušel jsem i pevnosti, plazmy, vznášedla, jezdce... Nejlepší výsledek mi daly ty drony, ale pořád to nestačilo.
Jo asi bych měl dodat, že jsem to zcela ostudně při veškeré snaze nedal (ručně) s bonusem 657/207 :)
 

DeletedUser12887

Host
63 z jaký doby?

V ledovce dračí drony v 5. části původní ledové doby jak píšeš
 

Dědeq

Znalec
63 z jaký doby?

V ledovce dračí drony v 5. části původní ledové doby jak píšeš
No právě že v ledu. S takovým útokem, co jsem měl k dispozici, by to neměl být problém, ale prostě mi to nešlo. Asi záleží, jak se tam zrovna nakombinují protivníci, kolik z těch těžkých připadne na pevnosti, které jsou díky reaktivnímu pancíři hodně tuhé, ale buď jsem nemehlo, nebo nevím. Lidi mi píšou, že to dávali v ledu bojem celé s mnohem menším útokem. Ale mně se to nepovedlo, a to jsem zvyklý využívat terén, zvláštní schopnosti a obecně mi ruční boje nejsou cizí.
 

traktorista

Odborník
Tohle je jedna z věcí co mi vadí - že není nějaký simulátor kam bych si mohl vrazit jednotky+nastavit bonusy a otestovat si. Vím že ledovka se dala projít celkem bez potíží, ale co se pod kterým číslem v expe ukrývá nevím ani teď na Marsu.
 

Dědeq

Znalec
Tohle je jedna z věcí co mi vadí - že není nějaký simulátor kam bych si mohl vrazit jednotky+nastavit bonusy a otestovat si. Vím že ledovka se dala projít celkem bez potíží, ale co se pod kterým číslem v expe ukrývá nevím ani teď na Marsu.
S tím simulátorem mě to zrovna dnes taky napadlo. To by nebylo špatné.
Poslední 3 setkání v expe jsou myslím úplně stejná ve všech dobách, co jsem prošel (což může platit pro všechna setkání, ale ta mi v paměti neuvízla), a vždycky jsem se na ně docela těšil, protože patřila k těm snazším, přinejmenším při ručním boji.
 

Dan 77

Veterán
Myslím, že všechny střety obsahují stejné typy jednotek (těžká, dělostřelecká, lehká, rychlá, střelecká - v daných počtech).
Akorát každá éra nabízí jiné jednotky (a s jinými zvláštními schopnostmi), kterými a proti kterým je možné bojovat, což určuje, jak těžká expedice ve výsledku bude.
 

Dědeq

Znalec
Akorát každá éra nabízí jiné jednotky (a s jinými zvláštními schopnostmi), kterými a proti kterým je možné bojovat, což určuje, jak těžká expedice ve výsledku bude.
Ještě bych zdůraznil bonus k útoku a obraně nepřátel, který s každou další dobou výrazně roste. Nicméně jednotky jsou asi vždy stejného typu ve stejném setkání, přičemž setkání 62 a 64 jsou vždy 4 artilerie + 4 těžké, setkání 63 je 1.) totéž, 2.) šampion + 7 těžkých.

Pořád ale nevím, čím to je, že leckdo dával 63. setkání v ledu bojem i v době, kdy tak masivní bonusy hráče do útoku nebyly běžné, ale mně to ani s těmi bonusy nejde, tedy kde dělám chybu :)
 

Dan 77

Veterán
No jestli se to dělá s drony, tak to musíš celý manuálně a útočit na nepřátele pokud možno tak, abys je měl vodorovně nebo šikmo v řadě, tj. abys jich mohl zasáhnout tím dračím dechem maximum. Ale to už nejspíš víš. A k tomu pomůže Oranžerie.
 

Dědeq

Znalec
Jasně, to je hlavní výhoda dronů, že chytí až 3 pole za sebou, proto je používám. A manuálně samozřejmě jedu, o automatu si nechám zdát :)
Ale poslední rada, kterou jsem dostal, je pevnost + 7, což si nejsem jist, jestli jsem zkoušel, nebo jestli to vyšlo proti behemotům/pevnostem. Tak uvidím v úterý. Nebo ve středu :)
 

peepee77

Veterán
V ledu jsem toho spoustu odbojoval dronem (zítra). Ale u této věže si fakt nejsem jistej. S pevností bude hodně záležet na tom jak se Behemoti dokážou schovat.
Dračí dron mi nějak k srdci nepřirostl, ale jinak ledovka mi na boj přišla celkem snadná a to nemám zdaleka takovej bonus....281/192.
 

Dědeq

Znalec
Tak jsem to dal s jednou pevností + 7. Ztráta 2 tuláci, ale pomohl mi v prvním kole Kraken.
Drony v ledu používám, jakmile jsou tam víc než 3 artilerie, jinak většinu jezdím vznášedlem z budky.
V čem spatřuješ
V ledu jsem toho spoustu odbojoval dronem (zítra)... ...Dračí dron mi nějak k srdci nepřirostl.
V čem je dron Zítřku lepší, než od dvě doby novější Dračí dron (kterému nikdo neoplácí a který zasáhne více jednotek najednou)?
 
Nahoru