Použití bonusu zásob se odečte i když není zvýšení zásob poskytnuto (např. u Studánky přání)

Borat

Člen
  • Svět:
    Brisgard, Dinegu, Greifental... patrně všechny
  • Prohlížeč a verze:
    Win10 21H2 aktuální, MS Edge 97.0.1072.62 aktuální
  • Popis chyby:
    Alexandrijský maják zvýhodňuje 40 prvních výběrů zásob. U výběru Studánky přání a Fontány mládí, pokud zrovna vyprodukovaly zásoby, nedojde ke zvýšení výběru zásob, ale je přitom odečteno jedno použití bonusu zásob poskytnuté Alexandrijským majákem. Což je poškozením hráče.
  • Screenshoty:
    Ne
  • Jak často se chyba vyskytuje:
    Trvale.
  • Detail chyby:
  • U budov, kde se neuplatňují bonusy na zvýhodněný výběr výroby zásob je užití odpočítávaného zvýhodnění zásob ale odečteno. Standardně se odpočítává zvýhodnění zásob u dílen a speciálních budov, které produkují zásoby a jejich produkce je zvýhodněna bonusem.
  • Odpočítávané zvýhodnění zásob poskytuje Alexandrijský maják a Royal Albert Hall. Mohla by být shodná chyba u obou budov. Nemám jak otestovat.
  • Testoval jsem na Alexandrijském majáku, Malé studánce přání a na Malé fontáně mládí.
  • Mám podezření, že se to také týká velkolepých budov na výrobu zásob, na které se zvýhodnění výběru zásob neuplatňuje. Nemám jak otestovat.
  • Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru:
    Ano.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Chybu potvrzuju tak napůl :D Použití bonusu je odečteno "jen naoko". Po restartu se vrátí zpátky.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
U studánek je to tak protože nemají zaručenou výrobu zásob ale náhodnou, a navíc se na ně nevztahuje žádný další bonus (i mincí), ať už za nadšenou spokojenost (20%), bonusy Hradu, speciálních budov nebo spotřebních předmětů, vždy tedy vyrobí svou hrubou produkci (pokud pomineme sběr s Modrou Galaxií). Ty odečtené výběry jsou tedy jen vizuální problém a jinak se při sběru studánky neuplatní, jak už @sabinabetty zmiňovala.
Mám podezření, že se to také týká velkolepých budov na výrobu zásob, na které se zvýhodnění výběru zásob neuplatňuje.
Tady jen doplním že zpravidla platí to že se efekt jedné velkolepky nevztahuje na další velkolepku, v tomto případě by Maják nenavýšil produkci Hradu Himedži, nebo Modrá Galaxie nezdvojnásobí množství vyprodukovaných zásob ani počet pokusů na Válečnou kořist, byť je tato představa sice pěkná tak to takhle prostě nefunguje.
 

Borat

Člen
byť je tato představa sice pěkná tak to takhle prostě nefunguje
Běžně to funguje u speciálních budov a továren. Všemožné bonusy se sčítají, produkce zásob se postupně navyšuje. Nově dorazil Hradní systém. Opět zvýhodnění... A velkolepé budovy stojí stranou? Zrovna u zásob to vypadá jak past na hráče a na likvidaci jejich bodů výzkumu bez užitku. Je to v pořádku, tak jak to funguje? Vyšla mi z toho rada, Věštkyni z Delf, Notre Dame či Kapitolu se raději vyhnout... jsou na nic. Takto má FoE fungovat?

(Jinak, odbočili jsme. Šlo mi o to, zda výběr třeba Věštkyně také neodečte jeden výběr ze 40 výběrů od Majáku, jako Studánka. Nemám to jak otestovat.)

Použití bonusu je odečteno "jen naoko". Po restartu se vrátí zpátky.
Nesouhlasím s přeřazením chyby do rubriky "není chyba". Co se po restartu vrací zpátky, odečet "40" výběrů? Pokud si vynuluji Maják, tak vybírám zásoby v cca 1/2 hodnotě. Jedu Frontenac. Vybírám odměny za opakující se úkoly. Jak mi chybí výběry, koukám Maják otočit. Co je mi platné, že mi FoE pak dodatečně opraví počítadlo stavu výběrů? To mi přijde zcela na nic. Uprostřed výběru mě restartovat nenapadlo a ani to nehodlám dělat. Hra má fungovat, a ne že FoE "tak jako běžně" klame hráče nesprávnými údaji a poškozuje ho. Přece není řešením konstatování, tak to je. (Stejná chyba minule. Bez řešení. Skončí událost, aktivuje se odměna za měsíc mého snažení, která není bez restartu hry vidět. A já se s celým Frontenacem připravím o balík odměn? A jen konstatování, tak to je?)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Šlo mi o to, zda výběr třeba Věštkyně také neodečte jeden výběr ze 40 výběrů od Majáku, jako Studánka
Ne, tam to neodečte.
Nesouhlasím s přeřazením chyby do rubriky "není chyba"
Nahlásil si tuto chybu:
Alexandrijský maják zvýhodňuje 40 prvních výběrů zásob. U výběru Studánky přání a Fontány mládí, pokud zrovna vyprodukovaly zásoby, nedojde ke zvýšení výběru zásob, ale je přitom odečteno jedno použití bonusu zásob poskytnuté Alexandrijským majákem. Což je poškozením hráče.
To že nedojde ke zvýšení výběru zásob není chyba. Použití bonusu taky odečteno není, jen se to špatně zobrazuje. Po restartu se to opět spraví, jako tomu je u mnoha jiných věcí, jak jsi i zmínil (např z CvC se taky vždy muselo vyjet aby se "ukončil" přepočet a mohlo se jet na konkrétní hex. Nevím jestli tomu tak stále je...). Nerozumím programování, nevím čím je to způsobeno ale je to tak odjakživa.

Budeme to reportovat jako špatné zobrazení, ale bude určitě trvat než to opraví (jestli vůbec), jelikož to nikoho nepoškozuje a není to nijak velký problém.
 

Borat

Člen
jelikož to nikoho nepoškozuje a není to nijak velký problém
Nesouhlasím. :cool: Dnes jsem to testoval. Ano, po restartu se stav počítadla "40" vrací o odečtené Studánky. Existuje zde ale "promlčení".
a) Jak otočím Alexandrijský maják, nic se z minulého stavu nevrací.
b) Chvíli jsem po vybrání Studánky hrál a klikal další výběry. Pak jsem hru restartoval. Stav počítadla se nevracel. (Testováno 1x.)
Hraji Frontenac a opakující se úkoly. Uprostřed výběru otáčím Alexandrijský maják. Jde o vteřiny, abych si výběr na další den posunu v čase co nejméně. Zcela jistě jsem dlouhodobě poškozován odečtenými výběry za Studánky, které standardně zahazuji otočením majáku.
c) Jsem přesvědčen, že jak se chybně vynuluje počítadlo bonusů pomocí Studánek, výběr zásob nadále probíhá bez bonusů i když se stav počítadla po restartu vrátí. (Otestoval jsem zatím jen návrat z vynulování. Ten proběhne.) To by bylo poškozením hráče. (Už jsem vynulováním bonusů majáku přišel párkrát o odměny z Frontenacu. Poškození se může kumulovat a násobit.)

(Dnes se to kolem 9. hodiny sešlo. Testoval jsem ten odpočet uprostřed výběru. Po restartu následovala havárie serveru FoE a hra asi 4x padla s chybovým hlášením o chybě serveru. Výběry se mi různě vracely a nedokončovaly. Zmatek. Pěkná bitva... Prosím, restartů, co nejméně.) :)

(Tak už je jasno. Dnes ráno začala událost Forge Bowl. Začalo to kolapsem FoE. Moje hra je dnes totálně v kolapsu. Pořád mi ta velká ikona události mizí a naskakuje. Restart nepomáhá. Ikona zase zmizí. Je to zralé na vymazání cache prohlížeče. Roky tady řeším, že začne událost a stoupnou nároky na systémové zdroje počítače, že se FoE na slabším stroji zhroutí. Tak zase událost... K čemu je tady beta verze a testovací tým?) :rolleyes:

To že nedojde ke zvýšení výběru zásob není chyba.
Primárně řeším ten chybný odečet počítadla bonusů od Alexandrijského majáku. Prosím tedy o přesnější formulaci v reportu. Proč vlastně nedojde ke zhodnocení výběru zásob u Studánek a velkolepých budov bonusy, je druhotný problém. Patrně by mohl zamířit do Nápadů.

K bodu c), překvapení. (Dodatečně jsem otestoval.)
Výběr zásob ze Studánek odečítá počty použití bonusů "na oko". Jak dojde k výběru zásob z dílny či speciální budovy, stav počítadla použití bonusů se srovná s odečtem tohoto jednoho výběru.
Pokud dík Studánkám dojde k vynulování počítadla, začnou dílny zobrazovat nižší hodnotu zásob, ale při výběru se přičítá správná zvýšená hodnota. A stále platí, při prvním výběru se opraví stav počítadla i zobrazování množství zásob v dílnách.

Jde tedy o chybné zobrazování jak počítadla bonusů, tak množství zásob v dílnách.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Odčítají se počty výběrů po sběru studánky pořád stejně i teď ve verzi 1.222?
 

Borat

Člen
Po prvním výběru bych řekl že ano, žádná změna. Podrobněji jsem to netestoval. (Učím se s tím žít. Jak vyberu studánky, je třeba vybrat zásoby jinde. Počítadlo se srovná. Jde jen o matení hráče a předčasné otáčení majáku. A nedůvěru. Testuji třeba Stodolu a pole, zda se odečítá užití bonusu za poskytnutí bonusu. To patrně běží bezchybně. Jde o speciální budovy. Vypadá to jen na studánky.)
 
Nahoru