Poznámky ve hře

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Oblast hry: poznámky (nová část hry)

Současný stav: nejsou ve hře (nápad jsem zkoušel hledat na fóru)

Nápad: Poznámky by měl každý hráč po ruce přímo ve hře jako nástroj v podobě upravitelného a uložitelného textového pole, který by pomohl tak, že by si každý mohl dělat poznámky o tom, co chce ve hře ještě udělat apod. (aktuální i dlouhodobé plány), aniž by si to musel psát někam bokem (na papírek nebo ukládat jako textové dokumenty zvlášť do počítače).

Jen jako příklad přikládám screen poznámek, které byly před několika měsíci podstatně vylepšeny ve hře Grepolis (hra také od InnoGames):

 

DeletedUser11297

Host
Zní a vypadá to dobře. A jak už píšeš, psát si ty různé věci do textových souborů nebo na papírek je takové ... může se to snadno ztratit. Takhle bych to měl vše ve hře. Dobrý nápad. :)
 

DeletedUser11293

Host
Ono úplně luxusní by bylo, aby taková poznám naběhla když najdu třeba na souseda a já si mohl písnout má to a to vojsko, takovou VB atd.
 

DeletedUser8903

Host
Jop, vyskakovací text třeba na 50-100 znaků, podobně jako vyskakují třeba popisky, to by bylo fajné
 

DeletedUser12520

Host
mno toto resi castecne vlastni poznamkovy blok ale skutecne bych uvital hlavne poznamky prirazene primo k hracum
toto je dobry zacatek
 

DeletedUser3817

Host
Vida,po delší době nápad na opravdu užitečnou věc. 100% souhlas :)
 

DeletedUser2059

Host
Zrovna včera jsem měl FoE poradu, na kterou jsem měl připravený papírek s přerozdělením prací pro různé mé spolumaniaky, naneštěstí jsem byl tak zodpovědný, že jsem ho vypracoval tolik dní předem, až jsem zapomněl, kam jsem ho položil.
 

DeletedUser11823

Host
Jsem jednoznačně pro. Zatím píšu poznámky taky různě po papírkách, či blocích, ale ne vše je reálné psát a mít to v počítači, když hraju střídavě na třech různých je nemožné. Takže ještě jednou, palec nahoru :)
 

DeletedUser3139

Host
No, jako nápad dobrý, taky by se mi to hodilo, akorát to má drobný háček. Ti naši tvůrci takovou složitost zaručeně nezvládnou. Vždyť i odstraňování chyb jim trvá i roky! :cool:
 

DeletedUser11823

Host
JiPi, já bych je tolik nepodceňoval. A jestli to zvládli ti pro Grepolis, tak se naši mají kde učit, takže do dvou-tří let by to tu mohlo být :)
 

Dan 77

Veterán
:D :D asi mohlo (a slova "asi" i "mohlo" bych zdůraznil)
Ale vývojáři Grepolis jsou úplně jiná úroveň, chyby opravují rychle a hru nikdy nešijí horkou jehlou. Ale ve Foe občas jo.
 

DeletedUser2451

Host
no když se mrknete do starších nápadů jistě tam najdete podobný nápad a nejsem si jistý ale pokud si dobře pamatuji tak tam tenkrát bylo víc hlasu proti a nejsem si jist jestli by to byl přísun lepší hratelnosti a přehledu ve hře tak za sebe říkám ne
 

DeletedUser12520

Host
ivosak14 zvlastni reakce.. ten kdo by to ocenil ten by to ocenil, ten kdo by to neocenil by malou ikonku napriklad denicku idealne vazanou i na hrace ocenil hlavne pokud si hlida rusty velkolepek apod ci jen vlastni dohody.
Osobne myslim ze bohuzel rozhrani komunikace je v teto hre dost chape(chat zpravy i sepot jsou mistama dost neprehledne) a to je vzdy hlavni pylir kazde online hry. U hry vas neudrzi to ze mate nejake cislo na ucte ci par staveb ale to ze je tu komunita z kterou interagujete at uz v boji ci v kooperaci..
 

Dan 77

Veterán
ivosak14:
Asi jsem nepochytil zvláštní důvod, proč říkáš ne. :D A někomu se poznámkový blok ve hře prostě bude hodit (důvod je snad jasný, mnohokrát napsaný), kdo pro něj nemá své využití, prostě by ho nepoužíval, ale to neznamená, že je to zbytečnost a že to určitě nevylepší hratelnost a přehlednost. Sice zrovna v této hře nemá poznámkový blok zas tak rozsáhlé využití, ale nevím, kde přesně vidíš důvod, že by se to nemohlo zavést.
A když už píšeš o starším nápadu - skutečně jsem přes vyhledávání našel jeden jediný nápad -, ale nevidím tam žádnou negativní reakci, maximálně to, že to někdo sám za sebe nevyužije a že někdo by to naopak ocenil. Proč to psát po papírkách, do dokumentů v počítači apod., když to všechno můžu mít přímo ve hře (a na každém světě různé/oddělené poznámky)? A rozhodně se neztotožňuji s tímto návrhem, to je o něčem jiném (a tam bylo dost nesouhlasů, s nimiž souhlasím, protože mi to připadá jako velmi obtížně realizovatelný nápad).

czReborn:
Plně s tebou souhlasím.
Snad jen..., součástí mého návrhu nebyly poznámky k hráčům, když na něj najedu myší (vlastní poznámky, jakou má obranu, nebo jakou útočnou kombinaci na něj mám použít (samozřejmě ne automatické, protože obrana je skryta, dokud na ni nezaútočím), jaké má velkolepky (automatický přehled)).
Ale vlastně kvůli útokům na sousedy můžu mít v poznámkovém bloku jednu záložku, kde bych si udělal jejich seznam a co na ně použít, jak to mám teď uloženo v pc. Takže poznámkový blok by to už vyřešil, akorát by to stálo asi o 3 kliknutí víc (otevřít poznámky, překliknout na příslušnou záložku, zavřít poznámky, pak teprve zaútočit) místo najetí myši na souseda. A to je jen jeden z mnoha příkladů, jak je možné poznámky ve hře využít. Napadá mě mnoho dalších praktických poznámek, ale už méně rozsáhlých než seznam sousedů.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Oblast hry: poznámky (nová část hry)

Současný stav: nejsou ve hře (nápad jsem zkoušel hledat na fóru)

Nápad: Poznámky by měl každý hráč po ruce přímo ve hře jako nástroj v podobě upravitelného a uložitelného textového pole, který by pomohl tak, že by si každý mohl dělat poznámky o tom, co chce ve hře ještě udělat apod. (aktuální i dlouhodobé plány), aniž by si to musel psát někam bokem (na papírek nebo ukládat jako textové dokumenty zvlášť do počítače).

Jen jako příklad přikládám screen poznámek, které byly před několika měsíci podstatně vylepšeny ve hře Grepolis (hra také od InnoGames):

Ještě jsem vynechal UMÍSTĚNÍ V HERNÍM ROZHRANÍ.
Napadlo mě, že by se ikonka k otevření poznámek mohla nacházet
a) v menu, kde už ale není místo,
b) v levém horním rohu, možná,
c) v pravém dolním rohu, který je dosud nevyužit a tato ikonka by se tam snad mohla hodit.

Ten obrázek ukazuje, jak by ty poznámky mohly v ideálním případě fungovat: samozřejmostí je upravovat a ukládat text (bude-li několikatisícový limit znaků, ukazatel by odpočítával zbývající počet znaků k dosažení limitu), ale taky by bylo velmi vhodné, aby bylo umožněno vytvářet si více jednotlivých poznámek (oddílů/záložek), nějak si je pojmenovat, přejmenovávat nebo celou poznámku smazat (s vyskakovacím okénkem k potvrzení).
 

DeletedUser2451

Host
já to v archívu našel hned dvakrát jen opravím vychází to tam 50/50 podle mě je to zbytečné už jen když si představím že to budu každý den kontrolovat a přepisovat jen u 50 hráčů a když mám 135 přátel a 80 lidí v cechu no pěkně děkuji proto říkám ne a myslím že pro pohodový chod této hry to není vůbec důležité

a ještě jen dodám do hry se zavádí spousta novinek a spousta možností kam kliknout a co vše rozkliknout, ale také by se měl podle toho upravit tutorial (vyuka jak hrát FoE) pro nováčky již jsem několikrát slyšel že se na tom pracuje ale skutek utek a to si myslím že je podstatnější problém než nějaké poznámky
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru