Průvodce cechem

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Průvodce cechem

Je společenství hráčů, kteří hrají spolu a tvoří tým. Cech jako takový má spousty výhod, například obchod v cechu je daleko jednodušší a není zpoplatněn výzkumnými body, ale je toho daleko více a o tom bude tento návod.

Vstupem do cechu se ti otevřou nové možnosti. Můžeš zde hrát s přáteli nebo si nové přátelé udělat a také uzavírat spojenectví. Jako člen cechu máš přístup na cechovní fórum a chat. V cechu se také lépe obchoduje. Členství v cechu s sebou navíc přináší velkou výzvu v podobě cechovních válek!

Do cechu tě může pozvat někdo z jeho stávajících členů, nebo si můžeš založit cech vlastní a do něj pak zvát kamarády a další hráče.
V ceších se zpravidla sdružují přátelští hráči, kteří pravidelně vzájemně navštěvují svá města a zušlechťují si kulturní budovy, z čehož vyplývá vysoká spokojenost obyvatel. Díky tomu nemusíte stavět tolik kulturních budov. Kolegové z cechu také rádi přijmou rozumné nabídky v cechovním obchodě. Na druhou stranu samozřejmě očekávají to samé od tebe.

Po kliknutí na ikonu v menu Globální a dále Tvůj cech se otevře okno s nabídkami ke vstupu do cechu. Zde si tedy můžeš vybrat, do jakého cechu chceš vstoupit a učinit tak. Samozřejmě je tu také možnost založit svůj vlastní cech a stát se respektovaným vůdcem. Založení cechu je jednoduché, stačí pro něj vymyslet jméno a to následně vyplnit do příslušné kolonky. Každý cech má svůj erb. Ten můžeš, stejně jako popis cechu, změnit v záložce Administrace“. Ze stejného místa také můžeš posílat pozvánky dalším hráčům.


OBSAH

Jak získat přístup k cechu
Jak vytvořit cech
Členská práva
Jak změnit členská práva
Jak pozvat hráče do cechu
Jak zrušit pozvánku do cechu
Jak vyloučit hráče z cechu
Jak odejít z cechu
Jak změnit cechovní profil
Jak změnit název a vlajku cechu
Jak rozpustit cech

Cechovní fórum

Jak vytvořit cechovní fórum
Jak získat přístup k cechovnímu fóru
Jak vytvořit nové záložky pro fórum
Jak vytvořit nové téma
Jak vytvořit anketu
Jak označit vlákno jako Důležité
Jak vyhledat ve vlákně
Jak odstranit téma
Jak přesunout vlákno
Jak uzamknout vlákno

Pokladnice cechu

Jak darovat zboží do pokladnice cechu
Jak zjistit, kdo a kolik daroval do pokladnice cechu

Úroveň cechu a jeho bonusy

Jak zjistím úroveň svého cechu
Jak zjistím jaké bonusy má můj cech

Hodnocení cechu

Jak zjistím hodnocení svého cechu
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak získat přístup k cechu

Pokud jste se rozhodli založit cech, zvolte vlevo v menu možnost Globální.

Ve hře vám vyskočí další vysouvací menu, kde naleznete možnosti „Globální žebříček“, „Tvůj cech“ a „Cechovní fórum“. Ze začátku si ale chcete založit nový cech, tudíž využijte možnosti Tvůj cech

 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak vytvořit cech

Cech můžete vytvořit až poté, co vyzkoumáte technologii Kovárna.
Nejeďte si na Globální, otevřete a klikněte na Tvůj cech. Dostanete se na obrazovku cechu. Vlevo můžete vidět pozvánky od jiných hráčů do jejich cechu. Vpravo dole, vedle pozvánek, máte pak možnost vytvořit cech, zvolíte tuto možnost.

V prvním kroku musíte zvolit jméno cechu. Po vložení jména cechu máte možnost upravit, jak budou hráči zváni do cechu. Volíte ze tří možností, poté kliknete na možnost Vytvořit. Budete přesměrováni na zcela novou stránku vašeho cechu, kde již ze začátku můžete vidět informace, jako jsou členové cechu, popis a také jeho úroveň, počet členů a pořadí v globálním žebříčku.


 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Členská práva

ZAKLADATEL
Je hráč, který založil cech a s touto funkcí může upravovat téměř vše, co se týká správy cechu, například rozpuštění cechu. Tuto možnost má pouze zakladatel cechu.

VŮDCE
Hráč se stejným oprávněním jako zakladatel cechu s tou výjimkou, že není schopen rozpustit cech. Nicméně se doporučuje, aby tato oprávnění měl jen ten, kdo má zakladatelovu plnou důvěru. Vůdce je někdo, kdo pomáhá se správou cechu.

MODERÁTOR
Hráč s tímto oprávněním může moderovat fórum včetně skrytých fór. Nemá právo spravovat fórum (toto právo má pouze zakladatel nebo vůdce). Moderátor zastává důležitou funkci, stejně jako vůdce, a jeho působení v cechu je velice důležité. Má také velice dobrý/špatný vliv na vedení cechu.

NÁBORÁŘ
Tento hráč má oprávnění pozvat další hráče do cechu. Náborář má jednu z nejdůležitějších rolí, a to je přesvědčovat jiné hráče, že jejich aliance je přesně ta, kterou hledají. Náborář by měl být hráč, který se slušně vyjadřuje, je vtipný a umí si poradit v každé situaci.

OZNAMOVAČ
Tento hráč má možnost odesílat zprávy všem členům cechu. Je dobré, aby tuto možnost měl každý hráč v cechu, jelikož hráč poté může komunikovat se všemi členy cechu na téma obchodu, útoku, tipy atd.

DŮVĚRYHODNÝ ČLEN
Tento hráč může komentovat, číst a hlasovat ve skrytém fóru cechu. Funkci by měl dostat hráč, který je již nějakou dobu ve vašem cechu a má zcela vaši důvěru. Můžete díky tomu zabránit špiónům vynášet informace. Od nové verze s novou funkcí CvC může důvěryhodný člen provádět tyto možnosti:
Odemykání slotů obranné armády,
Nasazení obléhací armády,
Přemístění velitelství,
Udělení svobody.

 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak změnit členská práva

Vstupte na stránku cechu a klikněte v horním menu na druhou možnost Členové. Zde máte nejen možnost kontrolovat veškeré informace o členech Vašeho cechu, ale také členy vyloučit. Tato možnost ale bude popsána jinde.
Měnit práva členům cechu může pouze Zakladatel nebo Vůdce cechu.

Na stránce členů můžete přidat nebo odebrat kterémukoli členu práva. Jednotlivá práva člena zjistíte tak, že nemá přeškrtnutou ikonu. Pokud dané právo nemá, ikona je přeškrtnutá.

Každému členu cechu můžete přidat tzv. popisek stisknutím tlačítka tužtičky, která se nachází vlevo od práv hráče. Tento popisek pak může sloužit jako veřejné označení hodnosti nebo funkce. To již zcela závisí na vedení cechu.

 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak pozvat hráče do cechu

Klikněte na svůj cech a zvolte úplně vpravo možnost Administrace. Zde máte možnost zvolit ze tří variant pozvání do cechu:
1) Žádostí
2) Automatické přidání
3) Pozvánkou

Hned vpravo dole můžete vidět možnost Pozvat hráče. Stačí už jen do kolonky zapsat nick hráče, kterého chcete pozvat a stisknout na lupu, a tímto se hráč vyhledá a pozve do cechu.
Další možnost pozvání je přímo z Globálního žebříčku, kde si nick zadáte do vyhledávače a pak na něj kliknete pravým tlačítkem na myši a objeví se okénko kde vyberete možnost Pozvat do cechu a pozvánka se odešle.

 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak zrušit pozvánku do cechu

Pozvali jste do cechu hráče, o kterého už nemáte zájem? Kdykoliv můžete pozvánku zrušit. Vlevo dole pod kolonkou Žádosti hráčů uvidíte seznam všech, kteří již byli pozváni. Uvidíte je v pořadí, ve kterém byli pozváni, jejich profilovou ikonu, uživatelské jméno a počet bodů. Vpravo můžete vidět čas pozvání. Tak jako ikona pro vyloučení hráče či odchodu z cechu, vypadá stejně i pro stáhnutí pozvánky pro člena. Stačí pouze kliknout na zrušení zaslané pozvánky.

Pozvánka nemá časově omezenou platnost, tudíž bude dotyčný pozván do té doby, dokud pozvánku neodmítne, nepřijme nebo nebude stažena někým s právy zakladatele, vůdce či náboráře.

 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak vyloučit hráče z cechu

Jste s některým z členů cechu dlouhodobě nespokojeni? Máte možnost hráče vyloučit! Postup je zcela stejný jako při odchodu hráče z cechu. Nicméně tuto možnost mají pouze zakladatelé a vůdci cechu.

Klikněte na Cech a zvolte sekci Členové. Po načtení této stránky si vyhledejte nick hráče, kterého chcete vyloučit. Kliknutím na červené tlačítko vpravo hráče vyloučíte z cechu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak odejít z cechu

Klikněte na Cech a zvolte sekci Členové. Po načtení této stránky si vyhledejte svůj nick v seznamu členů cechu. Vpravo na konci uvidíte červenou ikonu s panáčkem, a to je přesně ikona, kterou hledáte. Tato ikona Vám umožní opustit cech. Pokud chcete opravdu cech opustit, klikněte na Opustit cech.
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak změnit cechovní profil a popis

Již jsme se naučili, jak pozvat hráče do cechu nebo jak zrušit pozvánku. Nyní si ukážeme, jak změnit cechovní profil a popis. Klikněte na Cech a zvolte sekci Profil a vlevo nahoře klikněte na Upravit profil. Cechovní profil je velice důležitý, neboť prezentuje cech a jeho strategii. Po kliknutí se otevře okénko, kde můžete změnit jak vlajku cechu, tak i název Vašeho cechu. Pak už stačí jen dole kliknout na uložit a je hotovo.

Ve hře momentálně existuje 49 různých vlajek, plus 12 prémiových. Prémiová vlajka stojí 200 diamantů. Bonusové vlajky jsou mnohem pestřejší a barevnější než vlajky obyčejné.

Chcete-li si vytvořit nebo pozměnit cechovní popis, opět otevřeme sekci Profil, vlevo dole klikneme na Upravit popis. Po kliknutí Vám bude dovoleno upravit text profilu, který můžete vidět pod ikonou změny profilu. Bez kliknutí na Upravit popis Vám nebude umožněno text měnit.

Pokud máte text upraven podle svých představ, stačí kliknout kamkoliv chcete a text je automaticky uložen. V profilu neexistují žádné kódy, které byste mohli využít pro zvýraznění profilu.


 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak rozpustit cech

Cech můžete rozpustit, ale je to nenávratná situace. Pokud cech rozpustíte, přijdete o veškeré bonusy, které jste do teď získali, nebude možné tuto akci vrátit zpět. Musíte začít znovu.

Tuto funkci má pouze zakladatel cechu. Pokud jste se tedy rozhodli cech nadobro rozpustit, v administraci dole vpravo pod Pozvat hráče máte možnost Rozpustit. Po kliknutí na tuto červenou ikonu bude cech nadobro pryč.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Cechovní fórum

Jak vytvořit cechovní fórum

Cechovní fórum založíme tak, že po najetí stránky Cechovního fóra, dole vpravo je ikonka Spravovat fóra. Klikneme na tuto ikonku a fórum je založeno!
Takových fórum vláken si tam můžete vytvořit několik.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak vytvořit nové záložky pro fórum

Dole klikněte na ikonku Nové fórum, vyjede Vám tabulka Vytvořit fórum. Nejprve si vytvořte Název fóra, pak jeho Popis a nakonec klikněte na Vytvořit a je hotovo.
Název fóra je jméno tématu. Popis je tedy název vlákna v tématu.

Máte možnost vytvořit i skryté fórum a to tím samým způsobem, pouze pod kolonkou Popis kliknete na Skryté. Toto fórum pak bude viditelné pouze zakladatelům, vůdcům a důvěryhodným členům cechu.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak vytvořit nové téma

Po vytvoření daného fóra se Vám pozmění stránka administrace fóra. Fórum si otevřete kliknutím na Název nahoře v horní liště. Dole budete mít nové možnosti jako jsou Nové téma, Nová anketa. Vy však chcete vytvořit nové téma a proto kliknete na Nové téma.

Zde již stačí pouze vyplnit dané kolonky, což je jméno tématu a text.
Pro vytvoření kliknete na Vytvořit téma a téma je vytvořeno.

Upozornění: text musí obsahovat více jak 3 znaky.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak vytvořit anketu

Druhou možností je vytvoření ankety. Pro vytvoření ankety klikněte na možnost Nová anketa. Po přenesení na novou stránku budete vyzvání pro doplnění informací jako je téma ankety, otázka, možnosti odpovědí (min. 2 a max. 3) a případně textu, který upřesňuje informace o anketě. Po vložení všech informací stačí kliknout na Vytvořit hlasování. Anketa je v tuto chvíli vytvořena.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak označit vlákno jako Důležité

Pokud máte téma, které nechcete, aby se ztratilo v tématech, tak si ho označte, ať ho nepřehlédnete.

Stačí si označit čtvereček, který se nachází hned vedle názvu tématu. Poté už jen vyplníte zbylé údaje a téma vytvoříte. Stačí kliknout jen na Vytvořit téma. Důležité téma má symbol vykřičníku.

 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak vyhledat ve vlákně

Potřebujete něco vyhledat, ale nevíte kde?

V pravém horním rohu naleznete šipku v modrém čtverečku s nápisem Možnosti, kliknete na ni a vyjede vám další vysunovací menu. V levém dolním rohu uvidíte nové nabídky a také funkci, kterou hledáte. Poté stačí do rámečku napsat, co hledáte a kliknout na Hledat. Hledané slovo poté bude vyhledáno a uvidíte, kde se nachází, v jakém tématu, kdo hledané slovo napsal a také čas napsání.

 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.