Prirodni katastrofy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15105
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
A poskozene ci nejak znicene budovy muzou byt nahrazeny lepsimi (to odmena za tu ztracenou pri katastrofe).
Tohle jsem původně pochopil tak, že tohle už ve hře je jako banální funkce "bourání budovy", ale asi jsem to pochopil špatně. Ale mé špatné pochopení mělo ten důvod, že pak vyvstává otázka: jaký je teda celkový účel a smysl tvého návrhu, když za katastrofu dostaneme hned lepší budovy (nebo aspoň stejné podle námitky Lorda)?
Mimochodem nemohl jsem jinak, než se z plna hrdla smát, to ta řada jednoslovných odpovědí a pak mě úplně dostal Bobbycův vtip. Prostě správná konstelace příspěvků.
Na druhou stranu chápu navrhovatele, pokud to nemyslel v přehnaném smyslu (stačí, kdyby to bylo s mírou, jen občas), že by chtěl ve hře něco řízené náhodou k oživení hry, s čím bych snad i částečně souhlasil, ale jen v případě, že to hráči dá něco nového, co se nedá jinak získat, nebo třeba větší množství (diamantů z podzemí) a rozšíření (nové vykácené, zarovnané plochy apod.), aby to vůbec +- vynahradilo vzniklé ztráty a aby tento návrh měl nějaký smysl, totiž balancování mezi "plusy" a "mínusy" (příjmy a výdaje, nově ale výdaje nečekané, neočekávatelné a neplánovatelné), v čemž by mohla být nějaká zajímavá výzva, protože dosud nemáme ve hře nic jiného než plusy a očekávatelné výdaje. Koneckonců kolem města je už spousta animací (na druhou stranu zbytečných, už tak by mělo Inno posílit servery, zvláště o přepočtu, a změnit teprve platformu, když největší nedostatky nelze odstranit jinak) a sněhové bouře máme jen o zimním eventu (díkybohu) a láva teče i tryská už ve 4. kole cechovní expedice. Zkrátka návrh zní zajímavě, ale jen potud, dokud by to bylo ve hře s mírou, aby hra nebyla k smíchu a aby hra neodrazovala hráče.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
PROTI

Koukam, ze je tu samej negativista, co stereotypne kejsne na svym pisecku a boji se novych vyzev. Nemusite me hnedka ukamenovat.

Trocha mentorování: přišel jsi s nápadem, který ostatní nezaujal a hlasují proti. Negativistické je se s tím nevyrovnat a začít se durdit. Tím tě nechci urazit, ale mírumilovně upozornit.

Jsem v sekci "Napady", ne "Pro vyvojare"

Přesně tak. Máš nápad s tím, že tady se lidi k nápadům vyjadřují. Můj názor je například takový, že mám dost herních starostí i bez katastrof, takže pokud by (např. Frundorem požadovanou) výhodou toho jevu bylo, že bych se vzrušeně vracel k obrazovce s obavou, co že se mi to dneska ve městě rozbilo, tak o ni nestojím.
Kdyby ses chtěl zeptat, co jsou ty moje "herní starosti", tak je to např. shánění surek pro cechovníky, promýšlení dalšího plánu levlení VB, metody zvyšování morálky cechu, aby se lidi víc zapojovali do kolektivních úkolů, pomáhání slabším členům, taktika boje proti agresivním sousedům a mnoho dalšího. Uvádím čistě jako malý příklad věcí, které mě u hry udržují zabaveného i bez dalších "deus ex machina" vychytávek.
 

Dan 77

Veterán
Hádám, že jsi v některé z dobrých dob, kde je expedice lehká, typu Současnost, Budoucnost aj. :) Pokud ne, tak budeš aspoň mít tak velký útočný bonus z velkých VB, že 4. kolo nemusíš skoro vůbec vyjednávat. :)
Jinak samozřejmě, k čemu jinému než k bojům jednotky použít, pokud je trochu času a chuť... To je bez debat. Ale v Ledovce a Oceánce bych bez vyjednávání 4. kolo nikdy neudělal (takže si v krčmě zapnout 4. pokus a doufat, že ještě nebude potřeba doplácet diamanty za další pokusy), pokud nemám útočný bonus 180 %, a stejně by to ručně sežralo strašně času a těm obrovským ztrátám bych se většinou nevyhnul.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Tak to máš solidní bonus a nevím, jaké obrany v té době jsou a s čím se tam musí útočit, protože jsem byl v Budoucnosti, když CE začínalo, každopádně bonus obránců bude menší.
 

Svatej

Legenda
S tímhle bonusem by jsi v oceánce s bojema skončil někde v první třetině 3tího kola. Na 4ku bys mohl rovnou zapomenout. ;)
 

peepee77

Veterán
To já vím, proto taky nejsem v oceánce, ale v pokroku.
Jinak s bonusem 147 procházím na automat skoro celou současnost a budoucnost. Ale to je i o jednotkách a co si budeme povídat, PL vozítka mají něco do sebe. Ale to už se bavíme o něčem úplně jiném než je původní téma takže tuto diskusi bych rád ukončil a další příspěvky prosím k tématu. Ikdyž tu asi už moc není o čem diskutovat, názory jsou v celku jasné
 

Joxer

Psavec
Jednoznačně PRO.
Jsem pro jakýkoli oživení hry. Tohle se mi zdá jako dobrej nápad. Na to všechno by stačil dobře promyšlenej mor. Když umře obyvatelstvo, tak máš produkci na 50%. To by bylo fajn.
Konečně někdo, kdo chápe správnou herní kolizi. Tady to řeší % úspěšnost, což je už první takovej mor ve hře. Ty jen navrhuješ mor, který se dá herně pochopit. Navrhuji vystřídat nynější % mor za ten tvůj. Lépe by se mi to hrálo.
 

Dan 77

Veterán
Jsem jediný, kdo to vidí katastrofu jako příležitost k přestavbě města?
No k tomu jsem psal výše jeden příspěvek. Ve hře je totiž funkce "bourání" a pak si můžu postavit lepší budovy, třeba z nové doby. Ale chápu, že je to ve hře nonkonformní situace asi jako plnění eventových úkolů, která nás donutí ve hře dělat něco, co bychom sami od sebe nedělali. Jenže event nám nezbourá půl města a s tím třeba cenné eventové, nebo dokonce setové budovy! Anebo snad velkolepky na lvlu 100. A jsou dokonce hráči, kteří už ani nic jiného nemají, běžné budovy z výzkumu skoro nepotřebují (kromě výroben zboží a občas kasáren) - i jim by se měly dít ve městě katastrofy?
 

Dědeq

Znalec
Prostě je to nesmysl a nikdo to nechce.

K argumentu že zničené budovy nahradím lepšími: Když mi to zničí svatyně znalostí, tak lepší už jsou jenom velkolepky a ty už stejně mám, takže tenhle argument je dle mě zavádějící.
To nemáš zrovna dokonalý argument. Řekněme, že ti pád meteoritu zbourá 4 svatyně znalostí a Arc lvl 100. Takže tu velkolepku už nemáš, můžeš ji tedy klidně postavit. A můžeš ji dokonce postavit i lepší, třeba na level 101 :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru