Prvních 40 výběrů - Alexandrijský maják

Borat

Člen
Dal jsem na zdejší rady a zkouším VB na produkci zboží. Konkrétně Alexandrijský maják. Nic moc. Aby se vyrovnal továrně, musí být alespoň na úrovni 11. Pak, vyrobí zboží náhodně jednoho druhu. Tak je to továrna, co zabrala plno místa a vyrábí si náhodně co chce. Na prášky. Bral bych raději produkci všeho zboží z aktuální doby, jako to dělají jiné budovy.

Po celou dobu mi poskakuje v pravé liště ukazatel jak čerpám 40 prvních výběrů. Myslel jsem si, že 40x vyberu zboží města a budova se umrtví. Nebo 40x vyberu a pak musím zvednout úroveň budovy a dostanu dalších 40 výběrů... Nechtěl jsem takovou podivnost pro odrazujících "40x" vůbec stavět. A teď mi tam poletují čísla 22x, 10x, 39x. Jsem z toho jelen. Tedy, neplatí ani jedno, za použití návodu FoE jen si tradičně vybájil jen zmatek na zmatek.

Funguje to tak, že každý den můžete vybrat zvýhodněně zásoby ze 40 budov. Týká se to jak dílen, tak speciálních budov, co vyrábí i zásoby. (Zvýhodnění nefunguje na VB, co vyrábí zásoby.) Výběr každé budovy se odečítá na ukazateli. Jak vyčerpáte 40 výběrů, stačí vybrat produkci Alexandrijského majáku a máte dalších 40 výběrů. Je tedy třeba volit nejvýhodnější taktiku výběru produkce města.

Zvyšování úrovně Alexandrijského majáku je o dosažení vyšší produkce a vyššího zvýhodnění. S 40 výběry nesouvisí.

Docela dobré zjištění, co má platnost i pro další VB, co plaší s "počtem prvních výběrů - úderů" - údaj např. "#10". Už vím, jak ve FoE číst znak "#". To jsem potřeboval ke štěstí. :cool:
 

Budik

Dopisovatel
No a po moderní době to produkuje jen nerafinované zboží, takže je lepší na surky používat eventové budovy, ale to už jsi určitě zjistil... :)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Stačilo si přečíst popis dané VB. Je to tam dobře popsáno...

A ano, maják sice vyrábí surky náhodné ale 4x4 není nic velkého (už továrny v raném středověku jsou takhle velké), máš to zadarmo (neplatíš za výrobu mince a zásoby jako v továrnách) a ještě ti dává ten druhý bonus na výběr zásob. A na levl 10 není žádný velký problém ho vylevlit.
 

DeletedUser

Host
Funguje to tak, že každý den můžete vybrat zvýhodněně zásoby ze 40 budov. Týká se to jak dílen, tak speciálních budov, co vyrábí i zásoby. (Zvýhodnění nefunguje na VB, co vyrábí zásoby.) Výběr každé budovy se odečítá na ukazateli. Jak vyčerpáte 40 výběrů, stačí vybrat produkci Alexandrijského majáku a máte dalších 40 výběrů.
Přesně to je napsané v popisu budovy :D Nevím proč jsi překvapený...

Navíc z osobního pohledu na věc tvrdím, že Maják se nevyplatí stavět. Radši postav ten Arc.
 

dudasek

Znalec
maják je supr do začátku-právě ty kladiva mi chyběli a násobek je fajn,když jedeš 4-8h už je to znát...násobí to jen dílny-ne eventovky...
v moderní době ho hráči mažou a pak,když chtějí starší zboží a mají dostatek FP si ho klidně levlí..
 

d arvit

Odborník
souhlasim se všemi posty kromě prvního, v popisu budovy to máš jasně napsané..
do 10 lvlu je to skoro zadarmo.
ale osobně bych do něj šel pouze v případě že by mi ještě produkoval zboží mé ery, v okamžiku kdy začne produkovat zboží staré už nemá pro hráče velký smysl (staré zboží prakticky nevyužije (kromě hromadění zásob na co kdyby) a kladívka v té době pro normálního hráče přestanou být problém.
základ je prostě arc.
 

Daniel V.

Psavec
Kdyby jsi místo rozepisování stížností sháněl plánky a suroviny na ARC. Když budeš nahazovat poslední místa Arcu, plánky máš hned. Suroviny se dají získat úplně jednoduše A FÉROVĚ (a ne jako na černém trhu, jak jsi tvrdil) tak že se buď poptáš na globálním chatu nebo u nějakého hráče z Budoucnosti (nezáleží na věku). Probíhá to tak že mu napíšeš že je sháníš a vyměníš v poměru 1:2 (také poplatek). Každopádně ale toto vysvětlení nesouvisí s tímto tématem
 

Borat

Člen
Stačilo si přečíst popis dané VB. Je to tam dobře popsáno...

Prosím o odkaz na ten "popis". Já vidím na Wiki u Alexandrijského majáku jedinou větu: "Prvních několik získaných výrob Zásoby je navýšeno o určité procento." Čeština pokulhává a věta u mě vyvolává zmatek, který jsem popsal. Jiný popis nevidím. Rozhodně z toho nechápu "40 navýšení výběrů zásob denně". :rolleyes:

Dále se hodí oprava "dobrých rad" zdejších zkušených hráčů. Minule jsem sklidil výsměch, že získávám zboží pomocí továren. Nyní narážíme na to, že i VB na zboží jsou pěkná hloupost a raději nestavět. Ale hlavně stavět Arc. Je tedy třeba brát zdejší rady s velkou rezervou... Už jen to, že hrajeme strategii a co hráč, to jiná osvědčená taktika. ;)

1) Ve hře je zboží hráče a zboží cechu. Kdo hraje CB, ocení oboje. Za darování zboží cechu dostává hráč body a stoupá v žebříčku. Pokud produkuje rovnou zboží cechu, žádné bodové zhodnocení za to nemá.

2) Zboží vyrábí továrny, velkolepé a speciální (eventové) budovy. Do doby pokroku je vyráběno nerafinované zboží. Od moderní doby rafinované zboží. Některé budovy jedou stále aktuální zboží a přejdou na rafinované zboží. VB a studánky přání zůstanou u nerafinovaného zboží a vyrábí pak dvojnásobný počet zboží, ale ze starší doby. Některé SB při produkci třeba 25 ks zboží rozdělí výdělek na 5 x 5 ks všeho aktuálního zboží. (Popis na Wiki je nesmysl.) Patrně některé SB, VB a studánky přání produkují zboží náhodně jednoho druhu z 5 druhů aktuálního zboží.

2a) Továrny vyrábí zboží své doby. Mají smysl, jen když je na mapě území získán odpovídajíc zdroj surovin. Pak vyrábí 5x víc zboží, což je základ. Tedy, 20 ks zboží za 24 hodin. Po moderní době umí z nerafinovaného zboží vyrobit rafinované zboží a k tomu musí mít na mapě konkrétní zdroj surovin, aby jely 5x víc produkce. Je pak komplikované poskládat pro ně suroviny a nerafinované zboží. (Snažím se zorientovat v ložiscích surovin. Na Wiki popis není. U továren nejsou popisy a odkazy ložisek surovin. Jen ikonka. Smůla.)

Zpravidla jsou v každé době na mapě území k dispozici náhodně 2 ložiska surovin z 5. Vyplatí se stavět továrny jen na odpovídající 2 druhy zboží. Další 3 druhy zboží lze pak získat obchodováním na trhu.

2b) Velkolepé budovy na zboží jsou krajně nešikovné. Aby se vyrovnaly továrně, musí být minimálně na úrovni 10. V době, kdy začne být dost bodů na jejich zhodnocení, už přechází v moderní době na nerafinované zboží a nevyrábí aktuální zboží. Nejvyšší čas je zbourat. Nejdříve není jak je stavět, pak se stávají zbytečné. (Držím se raději továren a SB, je to dobrá cesta.)

2c) Velkolepé budovy na zboží cechu vyrábí stále aktuální zboží i po moderní době. Jejich zhodnocení se vyplatí. Jsou výhodnější, než VB na zboží. První se nabízí Observatoř, ale zboží dává málo. Neustále je zde doporučován Arc. Cechu dává poměrně málo zboží, ale odemkne odměny za příhozy na VB. Hráč může dávat "nesmyslné příhozy" a přitom dosahuje zisku. Jde o základní taktiku cechu, jak si navzájem pomáhat náhozy (viz náhozy 1,9) a noví členové cechu získají rychle dobře zhodnocený Arc zpravidla dík pomoci poskytnuté cechem. Jinak je to budova až z budoucnosti.

2d) Hráč, co hraje CB, dostává postupně jako odměnu sochu cti. Ta hned od nízké úrovně dává hodně zboží cechu. V tom je výhodnější, než VB na zboží cechu. Aneb, kdo utrácí zboží v CB, dostane oplátkou šikovný nástroj, jak posílit cech do bitev.

2e) Speciální budovy získané z událostí dávají 5 druhů aktuálního zboží a nepřechází na nerafinované zboží. Smysl mají, jen když jsou postavené na nejvyšší úrovni. Události je třeba odehrávat s maximálním ziskem. Produkcí nahradí tak 1 továrnu. Speciální budovy lze získat i z osad, třeba od Aztéků či Japonců. Ale zdá se, že ty produkují náhodně jedno zboží z 5 druhů aktuálního zboží.

3) Perličky. Plno hráčů staví továrny bez zdroje surovin. Zbytečnost. Plno hráčů se rychle pustí do VB na zboží a plácají místem. Přitom továrny by na jejich úrovni byly efektivnější. Plno hráčů zkusí SB na nízké úrovni. Chyba. FoE dá jednou za rok možnost zhodnotit SB z předchozích událostí, ale je téměř nemožné dokopat později SB k navýšení třeba o tři chybějící úrovně. Jak nezískáte SB komplet hned, je lepší ji prodat.

A nejlepší perla, Arc a Observatoř. Plno hráčů tady má budovy na produkci zboží cechu a nejsou v cechu. Počítám, že budova pak žádné zboží neprodukuje. Psal jsem jim pozvánky do cechu, udiven, co blbnou? Neozval se nikdo. Je tady plno hráčů s plnou výbavou pro cech a členství v cechu ignorují. Mohla by to být taktika. Jedu na dovolenou, tak cech opustím a přidám se opět, až budu aktivně hrát. Ale možná jde o vyhozené pasivní hráče z cechů, co neunesli šikanu, která patrně v některých partičkách jede. :)
 

dudasek

Znalec
perličko:věci v inventáři ti místo nežerou,tak neprodávej a za rok už třeba budeš mít max.level...

speciální budova je třeba i sáňkař.necháš ho v době,ze které chceš dostávat zboží...a jet výrobu 20/24h:to raději 8+8+4:25ks

socha cti je fajn a dost lidí ji podceňuje:tobě dává fp a cechu zboží...

velkolepky na zboží marné nejsou-dost lidí je později staví znovu-potřebují uklidit bodíky a zboží-ač nerafinované se jim hodí třeba v CB,když podporují v cechu slabší hráče....
 

Daniel V.

Psavec
Dále se hodí oprava "dobrých rad" zdejších zkušených hráčů. Minule jsem sklidil výsměch, že získávám zboží pomocí továren. Nyní narážíme na to, že i VB na zboží jsou pěkná hloupost a raději nestavět. Ale hlavně stavět Arc. Je tedy třeba brát zdejší rady s velkou rezervou... Už jen to, že hrajeme strategii a co hráč, to jiná osvědčená taktika.
Nikdo ti to nevnucoval, jsou to jen rady
 

DeletedUser

Host
Prosím o odkaz na ten "popis". [...] Rozhodně z toho nechápu "40 navýšení výběrů zásob denně". :rolleyes:
Hraješ hru, nebo hraješ wiki?
blbrat.png

Ale hlavně stavět Arc.
Správně.

Za darování zboží cechu dostává hráč body a stoupá v žebříčku.
Kdyby ti šlo o žebříčkové body, tak buďto bojuješ tak moc, až z toho chytáš zánět karpálního tunelu, nebo stavíš velkolepky z vyšších dob (jmenovitě třeba Arc :D). Darováním zboží daleko nepochodíš. Obzvlášť v nižších dobách.

Pokud produkuje rovnou zboží cechu, žádné bodové zhodnocení za to nemá.
To je sice pravda, ale koukals na rozdíl v množství, které jsi schopný produkovat pro sebe a které jsi schopný produkovat těmito budovami pro cech? Hodně štěstí při plnění pokladny z vlastní kapsy.

VB a studánky přání zůstanou u nerafinovaného zboží a vyrábí pak dvojnásobný počet zboží, ale ze starší doby.
Jj, ale o tři doby dozadu. Tzn. jestli ten dvojnásobek starého zboží budeš měnit na trhu na vyšší postupně v poměru 2:1, tak skončíš na poměru 8:1.

Po moderní době umí z nerafinovaného zboží vyrobit rafinované zboží a k tomu musí mít na mapě konkrétní zdroj surovin, aby jely 5x víc produkce. Je pak komplikované poskládat pro ně suroviny a nerafinované zboží.
Ani nemluvě o dvouproudových cestách, se kterýma budeš pěkně trpět. Krom toho továrny budeš muset krmit tím starším zbožím, ale to už jsi asi zjistil.

Jinak tuším, že po moderní době budeš na mapě získávat postupně další ložiska z těch starších dob. Tzn. pak už nebudeš na 2 z 5 ložiscích v dané době, ale třeba na 3 z 5. Já tohle nikdy neřešil, takže to nevím jistě.

V době, kdy začne být dost bodů na jejich zhodnocení, už přechází v moderní době na nerafinované zboží a nevyrábí aktuální zboží.
Dovolím si opravit na: "V době, kdy začne být dost bodů na jejich zhodnocení, už mám postavený Arc lvl. 80, jinda se totiž jejich stavba nevyplatí."

Neustále je zde doporučován Arc. Cechu dává poměrně málo zboží, ale odemkne odměny za příhozy na VB.
To je pravda... akorát že vůbec. Na úrovni 1 dává málo (divil bych se, kdyby ne), ale na úrovni 80 dává přes 800 zboží denně. Nevím, čím bys chtěl získávat víc. Nepočítal jsem to, ale myslím, že ani sochy cti na max. lvl. by se na takové ploše nezhodnotily líp.

3 a 3/4 výběru a máš obléhací tábor.

Ta hned od nízké úrovně dává hodně zboží cechu. V tom je výhodnější, než VB na zboží cechu.
Zajímavé... 800 zboží na 5x7 (22,85/pole) je ti málo, ale 80 (socha na max.) na 3x4 (6,67/pole, nakonec jsem si to raději spočítal) se ti zdá hodně. Až se mi udělalo zle.

Speciální budovy získané z událostí dávají 5 druhů aktuálního zboží a nepřechází na nerafinované zboží. Smysl mají, jen když jsou postavené na nejvyšší úrovni.
Chudák sáňkař :(
(2x3, 15 zboží denně (2,5/pole), jednoduchá silnice, vyrábí zboží z aktuální doby)

No hlavně, že ty jseš Forge Einstein...

Neozval se nikdo. Je tady plno hráčů s plnou výbavou pro cech a členství v cechu ignorují.
Já bych se ti taky neozval :)

Ale možná jde o vyhozené pasivní hráče z cechů, co neunesli šikanu, která patrně v některých partičkách jede.
Patrně NE.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Prosím o odkaz na ten "popis".
Přímo ve hře. Pokud danou VB ještě postavenou nemáš tak stačí najet do invu a rozkliknout si danou budovu (musíš mít alespoň jeden plánek od té budovy abys se ti v invu zobrazila). Pokud ti už daná VB stojí, stačí na ni najet myší.

A k tomu zboží... každý jede svou strategii. Hráči co už hru hrají dlouho mají ve městě dost speciálních budov na zboží takže nepotřebují mít továrny.
Já na C samozřejmě také žádné továrny nemám, ale na G jich mám dost. Začala jsem tam hrát na podzim, hezky pěkně od začátku a jedu tam takovým "Borat stylem" nestavím VB dokud nedolezu do té doby (jinak řečeno nekupuju surky za FB). Jsem v moderně, mám několik továren a majáček mi pěkně stojí vylevlený na 10 + bazilika sv marka na 10, protože mi právě vyrábí surky na výrobu mých aktuálních surek v továrnách. Mám nějaké eventové budovy ale nemám jich ještě dost a také jsem zjistila že když člověk postupuje průměrnou rychlostí v dobách (cca 1,5 měsíce jedna doba) je celkem těžké získávat takovým tempem dostatečné množství renovaček. Joo pokud člověk nezakempí v nějaké době nebo není na konci, speciální budovy jsou spíše překážkou :)
 
Nahoru