Recenze - maximuss11

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Jako první bych chtěl zmínit, co mě vůbec přivedlo k tomu hrát Forge of Empires.
Někde na sociální síti Facebook jsem si všiml nápisu Nejlepší on-line hra. Člověk je
tvor zvídavy a tak nebylo od věci vyzkoušet, jestli je tomu skutečně tak.
Ještě před spuštěním hry máte možnost si vybrat za který svět chcete hrát. Můžete si
vybrat ze tří světů, z nichž pro začátek je doporučený Cirgard.
Po spuštění hry Vás přivítá váš rádce Ragu, který vás provází celou hru. Jeho prostřednictvím dostáváte
zadání pro plnění úkolů,které vesměs vedou k dobývání jednotlivých provincií a samozřejmě
vás posouvají dál a dál v příběhu. A o to v téhle hře vlastně
jde. Projít časovou linií od doby kamenné až po středověk a zajistit maximální růst a prosperitu vaší říše.
Ale teď už ke hře samotné.

Ve hře jsou dvě základní suroviny a to mince a zásoby. Bez jedné ani druhé se neobejdete. Proto je velmi důležité
zajistit jejich stálý příjem. Jak na to? Postavením různých druhů obydlí pro vaše poddané a řemeslných dílen zajistíte obojí.
Dalším faktorem, co se týká veškeré výroby je spokojenost obyvatel. Je to prosté! Pokud jsou poddaní nespokojení, snižuje
se i produktivita jednotlivých řemesel a klesá i vyplácení daní, proto je dobré udržovat je v nadšeném stavu.
Jako další komodity ve hře a které značně urychlí váš postup,jsou diamanty a medaile. Diamanty můžete, pokud se budete chtít
rozvíjet opravdu rychle, nakoupit za skutečné peníze, kdežto medaile se dají získat jen za výhru v turnajích, kde se měří
bojová výkonnost jednotlivých hráčů.
V neposlední řadě vám pomůže vývoj řemesel, díky kterým můžete prodávat různé druhy výrobků a samozřejmě i nakupovat.

Samotný vývoj města probíhá ve stylu jednotlivých období. Např. chýši z doby kamenné, která už nevyhovuje nárokům obyvatelstva
můžete zbourat a postavit třeba doškový dům. Bourání starých budouv a stavbě nových se nevyhnete, ať už z důvodu modernizace města
nebo boje o každý volný kousek půdy. Mohlo by se zdát, že tohle omezení prostoru bude otravné, ale opak je pravdou, dělá to hru zajímavější.
Každý hráč si musí dobře rozmyslet, co a kde postaví.
Ovšem k obraně říše, kterou každý hráč vydupe z ničeho, je potřeba pořádná armáda. Ta je rozdělena na dvě složky - Obranou a útočnou.
Obraná slouží už podle názvu k obraně v případě napadení nepřátel a útočná se úplatní hlavně v bitvách při dobývání provincií.

No když už jsme u válčení a bitev, musím vyzdvihnout propracovaný tahový systém, který bude určitě většině hráčů vyhovovat.
Zároveň dává prostor k rozvoji taktiky. Naplánovat bitvu s tím, že předem známe druh a počet nepřátel a s využitím terénu nám umožnuje
zvítězit i nad silnějším protivníkem. Taky bych ocenil chování nepřátelských jednotek, kdy jen tupě nerubou, ale soustřeďují se již na oslabené
bojovníky a snaží se jich zlikvidovat co nejvíce. Dělá to boje těžší, ale jistě zajímavější.

Dalším kladem, je vytváření cechů. Což je vlastně skupina hráčů, kteří táhnou za jeden provaz, jak se říká. Vytváří to pocit sounáležitosti,
zvlášť když si členovém mezi sebou vzájemně vypomáhají.

Zatím jsem napsal defacto jenom samé klady. To bude asi tím, že jsem žádné negativa nezjistil.
Závěrem bych ještě dodal, že herní systém umožňuje příjemné hraní a individuální rozvoj jednotlivých říší bez neustálé obavy z napadání od protihráčů.
Klíčovým prvkem každé on-line strategie je soutěž, založená na vylepšování stávajícího, což Forge of Empires splňuje do puntíku. Ať už je to tedy
stoupání v celosvětovém žebříčku nebo v rámci cechové hyerarchie, taktéž v turnajích za účast v bitvách - funguje to dokonale a já můžu tuhle skvělou hru jen doporučit!
 

DeletedUser3139

Host
Takže, řekl bych, že ve většině máš pravdu. Ale několik záporů bych našel.
1. Co mi dost vadí je, že nevidím kdo je on/off line. Alespoň u cechu by to bylo určitě dobré a asi by se to hodilo i u sousedů. Takhle klikáš a klikáš až je myš teplá, a i hodiny nic. Jedná se o obchod a cechovní fórum. Na hlavním to funguje.
2. Obchod jako takový. Jak jsem nakoukl do některých cechů, tak všude mají na chvostu vezoucí se hráče, kteří aktivitou moc nepřekypují. Můžeš je samozřejmě vyhodit (už děláme opatření a pokud nezačnou šlapat, tak jdou smykem), ale proč jim nedat ještě poslední šanci. Z toho vyplývá, že obchod kulhá jak starý veterán, a asi ještě dlouho bude. Ty nabídky 1:10 jsou vražedné. Nemám to sice spočítané, ale asi je výhodnější si potřebné vyrobit bez bonusu (zatím). Je to o tom, zkoordinovat to s místem. A mezikontinentální obchod by taky nebyl špatný.
Takže to jen aby nebyly jen klady :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru