Rejstřík trestů

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Zelda

Člen
  • Oblast hry: indikace hráče ve "výkonu trestu"
  • Současný stav: není zavedeno
  • Nápad: v rámci soupisu členů cechu zobrazit hráče se zablokovaným účtem - např. černým terčem
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO

Podrobnější rozbor návrhu: V současnosti ve hře neexistuje žádný rejstřík trestů, ve kterém by se dalo zjistit, kdo porušil jaké pravidlo a jak byl potrestán (ano, pravidla všichni známe a trestání jejich porušování je nvěcí vedení). Dostane-li však hráč trest ve formě blokace účtu (ban), nelze tuto skutečnost nijak zjistit, protože navenek se takový účet tváří jako neaktivní.
Jako zakladatel a vedoucí cechu byl uvítal, pokud by byla blokace zjistitelná kupříkladu v seznamu členů cechu, kde by se ukazatel aktivity hráče zbarvil do černa. Cechům by to umožnilo zbavit se členů, kteří jaksi už nikdy znova hrát nebudou. Málokdo totiž vyhazuje členy, kteří jsou neaktivní kratší dobu (7 - 14 dní) může jím "odejít" PC, stát se úraz atd., ale k čemu držet v cechu zabanovaného hráče, který to neohlásí (nebo ani nemá jak, pokud nekomunikuje jinak než skrze hru).

P.S. Alternativně by šlo zobrazení veřejné, černou páskou přes roh avataru (jako se označují nezávislé jednotky) ;)
 
Naposledy upraveno:

Thesseus

Znalec
Nápad dobrý a já souhlasím. Jen si nejsem jistý, jestli je nějak provázáno jednání supportu s hrou. Nemuselo by se to zadávat do hry ručně? A bylo by to tak vůbec možné? Myslím, jestli by to inno supportu umožnilo.
 

Zelda

Člen
Vezmu-li jako příklad The West, má-li tam někdo blokaci, tak se to zobrazí při prohlížení profilu hráče. Dovolím si předpokládat, že parametr BAN se musí zcela určitě přiřadit v databázi k danému účtu (aby systém věděl, že mu nemůže dovolit zalogovat) - takže by šlo jen o to, aby tuhle informaci bylo možné přečíst i zvenku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2451

Host
Ahoj, také souhlasím jen bych ještě přidal na jak dlouho ban dostal nebo jestli byl účet zrušen úplně
 

trojan1673

Veterán
Také se mi tento nápad líbí, ale nevím zda je něco takového možné.
Pokud se zeptáte supportu zda ten a ten hráč nedostal BAN, odpověď je vždy stejná.
Nesmí vám to prozradit a proto pochybuji o tom, že by to tady vyvěšovali veřejně:-(
I když to chcete vědět kvůli chodu cechu, což je normální a pochopitelné.
 

Zelda

Člen
trojan1673 - to pravidlo si myslím je kvůli tomu, že by ta informace byla sdělována soukromě a mohla tak někomu třeba přinést osobní zisk (i když dost dobře nevím jak). Pokud by ta informace byla zcela veřejná, tak by tahle bariéra padla. Navíc by to možná i mělo větší výstražný dopad (než někoho "sejmout" za porušení pravidel utajeně). Pokud ostatní uvidí, že tresty padají, pak se třeba ani nepokusí pravidla přeci jen porušit. No a nakonec jsme si přece před zákonem všichni rovni, ne? :)
 

DeletedUser7347

Host
Před zákonem jsme si všichni rovni ale někdo je rovnější jsme v ČR ;) :cool:Jinak myslím že v tomhle máš pravdu na 100%
 

trojan1673

Veterán
Zelda - v tomto s tebou souhlasím, ale i tak si myslím, že nám toto nepovolí.
Pro každého kdo tuto hru hraje by to bylo určitě přínosem.
 

DeletedUser3

Host
Dokázal bych si představit indikaci o tom, jestli je onen hráč ve výkonu trestu, nebo ne. Za mne dobrý nápad.
 

DeletedUser2059

Host
Ještě jedna poznámka, hráč třeba zapomene napsat, že jede na dovolenou (tedy u nás v cechu se to hlásí) může být takto zaměněn za zabanovaného hráče, takže myslím, že tímto nápadem se dá odstranit i toto smýšlení. ;)
 

Gorwor

Dopisovatel
Přiznám se že jakožto nového hráče mě to, že tu takový seznam neexistuje od počátku, velmi překvapilo. Takže jsem pro.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru