Renovační sada pro VB

Pepazdepa.1

Nováček
Ty jsi strašně chytrej MadnessFlaxi. Je vidět, že se nezmůžeš na nic víc než řešit nějakou věc která je asi nad tvé chápání vyhazovem. Pokud nejsi schopen nic víc tak se nezapojuj. Je to jen diskuse kde se říkají argumenty.
A nemyslel jsem, že by ta renovačka byla jako klasická kterých mám v invu asi 60.Mohla by být jen jen vzácná. No to je fuk. Ale mohla by se třeba udělat VB která by dávala náhodně surky z různých dob které ma hráč vyzkoumané, to zas není zas tak nereálné.Tohle nevím proč by nešlo.
Souhlasím s názorem, že se má cech starat o stojí pokladnu, a má se v cechu starat a pomáhat slabším hráčům. Vím, že kdysi byly surky taky problém, ale nedá se CVC přirovnávat k CB. Je to jako porovnávat Porsche ke Škodovce. Ty rozdíly jsou neskutečně velké. Názory některých mi připadají jako by hrály v dřívějších dobách a nevidí realitu a už to nehrají a dělali tu moderátory. Za posledních 5 a možná víc CB jsem neviděl postaveného nic jiného než obleh, věž ,sochu a max pevnost při soupeření o územím. Takže další budovy jsou tam už vesměs zbytečné.
 

Pepazdepa.1

Nováček
A jen tak pro zajímavost jsem spočítal vydané surky za sobotu a bylo to i když si oblehy s jiným cechem necháváme a pouze doplňujeme. Tak je to 93000. To v CVC asi jen tak neutratíš ne?
 

weri85

Komentátor
A jen tak pro zajímavost jsem spočítal vydané surky za sobotu a bylo to i když si oblehy s jiným cechem necháváme a pouze doplňujeme. Tak je to 93000. To v CVC asi jen tak neutratíš ne?

Záleží, jak hraješ CvC. Pokud máš již velké území, tak oblehy jsou již za tisíce od každého zboží a to nepočítám 12 map a odemykání slotů pro obranu. Takže pokud hraješ ve velkém CvC, tak to stojí ranec zboží stejně jako aktivní hraní CB.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Trošku se zapojím do diskuze...
Je pravda že CB může žrát dost surek (sami jsme teď měli problém se sušenýma bylinama, ale nakonec jsme jich sehnali zase dost), ale taky nemusí. Na rozdíl od výše zmíněných CvC kde se platit surkama za obleh musí, v CB na to aby se dalo bojovat nemusí padnout ani jediná surka. Ano, je to obtížnější, udělá se tak méně bojů, ale zboží k hraní CB nejsou úplně nutné. Když nejsou tak se hold chvíli oblehy stavět nebudou, až se zas nastřádají tak se zase může vesele stavět ;)

Z tohoto důvodu dávám PROTI nápadu na renovaci VB.
 

Pepazdepa.1

Nováček
Ok to jsem odpískal a co ta VB co by dávala náhodně surky z různých vyzkoumaných dob. To by snad zase takovej problém nemusel být.
 

weri85

Komentátor
Ok to jsem odpískal a co ta VB co by dávala náhodně surky z různých vyzkoumaných dob. To by snad zase takovej problém nemusel být.

Taková velkolepka už je, je to Věž smíru. Tak ti dá zboží dle doby budovy, kterou motivuješ. Takže pokud chceš náhodné zboží z různých dob, postav Věž smíru a zboží pak daruj do pokladnice.
 

Pepazdepa.1

Nováček
Tu mám ale záleží na tom jakou budovu namotivuješ, a když máš 2 lidí v cechu které jsou třeba ve středověku tak těžko nasbíráš surky po 2 za den na CB. Měl jsem na mysli něco jako obserka atd takové množství surovin.
 

weri85

Komentátor
Tu mám ale záleží na tom jakou budovu namotivuješ, a když máš 2 lidí v cechu které jsou třeba ve středověku tak těžko nasbíráš surky po 2 za den na CB. Měl jsem na mysli něco jako obserka atd takové množství surovin.

Nemusíš přece motivovat jen lidi z cechu, když budeš chtít konkrétní zboží, tak můžeš zabrousit i mezi přátele. Pořád se mi to zdá lepší než ta tvoje velkolepka, co bude dávat náhodné zboží napříč dobami. Už vidím, jak hráči z planetek budou nadšeni, že z velkolepky dostali zboží z body železné...
 

Pepazdepa.1

Nováček
Tak kdo by nechtěl tak si tu VB nepostaví, co je v tom za problém? Nebo snad všichni hráči mají všechny VB ? A neslouží by to hráčům, ale do poklady cechu. To bych musel mít přátelů aspoň 200 a Věž vytunenou snad na 100. Pořád asi nevíte o jaké čísla mi jde. Kdyby aspoň dávala jako observatoř a ne nějaké paběrkování po 1ks. S tím asi pokladnu nensplníš. Jen tak pro zajímavost jsem se poptal hráčů z různých cechů a ty by za to byly rádi. Připadá mi jako by jste hledali neustále důvody jak by to nešlo než popřemýšlet jak by to šlo.
 

weri85

Komentátor
Tak kdo by nechtěl tak si tu VB nepostaví, co je v tom za problém?

Kdo by taky tu velkolepku stavěl? Dejme tomu, že bude dávat 1 druh zboží z jakékoliv doby a bude dávat klidně i pár stovek zboží. Ale počítal jsi s tím, že v pokladně máš zboží ze 17 dob, 17x5= 85 druhů zboží. Takže pokud cech bude mít 80 členů a všichni budou mít tuto velkolepku, tak do pokladny dostaneš 1x denně chybějící zboží. Opravdu je to množství, které cechovní pokladnu vytrhne?
Podle mého ne a stejně bude nutné zboží sehnat přes trh a vložit do pokladny.
 

Svatej

Legenda
Nemusíš přece motivovat jen lidi z cechu, když budeš chtít konkrétní zboží, tak můžeš zabrousit i mezi přátele. Pořád se mi to zdá lepší než ta tvoje velkolepka, co bude dávat náhodné zboží napříč dobami. Už vidím, jak hráči z planetek budou nadšeni, že z velkolepky dostali zboží z body železné...
Věž smíru nebo jak se dynamika jmenuje teď opravdu není řešení. 109ks zboží konkrétní doby denně na 80lvl za cenu ručního motivování je opruz kterej vydrží jen málokdo.
 

DeletedUser

Host
Připomínám existenci Star Gazeru a fakt, že od MD vyše dávají velkolepky zboží o 3 doby dozadu.
 

weri85

Komentátor
Věž smíru nebo jak se dynamika jmenuje teď opravdu není řešení. 109ks zboží konkrétní doby denně na 80lvl za cenu ručního motivování je opruz kterej vydrží jen málokdo.

Ano, není řešení. Jen jsem autorovi nápadu na novou velkolepku napsat, že už ve hře je podobná velkolepka na náhodné zboží. Není potřeba tedy vymýšlet novou, která bude dávat úplně náhodné zboží (u věže se to dá ovlivnit, když si s tím dá hráč práci).

Nevím jak to řeší jiné cechy, ale když je u nás nějaké zboží potřeba, tak vyměníme na trhu, darujeme do pokladny a je po problému.
Když už vymýšlet nějakou velkolepku na podporu CB, tak spíše nějakou, která bude snižovat oslabení ;-)
 

Pepazdepa.1

Nováček
Já nemyslel 1 druh zboží, ale podle LV určité množství od všeho daného věku jako je to u Arcu, Atomia a Observatoře. Já měl na trhu z nižší dob a i pro mě nevýhodné cca o 4 doby rozdil a ještě 60 za 100 a nikdo to nevzal. Poslední dobou totiž mají všechny cechy co bojují aktivně CB problém s určitými druhý surovin. A proto tlačí hráče aby skákali o hodně dob dopředu. Kde suroviny ještě jsou. U Nás tohle zatím neděláme. Zvládáme to. A pokud se v plno cechů bude pokladna snižovat tak se na CB vyprdnou a nebude se tam aktivně bojovat. Takže je lepší to řešit za včasu nemyslíte? A věž smíru nedá ani náhodnou tolik co třeba observatoř. Tím se pokladna nenaplní. Stačí použít Matematiku.
Star Gazer mám a i ostatní co dělají rafinované zboží ale co je níž než 3 doby se nedá doplnit.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru