Rework Chrámu relikvií

Zdravíčko, mám tu takový návrh na update Chrámu relikvií, anebo přidání nové VB s novou schopností.
Vím, že tu už návrhy na druhou pasivku Chrámu byly, ale doposud jsem nenašel návrh s tímto bonusem:

Aktuální stav budovy:
Chrám dává šanci na nález relikvie, ale zabírá jako budova 36 políček a bonus sám o sobě je na škále "špatný až dobrý" v dost relativním postavení. Vidím hodně hráčů chrám prostě postavit a nelevlit ho, protože než by se bonus projevil, stálo by je to víc času, než třeba Arc nebo jiné budovy. Pak jsou tu hráči ve vyšších sférách, kteří ho mají na levelu v řádu několika desítek, protože je to pro ně prostě levné...
Menší hráči prostě nemají motivaci do něj investovat.

Nápad: Přidat následující pasivku pro chrám- nevypotřebování pokusu pro střet v Expedici. Teď si nepředstavujte bonus pro vyjednávání jako z krčmy...
Jednalo by se o % šanci, že při aktivaci střetu se nepoužije pokus (ty vlevo nahoře, max 8, co jdou dokupovat za medaile nebo dia, a obnovují se co hodinu).

Co by to přineslo: Bonus jak pro "lepší", tak pro "slabší" hráče. Soutěžení cechů o místa v Expe by bylo dynamičtější a hráči, kteří už tak mají miliony medailí, by se místo dokupování pokusů mohli více soustředit pouze na odklikávání střetů.
Menší hráči by tak ale pošetřili cenné medaile. Řekněme třeba, že jsou proti sobě dva agresivní cechy a chtějí mít expedici hotovou během dvou dní... Malí hráči by silně vykrváceli na medaile a hrozilo by, že by museli použít buď diamanty, anebo by se na ně muselo čekat.
Nemám problém s tím, když hra požaduje po hráčích platbu za určitou činnost, ale cech v takovém případě nemá právo po hráči požadovat placení prémiovou měnou, jen aby expedici dokončil, když měl prostě smůlu.
(Osobně v mém případě, když nepadne žádný bonusový pokus z beden, tak mě může taková akce stát i 100-200K medailí, přičemž je potřebuji i na rozšiřování města a více takových akcí po sobě by bylo dost náročných.)

Závěr:
Probíral jsem to s pár lidmi, názory byly smíšené... Takže teď je to na vás.
Obecně si myslím, že takováto pasivka ničemu neublíží a ani nebude úplně zbytečná.
(A i kdyby byla lepším hráčům k ničemu a prostě by jim tam jen tak seděla, tak to ničemu nevadí, ne? Taky máte třeba Baziliku sv. Marka hlavně kvůli surkám, ale ten bonus na peníze je často prostě jen navíc a není tak výrazný...)
 

d arvit

Odborník
tak tohle je zajímavý návrh
otázka je jak si představuješ ty % - za mě by na malém lvlu byla stejně naprosto mizivá a na vysokých (60-80) by to nemělo překročit 50% protože potom by to vzalo jediné využití medailí co nám ještě trochu zbývá.. (nemluvě o dia což by se zase nelíbilo innu)

ale za mě opatrné ano
 

DeletedUser

Host
Můj názor:

Vidím hodně hráčů chrám prostě postavit a nelevlit ho, protože než by se bonus projevil, stálo by je to víc času, než třeba Arc nebo jiné budovy.
Stavět se dá levně i bez Arcu (náhozy 1.9 jdou z Arců ostatních hráčů). Zkus si ale bez Arcu sehnat plánky. Je to na každém hráči jestli si počká a postaví levně, nebo do toho půjde hned a pak bude třískat hlavou o stůl proč nepočkal... :D

Menší hráči prostě nemají motivaci do něj investovat.
Vhodný příměr: Větší hráči nemají motivaci investovat do Notre Damme, nebo Kolosea. Proč by taky, když se to nevyplatí.

Přidat následující pasivku pro chrám- nevypotřebování pokusu pro střet v Expedici. Teď si nepředstavujte bonus pro vyjednávání jako z krčmy...
Jednalo by se o % šanci, že při aktivaci střetu se nepoužije pokus (ty vlevo nahoře, max 8, co jdou dokupovat za medaile nebo dia, a obnovují se co hodinu).
Nápad pěkný, ale nevím, co to řeší u slabších hráčů, jak píšeš zde:
Bonus jak pro "lepší", tak pro "slabší" hráče.
Myslím, že pro slabší hráče je výhodnější si počkat 8 hodin na doplnění pokusů, než cpát tisíce FB do nové velkolepky, aby ušetřili pár medailí.

Soutěžení cechů o místa v Expe by bylo dynamičtější a hráči, kteří už tak mají miliony medailí, by se místo dokupování pokusů mohli více soustředit pouze na odklikávání střetů.
Souhlasím.

Malí hráči by silně vykrváceli na medaile a hrozilo by, že by museli použít buď diamanty, anebo by se na ně muselo čekat.
Malí hráči mají dost rozumu na to, aby nelezli do cechu, jehož podmínky nejsou schopni splnit. <=> Velké cechy mají dost rozumu nebrat malé hráče, u kterých ví, že podmínky cechu nesplní.

Nemám problém s tím, když hra požaduje po hráčích platbu za určitou činnost, ale cech v takovém případě nemá právo po hráči požadovat placení prémiovou měnou, jen aby expedici dokončil, když měl prostě smůlu.
Cech má právo parazita, který využívá výhod silného cechu, ale není schopný splnit jeho podmínky, kdykoliv vyhodit. <=> Slušný hráč, který vidí, že má nedostatek medailí, v pondělí večer před začátkem Expedice opustí cech, s tím, že se za týden vrátí (nebo tehdy, kdy bude schopný držet s cechem krok).

(Osobně v mém případě, když nepadne žádný bonusový pokus z beden, tak mě může taková akce stát i 100-200K medailí, přičemž je potřebuji i na rozšiřování města a více takových akcí po sobě by bylo dost náročných.)
Mě může dokončení expedice stát 2M medailí a to jsem ještě v Oceánské budoucnosti. Rozšíření za medaile počkají. Stejně jich je omezený počet.

Taky máte třeba Baziliku sv. Marka hlavně kvůli surkám
Baziliku sv. Marka nemám. Pokud neobchoduju jako třeba @weri85 na E, tak by mi jen zbytečně zabírala místo.

Nápad pěkný, a v nějaké podobě bych jej uvítal. Určitě ne přidáním tohoto bonusu k Chrámu relikvií.
Co se mi ale nelíbí je tvoje představa o členství v cechu. Uvědom si, že cech je o spolupráci a že spolupráce zahrnuje účast všech stran, jinak je možné že brzy vyletíš.
 
Můj názor:
Nápad pěkný, a v nějaké podobě bych jej uvítal. Určitě ne přidáním tohoto bonusu k Chrámu relikvií.
Co se mi ale nelíbí je tvoje představa o členství v cechu. Uvědom si, že cech je o spolupráci a že spolupráce zahrnuje účast všech stran, jinak je možné že brzy vyletíš.

Dík za konstruktivní kritiku. Hele já zrovna patřím ke "středním" hráčům :D Jsem v TOP #2 cechu na East Nagach a už jsem několikrát obětoval pro cech stovky diamantů. Myslím to ale obecně, přičemž si fakt stojím za tím, že by hráč neměl takovéto obětování dia po někom vyloženě žádat. Mělo by to v tom cechu být spíš samozřejmostí, ale dobrovolnou samozřejmostí :) (Krásný příklad je CB, kde prostě někdo urychlí stavbu budov za dia... Stovky jsem jich už použil.)

Jde mi spíš o to, že jestli chci mít zábavu ze hry a zároveň i výzvu, tak limitovat se v rozšiřování města, jen abych mohl soupeřit s ostatními cechy v Expedici, by mě asi po chvíli přestalo bavit, protože bych viděl, že moje vlastní město se nerozrůstá. Něco za něco, že? Budu pomáhat svému cechu, jak jen to půjde, ale na oplátku chci jeho bonusy a taky možnost se sám rozšiřovat. Kdyby to bylo jen tak, že pro cech dávám vše, jsem prakticky jen otrok.

Byl bych úplně v pohodě s přidáním jiné budovy, co by dávala tenhle bonus :) Ae sám o sobě by byl dost slabý, takže by to k němu chtělo přidat třeba suroviny, FB (nebo třeba zrovna ty medaile... :D že by to mělo synergii).
 
tak tohle je zajímavý návrh
otázka je jak si představuješ ty % - za mě by na malém lvlu byla stejně naprosto mizivá a na vysokých (60-80) by to nemělo překročit 50% protože potom by to vzalo jediné využití medailí co nám ještě trochu zbývá.. (nemluvě o dia což by se zase nelíbilo innu)

ale za mě opatrné ano
Nemám představu o tom, kolik by to dávalo %, ale myslím si, že třeba 1% pro první level a pak 0,25% až do lvl 20, od lvl 10 +0,1% by mohlo být docela fajn... (To by bylo 5% na levelu 20, 11% na levelu 80... za mě docela pěkný poměr, šlo by to i trošku snížit.)

Ale myslím si, že by Inno mělo přidat jiný způsob využití medailí, než jen nepřidávat způsob jejich šetření, aby se využily. Proč je prostě nepoužívat na směnu za něco? (FB by nešly, to by rozhodilo cenu ARCu... ale plánky by šly, krystaly nebo peníze u vetešníka by šly... Vyměňovat je v cechu za suroviny na CvC, CB a Expe by šlo... hromada cechů má problém s nedostatkem surovin z některé éry. Takhle by prostě za miliony medailí mohli pár set surek koupit...)
Možnosti jsou vždy, jen záleží, jestli Inno jako vývojář chce jít jen po zisku, anebo i po herním zážitku.
 

JOSEF 70

Psavec
Spíš by se mi jako druhý bonus líbilo X % šance na výhru X násobku výhry v dalších X střetech expedice :))
 

Lord Org

Psavec
Nápad na druhý bonus u chrámu je chvályhodný, tam bych byl jasně pro, u tohoto jsem ale proti.
Hráči ve vyšších dobách mají jedinou šanci je utrácet právě za pokusy a hráči v nižších dobách (kde pokusy stojí "nula nula nic") si medaile v případě potřeby mohou zcela reálně v relativně obrovském (v porovnání s jejich potřebami) opatřit nahazováním pozic ve vyšších lvl VB, např. arcu, AO atp. Tudíž si vůbec nemyslím, že by tohle vylepšení někomu fakticky přineslo nějaký znatelný užitek.
 

dudasek

Znalec
PROTI-si představ veterány,co mají chrám vysoko:to získají bonus zadarmo?a malí budou jak ..levlovat chrám,i když je to dost prodělečné-z kraje se nad 1,9 dost doplácí...navrhni si jinou budovu.
 
Nahoru