rozšíření

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16861
  • Vytvořeno

DeletedUser16861

Host
zdar nevím sice jak se to tu zakládá tak to nějak zkusím :D
a nevím jak se tu dělá anketa :(((

ale můj názor je takový že mám plný invo samejch nesmyslů co není kam dát.
něco třeba jako svatyně nebo studánky nebo farmy bych dal kdyby bylo kam.

mě prostě štve že člověk jezdí expedice který jsou stejný pořád a pořád dokola. pak má plnej inventář krámů který nejsou kam dát


sorry myslete si co chcete ale na začátku hry jsem měl jasnej cíl a to bylo že chci terasky a čím víc tím líp, tak jsem jel expedice na ful pořád a pořád až jsem měl dostatek farem do města, díky místu jsem poskákal i pár dob.
chápu že expedicema pomáhám cechu to je sice fakt ale už po tolika letech pořád dokola to stejné na automat je celkem nudný

krámů v invu je biliony


a proto si myslím že by k městu měla vést nějaká zahrada která bude mít bud za dia a nebo za mince a nebo za čas rozšířka které si odemčete a dáte si tam co se vám zachce.
a mělo by to být nekonečné velikosti, jen by se samozřejmně měla zvyšovat cena
 

DeletedUser16861

Host
o tom sice vím, ale stejně si myslím že by bylo lepší mít nekonečné pole kde si můžete dát terasky, svatyně, prostě cokoli. vyprázdnit ho mohu i smazáním, protože z toho antikvariátu nebo jak se to jmenuje chci tak max 2 věci
 

Svatej

Legenda
PROTI
Právě omezení prostoru města je jednou z mála věcí které odlišují tuhle hru od -například- hraní carcassone bez protihráčů. :D
Tím chci říct že už tak je v téhle hře málo strategických prvků, netřeba jich ještě ubírat. ;)

Jo, taky bych měl radší trojnásobně velké město než mám teď, ale ještě mnohem radši bych měl hru u které by se musela trochu víc zapnout mozkovna.
 

d arvit

Odborník
rozhodně proti:
ty už máš koupený všechny rozšíření za zlato, medaile dia, vybojovaný všechny mapy??
tomu moc nevěřim a pokud jo tak je na čase začít město pomalu přeměnovat a zbavovat se teras a dalších nepotřebných prvků/budov, nahradit je efektivnějšíma, kompletně ho přestavět..
pohrát si s tím

nechápu myšlenku nekonečné zahrady (navíc kupování částí za stále se zvyšující cenu - což samo o sobě je protimluv proti nekonečnu v této podobě)
jak by to fungovalo??
postavim si všechno co mám v invu na další plochu - budu za to dostávat produkci (FB, %, surky, bbudu tam muset zadávat výrobu??)
ano?? tak v čem je rozdíl oproti městu, proč se snažit ve městě, utrácet dia, přemýšlet, vybírat, dělat eventy když můžu mít všechno postavený)
ne?, v čem se to liší od inventáře - místo obrázku a počtu budu mít milion obrázků vedle sebe, děkuji nechci
a to nemluvim o dalšim HD zatížení pro provozovatele
 

DeletedUser12887

Host
Kdyby všude šlo všechno dát a postavit tak by to sice bylo krásný, jenže to tak nefunguje ani v reálu a přesně jak psali už výše hráči, je potřeba to místo umět využít, takže jsem proti taky, protože mít nekonečný prostor je možná možné mít ve vesmíru, ale určitě ne na planetě Zemi nebo jiném tělese tam je to vždycky nějakým způsobem omezené.

Zatím není barák ani na Měsíci ani nikde jinde, takže jedine něco funkční je ISS, což je z hlediska nekonecna ještě větší nic, než celá planeta Země, tim pádem je potřeba umět využívat prostor.

Co se hry týče jde postavit barák v ty osadě vikingu nebo na Marsu, což je nad rámec města jako takového.

A co se ty plochy týče když 2tretiny povrchu je oceán by zase tolik toho rozšíření stejně možného nebylo.
Jinak si nedovedu ani představit že by slo něco podobného nějak obsluhovat, už takhle kus města vidět není, další rozšíření by nebylo ku prospěchu.


Jinak těžko taky říct v jaký jses éře, já mám komplet všechna rozšíření a ještě celou plochu zastavěnou nemám, takže spíš by asi bylo lepší postupovat dál, zjistit co bude dál a pak řešit, jestli toho tolik potřeba je, bude nebo potřeba neni.
Což když už se tak filosoficky pak nad tím přemýšlí by potřeba být nemělo, protože se všichni odkybluji na Mars, dva roky cesta tam minimálně doresit nějaký nejasností kolem života a tak. Takže tak za tisíc let možná to bude funkční.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Mrtvejmagor

Veterán
a mělo by to být nekonečné velikosti, jen by se samozřejmně měla zvyšovat cena
ani náhodou... A teď je na betě ten antikvariát (Antiques Dealers fan FoE wiki, beta forum Antiques Dealers) takže tento nápad je už v celku zbytečný...
a k teraskám ta má pouze 0,2FB/pole takže hodně málo o proti zimnímu kostelíku (12 úroveň - 0,375FB/pole), barevný mlýn (0,333FB/pole) takže spoustu tech velkých hráčů už se jich zbavuje...
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Terasová farma je ještě pořád použitelná na výrobu zboží - především pro nás s malým levlem frontenancu a především při přestupu do nové doby. ;) Nicméně s prosperující moštárnou to srovnávat nejde. Na druhou stranu, kam se hrabou bazary. :)
 

dudasek

Znalec
je fakt,že postavit všechny VB ve hře a mít je v 1 městě začíná být pomalu problém-ale všechny nejsou pro herní styl třeba,takže vybíráš...je škoda nepochlubit se,že už plácnu:4roky? plníš historická okénka a všechny eventy a chceš mít všechny odměny na ploše města...moc se nevejdeš a ty starší kousky nad novými značně pokulhávají..jo teráska v novém věku jede zboží místo výroben-bodů máš už zpravidla dostatek,tak smazíš 3*8 místo 24h...
kdyby prošla zahrada doufám,že by jí sousedé nemohli vidět,tak tam dám Maharádži,terásky,poklady a sáňky,aby je nikdo už nevyraboval....
ALE to už bych se na celou hru mohl vykašlat a hrát ji jednou za týden/14 dní-když bych si byl jistý ,že mne nikdo nevyrabuje...sice mě naštve bourák s voyagerem,ale já mám přeci také možnost útočit a rabovat a když se někde někomu válí zboží a bodíky,proč je přenechat jiným bojovníkům...o tom ta hra je,jinak by to byla NUDA.
prostor je to,co omezuje všechny,takže do toho zasahovat by byla sice výdělečná(nákup za dia?),ale demotivující výhoda....prosekej se na konec Marzu a nějaké místo si vyšetři!
 

Dan 77

Veterán
Navrhovatel Kukenss i Dudasek pěkně popisují problém, ale každý z nich vyvozuje jiné východisko - za sebe souhlasím s Dudaskem, že důsledky tohoto návrhu by byly silně nežádoucí, vždyť i výstavba města a možnost se chlubit sbírkou budov by se staly nudnými aspekty hry, právě ona omezenost stavební plochy tomu leckdy dodává teprve tu správnou "šťávu", že si musíš vybírat a do města dát jenom to, co si svoje místo ve městě, ať už z jakéhokoli důvodu (efektivita, účel, vzhled, nostalgie), zaslouží. Bylo by pak málo věcí, které by tě donutily město přestavět k lepšímu. Hlavně by to ale byla obrovská zátěž pro servery, kdyby každý hráč, který už rozšíření dostupné ve své éře vyčerpal a má dost zdrojů, měl mít najednou neomezeně velké město (omezené jen množstvím zdrojů, které k umístění rozšíření potřebuje).
Takže PROTI.
I navrhovatel prezentuje dobrý názor na situaci, ale jeho návrh rozhodně pro tuto situaci dobrým řešením není.



a pokud jo tak je na čase začít město pomalu přeměnovat a zbavovat se teras a dalších nepotřebných prvků/budov, nahradit je efektivnějšíma, kompletně ho přestavět
a k teraskám ta má pouze 0,2FB/pole takže hodně málo oproti zimnímu kostelíku (12 úroveň - 0,375FB/pole), barevný mlýn (0,333FB/pole) takže spoustu tech velkých hráčů už se jich zbavuje...
Kdo je velký hráč? U opravdu velkých hráčů v poslední éře vidím třeba i 30 teras, jak velkou mají stavební plochu. Další terasy sice už asi nestaví, ale taky je asi moc nemusí bourat (já to mám stejně), rozšíření relativně dobře na nové budovy z eventů stačí. Pro tu plochu prostě terasy nemají adekvátní náhradu a ještě dlouho mít nebudou, stejně tak svatyně znalostí (ještě trošku efektivnější, 0,25 FP/pole), jejichž počet omezuje hlavně následný nedostatek motivací pro ně (u velkých hráčů v poslední éře, u těch s menším městem bude naopak hrát víc roli místo než počet motivací získaných za den).
Jsou dvě možnosti, proč se zbavovat teras: 1) hráč je ve starší éře a má malou stavební plochu, aby se mu na ní všechno vešlo, nejspíš v jedné éře zůstává i velmi dlouho, takže se mu taky nedostává nových rozšíření, 2) hráč si koupil za diamanty hodně japonských nebo italských setů (sakurová zahrada, náměstí) nebo větších jednorázových eventovek, příp. má v eventech velké štěstí a plní některé denní výzvy v úkolech ve velkém.
Terasová farma je ještě pořád použitelná na výrobu zboží - především pro nás s malým levlem frontenancu a především při přestupu do nové doby. ;) Nicméně s prosperující moštárnou to srovnávat nejde. Na druhou stranu, kam se hrabou bazary. :)
Podle mě stačí při přestupu do nové éry renovovat eventovky, které po motivaci vyrábí automaticky každý den zboží (Tholos, Loď, Pagoda...), příp. výrobce saní, takže v terasách můžu vyrábět po 5 FP vesele dál... I když většinu zboží stejně zajistí kombo Frontenac+Hrad.



nechápu myšlenku nekonečné zahrady (navíc kupování částí za stále se zvyšující cenu - což samo o sobě je protimluv proti nekonečnu v této podobě)
Myšlenka nekonečné zahrady je nesmysl, pravda (viz všechny argumenty všech diskutujících). Nechápu ale, v čem se navrhovatel dopustil protimluvu - velkolepky jsou taky bez omezení výšky úrovně a jen se postupně až do ohromných čísel zvyšuje požadavek na postavení úrovně (přičemž je třeba za hodně bodů pojistit náhozy, takže obvykle od úrovně 60-70 se stavba stává čím dál dražší, až je to brzy extrém); cena rozšíření, ceny pro stavbu budov, ceny za výzkum, parametry vojenských jednotek nebo i cena za dosažení další cechovní úrovně se neustále zvyšují exponenciálně (nelineárně).
ani náhodou... A teď je na betě ten antikvariát (Antiques Dealers fan FoE wiki, beta forum Antiques Dealers) takže tento nápad je už v celku zbytečný...
vyprázdnit ho mohu i smazáním, protože z toho antikvariátu nebo jak se to jmenuje chci tak max 2 věci
Antikvariát určitě problém s plným inventářem zcela nevyřeší. Svatyně a terasy budou určitě ještě dlouhou dobu velice chtít začínající hráči, toho se nebojím. Ale pak jsou tu věci jako kmenová náměstí, tváře starověku, brány boha Slunce, posvátné stráže nebes, různé bonusově zastaralé budovy z dávných eventů nebo dekorace z eventů, které nebude chtít skoro nikdo, ale zbavit se jich z inventáře budou chtít skoro všichni. Pro tyto budovy je tu pořád tlačítko "smazat", anebo je lze postavit jednorázově pro určité úkoly v eventech a pak po použití rovnou zbourat. A naopak, málokdo bude nabízet vylepšení čehokoli, které by měl navíc a nechtěl by si ho radši jen tak schovat pro každý případ, ale leckdo ho bude chtít, takže když se tam nějaké vylepšení dobré eventovky objeví, hned se po něm slehne zem, ale asi taky bude drahé, takže bude potřeba toho dost lukrativního i prodat. Takže problém, kvůli kterému tento návrh vznikl, spíš ve hře zůstane nadále. Přesto s návrhem vyjadřuju PROTI.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
protimluv je v tom že chce nekonečnou plochu na věci z inv. kde by si rozšíření kupoval za nějakou měnu/y s vzrůstající cenou dalších rozšíření
= nikdy by to nebylo rozšířené na nekonečno protože by v určitém bodě došly zdroje na nákup dalších rozšíření a dříve nebo později další možnosti rozšiřování nestačily pokrýt nároky na místo přibývajících věcí do inventáře
to jen malá technická připomínka

druhá věc je že stále nechápu smysl zahrady oproti inv. viz nějaký můj post s argumenty
já si v klidu počkám na obchodníka, vše nepotřebné vystřílim a celý koncept ,,nekonečné" zahrady bude zbytečný

Kdo je velký hráč? U opravdu velkých hráčů v poslední éře vidím třeba i 30 teras, jak velkou mají stavební plochu. Další terasy sice už asi nestaví, ale taky je asi moc nemusí bourat (já to mám stejně), rozšíření relativně dobře na nové budovy z eventů stačí. Pro tu plochu prostě terasy nemají adekvátní náhradu a ještě dlouho mít nebudou, stejně tak svatyně znalostí (ještě trošku efektivnější, 0,25 FP/pole), jejichž počet omezuje hlavně následný nedostatek motivací pro ně (u velkých hráčů v poslední éře, u těch s menším městem bude naopak hrát víc roli místo než počet motivací získaných za den).
Jsou dvě možnosti, proč se zbavovat teras: 1) hráč je ve starší éře a má malou stavební plochu, aby se mu na ní všechno vešlo, nejspíš v jedné éře zůstává i velmi dlouho, takže se mu taky nedostává nových rozšíření, 2) hráč si koupil za diamanty hodně japonských nebo italských setů (sakurová zahrada, náměstí) nebo větších jednorázových eventovek, příp. má v eventech velké štěstí a plní některé denní výzvy v úkolech ve velkém.

Podle mě stačí při přestupu do nové éry renovovat eventovky, které po motivaci vyrábí automaticky každý den zboží (Tholos, Loď, Pagoda...), příp. výrobce saní, takže v terasách můžu vyrábět po 5 FP vesele dál... I když většinu zboží stejně zajistí kombo Frontenac+Hrad.
.

to je přesně ta správná otázka - kdo je velký hráč, její odpověď/definice bude pro každého z nás jiná a to je základní kámen úrazu

pro někoho je velký hráč ten v čele žebříčku, takže se podívá do města třeba prvních 5ti hráčů a ve většině případů uvidí to co popisuješ, spoustu terasovek + všelijakého dalšího balastu.

pro mě je velký hráč ten co má město efektivní, zaměřené na maximální výkon (zisk FB, útočná %, suroviny) a buduje si silnou ekonomiku. Ten se v této době pomalu zbavuje teras výměnou za efektivnější budovy
rozhodně ne někdo, kdo má město zaflákaný posvátnými strážemi, obřadními a strážnými ohni, úkryty a útočišti šampionů, rezidencema a bůh ví čim ještě

bohužel je hra nastavená tak že nejvíce bodů je za boje v nejvyšších dobách, čehož se dá dosáhnout jen známým šampionim způsobem, takže ty co vidíme na vrcholu jsou hráči zaměření jen na zisk bodů do hodnocení ale jejich města jsou jen průměrná
 

JOSEF 70

Psavec
Myslím že už se to probíralo a jako řešení padl návrh aby výhry z expedic měli své úrovně a například terasu druhé úrovně šlo získat za tři terasy první úrovně s tím že pokročilejší terasa by vyráběla 3,1 násobek výroby terasy nižší úrovně .-)) Terasa třetí úrovně by stála 3 terasy úrovně č 2 a vyráběla 3,1 x víc než terasa úrovně č 2 a.t.d
 

Dan 77

Veterán
protimluv je v tom že chce nekonečnou plochu na věci z inv. kde by si rozšíření kupoval za nějakou měnu/y s vzrůstající cenou dalších rozšíření
= nikdy by to nebylo rozšířené na nekonečno protože by v určitém bodě došly zdroje na nákup dalších rozšíření a dříve nebo později další možnosti rozšiřování nestačily pokrýt nároky na místo přibývajících věcí do inventáře
To je jasný. Přesto v tom protimluv není. Nekonečno není číslo, je to jenom pojem, ke kterému se nikdy nelze přiblížit, protože i po nepředstavitelně velkém čísle pořád najdeš nekonečno větších čísel. :D

S konceptem nekonečné zahrady taky nesouhlasím, tvoje argumenty byly fajn. Lepší řešení by bylo to, co píše Josef.

spoustu terasovek + všelijakého dalšího balastu.
pro mě je velký hráč ten co má město efektivní, zaměřené na maximální výkon (zisk FB, útočná %, suroviny) a buduje si silnou ekonomiku. Ten se v této době pomalu zbavuje teras výměnou za efektivnější budovy
Silnou ekonomiku si buduje kdejaký hráč, ať už spadá do mého nebo do tvého pojetí pojmu "velký hráč".
Terasovky považuješ za balast nahraditelný vždycky lepšími eventovkami a setovými budovami, byť by se to muselo dělat třeba na ploše 30 terasovek.
Řekněme si to narovinu - podle tebe jsou "velcí hráči" ti, kteří si eventovky kupují za diamanty.
Ale na druhou stranu, je to asi jediná věc, za co diamanty utrácet, jakmile je hráč na Marsu a koupil si už všechna rozšíření za diamanty. Hlavně platící hráči vlastně dotují hru za tu zdarma hrající nebo sporadicky platící většinu, takže díky za ně.
To ale nemění nic na tom, že "platící hráč" podle mě není definice "velkého hráče". Platící hráč může teprve se hrou začínat, a i když je už na Marsu, pravděpodobně ho předežene ve všech ohledech jakýkoli aktivní hráč, který sice nebude mít tolik eventovek (místo nich terasy), ale prostě postaví na vyšší úrovně velkolepky a bude to bojovník ve smyslu, že bude hodně bojovat (do velkého bojování nepočítám to rozbíjení vlastních šampiónů, které dělá v žebříčku takové rozdíly).
rozhodně ne někdo, kdo má město zaflákaný posvátnými strážemi, obřadními a strážnými ohni, úkryty
Tak posvátné stráže mají nízkou efektivitu na plochu, to je jasný. Ohně jsou zase na obranu města, takže vlastně neprodukují nic a měly by nejlíp jenom ucpat díry ve městě, pokud tam nějaké vzniknou, ale masově jsou k ničemu, max aby ti někdo jednou za čas nevyraboval budovu, která aspoň něco produkuje, i když tomu lze zabránit i včasným výběrem a nic neřešit. Pak je spousta zbytečných dekorací z expedice, jsou dobrý akorát jednorázově na splnění úkolu v eventu.
Doufám, že těmi úkryty nemyslíš skrýše tuláků (není zbytečná jednotka), ale zase útočiště šampiónů.
a útočišti šampionů, rezidencema a bůh ví čim ještě... bohužel je hra nastavená tak že nejvíce bodů je za boje v nejvyšších dobách, čehož se dá dosáhnout jen známým šampionim způsobem, takže ty co vidíme na vrcholu jsou hráči zaměření jen na zisk bodů do hodnocení ale jejich města jsou jen průměrná
Toho se dá dosáhnout jakoukoli jednotkou, ale za šampióny je, pokud vím, nejvíc bodů. :D Je v pořádku mít nejvíc bodů za boje v poslední éře (resp. proti nejlepším jednotkám), protože získat šampióny z éry, ve které ještě nejsi, stejně nelze. :D :D Na hodnocení bojovníků nevidím žádný problém, když často napadají sousedy, bojují v CvC a dělají expedici na maximum. Jde jen o to, že si někdo naplní sektor zvolenými jednotkami, které si pak sám zničí, aby měl body, čemuž částečně zamezí ohlášené změny v CvC při osvobozování sektorů.
Kromě toho s ním bojovat v útoku neznamená, že tvá útočná kombinace bude silnější než s normální jednotkou (do postmoderny s rychlou, od ní s těžkou jednotkou), od Současnosti dál je leckdy i o dost slabší než normální těžká jednotka, znamená to jenom, že za každé zranění šampiona nebo tuláka v něj přeměněného nebo za každou svou mrtvou jednotku ti hra strhne mnohem víc bodů za bitvu z hodnocení do PvP věže a do žebříku. Takže z tohoto hlediska je útočiště šampiónů zbytečná budova, snad jen kromě Současnosti a Zítřka, kde jde o dobré jednotky na CvC, a případně kromě vstupu do nové éry.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
já si pod pojmem nekonečné zahrady = plochy na věci z invu představim plochu kam umístnim budovu a od jejího okraje ke konci mi to přidá třeba 4 další políčka = vždy bude místo kam dávat další a budu limitován jen svým inv. proto si nekonečná a další rozšíření za větší cenu než předcházejí protiřečí

VB nejsou nekonečné - říká se že maji strop jen do lvl 180, ale i kdyby to bylo do lvl 250, 999 nebo 9999 tak to pořád neni nekonečný

s těma terasama si asi úplně nerozumíme,
neřikám že top hráči nemají terasovky, ale že je postupně redukují ve prospěch eventovek a jiných spec. budov = nebudou jich mít ve městě 30 jako top hráči z vrcholu žebříčků, kteří to dokážou a ještě k tomu přibalí spoustu ,,balastu"

nesouhlasim s tvrzením že by velcí hráči museli kupovat diamanty

1, 1 hlavní eventovou budovu může mít každý kdo dělá event aktivně a že už těch eventů bylo
2, eventy se opakují a spousta věcí jde získat znova = více sad zahrad, paláců, tholů a brzo i lodí šlo/jde/půjde získat bez placení
3, poslední dobou v eventech je k hlavní odměně ještě nějaká zajímavá denní odměna (pokud nepočítáme svatyně a studánky) která, pokud si na ní hráč cíleně počkal, šla získat víckrát opět bez investice (kolotoč, saně) - proto mě dojímá když vidim u top hráče rezidence sportovců, budovy soutěžících atd a nemaji kolotoče a japonské zahrady a podobné hity)
4, i když hráč utratí dia tak nemusí být platič, dokonce na foru je už roky návod na získání diamantů zdarma a ve velkém, pokud si někdo dal před lety tu práci a udělal si pár diamantových farmiček nyní sklízí stovky diamantů týdně - a pokud si dal ještě větší práci a dokáže na nich udělat komplet expe tak může sklízet stovky denně
5, jsou tu ti platiči

proto netvrdím že velký hráč je nutně platič, ale pokud bych to vzal obecně tak by to bylo něco ve smyslu:
dlouhohrající aktivní hráč v (před)poslední době těžící z města, eventů, budov a jiných možností maximum v daném okamžiku hry
(byly doby kdy to byly svatyně, terasovky, stráže a ted jsou to zase speciální eventové budovy které postupně nahrazují předešlé věci)

dlouhohrající hráč ustrnulý dlouho na jednom bodě
hráč dlouho zavřený v jedné z nižších dob
krátce hrající obrovský platič
atd. prostě není velký hráč z mého pohledu

pro představu o čem mluvim, tohle je pár měst lidí z top 5, na první pohled pěkné, na druhý si dle mého názoru takoví hráči nezaslouží top místa v budovatelské strategii s možnostmi FoE
: nevim, je to jako by v soutěži siláků vyhrál ten, co zvedne největší činku, ale už by se neřešilo, že ta jeho je ze dřeva zatímco ostatních ze železa
(v rámci anonymity to nejsou kompletní města, navíc bez jmen jejich majitelů)
spousta obrany
šampioni
budovy
máloter
posvátné

a pro upřesnění, nezávidim jim jejich top místa, ani nekritizuji zvolený herní styl, jen konstatuji fakta a svůj pohled na věc: kdyby mi na bodech v hodnocení záleželo natolik, abych se snažil být mezi nimi tak to tak udělám a po čase bych se tam dostat dokázal - možnosti na to mám, jen nechci a jedu si svou ;)
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
No ale abys mohl do už plné zahrady něco dát, nejdřív jí musíš rozšířit, přičemž by to rozšiřování šlo teoreticky donekonečna (resp. nebylo by žádné omezení jako u velkolepek) a cena rozšíření se bude zvyšovat (jako u všeho ve hře, třeba i nákup bodů za mince, nákup pokusů v expedici...), takže jediné omezení v nekonečně rozšiřovatelné zahradě měly být tvé vlastní zdroje - viz původní návrh. Není pravda, že budeš mít kdykoli místo na všechno, co si zamaneš.
Velkolepky samozřejmě žádný strop nemají, aspoň nevím o tom, že by někdo do nějakého ve hře narazil. ;) Kolik si podle tebe můžu za týden koupit pokusů v expedici maximálně? A kolik výzkumných bodů, když mě teď jeden bod stojí skoro milión mincí? Strop tam není, jsem omezen jen svými zdroji. Strop byl dán jenom úrovni cechu, počtu rozšíření ve městě, počtem dosavadních ér ve hře atd.
Ohledně teras mám pocit, že nerozumíš: nezahrnuješ totiž vliv nových rozšíření ani velikost stavební plochy pro terasy v zatím poslední éře. Eventů bylo dost, ale ne všechny speciálky jsou dnes dobré jako terasy aspoň, a i těch lepších než terasy je, uznávám, dost, ale ne zas tak moc, aby bylo nutné bourat terasy ve velkém, s opakováním týchž eventovek se počítá. Většinu denních odměn už nepotřebuju, většina z nich je mi absolutně k ničemu, maximálně k prodeji ve starožitnictví (zanedlouho). :D A možnost lovit diamanty na ostatních světech je, to vím, ten návod znám taky, ale ty diamanty se stejně utrácí primárně za rozšíření na hlavním světě, ne? A potom se diamanty asi už jenom hromadí, to je pravda no. Ale i takových hráčů je dost, kteří to tak mají. Aspoň se shodneme v tom, kdo pod pojem "velký hráč" nespadá.
K městům: obrázek č. 1: nejen hodně ohňů a obranné VB, ale taky výrobny zásob a studánky, obrázek č. 2: nejen útočiště šampiónů a kopiníci, ale taky chaos ve městě, tím pádem spousta cest, k tomu kmenová náměstí, posvátné stráže nebes, studánky atd., obrázek č. 3: taky tam něco je, obrázek č. 4: docela dobrý, řekl bych, i když taky by se něco našlo, obrázek č. 5: hlavně ty posvátné stráže no. - Každopádně nevím, na jakém světe to je, že tohle je fakt prvních 5 top hráčů. Pokud to chceš ale změnit, aby si nezasloužili tito hráči svoje místo, musela bys navrhnout, aby se radikálně změnilo bodové hodnocení za speciální budovy a aby se s tím, jak jsou speciální budovy lepší, taky zvyšoval fakt o hodně počet bodů, který za ně hráči do žebříčku dostanou, ale myslím, že by to mělo jiné nežádoucí důsledky.
 

d arvit

Odborník
takže jediné omezení v nekonečně rozšiřovatelné zahradě měly být tvé vlastní zdroje - viz původní návrh. Není pravda, že budeš mít kdykoli místo na všechno, co si zamaneš.
ale přesně o tom mluvim, pokud to nekonečné rozšiřování bude za vzrůstající cenu tak se po čase dostanu do bodu kdy na koupi dalšího místa budu potřebovat víc času než na jeho obsazení = bude to jen další omezené velké město - bavíme se o době před obchodníkem - ted už je to jedno..

Ohledně teras mám pocit, že nerozumíš: nezahrnuješ totiž vliv nových rozšíření ani velikost stavební plochy pro terasy v zatím poslední éře. Eventů bylo dost, ale ne všechny speciálky jsou dnes dobré jako terasy aspoň, a i těch lepších než terasy je, uznávám, dost, ale ne zas tak moc, aby bylo nutné bourat terasy ve velkém

právě naopak, já s nim počítám, mluvim o lidech co maji všechna rozšíření města za výzkum, dia, medaile, mapu... tihle lidé jeli dřív eventy na svatyně a ted jich maji ve městech 50-100ks, zrušili stráže nebes (svatyně je menší) a ted pomalu ruší terasovky na úkor lepších budov, ted se zavedením obchodníka to bude postupovat ještě rychleji když si za haraburdí z inv pořídí co se jim bude zrovna hodit - i kdyby to bylo jen pár předmětů za měsíc..

prostě jedeš si a máš místo tak tam plácneš terasu a v určitém okamžiku už další terasu nemáš kam dát a od dalšího už je budeš nahrazovat lepšími věcmi a ti co dlouho jeli naplno už ve městě nemaji místo na 30 teras, pokud se chtěji dál posouvat svým tempem

K městům: obrázek č. 1: nejen hodně ohňů a obranné VB, ale taky výrobny zásob a studánky, obrázek č. 2: nejen útočiště šampiónů a kopiníci, ale taky chaos ve městě, tím pádem spousta cest, k tomu kmenová náměstí, posvátné stráže nebes, studánky atd., obrázek č. 3: taky tam něco je, obrázek č. 4: docela dobrý, řekl bych, i když taky by se něco našlo, obrázek č. 5: hlavně ty posvátné stráže no. - Každopádně nevím, na jakém světe to je, že tohle je fakt prvních 5 top hráčů. Pokud to chceš ale změnit, aby si nezasloužili tito hráči svoje místo, musela bys navrhnout, aby se radikálně změnilo bodové hodnocení za speciální budovy a aby se s tím, jak jsou speciální budovy lepší, taky zvyšoval fakt o hodně počet bodů, který za ně hráči do žebříčku dostanou, ale myslím, že by to mělo jiné nežádoucí důsledky.

nejsou to města top 5ti hráčů z jednoho světa, ale z více, takových těch ještě nevyvinutých - konkrétně A+B :D

radikální změnu hodnocení za eventový budovy - no to neni tak úplně přesně co chci
1, chci více oddělených žebříčků (někde tu je návrh)
2, chci změnit bodování jednotlivých bojů, zkuste týden, každý den udělat 100 bojů ve svém věku a zkuste za tu dobu rozšířit VB budovy aby jste získali stejný počet bojů
první s prstem v nose, druhé je možné s dobrou přípravou a skončíte totálně vyždímaný - další 2 měsíce se budete vzpamatovávat
zkuste to dělat 2-4 týdny nebo 200 bojů a stejně bodů z VB, to je nemožný

to je to co se mi nelíbí - proto maji top hráči narvaný města šampiony a tuláky
 

Dan 77

Veterán
ale přesně o tom mluvim, pokud to nekonečné rozšiřování bude za vzrůstající cenu tak se po čase dostanu do bodu kdy na koupi dalšího místa budu potřebovat víc času než na jeho obsazení = bude to jen další omezené velké město
Taková situace by samozřejmě nastala, třeba koupit si 1000 rozšíření by bylo jistě neúnosně drahé, ale hlavní je, že by nebylo žádné omezení nastavené vývojáři (i když nekonečna nelze nikdy dosáhnout, to je snad jasný, to bychom nejenom museli mít nekonečno zdrojů, ale taky bychom museli žít nekonečně dlouho, ani jedno není možné, resp. to první virtuálně nastavit lze, ale ani do konce vesmíru bys neměl dost času na to nekonečno rozšíření umístit :D ).
bavíme se o době před obchodníkem - ted už je to jedno
Pravda. Toho starožitníka jsem původně špatně pochopil, jak jsem tu psal, že problém s plnými inventáři nevyřeší, protože jsem si myslel, že budeme dělat nabídky budov jiným hráčům, ale on to po zadané době kupuje sám starožitník (počítač) automaticky.
On ten Toho starožitník nakonec i trochu ovlivní, kolik kdo bude vlastnit těch teras a taky svatyň, protože půjde po čase, jako v denních úkolech (výzvách), získat nějaké lepší speciálky navíc (i multiplicitně).
ted se zavedením obchodníka to bude postupovat ještě rychleji když si za haraburdí z inv pořídí co se jim bude zrovna hodit - i kdyby to bylo jen pár předmětů za měsíc..
Ale až celý inventář rozprodáme, stejně půjde nákup nového pak jenom pomalu, protože ho taky budeme vyprazdňovat postupně. Navíc se klidně může stát, že co bych si ve starožitnictví koupil, za rok to bude slabá budova a zase bych jí zboural, abych znovu něco koupil ve starožitnictví místo toho.
já s nim počítám, mluvim o lidech co maji všechna rozšíření města za výzkum, dia, medaile, mapu... tihle lidé jeli dřív eventy na svatyně a ted jich maji ve městech 50-100ks, zrušili
A mezitím nedostali žádná rozšíření? Přece nepracují pořád s tou stejnou stavební plochou. I když je fakt, že já ještě rozšíření za diamanty pořád kupuju a tím může být můj pohled zkreslený, že si jich kupuju průběžně víc.
 

Svatej

Legenda
1, chci více oddělených žebříčků (někde tu je návrh)
2, chci změnit bodování jednotlivých bojů, zkuste týden, každý den udělat 100 bojů ve svém věku a zkuste za tu dobu rozšířit VB budovy aby jste získali stejný počet bojů
první s prstem v nose, druhé je možné s dobrou přípravou a skončíte totálně vyždímaný - další 2 měsíce se budete vzpamatovávat
zkuste to dělat 2-4 týdny nebo 200 bojů a stejně bodů z VB, to je nemožný

to je to co se mi nelíbí - proto maji top hráči narvaný města šampiony a tuláky
1) to by asi nebylo úplně vhodné řešení, ale možná by stálo za to, pokud by došlo ke zrušení celkového žebříčku bodů a místo toho se zavedl bojový žebříček, stavební žebříček, žebříček použitého zboží atd... návrh jsem asi minul nebo mi vypadl z paměti... :(
2) JOOOOOO! Dej to jako návrh a můžeš počítat s mým hlasem a ještě ti udělám propagační kampaň :D
 

d arvit

Odborník
oboje spolu souvisí, rozhodně nechci zrušit celkové hodnocení, takové hodnocení by mělo v této hře být, jen by v něm nemělo hrát absolutní roli jedno hodnocení které jde navíc jednoduše nahnat nahoru.. více žebříčků pro lepší přehled a z nich (hlavně opraveného bodování bojů) by se potom skládal celkový)
každý by potom viděl - aha on má 250M, z toho 50M v budovách, 5M v darování, 10M ve městě a zbytek za boje..

Taková situace by samozřejmě nastala, třeba koupit si 1000 rozšíření by bylo jistě neúnosně drahé, ale hlavní je, že by nebylo žádné omezení nastavené vývojáři
samozřejmě, pro mě nekonečná plocha znamená že tam postavim kdykoliv všechno z inv a s touto představou mi neladil nápad dokupovat něco za měny se vzrůstající cenou..
ale to je ted nepodstatné slovíčkaření

A mezitím nedostali žádná rozšíření? Přece nepracují pořád s tou stejnou stavební plochou. I když je fakt, že já ještě rozšíření za diamanty pořád kupuju a tím může být můj pohled zkreslený, že si jich kupuju průběžně víc.
to bude možná ono, nová rozšíření chodí pouze s novou dobou (i když někdy pošlou do oběhu dřív ty za medaile) a celkově jich neni zas tak hodně když uvážíš kolik je eventů během jedné doby (ted přidali japonce, vikingy, další plánují) máš VB v nové době a potom zjistíš že máš víc lepších věcí než kolik máš místa a v tom okamžiku půjde dolu něco z města a terasy jsou první na ráně

já už např. ted vim, že tenhle event budu sundavat 2 terasy a 3 svatyně (dostanu se na 10 teras ze zhruba 25, co jsem měl nejvíc najednou)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru