Sci-Fi

  • Zakladatel vlákna Lord Termoplína
  • Vytvořeno

DeletedUser

Host
Zdravím,
po včerejším shlednutí filmu Hvězdné války mne napadla 1 otázka. Jaké dílo (film, kniha, ...) vás jako první napadne, když někde uslyšite slovo SCI-FI? A proč?

Mne osobně napadnou právě Hvězdné války, které předběhly svou dobu a to neměly být vůbec natočeny; Star Trek, nezapomentutelný seriál; Pán prstenů a pochopitelně Hobit, výborná knížka a také výborný film;

Nicméně neměly by chybět i Červený trpaslík nebo Futurama

Info o Hvězdných válkách
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2304

Host
Ahojky, mě teda napadne uplně něco jinýho jako malá jsem četla komiks John Carter:) Bylo to první setkání s Scifi a ne poslední.Nedávno jsem náhodou našla i film :)

[video=youtube;pcV7aXL8txU]http://www.youtube.com/watch?v=pcV7aXL8txU[/video]

Pro představu kdo to nezná
 

DeletedUser

Host
Tak film jsem neviděl, ale kritika tento film celkem setřela


Jinak co říkáte na nového Spidermana.
Mi to přijde zbytečné. Svým způsobem se jen prohodí padouši a děj jede úplně odznovu jako ve Spidermanovi, který vyšel v roce 2002 a dalo se na něm v klidu pokračovat a nevadil by mi i jiný herec
 

DeletedUser

Host
Spidermana jsem si neoblíbil tolik jako Batmana, ovšem ten nový film si ujít asi nenechám. :)

Každopádně už jen necelé dva týdny a Temný rytíř povstal bude u nás v kinech, už se těším.)
 

DeletedUser

Host
Letošní rok je opravdu nabit kvalitními filmy

To je poslední díl o batmanovi pokud se nemýlím, že? Pokud samozřejmě producentské studio nepřesvědčí hlavní aktery před i za kamerou k dalšímu pokračování
 
Tak když se řekne Sci-Fi, tak pro mě jednoznačně nejlepší Stargate (SG-1, Atlantis i, ačkoliv je mnohými zatracován, Universe)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Hm, tak a co vám řekne Troska ? :) Teď se pohybujeme samozřejmě v knižní podobě SF. Já objevila SF poprvé v Troskovi (teď se směju naivitě toho, co napsal). Tedy pominu Verneovky :)
Kdo tu ještě čte SF opravdu intenzivně?
 

DeletedUser

Host
Sci-fi mám také v oblibě.Tak ke Hvězdným válkám nemá cenu nic povídat.Film na kterém sem vyrostl :) Ale když už sme u toho sci-fi ,tak mě tak napadá film Moon viz odkaz
 

DeletedUser2298

Host
K tomu StarGate... SG-1 a Atlantis je hodná pohádka před spaním... SG: Universe je kvalitní sci-fi kde se lidé chovají jako lidé ( tj. hnusně) postavy umírají podle vtipu o 10ti malých černoušcích ( kecám - hlavní postavy přežijí jako vždy vše) a hlavně - řeší základní věci jako nemáme co doprčic dýchat , jíst a pít a dochází nám energie... a ve vesmíru tě nikdo neuslyší křičet .-) A i mimozemšťani překvapivě většinou nehovoří plynně anglicky s oxfordským přízvukem.. :cool: Prostě i když některé "pohádkové" prvky přetrvávají , tak je to značně dospělý sci fi seriál... Další obdobný je pak BSG - Battlestar Galactica... tam se taky charaktery lámou :)
A to mám právě rád - když ve sci fi se lidé chovají lidsky ( a ufouni podle vlastní - lidem nepochopitelné morálce)... fyzika nedostává úplně na zadek a logické veletoče a "zázraky" nebijí příliš do očí
 

DeletedUser3817

Host
Tak z filmů jednoznačně Hvězdné války (původní série), český film Ikarie XB-1 a Battlestar Galactica, z knih pak Duna (F. Herbert) a Vládci loutek, Dveře do léta či Cizinec v cizí zemi (R. A. Heinlein).
 

DeletedUser2298

Host
A nezapomeňme na Den trifidů od Wyndhama.. tohle by si měl taky přečíst každý...
 

DeletedUser

Host
A nezapomeňme na Den trifidů od Wyndhama.. tohle by si měl taky přečíst každý...
Viděl jsem bohužel film, který mě vůbec nenadchl. Pak jsem zjistil, že je to podle knížky. Asi bych si ji měl taky přečíst :)

Ale asi ne každá knížka jde zfilmovat. Například teď čtu již 4. díl Duny a když to čtu, tak si nedovedu představit, že bych to ve filmu pochopil :)
 

DeletedUser2298

Host
Rozhodně ano - je to sice sci-fi se starším datem výroby ale rozhodně se nestydím ji přiřadit k tomu nejlepšímu co bylo napsáno.. film co je podle toho natočen je mám dojem nějakej jen televizní což se na tom dost podepsalo ( navíc si z knihy vzal spíš jen název..). A pokud máte slabost pro katastrofické knížky.. tak doporučuji i Pokolení starců od Aldisse
 

DeletedUser5701

Host
Den trifidů je v knižní podobě naprosto super!
Když slyším sci-fi, tak si vybavím kromě již zmíněných Hvězdných válek i Star Trek, Hvězdnou bránu a samozřejmě Avatara. :)
Ono je toho víc i v seriálové podobě. Např. letošní novinka The 100, Dominion atd. Stačí mrknout např. na www.serialzone.cz.
 

trojan1673

Veterán
Tak já si oblíbila film Proroctví, Prometheus nebo Počátek, ale dobrých sci-fi filmů se dá najít spousta.
Ze seriálů rozhodně vede Hvězdná brána.
 

DeletedUser

Host
Těch filmů je nepřeberné množství. Od Cesty do Pravěku Karla Zemana, Spielbergův Jurský Park, Matrix až po Mad Maxe v podání Toma Hardyho.
 
Nahoru