Sci-Fi

  • Zakladatel vlákna Lord Termoplína
  • Vytvořeno

DeletedUser13041

Host
Ale koukám kultovní klasiku SCI-Fi, jako je Stopařův průvodce po galaxii - podle stejnojmenného cyklu knih, tu nikdo nezmínil.

- Ó, hlubino vědění, jaká je základní otázka života, vesmíru a tak vůbec?
- nebo smrtící Vogonská poezie: Ó fretná chrochtobuznosti...
 

01Beowulf

Nováček
Já ,když se řekne sci-fi,tak mi z paměti vystřelí na prvním místě Stanislaw Lem,bratři Strugačtí,A.Ch.Clarke.....ono toho v roce 1981 moc k sehnání nebylo v češtině nebo slovenštině,ten boom přišel až o deset let později.....myslím knižně......filmově ještě o pár let dál :))
 

veronikarada

Nováček
no za mě když se řekne Sci-fi tak skončím u Rozhlasových her podle Ondřeje NEFFA a komixů v ABC ;)
ale v knihách mi tu chybí RÁMA (celá série) a film? já vždycky skončím u Twin Peaks i když se to na první pohled nemusí zdát jako sci-fi tak podle mě to sci-fi je :cool: když si pustím všechy části a přečtu všechny knihy dává to smysl :p pravda zapomněla jsem na Vilmu Kadlečkovou a její sérii Mycelium
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Nagasaki Hiroshima v Japonsku už není zima

(Fukushima)
 

DeletedUser12887

Host
ačkoliv v souvislosti s tím pivem možná nejdřív novou planetu osídlí voda sprcha a tělový gel

první raketa šminky a zrcadlo

na opačný straně gorila
 

Skeewe

Komentátor
Poslední dobou se mi nejvic libila Alita bojový anděl, škoda, že místo slibované trilogie to zařízly jen na prvním dílu. Také Jupiter vychází je cool a snad dostane pokračování. Nápaditý je třeba i Tenet, nebo Spectral a Lucy (ted už vím, že bůh je bloncka a jak je jméno :cool:).
 
Naposledy upraveno:

Skeewe

Komentátor
Naposledy upraveno:

lord Haken

Turista
Musel jsem chvíli přemýšlet jaké bylo mé první setkání se sci-fi, a vybavily se mi komiksy vycházející v časopisu Větrník, a to Paprsky života a smrti, Vládce mořských hlubin a Kapitán Nemo, podle knížek od J.M.Trosky. Naštěstí mám ještě originální časopisy z té doby, protože ty přetisky v nově vydávaných Velkých knihách komiksů nejsou moc povedené.
A na tyto komiksy navázal časopis ABC, který vydával na pokračování Dobrodružství Johna Cartera a Dobrodružství Thuvie z Ptarhu, zpracované podle knih autora Tarzana.
 
Nahoru