Sdílení zásob

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16181
  • Vytvořeno

DeletedUser16181

Host
Zdravíčko hrajeme s přítelem tuto hru a jen tak nás napadlo že by nebylo špatné Když jdou na trhu vyměnit suroviny proč by nemohlo jít třeba aby jsi v cechu mohli lidé pomoct tím že si pošlou zásoby nebo peníze když jednomu chybí. Děkuji
 

DeletedUser5384

Host
no lepší než archív by byl trashbox,ten tu bohužel chybí :D
PROTI
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Posílat jen tak asi úplně né, ale obchodovat s nimi? Celkem se divím, že to tu není - zásoby za peníze a naopak, případně pak prodej či koupě zboží za zásoby a peníze. Vždyť mincema se za zboží platilo už ve středověku, vlastně i ve starověku, takže je trochu divné že historická hra tímhle hodně odporuje realitě. Otázka ovšem je, kdo by pozděj vyměňoval pracně vyrobené zboží za mince, kterých má milióny, ale to už je pak věc komunity. Na druhou stranu kdyby udělali takové NPC obchodníky, klidně v obdobně příšerném poměru 1:10 jako u zboží, tak by ty milióny mincí měly aspoň potenciální využití.

Popravdě, jsem línej hledat jestli se tu takovej nápad objevil, ale pokud ano, proč byl zamítnut?

Co se týče toho sdílení, taky mi to nepříjde úplně marné. Zase v návaznosti na realitu, kde to nejen není nemožné, nýbrž je to naprosto běžná věc. Pokud by to bylo ošetřeno například časovým omezením - 1x humanitární pomoc za týden/dva/měsíc....tak proč ne? Dle mého to pomůže hlavně nováčkům a těch je třeba jako sůl :)) Nebo to udělat jako systém půjčky, klidně s přemrštěným úrokem, který by se dal snížit novou VB ... :-D To už fantazíruju, ale možností jak přidat více dynamiky do téhle hry je habaděj, stačí se trochu zamyselt :) A né jen přidávat to co už tu máme - viz. terrakota. Akorát zase pár čísílek přibude... nuda a šeď :-D
 

DeletedUser12887

Host
Tak ona je to taky strategická hra ve smyslu toho že se daji zásoby vyrobit a peníze taky takže pak klidně teda by ušetřil jeden hráč za výrobu mincí a jiný za výrobu kladivek pak se teda klidně už nemusí vyrábět vůbec nic jenom FB všechno se nakoupí za ne a nebude potřeba vyrábět vůbec nic.

PROTI
 

DeletedUser16181

Host
Ale zase chápejte mne nejsem jeden z vás abych tady na tom seděla od rána do večera a dělala si kladívka po 5min. Mám doma malé mimčo takže se na hru dostanu ráno, večer a občas když usne takže se v té hře vůbec nemohu pohnout. Brzdí mne málo kladívek. Bohužel tak promiňte že mne napadlo toto.
 

Svatej

Legenda
Werri: Jednak jeden z nápadů který se tu objevuje s pravidelností opilého kolotočáře, jednak jsou kladiva a zlato problém jen opravdu v nízkých dobách. Čili proti.

Co se tvéhoo druhého příspěvku týče, tak to už je úplně mimo, nikdo tu u toho nesedí 24/7. Dokonce si dovolím říct že jakožto mamka v domácnosti máš více času pro tuto hru než já když dělám dvanáctky... Jde spíš o to jak efektivně ten čas využiješ, ale to už je na tobě, tam je každá rada drahá.
 

DeletedUser5384

Host
Nemusíš u toho sedět 24/7, můžeš klidně zadávat delší výroby. Nejsou sice tak efektivní,ale nepřibije tě to ke kompu. Tahle hra není určena k dohrání za týden, nedostatek mincí a kladívek v nižších dobách je jeden ze znaků téhle hry. Volné darování mezi hráči by znamenalo vytvořit úplně novou hru.
 

DeletedUser16189

Host
Pro lidi sice by byla méně práce ale pro nováčky by to bylo dobrý např. když nováček má kamaráda co tuhle hru hraje dlouho a kamarád mu chce pomoct tím že mu chce něco dát třeba tohle je můj případ
 

Dědeq

Znalec
Proti.
Zaznělo tu dostatek argumentů, ale klidně si přihodím :)
Jak už řekli ostatní, nedostatek kladiv v řádu desítek, stovek, tisíců kusů zmizí velmi brzy. V počátcích hry je to taky jedna z mála věcí, se kterou se dá opravdu (a já bych řekl zábavně) taktizovat, protože těžký nedostatek všech zdrojů je "problém", který je třeba akutně řešit. A kdo si s tím poradí, má pěkný start. A mince/kladiva se používají při zadávání výroby zboží. Změnou toho modelu by opravdu došlo k úplnému zboření obchodního konceptu (a že postupnými změnami hra od nejednoho původního konceptu už ustoupila opravdu hodně, to je zase pravda - co z toho bylo k dobrému, a co ne, to posuzovat nechci a nebudu).
  1. Pokud, jak říká třeba traktorista, tě vysoký spoluhráč z cechu zadotuje drobným zlomkem svých kladiv/mincí, budeš mít vystaráno na rok hraní dopředu, a to pak opravdu můžeš zbourat město a jít od toho.
  2. Totéž nákup zboží za mince: vysoký spoluhráč nebo kamarád do tebe vrazí pár M nebo i G, ty si nakoupíš pár stovek k surek, a co jako dál?
  3. To už bychom mohli prodávat i medaile - pro vysoké hráče ve většině případů prakticky bezcenné, ale stačil by zlomeček věnovat slabšímu hráči, a ten by měl rázem velikost města na max. A jsme tam zase.
Brzdí mne málo kladívek. Bohužel tak promiňte že mne napadlo toto.
Začátečnických nápadů podobného druhu je tu vždycky dostatek, ale není třeba se cítit dotčeně, když se neujmou. Je to podobná situace, jako když pětiletý kluk zapáleně vysvětluje dospělým, že mytí krku a uší je vážně zbytečná věc, protože blablabla... Nebude to zase tak dlouho trvat, a bude ten nápad považovat za vtipnou historku (teda ve většině případů) :D
 

DeletedUser15033

Host
Také jsem Proti , hráč z vysoké doby by si pak mohl krásně zadotovat v milionech mincí a kladívek malé hráče , a pak by to bylo o ničem .
 
Nahoru