Sloučení nabídek na trhu

chlastakov

Komentátor
Tohle je za mě velká pecka a zpřehlednění. Když nabídku vládám do konvertzace, taky je sloučena. Pro všema deseti :)
 

Lord Org

Psavec
Důrazně proti. Jen by to vedlo k ještě většímu zaplevelení obchodu nabídkami. Nikomu nic nebrání v tom, a by udělal nabídky na větší počty kusů najednou. Tohle řeší problém jen z pohledu toho, kdo ten trh zapleveluje. ne z pohledu toho, kdo se tím pak musí probírat. Je opravdu "výborné" se probírat na trhu xx stránkami nabídek jednoho hráče po pár kouscích.
Kdyby bylo ovšem zároveň možné si nabídky určitého hráče na tržnici "zneviditelnit", nebo minimálně ty totožné sloučit do jedné, to by pak byla jiná ...
 

Lord Org

Psavec
A četl jsi vůbec, co tento nápad navrhuje? :D
Četl. A je pravda, že jsem se v reakci nechal ovlivnit i tvým návrhem k hromadnému vytváření nabídek a reagoval spíš na to.
Protože ten to řeší jen z pohledu nabídky, tzn. jen z pozice toho, kdo ten trh zapleveluje.
Vůbec by nepomohlo, že si jako kupující můžu nabídky sloučit do jedné, což by mi jen umožnilo si ty jeho postupně naklikat a vzít najednou. Ale já je nechci vůbec číst, už takhle jich tam je bambilión a když se to ještě ulehčí, tak jich tam jedinci jako např. na A mirevohr budou mít stovky stránek. To chceš?
Já sem tam trh projedu a když mám dobrou náladu, poberu něco sousedům jako přátelskou pomoc. Ale hledat tyhle jednotlivosti v balíku nabídek po desítkách není úplně lehké.
Tudíž to přehodnocuji a ten jeho původní návrh pro, tvoje vylepšení proti ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
No nechci se zbytečně hádat, ale:
1. Byl to dodatek k původnímu nápadu, tedy předpokládám, že by se nejprve vyšlo vstříc původnímu návrhu a tedy že trh by se nezaplevelil, protože nabídky by byly sloučené.
2. Když chci směnit třeba 5000 ks za 5000 ks, tak rozložením na 5 až 10 nabídek výrazně zvýšíš šance jejich přijetí. Jsem línej to klikat, a kdo by nebyl...
3. Z pohledu slabšího hráče (mám farmy zatím v Době železné), je problém v nižších dobách měnit třeba i 100 za 100, tím že v těchto dobách nikdo dlouho nepřebývá a tudíž sehnat v mém případě 100 zboží z Doby kamenné je poděs. Nabídkou 100 za 100 prakticky nemožné. Proto je zase třeba nabídky rozdělit. Opět platí, že se mi to nechce klikat.

Tedy chci říct, že každá mince má dvě strany... Záleží, ze které se na to díváš. Já se dívám z obou a "plevelné nabídky" na hlavním světě jsou mi u zadku, už jen protože jestli něco měním, tak max. kvůli úkolu. Navíc se raději stavím spíš do pozice toho, co nabídky tvoří, než přijímá.
 

Lord Org

Psavec
Já se taky určitě nechci hádat, nemám to ve zvyku. Navíc naprosto chápu tvůj názor, dokonce by mi taky vyhovoval. Ale z pohledu, který jsem popsal, vidím spíš jeho negativa.
Cítil jsem potřebu to dát vědět, aby se nad tím vývojáři zamysleli, kdyby se jim ten celkem přínosný původní návrh náhodou zachtělo implementovat.
A nepopisuju to kvůli hlavnímu světu, ale i kvůli farmám, sem tam mám náladu pobrat nějaké nabídky všude :)
 

chlastakov

Komentátor
Lidi, ať se vám to líbí nebo ne, obchodování na trhu je součást této hry a dost lidí má prostě duši obchodníka, je to pro ně další zajímavý aspekt. Tito lidé, ať už budou nabídky sloučené nebo ne, bude velké množství nabídek na trh dávat tak či tak. Nebylo by tedy dobré je sloučit, aby i ten, kdo na trhu hledá něco ke koupi, viděl takovou nabídku jednou na 30x? Jasně, v původním návrhu to nebylo. Bylo by však super, kdyby nabídky byly sloučeny všude. Trh by se tak stal přehlednější pro všechny.
 
Nahoru