Slovníček pojmů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Slovníček pojmů

▪ Soutěž - označuje každou konkrétní hru na daném světě, každá soutěž se skládá ze tří otázek. Například: Svět Dinegu, 31. 2. 2018.
▪ Herní plán - plocha, po které se jednotliví hráči posouvají pomocí získaných bodů (Herní plán).
▪ Body - jednotky přičtené hráči za správně zodpovězenou otázku. Jsou přidělovány vždy po konci dané soutěže. Hráč jich v jedné soutěži může získat maximálně 9.
▪ Pole Start - pole, na kterém všichni hráči vstupují na herní plán. Pokud hráč projde polem Start, dostane odměnu. Startem je možné procházet opakovaně.
▪ Karta - označuje pole na herním plánu s výhodou, nevýhodou, či odměnou.
▪ Efekt - vyjadřuje, co daná karta dělá. Například: Hráč 2 kola stojí nebo dostává 1 milion mincí.
▪ Odměna - při vstupu na toto pole získává hráč výhru. Výhra může být v podobě prémiové budovy, mincí, zásob, plánků a podobně. Druh výhry oznamuje moderátor soutěže, karty jsou seřazeny v náhodném pořadí a po vyčerpání karet se tyto karty míchají a používají znovu. Princip tahání karet je podobný jako v deskových hrách.
▪ Červená karta (Červené pole) - negativní karta, karta postihu. Hráč na ni nechce vstoupit. Tato karta může hráče zdržet, nebo třeba posunout zpět po herním plánu. Druh postihu oznamuje moderátor soutěže. Karty jsou seřazeny v náhodném pořadí a po vyčerpání karet se tyto karty míchají a používají znovu. Princip tahání karet je podobný jako v deskových hrách.
▪ Zelená karta (Zelené pole) - pozitivní karta. Hráč při vstupu na ni získá něco navíc. Zelená karta může třeba urychlit hráčův postup po herním plánu. Druh výhody oznamuje moderátor soutěže. Karty jsou seřazeny v náhodném pořadí a po vyčerpání karet se tyto karty míchají a používají znovu. Princip tahání karet je podobný jako v deskových hrách.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.