Sousedé

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Werstat

Komentátor
Jak můžu mít na serveru 5 (East-Nagach) za sousedy z Budoucnosti, když jsem teprve v Průmyslu. Hraji tam dost dost aktivně a není ani prakticky dost možné, aby se za tu krátkou dobu dostal někdo tak daleko, ledaže by to byl milionář. Když už pouštíte nějakého milionáře tak daleko, tak mu dejte sobě rovné sousedy. O jednu dobu výše to beru, ale toto je opravdu už hodně přehnané.
 

DeletedUser12151

Host
ahoj,werste s tim nic nenadelas :D ono tam neni moc moznosti jak ty sousedy nakombinovat, bohuzel hrajes cca stejne dlouho jak ten soused z BUD a tak ho mas za souseda :) ted te muze rasit delama z BUD, to pocitam ani nema skrabnuti a projde cele sousedctvi jednou armadou :) to musi byt strasne zazivne :) takova pasova vyroba v tovarne, utok-automat-vysledky-plenit a dalsi :-D a tak to mate kazdy den :)
 

DeletedUser3139

Host
A to si představ, že tímhle jsme si prošli skoro všichni. Buď jsme se zdravě naštvali a začali makat a dostali se ,,na druhou stranu", nebo ne a ti zůstali otloukánkem napořád. Mně to trvalo i s pomocí cechu tak 3/4 roku, protože jsem začal hrát drobet později. ;)
 

Svatej

Legenda
Já si tím ještě neprošel.... tedy myslím z pohledu toho otloukánka jsem si tím neprošel... :D Holt ti "skoro všichni" je odhadem tak 30% hráčů :D

Werstat: Na hanglickym servru prý na požádání mění sousedy, tady to bohužel administrace dělat odmítá (lenoši :p) takže máš smůlu a budeš to muset nějak přestát a doufat že se ti sousedé co nejdříve změní a mezitím, jak píše JiPi53 makat na sobě. Jiná rada ani řešení není.

... takova pasova vyroba v tovarne, utok-automat-vysledky-plenit a dalsi :-D a tak to mate kazdy den :)
Víš... tohle je můj sen... kéž by to tak fungovalo i pro mě v mém sousedství :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Kayro

Znalec
Jak můžu mít na serveru 5 (East-Nagach) za sousedy z Budoucnosti, když jsem teprve v Průmyslu. Hraji tam dost dost aktivně a není ani prakticky dost možné, aby se za tu krátkou dobu dostal někdo tak daleko, ledaže by to byl milionář. Když už pouštíte nějakého milionáře tak daleko, tak mu dejte sobě rovné sousedy. O jednu dobu výše to beru, ale toto je opravdu už hodně přehnané.
Dve naprosto stejne pojmenovana vlakna ze stejnym milionkrat polozenym dotazem nebyl uplne nejstastnejsi napad.
 

Zelda

Člen
Za celé víc jak 4 roky, co hraju na Arvahallu, jsem se sousedstvím problémy neměl. Kdysi dávno mě sousedi napadali, ale díky "managementu" výroby zboží odcházeli v 99% s prázdnou (mince a zásoby mě nikdy netrápily) a časem to každého omrzelo. A to nemám žádný velký bonus do obrany města (86%). Navíc 3/4 sousedství jsou dlouhodobě stabilní a naprostá většina lidí sbírá body v CvC (nebo teď expedici), kde je to mnohem efektivnější než "sjíždějí" sousedů. Mimochodem spoluzakladatel našeho cechu je mým sousedem od začátku Arvahallu a nikdy nás server nerozdělil... A při rozřazování sousedství často nehrají roli ani tak celkové body, jako aktivita hráče (bodová změna za období).
 

DeletedUser5384

Host
Jak můžu mít na serveru 5 (East-Nagach) za sousedy z Budoucnosti, když jsem teprve v Průmyslu. Hraji tam dost dost aktivně................
Vždyť sis prakticky odpověděl :D Asi nehraješ tak aktivně,jako tví sousedi. Možná bys měl definovat " dost aktivně"Co to je? od půl pátý,co se vrátíš z háku do sedmi,kdy ti dávaj Kobru11? :D No,jsou lidi,kteří,když něco hrajou jdou do toho s plným nasazením. EN je asi nejnovější svět(opravte mi,jestli se mýlím) a normální hráči vědí,že náskok je dost důležitý. Jediná rada: Hraj aktivně, ne jen dost aktivně a buduj náskok ;)
 

DeletedUser12887

Host
Za celé víc jak 4 roky, co hraju na Arvahallu, jsem se sousedstvím problémy neměl. Kdysi dávno mě sousedi napadali, ale díky "managementu" výroby zboží odcházeli v 99% s prázdnou (mince a zásoby mě nikdy netrápily) a časem to každého omrzelo. A to nemám žádný velký bonus do obrany města (86%). Navíc 3/4 sousedství jsou dlouhodobě stabilní a naprostá většina lidí sbírá body v CvC (nebo teď expedici), kde je to mnohem efektivnější než "sjíždějí" sousedů. Mimochodem spoluzakladatel našeho cechu je mým sousedem od začátku Arvahallu a nikdy nás server nerozdělil... A při rozřazování sousedství často nehrají roli ani tak celkové body, jako aktivita hráče (bodová změna za období).
Tak to teda jsi měl celkem kliku na sousedy

Jak můžu mít na serveru 5 (East-Nagach) za sousedy z Budoucnosti, když jsem teprve v Průmyslu. Hraji tam dost dost aktivně a není ani prakticky dost možné, aby se za tu krátkou dobu dostal někdo tak daleko, ledaže by to byl milionář. Když už pouštíte nějakého milionáře tak daleko, tak mu dejte sobě rovné sousedy. O jednu dobu výše to beru, ale toto je opravdu už hodně přehnané.
Jinak je to i o tom nakolik třeba se to líbí tomu z vyšší doby..taky by radši měl sousedy ze stejne doby na body...nicméně úplně malé hráče tak vysoko postavený rabuje snad málokdy..neslučuje se to s etikou ☺
Ale realita je jiná ☺
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
Proboha další moralista :(
S jakou etikou,propána? Lidi se v reálu řežou od tý doby,co kdysi omylem ulomili klacek a zjistili,že to s ním po hlavě bolí. Dřív se zabíjeli pro žrádlo a pro ženský, dneska proto,aby si měli co nalejt do aut. Komu záleží na tom,kdo je slabší a kdo silnější? Myslíš si,že si před válkou generálové sednou a řeknou: "Na tohohle nepůjdem,je moc slabej" ? Tohle je hra,hra na svět. Nikdy si nedostal jako úkol "vyrabuj xx budov" ? Bylo v tom úkolu někdy " ale nesmí být slabší než tvoje město" ? Etiku si prostě nech do tramvaje,až budeš pouštět sednout stařenky,netahej ji do hry. Dík.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
tak asi příště rovnou místo s Honekerovskou politikou napiš svobodně, že jseš tím pohlcen :D
vyhneš se spoutě otázek demokraticky smýšlejících :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Sice nevim co je Honekerovská politika... ?
Tohle není o pohlcení hrou, to je v tom že to bobbyc hraje tak, jak bylo zamýšleno autory aby se to hrálo.
když to srovnám s jinou hrou, kde jediná bitva může skončit totálním výmazem tvojí armády i ukradením mnoha miliard surovin (o ničem jiném ta hra není) tak je na tom FoE ještě dobře.
Klidně si tedy svojí pseudo-morálku aplikuj sám na sebe, ale nevnucuj jí jiným, obzvlášť těm co napíší, že o to nestojí.
 

DeletedUser5384

Host
No, osobně se mi líbí spíše Husákovské " Demokracii ano,ale ne každému" :D Ale teď vážně: kdes přišel na to, že napadání (VE HŘE ) hráčů,kteří sami sebe označí za slabé a nemají snahu s tím nic jiného dělat je něco,za co bych se měl komukoli zodpovídat? V každém sousedství je cca 80 hráčů, proč,když chci bojovat bych měl třeba polovinu ignorovat, protože jsou slabší? To totiž není demokratické,to je přesně ta pseudodemokracie, na kterou ta demokracie chcípne. Hlavně po mě nechtěj příklady,bylo by to na dlouho a asi by se moje odpověď neslučovala s kodexem diskutujících.
 

DeletedUser12887

Host
Jinak mně teda nepřijde úplně normální rabovat sousedy, kteří teprve začínají, mají ve městě loveckou chýši a kameníka, když já třeba jsem na 20. místě na serveru, ale i kdybych byl na 390. a v době o několik epoch vyšší, tím mám na mysli třeba pokrok a výš, likvidovat takovéto sousedy, ale je to hra to je jasné a možnost vypalovat takovéto vesničničky také existuje.
 

DeletedUser5384

Host
Já ti rozumím,ale pořád tu je ten fakt,že je to hra,tím,že ti vyrabuju kameníka nevykrvácíš a vesnice ti zůstane. Pokud mám třeba v úkolu vyrabovat budovu,raděj jdu tam,kde jsou 2 kopiníci,než někam,kde je 8 railů a 300% k obraně. Jinak i když občas takovéhle vesničky navštěvuju,vezmu třeba mince z nejblbějšího baráku kvůli možnému zisku plánku.
Další věc je,že pokud já zadám výrobu,je mou povinností si ji hlídat,není povinností útočníka si ji nevšímat. Vem si paralelu z reálu,když půjdeš na policii nahlásit,že ti ukradli kolo,první otázka bude,jak jsi ho měl zajištěný proti krádeži. Způsobů ve hře,jak si zajistit výrobu proti rabování je víc,kdo na ně nedbá,pláče :D
P.S. Tím,že to tobě nepřijde normální akorát sám pro sebe doplňuješ pravidla hry a další znevýhodňující prvek. Těžko ale můžeš čekat od ostatních,že to dobrovolně přijmou za své.
 

DeletedUser12887

Host
Jako jo máš pravdu :D
ale spousta hráčů, co jsou takhle nízko to vidí trochu jinak, fakt je ten, že to buď nakopne k aktivitě nebo to ten hráč radši zabalí, protože nabude dojmu, že je to nerovný boj a nemá smysl, to kolikrát tak platí i s tou policií, když už byla zmíněna, kolikrát tam člověk nejde, protože se domnívá, že je to stejně zbytečné...
 

DeletedUser5384

Host
Víš,když jsem objevil tuhle hru,naskakoval jsem do už hodně rozjetýho C světa. Přesto,že mi ti silní rabovali,jsem zůstal,rabovali mi po čase jen to,co jsem já případně dovolil. Zamezit rabování všemi dostupnými prostředky je výsada každého obránce, zabalit hru,když nejsem schopen reagovat je právo každé lamy :)
 

DeletedUser12887

Host
Tohle je složité téma, někdo prostě to chápe, jiný to vidí jinak, já taky začal později a taky jsem si tím prošel, město mi z nebe nespadlo, takže se snažím to tak i vysvětlit ostatním, jinak taky se mi stalo, někde v koloniální době, že jsem byl najednou na 80. pozici v sousedství, celá stránka rudá, na moje město se valila jedna tanková vlna za druhou a moji mušketýři padali k zemi jako hrušky :) v ten moment jsem si řekl, že končím, protože to nemá smysl, ale pak přeci jen zvítězila touha vyrovnat se ostatním :) nicméně v tu chvíli jsem se zároveň zařekl, že nebudu stejný jako ostatní a nebudu tu hru znechucovat slabším hráčům, kteří prostě ještě nemají tak rozvinuté město, asi je to stejně nesmysl, protože, když je napadne 78 ostatních, já jsem jen jedno malé zrnko, je to prostě věc názoru a ten mám já takový, jak ho píšu, ale spoléhat se na to, že takový bude každý prostě nejde i já jsem porážen, akorát pro mě 10 surek nebo pár mincí třeba nehraje takovou roli, jako pro začátečníka, když nestihnu včas vybrat :)
 

DeletedUser5384

Host
někdo prostě to chápe, jiný to vidí jinak
to jako že jsem nechápavej,jóó? :D
Neboj,vím,jak to myslíš,jen na to mám opravdu jiný názor.Tím,že je nenapadáš a jen je v tichosti trpíš v sousedství vlastně s nima tu hru nehraješ.Takže vlastně hrajete každý jinou.Oni hrají - abych nejmenoval takovou tu hru,kde pěstuješ mrkev a chováš ovečky a ty hraješ na slepou bábu :) Víš,co si o tobě myslí,že je nenapadáš? Vůbec nic :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru