Sousední boje

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7160

Host
Oblast hry: - Sousedství
Současný stav: - Nevyváženost síly soupeřů - demotivace
Nápad: - Zavedení lepší skladby sousedství a větší motivace útočit za nějaký cílem
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru - Ano

Aktuální stav sousedství myslím všichni známe v pokecech se toho tu namluvilo dost, ale nebylo zvednuto moc nápadů. Měl bych hned 2 a pokusím se je zde objasnit.

Návrh první
Roztřídění sousedství by mohlo probíhat podle velmi lehkého klíče jsou 3 možností srovnání síly účtu a jeho vyspělosti a podle toho složit sousedství.
- podle počtu bodů
- podle aktuálního věku
- podle útočného bonusu z cách, dia a castelu

Určil by se klíč podle těchto 3 kriterií aby sousedství mělo vůbec smysl a drtivá většina b mohla vyhrát ve věži odměny medailí a ne aby je vyhrávali ti samí jelikož nevyváženost sousedství je dosti velké. Svou inspiraci jsme bral ze serveru D kde s 250 body kolem 75 místa v sousedství, s VB bonus na 3 levelech i když s vyšším výzkumem doby mám sousedy s 1,5 mega body VB na 10 levelech nemožnosti vyhrát jakékoliv medaile.

Pokud by se sečetly tyto 3 kriteria jistě by se sousedství vyrovnalo a bylo jistě zajímavější pro větší okruh hráčů s možností výhry medailí a i větší motivací aktivně útočit. Aktuální stav výměny sousedů je nedostačující mění se minimálně a většinou na chvostu pole.


Návrh druhý
Tento návrh je trošku více jiný než ten první a má i dosti jiný systém ale i větší rozsah účtů na které mohu útočit.
PvP věže by byly rozděleny podle výkonosti.

V každé době by byla PvP rozdělana dle výkonosti do skupin například stejně jako ted 80 lidí (nebo jiného menšího počtu). Pro začátek tak jak jsou ted sousedství a prvních 5 by postoupilo a už by se formovaly silnější skupiny těch lepších o podobné síle. Prvních 5 by vždy postoupilo do PvP 2 levelu. 1 level PvP by se doplnil o 5 z vyššího levelu co skončili mezi posledníma (většinou je jich více s 0 takže losování náhoda). Ti co postoupí do 2 levelu zase klasicky mohou postoupit do 3 levelu pokud budou v top 5. Atd....

Byl by to jiný systém ale byl by zajímavý.
- větší atraktivita
- podobně silní hráči (ti lepší postoupí do lepšího levelu)
- boj s více hráči než 80 sousedy jako teď což už je moc velký stereotyp
- hráči by měli větší motivaci útočit protože by mohli někam postupovat a ne denně přeject x sousedů furt dokola se stejnou obranou

Osobně bych uvíral jako aktivní hráč druhý návrh. Hře chybí boj s více hráči jelikož GvG zajišťují bohužel jen souboj proti celému cechu a útoky sou anonymní na anonymní skupinu takže je to dost fádní. Ve finále by to mohlo být zábavnější jak bohužel nudné GvG. Boj proti reálnému,veřejnému hráči je lepší jak proti celé skupině.
 

DeletedUser11359

Host
Ať už by to bylo jakkoliv, tak bych takovou změnu uvítal. Mám pouze obranou armádu z úkolů (díky bohu, že obranná armáda nikdy neumře....), protože válčení mě neláká a to právě z toho důvodu, že někteří hráči se prostě porazit nedají. V takovém případě, že by prošel jeden z Tvých nápadů, bych se do bojů velmi rád zapojil. Zatím jen hospodařím jak se dá, ale to se taky nedá vydržet věčně....
 

DeletedUser

Host
No já bych to spíš upravila, že souseda který je o dvě doby níž než ty nemůžeš napadnout, to že nemá obranu a nebo nevybudovanou VB je jeho problém, ale byl by chráněnej od těch co ho převálcujou tankama proti prakům :) ale proti rozdílu 2 dob už se bránit dá při troše strategie a vhodné VB a drancíři by to pak neměli tak jednoduchý a bojovali by vyrovnaněji i mezi sebou :) a chudáci na noci sousedskýho žebříčku by pak neměli infakrt :) že je vybralo za den 10 hráčů z vrcholu.
 

DeletedUser7160

Host
Kdyby se nemohl napadnou soupeř o 2 doby níže tak ti z 80 členného sousedství zbude třeba 40 lidí. Oproti někomu druhému co jich tam bude mít více tak dostne výhodu. Tím že je vše řízeno v sousedství (jejím rozložením) náhodně tak to je strašnej demotiv. Prostě ten druhej návrh levelování bojů dle toho jak dobře bojuješ a bojovat s těma nejlepšíma by mělo jiskru. Ted topařům sedí plno jednotek na nic protože 80% pole je příliš snadné na boj takt by bojovali s nejlepšíma na serveru mezi sebou a bylo by to lepší.
 

DeletedUser4749

Host
Proč jsem se od začátku hry snažil postupovat co nejrychleji kupředu, budoval nové a silnější armády, stavěl velkolepé budovy až jsem se konečně v sousedství dostal na vrchol a byl jsem schopen porazit každého? Jen proto, aby mi byli přiděleni noví sousedé, kteří byli o dvě doby dál a měli o 2000000! více bodů. Není spíš tohle demotivující? Hru jsem zavřel a trvalo mi přes dva týdny, než jsem se rozhodl se k ní vrátit. Nyní už zase postupuji kupředu, výzkum kompletně dokončen. Ještě dostavět VB a potom čekat, čím moje snaživost bude opět potrestána. Ke smůle těch, kdo rozdělují sousedy, už jsem mezi absolutní špičkou. Ale třeba se dostanu mezi hráče doby bronzové. :) Nechám se překvapit.
 

DeletedUser11359

Host
To si snad myslíš, že vždy budeš mezi sousedy nejlepší? Když jsi byl první, neměl jsi snad sousedy, kteří byli o 2 doby pozadu? To by bylo trochu nefér, kdyby sis to taky nezakusil. Taková je realita a je dobře, že to tak je.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9906

Host
Od chvíle, co jsem tuhle hru začal hrát, přemýšlím o systému sousedství a o důvodech proč je takový jaký je. Dlužno říct, že marně. Prostě kdyby tvůrci nechtěli mít takový chaos, udělali by sousedství z hráčů stejné doby, a pak by nebylo proč vymýšlet nějaké systémy rozdělení do sousedství....ale oni to z nějakého důvodu neudělali, takže je zbytečné asi okolo toho dál přemýšlet. Leda že by soudruzi v NDR dělali takovou chybu? Potom jim pojďme poradit, nekažte nám herní zážitek, a nedávejte do sousedství hráče s rozdílem dvou a více dob:))
 

DeletedUser2237

Host
Muj nazor je zase ten ze kdyz budou nakonec bojovat jen hraci kteri budou nejlepsi tak zbytek (ti co nebojuji) bude porad nekde pozadu na pvp lvl 0 a nebude je nic nutit k tomu aby shaneli planky vb na obranu mesta nebo aby staveli strazni ohne a co vic staveli kasarna. Tim usetri hromadu mista a stavji se z techto hracu jen farmari a hra je pro ne potom uplne jina nez pro bojovniky.
Ten kdo chce bojovat tak bojvat bude kdo se bude chtit aktivne zapojit do obrany sveho mesta tak si obranu postavi. Moznosti zde jsou. pokud je nekdo ignoruje myslim ze to je jeho vina byl jsem jednoho casu plenen jistym hracem pak jsem zacal stavet vb na obranu mesta sestavil jsem obranou armadu. Postupem jak narustali obranne vb zacal ztrácet cim dal vic vojaku az prestal protoze obrana byla najednou silnejsi nez jeho utok. Sice to chvilku trva ale je to hra a nutilo me to hrat nebo se tomu odevzdat. Pokud takovy hraci budou premisteni jinam hra se rozdeli na dve casti. Farmare a bojovniky. Farmari budou mit jistotu ze je nikdo nenapadne protoze bojovnici budou po nejake dobe vyfiltrovani.

Mozna by nebylo na skodu vytvorit koeficientni tabulku a pridat par podminek.

Zobrazit přílohu uživatele foe.xlsx

1) pokud je hrac ve vyssi dobe a ma vyzkoumane vojenske jednotky bude se pocitat koficient z doby ve ktere ma vyzkoumane jednotky.
2) Kazdy hrac pokud nema nic v obrane by mel mit v obrane 2x lehkou jednotku z doby ve ktere je.
3) hraci i kdyz prohraje by se meli zapocitavat body do pvp a to ty body ktere jsou odecteny hraci za poskozni x koeficient.

body z obrany by byly v druhe tabulce pvp (obrana) hraci by tak mohli ziskat dalsi medaile a jelikoz jsou to body ktere ziskavaji bez boje a ztraty ci poskozeni vojska pocet medaili by byl nizsi nez za utoky.
Tim ze by se mohli dostat do dalsi tabulky o medaile tak verim ze by si i ten kdo do ted nema zadnou obranu postavil aspon nejake vojsko a boje by byli zajimavejsi a z vetsi casti pestrejsi o boje bez kopijniku. Mozna dalsi z veci ktera by hrace donutila postavit obranu by byla hlaska pri kazdem prihlaseni ze nema zadnou obranou armadu.

Bylo by to o duvod vic proc postavit obranu.
Navic i kdyz se na to podivate kolem a kolem tak vetsina hracu co bojuji do pvp nerabuje to je mozna dalsi duvod proc hraci nemaji potrebu delat obranu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11628

Host
Nesouhlasím. Není fér, aby existovalo sousedství s hráči, kde všech 80 bude z prvních 200 a jiné sousedství, kde bude takový hráč jeden, popřípadě žádný. Hráči typu farmář bude stačit pár bojů na získání stejné odměny, jako hráči s několika sta tisíci pvp bodů. Já jsem pro sousedství, kde budou zastoupeni všechny druhy hráčů určitým poměrem, jak zkušení válečníci, farmáři i nováčci. Stejné šance pro všechny
 

DeletedUser9906

Host
Nechtěl jsem už k tomu nic dodávat, protože je to stejně mlácení prázdné slámy, ale nedá mě to, přece jenom....když čtu ty spravedlivě rozhořčené komentáře hrdinných válečníků, už jsem je kdysi nazval v jiném příspěvku, ale byl jsem napomenut pro neslušnost. Prosím vás, uvědomujete si, že tahle hra už nějakou dobu běží, a hráčů s +1 mega bodů je tu hodně. Pokud kdokoliv z těch, kdo tak horují pro válčení a jsou tak snaživí v investování do obrany svého města, bude řekněme v pozdním středověku, nebo koloniální době, může si postavit x strážních ohňů, x kasáren, a všechny dvě obranné vb dát na lv 20, stejně když přijdu s armádou z pokroku nebo průmyslu, vymastím ho bez ztráty jediného bodu. A není pravda, že pokud by byli v sousedství hráči stejné doby, že by to někoho znevýhodnilo, jen by pro vítězství každý musel skutečně něco dělat, ne jako teď kdy na automat vymlátí 80 sousedů o pár dob níž.
 

Thesseus

Znalec
Návrh první:
Já bych s tím možná i souhlasil. Na první pohled se to zdá dobré, mít sousedství podle věků. Ale co rozmanitost? To tvůrci jistě nechtějí. aby si hráč nemohl zabojovat proti o dobu vyšším jednotkám nebo si nakrást suroviny z jiného věku.
A co bonusy, obranné VB, které ani nezmiňuješ, co strážní ohně (btw. za týden, v letním eventu přibude další obranná budova)?

A hlavně - jak správně poznamenává Kerlithebest - kam by takové rozdělení vedlo? někde by bylo 80 drsných válečníků s vyboostovanými castely a jinde mrtvé sousedství bez VB, všichni farmáři z pozdního středověku nebo všichni farmáři z ranného středověku? Tohle přece nejde ;)
Kde by takoví sbírali nákresy a vůbec napadají mě další a další důvody, že je ani nestačím psát..

Návrh druhý:
Tak tady by bylo problémů ještě asi třikrát víc než v prvním. Taková FoE fočus liga :) Zní to atraktivně ale mimo některých problémů shodných z předchozí variantou bych vyzdvihl hlavně příspěvek #5 od vordavida. To je skutečná demotivace!
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3139

Host
Když to tady tak čtu, tak se nepřestávám divit, kolik různých nápadů se objevilo a většina bych řekl že je více či méně účelových. Může mi někdo vysvětlit, proč by se mělo třídit podle toho, kdo je v které době?
Příklad: Hráč hraje rok a je v době bronzové. Proč by měl být na stejné úrovni s hráčem, který hraje měsíc a je na tom stejně?
Řešení: A řekl bych že nejjednodušší a nejspravedlivější - dělit hráče podle data jejich vstupu do hry. Pokud hraju rok, tak bych teoreticky mohl být na stejné úrovni jako kolega. Že hraji 2x v sudém týdnu a kolega 5x denně a je o 6 dob přede mnou? No, kdybych přidal na tempu, tak by rozdíl byl asi menší, ne?
 

DeletedUser4984

Host
checht, tohle píše vordavid, který je dlouhodobě mezi mými sousedy? A to momentálně až na 32. pozici? Tomu se musím fakt zasmát, ty absolutní špičko:-D (mimochodem pro nezúčastněné: já jsem v tom sousedství dlouhodobě na 1. pozici, globálně na serveru na 8., hraju zhruba tak dlouho jako vordavid)
 

DeletedUser7347

Host
checht, tohle píše vordavid, který je dlouhodobě mezi mými sousedy? A to momentálně až na 32. pozici? Tomu se musím fakt zasmát, ty absolutní špičko:-D (mimochodem pro nezúčastněné: já jsem v tom sousedství dlouhodobě na 1. pozici, globálně na serveru na 8., hraju zhruba tak dlouho jako vordavid)
Pánové puste se do sebe šarvátku mezi sousedy jsme tu ještě neměli:D a vypadá to docela zajmavě!Každopádně jeden z vás má pravdu:rolleyes: škoda že se nedozvíme kdo:cool:
Proč jsem se od začátku hry snažil postupovat co nejrychleji kupředu, budoval nové a silnější armády, stavěl velkolepé budovy až jsem se konečně v sousedství dostal na vrchol a byl jsem schopen porazit každého? Jen proto, aby mi byli přiděleni noví sousedé. Nechám se překvapit.
 

DeletedUser4984

Host
Až na to, že já jsem dáma, hehe:rolleyes:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Tak možná dámu (i když bych podle jedovatosti prvního příspěvku taky nečekal tento titul) Jagiskull nenapadlo, že neexistuje jen jeden svět :)
 

DeletedUser2451

Host
ahoj hráče do sousedství nerozdělují lidé ale počítač i mě se mění sousedi ale kdyby se neměnily tak by to byl strašný stereotyp já jsem pro ať se mění a kdo je nespokojen má smůlu já se s každou výměnou hráčů taky vypořádal a když jsem se dostal na přední pozice tak hned změna a jsem zas dole a tím mám aspoň motivaci dosáhnout lepšího skore a nemám rád ufňukance kteří si na to jen stěžují jde to postoupit mezi sousedy jen chtít a snažit se jen upozornění není to hned
tak komu se to nelíbí tak prosím furt nefňukejte že jste na tom hůř než ostatní i oni si to zakusily když začali s touhle hrou
 

DeletedUser4984

Host
Naprostý souhlas !:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
To už se tu probíralo, prý by to nepobíral systém nebo databáze či co ještě. Nějaký odborník to tu vysvětloval. Ono už by to tu asi taky dávno bylo, kdyby to šlo, že jo. Určitě by se vývojáři nepatlali se sousedstvími, kdyby to bylo možné takto ;)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru