Sousedství - opět...

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14058

Host
Zdravím, předem podotýkám, že jsem poctivě prošla všechna témata, ale na tenhle problém jsem nenarazila (možná jsem ho přehlédla).
Hraji na všech světech, takže po každé výměně sousedství mi přijde divné, že jsem na každém světě pokaždé až na konci sousedů.
Vlastně někde ne až na konci, někde se mi podařilo vyšplhat až na 63. příčku. Předpokládala bych, že když jsem s velkou bodovou ztrátou na konci silné skupiny sousedů, příště budu zařazena do slabší skupiny, kde budou mít ostatní kolem mne plus minus podobný bodový status. Ale po každé výměně je to stejné - konec tabulky...
Zdůrazňuji, že si nestěžuji - jen jsem zvědavá, proč tomu tak je, jinak mi na sousedech nezáleží a rabování se nebojím, to si dokážu ošetřit.
Děkuji za pozornost :)
 
Ahoj, máš postavené nějaké velkolepé budovy? :)
Teď momentálně nebudu řešit proč jsi systémově zařezaná na konec (někdo tam prostě musí být), ale spíše jak se dostat výš :)
Kdybych měl něco zmínit ze zkušeností tak poslední systém vůbec nebere v potaz body hráče, ale v první řadě bere v potaz jeho postup ve výzkumu až poté se uplatňují nějaké další věci.

Takže no vím, že si nestěžuješ a neber to nijak špatně a nevím v jaké jsi době, ale zkus na chvíli zastavit výzkum a zapracovat na stavbě velkolepých budov :)
A také navštěvuj expedici boje a i postup v ní dává body :)
 

DeletedUser14058

Host
Díky za odpovědi, takže jen doplním - na 4 světech jsem před spuštěním 4. části oceánky byla na konci výzkumu, velkolepek poměrně dost a na slušných lvl.
Právě proto mě zajímalo, podle čeho se jednotlivá města zařazují. Tak samozřejmě vím, že podle počtu bodů, spíš teda podle čeho se ty množiny bodově příbuzných měst seskupují a proč jsem neustále na koncích silných skupin a proč aspoň v jednom případě a jednou za čas nejsem třeba uprostřed v o něco slabší skupině.
Ale není to zas tak důležité, klidně to budu brát jako fakt, že jsem prostě v každém přeskupení předurčena k zařazení na konci.
O nic nejde, aspoň vím, kde se pokaždé hned najdu :)
 

trojan1673

Veterán
Tady něco málo z oznámení které proběhlo v Lednu 2017 :)
V porovnání s předchozím systémem je ten nový značně zjednodušený. Narozdíl od minulého, nebude tento nový shlukovat účty do "úseků", které se spojí dohromady. Jediné kritérium, na které bude přihlíženo, bude doba, ve které se hráč nachází, a počet Bodů výzkumu, investovaných do výzkumu.
V praxi to znamená, že jakmile proběhne rozřazování, nebudou v nově vznikých sousedstvích žádné rozdíly v dobách hráčů (s výjimkou 14 sousedství na svět, kde se hráči z různých dob setkají).
 

DeletedUser14058

Host
trojane, pokud jsem v poslední aktuální době a na konci výzkumu, tedy jich už víc investovat nemohu, nedává toto vysvětlení smysl.
Jediný svět, kde ještě nejsem na konci, je "F", kde jsem sice v cechu na 8. místě, ale v sousedství na obvyklém 74., tedy posledním místě, jako jediná v ledovce. Všech 73 ostatních v sousedství jsou už v oceánské, takže ani hláška o "žádných rozdílech v dobách hráčů" nesedí.
Ale znovu opakuji, je mi to jedno, považujme toto téma sice za nevysvětlené, ale uzavřené, OK ? :)

Bar 1.PNG Jen že nekecám - svět "F"
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9490

Host
Ahoj. Tak mě by to z technického hlediska zajímalo. Co všechno ovlivňuje rozdělení skupin? Prvním kritériem je tedy vývojová doba, pak asi body a dál? Je tam třeba velikost města? Body v Cechovních expedicích a jiných bojů? Děkuji za bližší objasnění nebo odkaz na podrobnější informace.


Co znamená svět "F" ? Já mám jen 5 světů (a,b,c,d,e)
 

Svatej

Legenda
Ahoj. Tak mě by to z technického hlediska zajímalo. Co všechno ovlivňuje rozdělení skupin? Prvním kritériem je tedy vývojová doba, pak asi body a dál? Je tam třeba velikost města? Body v Cechovních expedicích a jiných bojů? Děkuji za bližší objasnění nebo odkaz na podrobnější informace.


Co znamená svět "F" ? Já mám jen 5 světů (a,b,c,d,e)
Jediná kritéria pro rozdělní jsou vývojová doba a celkové množství FB investovaných do výzkumu, jak píšeš. Žádná další kritéria nejsou.

Nic víc, nic míň, podle toho se splácá sousedství ve kterém se to už řadí podle množství bodů v žebříčku.

Barbucha 11: Promiň no ale 7,8M bodů (na Áčku) v oceánu není nic světoborného, spíš obráceně... Takže jediná rada je zapracovat na bodovém ohodnocení = větší město, prémiové či eventové budovy, mastit velkolepky tak vysoko jak to jde, všeechny cesty z oceánky, ne sem tam ledovku, sem tam pokrok nebo koloniál... to dělá taky hodn, i když se to nemusí zdát. ;) bojovat, bojovat, bojovat... ;)
Arc na vysokém lvl taky pomáhá, každý den naplive do cechovní pokladny spoustu zboží a za to jsou body... hodně bodů každý den. ;)
 
Naposledy upraveno:
Neber to špatně, ale jsem v pokroku a mám 2,5M bodů :) Doporučuji zapracovat na VB :) Hodně zapracovat. Pokud nemáš Mys na vyšším jak 10 tak udělat. Poté na min 10 všechny vojenské budovy včetně alíka, pomeranče a krakena a pak vytáhnout Arc na 80 :)
Já Arc na 80 nemám mám ho na 10 a stejně jsem ti v patách (obrazně řečeno).

Poté podíval jsem se na tvé město na B a vidím tam silnice z pokroku a cesty i z středověku. Sice můžou vypadat pěkně, ale jsou k ničemu :) Lepší je je komplet přestavět na nejnovější. Díky tomu i s největší pravděpodobností budeš moct schovat do inventáře Montoglfiéru, Strašidelnou věž nebo hrad z písku, jenž jsou jen na okrasu :)
Ještě bych ti vytknul větší množství dekorací, ale jelikož to jsou stromy lásky tak to dělat nebudu taky mám jeden ve městě a schválně :D

Co se týče rozložení města nemám s tím problém je to celkem logicky rozmístěné.

No na B nemáš Arc ani na 10 :) To chce napravit :)
Cašskou, Castel a Diovku máš už přes 10 tak to je dobrý (ač na Oceán furt málo). Mys taky nad 10. Ovšem nikde nevidím Oranžádu. Kraken je nový ještě nemusíš mít plánky tak to nezmiňuji.
Ale Oranžáda mimo toho, že dává kupu bodů do řebříčku tak produkuje i FB a je použitelná na expedici a cvc. Doporučuji pořídit a hodit na 10.

Chápu, že to může být tvůj vedlejší svět. Ale i tak rady ti snad pomůžou a když se jimi budeš řídit tak za chvíli budeš na vyšších místech :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14058

Host
Mno - vzhledem k tomu, že jsem třeba na E (viz obrázek) v sousedství s lidmi, kteří mají minimálně o 1,5 M bodů více, tak bych spíš očekávala, že budu zařazena mezi hráče s podobným bodovým ziskem a v podobném, když už ne stejném věku. To je to jediné, na co jsem se ptala. Nehoním se za body, nehoním se za umístěním, flákám eventy (většinu z nich ignoruji), takže očekávám, že budu zařazena mezi mně podobné, nic víc...
 
No jak již bylo řečeno jediným faktorem je doba ve které jsi a počet výzkumných bodů, které jsi vložila do výzkumu.
Bohužel asi není moc lidí, kteří mají stejný postup ve hře jako ty a pak jste rozděleni mezi ostatní sousedství. Tedy není tolik lidí v oceánu co to flákají ;)
 

DeletedUser14058

Host
Souhlas, v oceánce jich určitě moc není, proto netuším, proč jsem mezi ně byla zařazena, úplně na konec, s body o 1,5M míň a navzdory tomu, že jsem v LEDOVCE...
 
No je tam tolerance určitá, jelikož jinak by to nesestavili a ta tolerance bych řek, že se spolu se zvyšující se dobu zvětšuje, ale proč tomu tak je to už musí vědět programátoři hry. Což já nejsem :)
Ale jako taky mám v sousedství pár lidí co jsou o bodu výše jak já (ač nejsou bodově výše jak já).
 

DeletedUser14058

Host
A koneckonců, když jsem se na základě zdejší diskuse podívala na globální žebříček, tak přesto, že to flákám a jsem v polovině ledovky to není zas tak hrozné...

screen.PNG
 

Svatej

Legenda
No je tam tolerance určitá, jelikož jinak by to nesestavili a ta tolerance bych řek, že se spolu se zvyšující se dobu zvětšuje, ale proč tomu tak je to už musí vědět programátoři hry. Což já nejsem :)
Ale jako taky mám v sousedství pár lidí co jsou o bodu výše jak já (ač nejsou bodově výše jak já).
To proto že tam tolerance není. ;)
Tolerantní byl starý systém, který seřazoval třeba i podle herního stylu, to ten nový nedělá. ;)
Klidně dá vedle sebe hráče se 100M body a hráče se 3M body, pokud budou oba na stejné úrovni výzkumu. ;)
 

DeletedUser11297

Host
Krásně to teď je vidět u mého nového města na Arvahallu. Jsem v Železe, kde se rozdíly v sousedství mezi hráči pohybují ve stovkách. Ale tím, že jsem postavil (respektive mi byla postavena :p) VB na téměř nejvyšší level, tak mám v tuto chvíli náskok na druhého téměř 22 000 bodů. Což je v Železe opravdu hodně. :)
 

DeletedUser14058

Host
Pánové, díky za vaše příspěvky a dobře míněné rady :)
Jen v jednom si asi nerozumíme - já tu hru mám jako relax, párkrát denně nakouknu, když mám chvíli čas. Jinak nemám naprosto žádné ambice, ať se bojů či umístění v tabulkách týče. Je mi naprosto jedno, jestli jsem na 150. nebo 8552. místě.
Jen jsem byla zvědavá, proč jsem zásadně umisťována na konci sousedství mnohem silnějších měst a o tom doteď víceméně pořád jen spekulujeme.
V každém případě - díky za pokec :)
 
To proto že tam tolerance není. ;)
Tolerantní byl starý systém, který seřazoval třeba i podle herního stylu, to ten nový nedělá. ;)
Klidně dá vedle sebe hráče se 100M body a hráče se 3M body, pokud budou oba na stejné úrovni výzkumu. ;)

Tolerance na počet bodů daných od výzkumu tam je to mám i potvrzené z bety, kde se to rozebíralo. Ve hře většinou není 70 hráčů, kteří dali přesně stejný obnos bodů do výzkumu, takže je tam zavedená tolerance na počet bodů daných do výzkumu.
 

DeletedUser14298

Host
Ahoj,

no celkem zajímavá diskuze. Nevím jak je to na ostatních svetech, protože hlavní svět mám na “E”, ale ze zkušenosti tohoto světa mohu říct asi jedno - není dá se říct myslím si ani možnost, aby jsi byla řazena mezi skupinu hráčů, kteří jsou ve stejné době se zhruba stejným počtem bodů v žebříčku. A proč? To má celkem jednoduché vysvětlení. Když by to totiž bylo tak jak se ty dotazuješ proč to tak není, znamenalo by to, že by vás v celém sousedství bylo 20?

Když jsem byl v pokroku, sousedi se mi změnili skoro vždy za úplně jiné hráče - jednou jsem byl první, někdy druhý, někdy třetí a jednou jsem dokonce byl až nějaký 9.

Ale v ledovce a oceánu holt není takový obsáhlý počet hráčů aby se to mohlo takhle hodně točit. Já teď v oceánu mám sousedy stále stejné .. Občas se stane, že se mi 2 - 5 hráčů změní, ale to opravdu málo kdy ..
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru