Sportovní diskuze o Forge Bowl 2023

Kterou variantu Pergoly si vyberete?

  • Bistro, pro části malé renovační sady a více bodů výzkumu

    Hlasy: 11 73,3%
  • Pizzerii, pro části uložení budovy a více zboží

    Hlasy: 3 20,0%
  • Nejsem si jistá/ý

    Hlasy: 1 6,7%

  • Celkový počet hlasujících
    15

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Udělejme si takové hrubé shrnutí události, na našich světech dopadly výsledky lig následovně:

Svět​
Nováček​
Amatérská​
Bronzová​
Stříbrná​
Zlatá​
A​
0+​
857+​
1.397+
2.072+​
2.512+​
B​
0+​
851+​
1.368+
2.070+​
2.506+​
C​
0+​
859+​
1.398+
2.071+​
2.510+​
D​
0+​
868+​
1.429+
2.116+​
2.508+​
E​
0+​
863+​
1.372+
2.084+​
2.497+​
F​
0+​
834+​
1.319+
2.060+​
2.528+​
G​
0+​
800+​
1.252+
1.987+​
2.498+​
H​
0+​
751+​
1.234+
2.135+​
2.735+​

K události se s volně dostupnými míči dalo přistupovat několika způsoby:
maximalizace denních speciálů (bez investice) - za pomoci specializované trenéra se dalo obdržet ~24 speciálů a dosáhnout pokroku ~1.000 yardů​
maximalizace postupu (bez investice) - za pomoci pokrokového trenéra bylo možné získat ~14 speciálů a dosáhnout pokroku ~1.250 yardů​
ligové umístění (bez investice) - ligový trenér za událost získal ~14 speciálů, udělil postup ~1.000 yardů ve velkých cenách a ~2.000 yardů v lize​
ultimátní trenér (jednorázově) - díky němu padlo ~24 speciálů, dosáhlo postupu ~1.250 yardů ve velkých cenách a ~2.500 yardů v lize​

S ohledem na plně vylepšenou hlavní cenu vyžadující kromě tří dostupných vylepšení z úkolů také dalších 8 ze hřiště, když pomineme rošádu v průběhu události kdy někteří hráči obdrželi jedno vylepšení prakticky zadarmo, tak se toho dalo dosáhnout několika způsoby:
  • 8 vylepšení z velkých cen za dosažení 1.200 yardů
  • 7 vylepšení z velkých cen za dosažení 1.040 yardů + umístění minimálně v bronzové lize
S benefitem zpětného pohledu je podle výsledků zřejmé, že i přes případnou nevýhodu ze zamíchání velkých cen a rozdělení hráčů do lig zvládl plně vylepšenou Pergolu zaručit buď pokrokový trenér nebo ultimátní, ten navíc někde dokonce zařídil i umístění ve zlaté lize, na což bylo ostatně upozorněno ještě před začátkem události. Se správným přístupem se tedy dala získat plná hlavní cena i bez utrácení, případně garantovaně za 475 modrých kamínků i s ~10 speciály navíc, což mimochodem snad v žádné jiné události tak levně nevyjde. :)
 
14 specialu jsem nedal,jel jsem maximalizaci postupu..ziskal jsem jen 10 specialu

a ten 10 special jsem ziskal predposledni den, kdy jsem si dal trenera na denni specialy,protoze jsem vedel,ze i tak uz dam 1200

takze je mozne, ze bych dal jen 9 specialu
 

Caratic

Komentátor
Ahoj já to měl na pohodu. Prostý návod jak událost hrát je tuším 3-4 příspěvek v tomto vláknu. Váhám jen nad posledním levlem, kterou budovu zvolit:).
 

Agrippa Thais

Nováček
Eventovku je třeba spočítat a podobný renonc si ohlídat. Na to tam jsou trenéři a diamanty, aby šlo výsledek eventu popostrčit. Je to třeba 100% zvládnout během eventu. Teď lze čekat, že to jedno navýšení bude dostupné při podobném eventu 2024 za rok. Nyní je třeba se rozhodnout, zda mít nedostavěnou Pergolu nebo nic. (Osobně mám pak psychický problém, mizerné eventové budovy házet do inventáře. Jde to. Jak přijde lepší, stará může zmizet. Není to smazání, jen uložení do inventáře na "co kdyby někdy", navýšení jí zůstávají.) ;)

Pro hraní eventu je vhodné mít v prohlížeči nainstalovaný doplněk Helper a aktivního asistenta. Doporučuje nejlevnější postup či nejlevnější cestu ke speciálům. Ale tady byl vcelku zbytečný. Optimální hra byla postupovat nejlevnějšími kroky. (Pro zisk Vylepšení Pergoly mít vždy Pokrokového nebo Ultimátního trenéra.)

Chybějící navýšení se dají získat také u Starožitníka. Buď z obchodu nebo z aukcí. Starožitník ale umí jen staré budovy. Nové se teprve musí zavést a trvá to roky. Navíc je to tady na dlouho a drahé. Stav toho, co umí Starožitník je popsán zde a průběžně se aktualizuje.
Starozitnik je mi u toho k nicemu. Tam budovy co potrebuju nikdy nemam
 

Borat

Člen
Starozitnik je mi u toho k nicemu. Tam budovy co potrebuju nikdy nemam

Zrovna Vinice a její pole padají v aukcích často. Stejně tak Stodola. (A Stodola a její pole se mi hodně líbí. Jsou tady plánky, jak pole poskládat a nadupat armádu. Je tam v polích Lavička, co dává hodně FP. Dá se nakopnout obrana a výběr zásob. Aj.) Zrovna jsem koukal na dobrou taktiku na "hubený zisk" z tohoto eventu. Ze sady 2023 eventu stavět spíš Vesnici Fiore, ta u Starožitníka nebývá a co chybí pro Vinici, naopak brát u Starožitníka. Prostě taktika, jak zacházet se Starožitníkem.

Starožitník umí jen starší budovy.
 

Borat

Člen
Pořiď si farmu, já měl zlatou zdarma ještě s 1000 bodovým náskokem.
Nerozumím? Farmu na diamanty a nakopnout event diamanty "zdarma"? (Diamanty přepočítávám na peníze i když je vytěžím.)

Mám problém event hrát, když už mám budovy postavené a na další nemám místo. Hraji do inventáře. Že bych chtěl zlatou jen z principu a utrácet za to diamanty?

Mám 3 světy na 10 mil. Už mě FoE nebaví. Přitom jsem se nikam pořádně nedostal. Když jsem chtěl hrát, nešlapala mi ekonomika. Teď mi zase běží ekonomika a nic z toho. Zkusím cechy. Měla by to být větší zábava. Tak zrovna řeším, zda nejet jen jeden svět a ostatní překopat na farmy. Koneckonců, asi by se dal z VB postavit šlapající svět pro hraní v cechu a přitom farma.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru