Sportovní diskuze o Forge Bowl 2023

Kterou variantu Pergoly si vyberete?

  • Bistro, pro části malé renovační sady a více bodů výzkumu

    Hlasy: 11 73,3%
  • Pizzerii, pro části uložení budovy a více zboží

    Hlasy: 3 20,0%
  • Nejsem si jistá/ý

    Hlasy: 1 6,7%

  • Celkový počet hlasujících
    15
Myslím že v CB se dá v pohodě 300 dia určitě vydělat
Trošku odobčujete ale když už jste odbočily tak maš pravdu a zaroven nemáš je to zavisle hodně faktorech jak je silny daný hrač v jakem hraje cehu v jake lize hraje jejich ceh a jaký dostanou roll na spolucehy
Pokud je to hráč co za 14 dni nabojuje do 100 bitev a je v cehu ktery vicemeně nedokaže se dostat s plaže tak nevyděla .
Zas na 2 stranu pro hrače co i bez věži jedou 100 bitev deně a s věžema neomezeně podle času třeba i 3000 bitev deně nebo vic tak pro takové jsou CB na diamanty ziskové pokud neurychlujou stavby vezi po 50 dia. :)
 

DanielCZ84

Komentátor
Trošku odobčujete ale když už jste odbočily tak maš pravdu a zaroven nemáš je to zavisle hodně faktorech jak je silny daný hrač v jakem hraje cehu v jake lize hraje jejich ceh a jaký dostanou roll na spolucehy
Pokud je to hráč co za 14 dni nabojuje do 100 bitev a je v cehu ktery vicemeně nedokaže se dostat s plaže tak nevyděla .
Zas na 2 stranu pro hrače co i bez věži jedou 100 bitev deně a s věžema neomezeně podle času třeba i 3000 bitev deně nebo vic tak pro takové jsou CB na diamanty ziskové pokud neurychlujou stavby vezi po 50 dia. :)
Tak když Borat napsal že ho nezajímá vesnice fiore, což nechápu , to znamená že má nabušeny město něčím jiným takže jsem usoudil že je silný hráč který by fakt neměl mít problém si vydělat na ultimatniho trenéra
 
Tak když Borat napsal že ho nezajímá vesnice fiore, což nechápu , to znamená že má nabušeny město něčím jiným takže jsem usoudil že je silný hráč který by fakt neměl mít problém si vydělat na ultimatniho trenéra

On si stezuje porad...ma tolik mest hraje,tak douho, takze dobre vi, jak to s cenami v eventech je.
 
Za mě idealní s letošniho eventu je ta novinka co tam je a to dokončení vyroby specialních budov jsem pro tuto noviku byl i ochotný investovat diamanty a kdyby dodatečné odměny šly koupit za dia tak bych vzal i ty. Ale primo mi prijdou drahe
 

Borat

Člen
Dík zdejším komentářům jsem zvážil Vesnici a Vinici. Mohly by se někdy hodit Dík za rady.. Teď vyhlížím, kdy padne denní speciál, na který se vyplatí hrát. Strašné. Mám v jednom světě 11 tis. míčů. Neudělal jsem ještě ani krok a event končí. Za celou dobu mi nepadl rozumný speciál ani na výměnu. Jsem napnutý jak kšandy. Poslední den přijde sada 2023 a budu to muset odehrát vše naráz ve všech světech. "Beru si dovolenou." FoE přece. :rolleyes:

Zkusil jsem vyhodit 500 diamantů za trenéra. Mňo. Jeden poznatek. Ani Specializovaný, ani Ultimátní trenér mi nedají nějaké závratné počty speciálů. V průměru tak 2 na 1000 míčů. (Mám komplet pár Vinic... Což o to.) Ale hraji na doporučený nejlevnější krok a šance na speciál jsou pak nízké. Možná to podle toho vypadá, jak to vypadat má. Nějakých 20-40 speciálů, jak tady píšete, mi rozhodně nenapadá. Jel jsem pro porovnání Pokrokového trenéra a speciálů mám z něj zhruba stejně. Tak ještě zde chybí rada, zda není třeba hrát za 500 diamantů také na drahé postupy kolem 100 míčů? (Zrovna řeším svět, kde musím dostat 1 Pergolu navíc. Těžba sad 2023 prioritu mít nebude... Veškeré rady jsou tedy navíc rozvrtané zmatečnou chybou FoE.)

Řeším hráče bez diamantů, bez CE, bez CB a ještě okradeného FoE, kdy nedostal jednu sadu Pergoly navíc. Přišli jsme tady na chybu eventu pozdě. Musel by hrát od začátku jinak. Tak tady je to o fous, zda vůbec postaví Pergolu. Uvidíme. Špinavost FoE, takto hráče podrazit. Začátečník, bez možnosti řešit event diamanty jinak, než za peníze. :( (Takových hráčů je zde většina. Pak toho hraní nechají... Není možnost, poslat mu záchranné diamanty či míče v rámci cechu?)

Dnes další šok. Starožitník mi nabídl ke koupi sadu Vinice za 31 tis. mincí a 101 drahokamů! (K tomu 153 bodů do hradního systému.) Když stejnou sadu hodím starožitníkovi, dá mi za ní 1350 mincí a 1-3 drahokamy. Cože? Takový lichvářský rozdíl? Špinavost neskutečná. Nevím jak event hrát, abych za tu námahu dostal nějaký rozumný "zisk" pro starožitníka. Všechny ty sady jsou při prodeji reálně bezcenné. A pak to zloděj starožitník takto dorazí? Zaznamenal jsem, že InnoGames na udání znuděných hráčů právě řeší očesání starožitníka, aby se nevyplácel. Patrně jsem narazil na ukázkový příklad špinavé lichvy. Tak to nevím, kdo může žádat takové "vylepšování" FoE? :(
 

Borat

Člen
Peklo. Dnešní speciál Strážní věž. Poslední den. Stále není o co hrát... Kam mohu načutat 11 tis. těžce vydřených pumlíčů?

Opět se nemohu dopočítat. Beta měla 23 speciálů a hrála se 22 dní. Vypadá to, že propadl skvělý hodnotný speciál "2 plánky". A co horšího, InnoGames tady má fragmenty. Je třeba vytáhnout ze hry 2-3 speciály, aby se poskládal jeden. Tak to nás čeká příště? Brr...

V ostrém eventu mi to hlásí 1,5 dne do konce. Event končí v 10 dopoledne. "Sada 2023" nejspíš padne dnes o půlnoci. Bude z toho "krásná noc" na odehrání eventu. Ráno poslední den se vzbudíme a budeme všichni v amatérské lize. Protože se bude event hrát ve skutečnosti v čase mezi 2:00 a 6:00 těsně před koncem. :(

Jenže, fandom wiki má pro ostrou hru 22 speciálů, ale nadepsáno má 23 dnů eventu. Jak když tady čekají ještě dva speciály, ale bude již jen jeden. Doufám, že to není notes autorů hry s "přesnými poznámkami" a event neskončí nějakým totálním kolapsem. Třeba speciálem "super 100 medailí" či "úžasné 2 plánky". Ty plánky se někde zatoulaly, tak bacha... Doufám, že zmatky fandom wiki jsou v bezpečné vzdálenosti od zmatků FoE. :D
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Peklo. Dnešní speciál Strážní věž.
Řekl bych, že hned po studnách a jejich zmenšeních (které jsou dnes již vyhynulým druhem), je Strážní věž nejlepším barákem, se kterým se v eventech aktuálně můžeme setkat. Osobně jsem byl překvapen, když jsem v půlce eventu vyčetl od spolucechovníka, že ve výměně měl Strážní věže, které podle Bety v události být neměly. Je to ale moje hloupost, že jsem se po startu eventu na Fandom už nepodíval. Poté už jsem míče šetřil právě jen na Věže. (Do té doby mi tam nejlíp vycházel Kolos, ačkoliv poměr bonus/pole má nejlepší Náměstí vítězů lvl. 2, pokud se nepletu. Protože už nejsem tak aktivním bojovníkem CB, preferuju alespoň nějaký pasivní příjem FB z budov.) Posledních pár dní jsem se už začínal bát, že se věží nedočkám. Jsem rád, že na ně nakonec přeci jen došlo.

Ještě dodám, když už jsem začal kibicovat ostatním do hry, že podle mě je pro úplné nováčky ideální eventovou budovou Scéna věků. Do začátku dá hráči ekvivalent 4 Svatyň znalostí lvl. 1 a zároveň poskytuje útočný bonus. Nemluvě o tom, že zboží z minulé éry je v nižších dobách velice příjemnou komoditou. Nejvíc ale později v Budoucnosti. Později význam tohoto zboží klesá. Nejhezčí na ní je, že poskytuje všechno vyjmenované bez potřeby nějak ji vylepšovat. Proto se jich dá nabrat hodně a to rychle. Akorát mám pocit, že tento event se Scéna poněkud minula s dostupností, nebo jsem ji alespoň nepostřehl.

Věřím tomu, že je otázkou času, než jí vývojáři přidají druhou úroveň. Alespoň jsme podobnej trend mohli vidět právě se Svatyní znalostí, Náměstím vítězů apod.

@NoVa ty jseš tady expert. Nemyslíš, že by nebylo na škodu udělat alespoň neoficiální tutoriál, kterej doporučí nováčkům a třeba i pokročilejším hráčům, které eventovky má cenu brát? Třeba se i já dozvím něco nového...
 
Naposledy upraveno:

Netas

Turista
Jen tak btw. nemá někdo tušení proč jsme získali 2x základnu? Když za normálních podmínek a bez dia nebylo možno ten barák seskládat na plno ani omylem? .... jasně, za dia ve foe dům, ... začínám mít pocit, že abysme si složili jednu eventovku na plno, musíme hrát 2 roky ... :/ ...
 

DanielCZ84

Komentátor
Já furt nechápu o jakým rozšíření navic u pergoly Borat mluví ??? Kde by se vzalo proboha, byla pouze navíc jedna základna, a ta je stejně k ničemu pokud člověk nechce druhý barák ...žádný rozšíření navic nebylo.

A to že jsi Borate čekal na poslední den, vesnice byla 5x, pokladnice taky,...specialu bylo dost

Scéna veku když se podíváte na statistiky Jupiteru je jedna z nejlepších budov, kdyby měla druhý level byla by už moc silná.

Namesti je budova k ničemu, když nedává nic jiného, to ta scéna je prostě lepší
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
nemá někdo tušení proč jsme získali 2x základnu?
První Pergola úr. 1 je za pátý úkol a další pak za 800 yardů, ta druhá za yardy ovšem nenahrazuje vylepšení nebo výběrovou sadu, byla jen vyměněna za Svatyni znalostí která tam byla původně, viz oznámení.

Nemyslíš, že by nebylo na škodu udělat alespoň neoficiální tutoriál, kterej doporučí nováčkům a třeba i pokročilejším hráčům, které eventovky má cenu brát?
Trochu mimo téma, ale ve zkratce - dnes už podobných materiálů je nespočet, a koho zajímá něco konkrétního tak nemusí ani dlouho hledat a nejde si to své. Navíc kouzlem této hry je to že nemá žádný jeden správný způsob jakým ji hrát a každý si k ní může přistupovat jak se mu hodí. Viz třeba anketa vlákna, sice je to malý vzorek účastníků, ale i tak je vidět že každému se hodí něco jiného podle způsobu hraní - někdo preferuje hromadění útočných bonusů, další zase produkci bodů, jiní raději zlatý střed obou vlastností a některým třeba není nic dost dobré.
 

Borat

Člen
Já furt nechápu o jakým rozšíření navic u pergoly Borat mluví ???
Je to vysvětleno ve vláknu. Je to zmatený event s kritickou chybou. Tak 2/3 hráčů dostali 1 sadu Vylepšení Pergoly za nic. Mohou víc těžit speciály. 1/3 hráčů takovou výhodu nemá a musí tu 1 sadu vydolovat ze hry. Musí hlavně postupovat a na speciály kašlat. Rozdíl "obtížností" je tak 1500 - 2000 míčů.

Jak jsem čekal, jdu těžit Sadu 2023. Jedna hodina. Noční směna... Tento speciál mi přijde fajn pro nerozhodné. Pohromadě Vesnice, Vinice, Pokladnice, Kolos a Zahrada. Starožitník - vetešník za něj dá nejvíc.
 

Borat

Člen
chybi mi jedno vylepseni
Eventovku je třeba spočítat a podobný renonc si ohlídat. Na to tam jsou trenéři a diamanty, aby šlo výsledek eventu popostrčit. Je to třeba 100% zvládnout během eventu. Teď lze čekat, že to jedno navýšení bude dostupné při podobném eventu 2024 za rok. Nyní je třeba se rozhodnout, zda mít nedostavěnou Pergolu nebo nic. (Osobně mám pak psychický problém, mizerné eventové budovy házet do inventáře. Jde to. Jak přijde lepší, stará může zmizet. Není to smazání, jen uložení do inventáře na "co kdyby někdy", navýšení jí zůstávají.) ;)

Pro hraní eventu je vhodné mít v prohlížeči nainstalovaný doplněk Helper a aktivního asistenta. Doporučuje nejlevnější postup či nejlevnější cestu ke speciálům. Ale tady byl vcelku zbytečný. Optimální hra byla postupovat nejlevnějšími kroky. (Pro zisk Vylepšení Pergoly mít vždy Pokrokového nebo Ultimátního trenéra.)

Chybějící navýšení se dají získat také u Starožitníka. Buď z obchodu nebo z aukcí. Starožitník ale umí jen staré budovy. Nové se teprve musí zavést a trvá to roky. Navíc je to tady na dlouho a drahé. Stav toho, co umí Starožitník je popsán zde a průběžně se aktualizuje.
 

Borat

Člen
Odklikal jsem event v jednom světě 45 minut před koncem eventu. Nechutná povinnost. Udat 11 tis. míčů trvá hodinu. Ano, s Ultimátním trenérem je to naprostá pohoda. Postup frčí, Pergola je komplet, 24 speciálů. Z eventu tedy vytěženy 3 eventové budovy. Ano, to je platný recept na řešení.

(A to vše ve světě, kde mi Vinice i Vesnice roky stojí a celou práci jsem si mohl ušetřit... Brr. Nemám dík eventu čas vybírat město. Točím běžně 350-400 FP denně. Ceny z eventu jsou brak a na stojícím městě mi propadl výdělek, který vydá za 4-5 podobných eventů komplet. K vzteku. Zcela rozvrácená ekonomika a sabotování mé hry. Jak útok loupežníků. Brr.)

Asistuji slabšímu hráči bez diamantů. Pergoly dotáhl. S Pokrokovým, Specializovaným a Ligovým trenérem a nabídkou speciálů nedal další budovu. Dost zásadní problém. FoE je krajně amorální. Silný hráč odehraje event levou zadní a vůbec event nepotřebuje. Slabý hráč potřebuje nakopnout město, ale event odehraje jen s odřenýma ušima a mizerným ziskem. Přitom eventové budovy jsou pro kondici města dost zásadní. (A recept je "nově 2023" 500 diamantů?)

Bylo třeba ustát Bronzovou ligu pro zisk jedné sady Pergoly. S Ultimátním trenérem jsem dal v pohodě Stříbrnou. V jediném případě jsem se přiblížil na dohled ke Zlaté. Chybělo mi tak 1000 míčů. Podle toho se Zlatá liga absolutně nedá dát "zdarma". (Pomíjím toho Ultimátního trenéra. I když jde reálně již o placenou verzi hry.) Kdo tam tedy je? Pro silného hráče je to event o ničem s nulovým ziskem, do kterého se absolutně nevyplatí strkat diamanty pro zisk "Zlaté ligy". Je to jen honění trika. Přesto tam dřepí takováto "divná" "elita FoE"? :rolleyes:

S Pergolou jedno překvapení. InnoGames mění eventové budovy. Pokud potřebuji nakopnout město, bývalo zvykem, že eventovka přihrála populaci, spokojenost a mince. Což uspořilo místo pro stavbu na úkor obytných a kulturních budov. Pergola ale dává místo toho zásoby. Je nezbytné postavit ještě třeba Vesnici či Vinici, aby bylo místo na Pergolu. Ukazuje se jako dost klíčové, aby hráč z tohoto eventu vytěžil dvě budovy. Starou a novou. Vzájemně se doplňují. Samotná Pergola a žádná další, je docela problém.

projel jsem pojmy "lichva", "1 mil. Čechů v exekuci" či "predátorské úvěry". (Jsme srandastán. Lichváři mají trvale reklamu v TV a lichva je v Česku trestná, jen když se dlužník soudí. Asi jako kdyby byla vražda v Česku trestná, jen když to dá oběť k soudu. Velebení mafie a "silných hráčů".) FoE má být formálně procházkou historií lidstva. Co mě dostalo, křesťanství i islám zakazují úroky. Bratr nemá co bratra okrádat. (Motá se do toho bratr ve víře.) Přijatelná je výhradně směna 1:1. To je křesťanské. Obchod je také špinavé řemeslo, protože obchodník žije z nečestné marže. Lidská důstojnost je zaručena výhradně "nezištnou" prací, třeba v zemědělství s následnou směnou plodin 1:1. (Mojmírovci a Přemyslovci bez úvěrů proto stavěli moc na otrokářství. Prodávat pohany je morálně v pohodě. Nejvíc měny za otroky se nalézá v křesťanském Polsku.) Trvalo staletí, než se v křesťanské Evropě podařilo prosadit úroky někde kolem 15-30% ročně, jako morálně přijatelné. (Nečestný obchod je na pranýři trvale, viz kauzy "šmejdi" či aktuálně "krize a řetězce".)

Chápu, že InnoGames sleduje hratelnost FoE. Těžce vydělat, lehce ztratit. Jedno vyjednávání a hra mi sebere celodenní produkci surovin. Den dva těžím stříbrňáky a pak přijde úkol s nicotnou odměnou, kde mám všechny stříbrňáky vyhodit oknem. Tady řeším sadu Vinice. Lichvář mi dá desetinu toho, za co sadu prodává. Obchodník FoE, co naprosto sprostě zneužívá pojem "obchodník", přeprodává suroviny v kurzu 1:10. Takové principy FoE jsou v křesťanské Evropě přijatelné, jen pokud InnoGames vlastní muslimové a hra jede výhradně v křesťanském světě. Jinak je to celé lichva. Byl by to vtip, pokud by provozovatel neumožňoval placenou hru. Pak je to lichva zcela reálná a měla by našemu "hraní" asistovat Policie a státní zástupce.

Zrovna jsem nakupoval suroviny. Potkal jsem pytel hráčů, co se snaží o svůj výdělek nad směnu 1:1. Jsou dost směšní. K tomu platí, jak je klíčové pro FoE postavit Arc a suroviny získat směnou třeba 1:1024. Malá krádež je trapná, velká je principem hry. Historická věrnost, poctivost a morálka zaručena. :D
 
Naposledy upraveno:
U tohodle eventu pokud nechci investovat 475 diamantu si musim rict, co chci na zacatku? Jednu komplet specialku a event budovu? Nebo vice komplet specialek, ale ne komplet budovu. Jak jednoduche.

Ja jel nejlevnejsi hrace vzdy s trenerem na yardy....a gol me vysel na max. 800 micu a mene. S incidenty tohle je clovek schopen zvladnout.
Ale dostal jsem fakt hodne malo denich specialu...ano nejlevnejsi hraci..miziva sance na deni special. Ale porad to bylo tusim k 10 ... 8 renovacek, 1 namesti vitezu a 1 vyberovou sadu Strazni veze.

Takze i novacek to dokaze a je schopen vyhrat komplet Kolos ci Fiore ci Pokadnici...vse do 10 vyberovek.

Neutratil jsem ani diamant. A skoncil jsem na 1235 yardu a stacilo 1200.

A novacek, ci kdo chce hodne vyhrat budov si musi uvedomit,ze s investici 475 diamantu je schopen klidne ziskat komplet Fiore, Kolos nejake to Namesti vitezu a Pergolu. Tenhle event je suprovy a hodne tu lidi dokazi vyhrat. Jelikoz ja sbiram budovy a staci mi jedna...tak jsem spokojen, jedu jen vetsinou na renovacky ted.

Prijdou eventy kde pri investici 475 dia dostanete skoro kulove. Hned ten nasledujici St Patrick a jeho premiovy level, nutnost velke aktivity,a na konci mesta ruzne vyhry,takze slozeni nekolika drivejsich eventovek defakto nemozne. Zlaty Bowl.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Pro silného hráče je to event o ničem s nulovým ziskem, do kterého se absolutně nevyplatí strkat diamanty pro zisk "Zlaté ligy". Je to jen honění trika. Přesto tam dřepí takováto "divná" "elita FoE"?
Nikdo nestrkal diamanty do eventu proto aby byl ve zlaté lize ale pro to aby získal více denních speciálů. A to že byl tento event (ať pro silné nebo slabší hráče) s nulovým ziskem je blbost... dalo se v něm naopak získat mnohem víc než z jiných eventů.
 
Nahoru