Sportovní diskuze o Forge Bowl 2023

Kterou variantu Pergoly si vyberete?

  • Bistro, pro části malé renovační sady a více bodů výzkumu

    Hlasy: 11 73,3%
  • Pizzerii, pro části uložení budovy a více zboží

    Hlasy: 3 20,0%
  • Nejsem si jistá/ý

    Hlasy: 1 6,7%

  • Celkový počet hlasujících
    15

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Forge%20Bowl%20logo.png

Připraveni k výkopu? Další ročník události Forge Bowl brzy začíná! Tady o ní můžete diskutovat a podělit se s námi o vaše názory. Také můžete v záhlaví vlákna hlasovat kterou verzi hlavní budovy se rozhodnete postavit. :)
 
Jak vlastně dopadlo rozhodnuti na žive servery stale platí 200%diamantové zdražení pro trenery o které upravily BETU ?
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Je to tak, oproti loňsku se cena ultimátního trenéra vyhoupla z původních 150 na 475 diamantů. Navíc u této události bude poněkud obtížnější získat hlavní cenu na nejvyšší úrovni bez investice diamantů. I přes změny oproti beta verzi je prostor pro chybu co se týče množství dostupných míčů relativně malý, proto se vyplatí při každém hraní využívat hráče s nejkratší vzdáleností za pomoci pokrokového trenéra, případně ultimátního trenéra, díky kterému dosáhnete na (pravděpodobně) poslední zbývající vylepšení z velkých cen. Za pomoci toho bude i tak potřeba (ve zkratce) průměrně 537 míčů navíc z příhod. Kterýkoli jiný trenér toto nedokáže zaručit, ani ten ligový - je možné že hodně hráčů do události zainvestuje jelikož je to jedna z těch výhodných a není tak jisté že se bez útraty umístíte v bronzové lize nebo výš pro zisk výběrové sady navíc. Mějte toto na paměti pokud cílíte na kompletní hlavní cenu bez investice. :)
 

Solimak

Turista
Pokud si pamatuji dobře, tak jak zrušili v létě ty bonusové bedny co jsme dostávali v eventu, tak psali v oznámení, že se nemusíme bát, že bychom tím zrušením nedosáhli na plný level eventovky, že udělají vše pro to, aby to šlo i bez utrácení diamantů, ale jak je vidět, vůbec se toho nedrží a naopak to jen udělali složitější....

Bylo to v Letní události:
Od této události nadále nebudeme rozdávat truhly událostí s překvapením. Ale nemusíte se obávat - vyvážení hry bude upraveno tak, aby bylo stále možné vyhrát plně vylepšenou budovu události i bez truhly s překvapením a bez utrácení diamantů. Všechny dříve vydané truhly budou nadále použitelné, ale nové se již nevydávají.

Tak kde je to vyvážení hry?
 
Staci, aby to ziskal aspon jeden...pak ..to prece jde.:)
Je to jak řikaš.
Nesmíte zapomínat že je to společnost a jako taková se snaží byt zisková a vzhledem ktomu že je to hra F2P (tedy zdarma) tak musí ziskávat peníze jinak proto se pozvolna snaží nacpat co nejvíce mikrotansakcí. A podle poslední doby jakým směrem se hra vydáva sazejí hodně na eventy .
 

Borat

Člen
Vůbec netuším na co mám hrát? Vesnici Fiore mám a o další nestojím. Terakotovou vinici mám a k ní hromadu polí. Nemám je kam dávat. Další sady vinice nechci. Zahradu nechci, Moštárnu nechci, Pokladnici nechci, Pilíř nechci, Kolos nechci. Tak snad sadu 2023, kde je vše co nechci pěkně pohromadě a šetří tak chaos v mém inventáři? :D (Jenže tato sada přišla na betě až poslední den. To mám sedět na hromadě míčů a hrát jen poslední den?) Za mě tedy oříšek, jak událost efektivně odehrát, když o přidružené ceny ze hry nestojím a utrácet míče za plánky, mince a vojáky mi přijde jako vyhazování měny události hodně pod cenou.

Ve světě, kde bych Vesnici či Vinici uvítal, zase nedostanu ze hry tolik navýšení, abych třeba na komplet Vesnici dosáhl. Minule jsem takto postavil Guvernérovu vilu lvl. 4. Že ji časem pomocí starožitníka vytáhnu. Už na ni koukám půl roku a nepřišla za tu dobu ani jedna šance, jak se s ní pohnout z místa. Stavět eventovky jen napůl se ve FoE důrazně nedoporučuje. Je to mrhání místem bez užitku. A platí to jak vidno 100%. Jde to i za celou událostí. Je třeba získat letošní eventovku komplet. Jinak nemá událost smysl. Stojí mi nedodělaná Čokoládovna. Pošlu ji do inventáře. Nelze dodělat. "Protože FoE." Možná za rok budu mít jeden den nepatrnou šanci nějakou sadu Čokoládovny získat...) :(

K čemu je dobré ukončení výroby zboží a ukončení speciální výroby? Vidím to poprvé. Na FoE nikde nevidím popis k čemu je to dobré. V nápovědě na mě vybíhá, že to zase na většinu budov nefunguje. Na wiki to nejde najít... Aneb, tradice FoE. Máme tady nástroj a šmudlo hledej... (Popis je někde v aktualizacích? Hledal jsem a nenašel. Prosím o odkaz, pokud někdo víte kde. Díky.) Uniká mi taktika použití. K čemu to je vůbec dobré a jak s tím zacházet? Když už to mohu a mám patrně nadšeně získávat. :( (Ukončení výroby mincí hážu starožitníkovi. Nástroj k ničemu. Tak jestli je tomu snad nyní jinak?)

Jak tady čtu, bylo fandy FoE vykřičeno zvýšení obtížnosti. Ultimátní trenér je nyní o ničem. Za 500 diamantů mi může být ukradený. (Teď jsem pročítal Rašína a Baťu. "Baťovské ceny" jsou český příspěvek lidstvu planety, jak zákazníky lépe okrádat. "475 diamantů" je jasná chyba. Česky to má být správně "490 diamantů". To bych "z Prahy" rozhodně připomínkoval.) A musím říct, že zábava šla zlikvidováním Ultimátního trenéra nahoru. Střídám podle potřeby Ligového, Pokrokového a Specializovaného trenéra. Mám jedno doporučení, jak trenéra už nepotřebujete, přepněte co nejdříve na Výchozího trenéra. Urychlíte zahájení odpočtu 24 hodin, kdy bude lepší trenér zase zdarma k dispozici.

(Dotaz. Měl jsem několikrát pocit, že jak se překlopila půlnoc, spadl mi zvolený Ligový trenér do 24 hodinového odpočtu. Nebyl tedy aktivní 24 hodin, ale jen část dne. Tak to teď sleduji. Testovat FoE za ostré míče ale nehodlám. Dnes mi jeden trenér půlnoc přežil a vypínal jsem ho. Tak asi je vše jak má být. Nebyla tohle chyba na začátku události, která byla opravena? Nebo jsem se několikrát překoukl a znejistěl nad bezchybností FoE zcela bezdůvodně?) ;)
 

matesov

Turista
Tento event mám tak nějak rád, ale je to tak nějak pořád dokola a hlavně to zdražení elitního trenéra je nechutné. Tím používám jen trenéra + dvojité body nebo +5% šance na speciáku. S odměnami z truhel je to také pořád dokola = event co event to samé, dostanu pouze bordel do skladu (věže vítězství a jejich vylepšení, dekorace budovy vítězů a podobně), kdyby mohl člověk raději získat uložení budovy a měl větší šanci na speciálku a nebo něco pořádného, to by byla paráda !!!
 

DanielCZ84

Komentátor
Nechápu co je zase špatně u Borata, event super, počkal jsem si na 9 tis míčů, za 475 koupil trenéra což je mezi námi vydělaný jednou CE plus jednou CB, takže nechapu kde je problém.jo 150 byla větší pohoda, ale inflace no... A dvě vesnice doma, což beru jako hodně solidní budovu, a dokončeni pokladnice a díky tomu jednomu zakoupení trenéra i jistota dokonceni eventovky. Zbylých 3000 míčů výběru například úplně na konci za strážní věž nebo náměstí už jenom s pokrokovým trenérem. Pro mě zatím nejlepší event po roce hraní
 

Borat

Člen
jednou CE plus jednou CB
Jak se dají CB vydělat diamanty? Nemá pocit, že tady padají ve velkém... A z CE pravidelně těžím. 150-200 diamantů týdně je tak průměr. Ultimátního nejedu a celou další budovu jsem zatím nedal... To jsou zase rady.

No a přesně to řeším. Event měsíc nehrát a pak ho odehrát najednou. Trapné... :)
 

Borat

Člen
Velký problém. Nemohu se dopočítat. Ve dvou světech mám jedno Vylepšení Pergoly navíc. Nevíte, kde se vzalo? Jedno je z úkolů, ostatní ze hry, K tomu mám jedno navíc, ale v jiném světě ne. To padlo v příhodách? Nebo je nějaký dvojitý výběr ceny? Nebo nějaká bonusová truhla? Nebo byl nějaký problém s fungováním eventu a FoE chybně počítalo a vydělal jsem? (A dodatečně se to opraví během hry... a dále máme smolíka.) Je to přitom hodně klíčové.

Podle toho jsem počítal, že mi stačí dojet 3. list cen a být v bronzové lize, abych měl komplet Pergolu. Na to mám míčů dost. Pokud mám teď dát v jiném světě jedno vylepšení navíc, musím dojet 3,5 listu cen. To je nejméně o 1500 míčů víc. To jsou všechny míče, co přijdou za posledních 6 dní. Patrně mám světy, kde to dám bez námahy a světy, které dodělám jen za diamanty. Záhada. Takový rozdíl vypadá na kritickou chybu FoE, co zničila celý event. Pokud jsem něco nepřehlédl. Nenapadá mě, za co jsem mohl dostat jedno navýšení mimo úkoly a ceny.

(Světy, kde mi jedno navýšení chybí, nemám ještě odehrané. Jak když se jedno navýšení připsalo dvakrát. PS: Mám odehraný svět a to jedno navýšení mi chybí. S odehráním to asi nesouvisí. Ve většině světů mám jedno navýšení navíc, v některých ne. Škodolibá loterie.) :(

(Čekám, že v poště leží nějaké míče navíc. Ne celé navýšení. Do pošty jsem ještě nešel.)
 
Naposledy upraveno:

DanielCZ84

Komentátor
Jak se dají CB vydělat diamanty? Nemá pocit, že tady padají ve velkém... A z CE pravidelně těžím. 150-200 diamantů týdně je tak průměr. Ultimátního nejedu a celou další budovu jsem zatím nedal... To jsou zase rady.

No a přesně to řeším. Event měsíc nehrát a pak ho odehrát najednou. Trapné... :)
Myslím že v CB se dá v pohodě 300 dia určitě vydělat
 
Nahoru