Správné fungování cechovního trhu

DeletedUser16019

Host
Bohužel, to jak si někteří (většina) z vás myslí, že funguje políčko "cechovní" při vkládání nabídek není úplně pravda. Potom zde vznikají vlákna, kde vedení cechu chtějí mazat ostatní nabídky. Vysvětlení pro vedení cechu na reálném životě: Opravdu chcete zakazovat vašemu kamarádovi (spolucechovníkovi) prodávat například jogurty v obchodě za 15 korun nějakému neznámému kolemjdoucímu jen proto, že vy je chcete za 10 korun? Proč by to nemohl dělat?

Teď to funguje tak, že když vložíte na trh nabídku (bez zaškrtnutí "cechovní") uvidí ji všichni (přátelé, sousedi i cech). Všichni ve vašem cechu ji však uvidí se symbolem cechu - takže pak vzniká to, že vedení cechu chce mazat nefér nabídky. Není tedy možné vložit na trh nabídku, kterou vaši spolucechovníci neuvidí jako cechovní. Pokud vloženou nabídku označíte jako "cechovní", pak je zobrazena pouze lidem v cechu.

Myslím si, že by bylo mnohem logičtější, kdyby:
- Nabídka, která není zaškrtnutá jako "cechovní" byla zobrazována lidem z cechu s jiným symbolem, než se symbolem cechu - avšak při přijmutí této nabídky by nebyl placen výzkumný bod. Tedy může to být klidně nefér nabídka, ale i tak ji někdo z cechu může bez ztráty bodů přijmout.
- Tyto nabídky by nebyly přidány do seznamu nabídek, které se zobrazují při filtrování pouze cechovních nabídek.
- Nebo by mohly být přidané do tohoto seznamu (protože neplatíte ten výzkumný bod), ale bude tam jiný symbol. Takže se vedení cechu nebude moct zlobit.​
- Nabídka, která by byla označená jako "cechovní" by byla ta, která by se zobrazila v seznamu při filtrování pouze cechovních nabídek. Fungovaly by jako do teď.
- Ten kdo s vámi není v cechu uvidí nabídky tak jako do teď.

Doufám, že je to pochopitelně vysvětlené, když tak piště a já dovysvětlím, co tím myslím :)
 

Joxer

Psavec
Bohužel, to jak si někteří (většina) z vás myslí, že funguje políčko "cechovní" při vkládání nabídek není úplně pravda.
Rychlejš píšeš než přemýšlíš. Viz tvůj příspěvek >>>zde<<<. Celej tenhle nápad jsi vytvořil na nepochopení sdělení jednoho z hráčů. Je to jen reakce na špatně pochopený post v předchozím nápadu v linku.
Všichni ve vašem cechu ji však uvidí se symbolem cechu - takže pak vzniká to, že vedení cechu chce mazat nefér nabídky.
Vedení cechu nechce mazat nefér nabídky, jen tu byl nápad na možnost regulovat nabídky ostatních hráčů v cechu, což bylo v zásadě okamžitě odstřeleno.
Nabídka, která není zaškrtnutá jako "cechovní" byla zobrazována lidem z cechu s jiným symbolem, než se symbolem cechu - avšak při přijmutí této nabídky by nebyl placen výzkumný bod. Tedy může to být klidně nefér nabídka, ale i tak ji někdo z cechu může bez ztráty bodů přijmout.
Pokud vezmeš jakoukoli nabídku mezi spolucechovníkama, tak neplatíš ani bod ikdyž jsi nabídku nezaškrtl jako cechovní ty drndo, takže jí bez ztráty bodů mezi hráčema v cechu úplně v poho směníš :D:D:D
 

DeletedUser16019

Host
Zopakuji co je napsáno následně ve vlákně na které odkazuješ.


"Jenom nabídky, které byly vytvořené se zaškrtnutím této lišty jsou cechovní - tedy uvidí je jen a pouze členové cechu."
- Ano je pravda, že je vidí jen a pouze členové cechu
- Ale není pravda to, že "Jenom nabídky, které byly vytvořené se zaškrtnutím této lišty jsou cechovní". Všechny tebou vytvořené nabídky jsou označeny pro spolucechovníky symbolem "cechovní", ať byla lišta zaškrtnutá nebo ne.
A k tomu že vedení cechu chce mazat nefér nabídky - ano sice to bylo zamítnuté, ale jde o to, že všechny cechy píšou "férový obchod!" a pak tě vyhodí, když to nedodržuješ. Ale to je to, že ti zakazují prodávat ten jogurt kolemjdoucímu za 15 korun, protože i oni ho pak vidí za 15 a chtějí ho vidět za 10 :)

Pokud vezmeš jakoukoli nabídku mezi spolucechovníkama, tak neplatíš ani bod ikdyž jsi nabídku nezaškrtl jako cechovní ty drndo, takže jí bez ztráty bodů mezi hráčema v cechu úplně v poho směníš :D:D:D

ještě dodám, ano neplatíš :) jde mi o to označení a aby se to správě filtrovalo a aby bylo možné vložit nabídku na "volný trh" bez toho, aniž by ji spolucechovníci viděli jako cechovní :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Tohle téma se tu řešilo opravdu hodněkrát. Jenom já sám jsem tu asi dvakrát popisoval problém i s nástinem jednoduchého řešení. Bez odezvy.
Tady a tady.
A tady jsou mimochodem pravidla pro tvorbu nápadů, z nichž také vyplývá, že navrhovatel by měl téma nejprve zkusit najít na fóru ;)

Nicméně ano, místo samostatného filtru na čistě cechovní nabídky, funkčně odlišné od prostých nabídek členů cechu, by šlo zavést odlišné označení takové nabídky. Pokud ten tvůj nápad můžeme takto očistit od hromady balastních informací (bez urážky), tak jsem pro.

a) druhé zaškrtítko ve filtru: 1) nabídky členů cechu, které jsou bez poplatku, ale jinak veřejné, 2) nabídky členů cechu, které jsou určeny pouze členům cechu, tj. "cechovní nabídky"
b) graficky označit "necechovní" nabídky členů cechu odlišně, takže při současném filtrování na cechovní nabídky by bylo vidět, které jsou obchodníkem skutečně označeny jako "cechovní".
Edit: a c) (jak správně připomněl o post níže Joxer) místo zaškrtítka použít výsuvné kombo s více možnostmi zdrojů nabídky, což by se mi zdálo nejuniverzálnější řešení.
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
první odkaz v předešlém postu už něco podobného řešil a dost dobře to popsal fmash-
Ten by SNADNO umožnil filtrovat např. na "všechny nabídky", "nabídky přátel", "nabídky členů cechu", "(exkluzivně) cechovní nabídky". (Výčet není kompletní, šlo by třeba rozlišit tzv. fair ceny apod.).
 

DeletedUser14703

Host
Jo to jsem se tu taky snazil resit pred cca rokem, ( a psal i do chatu kvuli tomu primo ve hre, aby se lidi vyjadrili na chatu ) jenze vetsine hracu je Forum uplne jedno, takze se na tyhle nase narky tady pak taky naprosto nehledi, " Zmeny neprosazuje dost lidi" - tedy tech co je nejake forum nezajima. No a jelikoz to vyvoj nezajima, tak lidi nemaji duvod se nejakemu foru venovat. Jednoduchy zacarovany kruh. Na druhou stranu, kazdy ma pocit, ze vi nejlip jak by nela hra fungovat a rozhodne to nemusi byt v souladu s kymkoliv jinym. Takze nelze vyslechnout vsechno.
Proto vam proste doporucuju si oddychnout a nedelat si s timhle starosti, protoze to co si mysli hraci stejne nikoho nezajima. Dulezite je, jestli je klid a aspon nejak plati. Protoze cely koncept, ze je forum zcela oddelene od hry je proste spatne a nikdy tu nebude ta spravna zpetna vazba...
 

Joxer

Psavec
Protoze cely koncept, ze je forum zcela oddelene od hry je proste spatne
Ikdyž je fórum součást této hry (je na něj i odkazové tlačítko ve hře) tak je hráči bráno spíš jako kniha přání a stížností. Asi myslíš, že je oddělené v hlavách hráčů. To souhlasim. Asi to popisuješ skrze tento pohled.
To, že na toto fórum chodí málo hráčů a jen pár je aktivních viz. hlasování v návrzích, je slabinou naší herní komunity. Proto se vyhlašují různé soutěže atd., aby nalákala hráče na nějaký pamlsek, aby zašel, juknul a pokud možno, tak ho povzbudil k aktivitě zde. Více hlav více ví, proto tu kolikrát naschvál někdo vyprovokuje nějaké téma, které by mělo vést k rivalitě a tedy i k nucení hráče se tu zase zastavit a vysvětlit svojí inno verzi. :D Jen to kolikrát podle mně má opačný účinek. Jsou tu skalňáci, co se snaží pro tuto komunitu něco dělat, nebo aspoň druhé nějak zapojovat. To, že hodně hráčů na toto fórum nechodí je fakt. Nejsou pak informovaní a informaci spíše získávají přímo ve hře a díky tomu mají dostupné jen neoficiální rádoby rady, které spíše v závěru dělají v hráči zmatek. Ta návštěvnost fór ale není nějak valná i na jiných webových hrách. Samotné návody bývají právě na fórech, proto když si někdo stěžuje, že chybí ve hře nějaký návod či info, špatně chápe poslání fór ve hrách a nešťastně ho od hry odděluje a tím se právě odděluje od návodů, informací a rad. Rady bývají závislé na množství hráčů rádců. Kolikrát může mít i nováček ve hře skvělý postřeh, nebo radu a nebo může být ohromný pomocník.
Navíc toto fórum slouží hře, která nemá nějakej vnitřní destruktivní jev, jako je tomu u kontaktních bojovek. Tam chybějící info může nadělat fakt paseku. Tahle hra má formu lážo plážo a proto ta docházka na toto fórum je podobná. :D
Dulezite je, jestli je klid a aspon nejak plati.
Dobrá věta na ukončení, tak si na závěr použiju tuhle citaci. ;)
 

DeletedUser16427

Host
Momentálně řešíme u nás v cechu stejný problém, z podpory mi napsali, že to mám zkusit tady.
Ono by stačilo kdyby při zadávání nabídek šlo zadat: Nabídky pro cech, Nabídky mimo cech a Nabídky pro všechny. Kdy by u nabídek mimo cech tyto nebyly vidět žádným členem cechu i kdyby byl přítel nebo soused.
Klidně by mohlo jít zadat Jen pro sousedy a Jen pro přátele, ale to je myslím zbytečné.
 
PROTI. Pokud se ti nelíbí, že tvůj cech vyžaduje abys prodával jogurt za 10Kč, najdi si jiný cech, kterému bude jedno, že ho prodáváš za 50Kč. Není potřeba kvůli tomu měnit něco, co ostatním vyhovuje. Pokud to některé cechy mají v pravidlech, tak to tam asi nemají nedopatřením ;) U nás bychom například ani tu zmiňovanou funkci mazání nefér nabídek vedením cechu nevyužili ..mažeme rovnou celé hráče, pokud neuposlechnou výzvu a sami takové nabídky nestáhnou :D A osvědčilo se to..i sami hráči už to někdy hlídají a upozorňují, pokud se nějaký odvážlivec najde a zkusí to. A vedení má díky tomu míň práce :D
Pokud máš málo surovin, okrádej sousedy na férovku..bojem :D

Mimo téma: Je zajímavé kolik je hráčů, kteří tímhle způsobem nefér obchodu okrádají ostatní ve velkém, ale když jim někdo ukradne jednou za den 2 cihly, tak hned vypisují romány plné vulgarit a různých zajímavých titulů :D
 

peepee77

Veterán
Proti, stávající systém mi (skoro) vyhovuje.

Dennis Bergkamp: Nazýváš to nefér obchodem...a je podle tebe nefér obchod i to když někdo na trh hodí například 100 nanočástic a chce za to 200 železobetonu?
Já občas podobný nabídky na trhu mám. Smazal bys mě za to z cechu protože obchoduju nefér a okrádám sám sebe? Nebo bys to odkliknul? Tyhle nabídky mizí většinou dost rychle :-D
Fér je každá nabídka kterou je hráč ochoten DOBROVOLNĚ přijmout. Nikoho systém nenutí přijímat nabídky který se mu zdají nevýhodný. Kurzy jsou jasně stanovený od 0,5 do 2, tady bych já uvítal zrušení toho rozsahu, ale chápu proč tam asi je a tak si nestěžuju.
 

Kayro

Znalec
Pokud dobrovolne prodelavas v cechovnim obchodu tak je to jiste v prospech cechu na tom neni nic nefer.Ale tady se resi presne opacna situace kdy chce nekdo vydelavat na svem cechu.Kazdopadne jsem proti,kazdy cech si to muze vyresit sam.
 

DeletedUser16427

Host
Já nejsem ten, který dává nefér nabídky, vedu cech kde je v pravidlech férový obchod. Chci dát možnost hráčům, kteří dávají nefér nabídky, aby si je mohli klidně dávat. A jen chci, aby tyto nabídky nebyly v cechu vidět. Už teď jde zadat při zadávání nabídek cechovní nebo necechovní. Jen si myslím, že u těch necechovních by to mělo být se vším všudy.
 
Když potřebuju 100 barviva z doby bronzové, nabídnu za to 50 surovin své doby. Je to nefér nabídka, protože na tom tratím.
Když chci koupit 100 nanočástic a nabídnu za to 100 železa a 50 FB a druhá strana třeba zrovna nevezme nabídku hned a na trhu se to jeví jako nefér nabídka (na trhu není vidět ten dodatek ke smlouvě).
Pokud ji koupí někdo jiný, je to jeho problém.
 

DeletedUser16427

Host
Tak děkuji za vaše názory, jak je všeobecně známo, tak se tady člověk podpory nedočká. Přeji vám všem příjemnou hru. Tak zas někdy příště
 

DeletedUser12887

Host
Taky dávám nabídky rovnou pro všechny vesměs vždycky 1:1.
Co je problém ze je zkrátka a dobře většinou trh zahlcen nabídkami absolutně nerealnymi a neferovymi.
Ve finále je hodně často úplně jedno, jestli v cechu nebo na volném trhu.
30 stránek nabídek na nic. Občas se tam najde něco normálního.
Jediná výhoda je v cechu v tom, že se daji ti hráči s nevýhodným kurzem vyloučit nebo je naučit neokradat ostatni spoluhráče.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru