Správné fungování cechovního trhu

peepee77: pokud dáš nefér nabídku ve svůj neprospěch, je to tvoje věc, že chceš dobrovolně prodělat a nevyhodil bych tě :D Pokud dáš nefér nabídku na které se chceš obohatit na úkor ostatních, tak bych tě vyhodil :D Ale myslím, že zrovna tobě to vysvětlovat nemusím :D
Btw: na kterém světě nabízíš nanočástice za železobeton? Klidně smažu i 30 přátel a přidám si tě :D
 

peepee77

Veterán
Dennis: byl to příklad, ale shodou okolností jsem to nedávno měl na D.
A přátele nemaž, odmítnu tě protože se na mně chceš obohatit

Jinak nic ve zlým, ale tento názor jsem přesně čekal. Dokud proděláváš ty je to ok, ale běda jak to postihne mě
Pravdou je, že mě tyhle nabídky moc netrápí, na trh chodím minimálně, surky skoro nepotřebuju. Těch pár co dám v expe mi bohatě nasypou velkolepky a kmenový náměstí.
 

DeletedUser5384

Host
Směr,kterým se tahle diskuze valí ve mně probouzí vzpomínky na minulý režim. Proboha,jaký okrádání,jaký nefér? On vám někdo drží pistoli u hlavy,abyste takový nabídky brali? Na více místech na fóru se píše o tom,že tuhle hru může hrát každý tak,jak mu to vyhovuje. Bojovníci můžou rabovat,stavitelé stavět,farmáři produkovat, proč tedy by nemohli hrát lidi,který baví obchodovat?
Je jisté,že tlačítko pro cechovní obchod funguje špatně. Dělá akorát zlou krev,Úprava tak,aby lidi v cechu viděli jen označené nabídky by znamenalo ulehčení a konec hádek.

Edit: Nebyl jsem,nejsem a asi ani nebudu obchodník.
 

Dědeq

Znalec
Tak děkuji za vaše názory, jak je všeobecně známo, tak se tady člověk podpory nedočká.
Tohle je fórum, tady se diskutuje, ne podporuje. Ale když se porozhlédneš po starších tématech, cechovní obchod je celkem častým z nich. Najde se tam hodně nápadů, jak různé požadavky řešit. Můžeš je tam jít eventuálně podpořit. Ale tohle je, jak jinak, hráčské fórum, nikoli výrobní porada herních návrhářů.
Na více místech na fóru se píše o tom,že tuhle hru může hrát každý tak,jak mu to vyhovuje.
Tohle bych podepsal, díky.
Já vidím jediný kloudný důvod, proč v cechu trvat na tzv. férových nabídkách (a vzhledem k tomu, že tzv. férová cena je dost relativní pojem, jelikož se nikdo nezabývá skutečnými náklady výroby, tak se v podobě 1:2 atd. poměrů jedná jenom o zjednodušující ustálený konsensus), a sice že se někdo v cechu rozhodne podpořit kolegy tím, že hromadně pobere jejich nabídky, ale nechce při tom zjevně prodělávat.
Pokud někdo dobrovolně neadresně nabídne např. beton za porcelán 1:1, je to jenom proto, že ztráty betonu jsou pro něj menším nákladem, než čas potřebný na postupnou směnu nebo na postavení porcelánky. V opačném gardu nabídky je běžných důvodů mnoho, každopádně platí, že je nikdo akceptovat nemusí.
 

Kayro

Znalec
No já to dávám naprosto veřejně, ne jen pro cech :D
Kdyz se nad tim zamyslis tak vlastne v uvozovkach okradas cech.Cech ma ke sve potrebe tolik surovin kolik surovin maji dohromady jeho clenove.Tak ze kdyz nejake surky prodavas nevyhodne tak vlastne nevyhodne zbavujes svuj cech surek.Trochu pritazene za vlasy ale je to tak :)
 

DeletedUser16427

Host
"Je jisté,že tlačítko pro cechovní obchod funguje špatně. Dělá akorát zlou krev,Úprava tak,aby lidi v cechu viděli jen označené nabídky by znamenalo ulehčení a konec hádek."

Ano, a to je to proč jsem začal tuhle diskuzi. Jde zadat Cechovní a vidí ji jenom členové cechu, zadám necechovní a taky ji vidí členové cechu. Jde jen o to, když nechci aby moje nabídky viděli v cechu tak to prostě nejde. A to si myslím že by se mělo nějaký způsobem změnit.
 

Dědeq

Znalec
Jde jen o to, když nechci aby moje nabídky viděli v cechu tak to prostě nejde.
Předpokládám, že nejde o to, aby tvoje nabídky neviděli v cechu, ale o to, aby tvoje nabídky nevypadaly jako cechovní, tj. aby se dalo filtrovat na nabídky, které byly jako cechovní označeny. Jak jsem si teď všiml, tak přímo v tomto vláknu jsem odkazoval na dříve probíraná řešení:
Jenom já sám jsem tu asi dvakrát popisoval problém i s nástinem jednoduchého řešení. Bez odezvy.
Tady a tady.
Zkus hledat a podporovat dříve proběhlé diskuse, téma bude méně rozmělněné a třeba se něco časem i upraví k větší spokojenosti. Ono je taky docela únavné se k témuž vyjadřovat pořád znovu, kdykoli si někdo vzpomene, ale nechce se mu tomu tématu se skutečně pověnovat ;)

Už jsem ale parametr "cechovní" v nabídce nepoužil dlouho, tak nevím, jak to přesně funguje teď, ale nedávno došlo k nějaké změně, bude to popsané v changelogu. Možná už ty dřívější poznatky ani nejsou aktuální.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru