Starožitník bez ekonomiky

Vito Andolini

Nováček
Zdravím a předkládám k úvaze: nebylo by možno nějak zpřístupnit starožitníka, aniž by hráč musel postoupit do středověku a vyzkoumat ekonomiku? Mám účet v době železné a chci ho tam nechat, víceméně z estetických důvodů si buduju takové anticko-renesanční městečko. Ale starožitníka bych využíval rád. Nešla by nějaká alternativa, jak ho zprovoznit, třeba za diamanty?
 

Mrtvejmagor

Veterán
jestli chceš zůstat v železné době tak přijmi tu daň že nebudeš mít starožitníka ;)
a ne nikdo ti nedá dřív starožitníka
 

Svatej

Legenda
Čas od času se tu objevují takové dva extrémní tábory lidí. Jedni chtějí, aby všechno bylo vázáno na určitou dobu a nic v žádném případě nešlo získat před touto dobou. (typicky výkřiky o nespravedlnosti VB arc ve městě doby železné) a pak tu je tábor lidí kteří chtějí všechno už od začátku - což je tenhle případ.

Ani jeden extrém se mi nelíbí, proto dávám proti.
 

Vito Andolini

Nováček
Tu daň jistě přijmu, je-li nutná. A nepřipadám si zrovna jako extrémista. Prostě vznáším dotaz, jestli by se k téhle funkci nemohla objevit alternativní, byť třeba zdlouhavá a nákladná cesta. Právě jako existuje k VB, které neodpovídají době. Díky za pochopení a názory.
 

Skeewe

Komentátor
Hraju bez dia a přijde mi to férovější, všechno si musím zasloužit. Moc mi nesedí kupování výhod za dia, to by mě hra přestala hodně rychle bavit, Ale je to jen můj pohled, jiný to třeba vidí jinak a navíc někdo přeci vývojáře živit musí. Ale ať tak či onak, starožitníka bych nechal tak jak je, aby se objevil jako bonus postupu. Jakmile povolí starožitníka, hned se ozve někdo další a bude chtít třeba osadu Aztéků, nebo mapu světa. Pak se nemá proč snažit.
 

Vito Andolini

Nováček
OK, děkuji všem, kdo slušně odpověděli. Rád bych jen na vysvětlenou dodal, že nejsem nováček, "co chce všechno hned". Hraju tuhle hru už dlouho a záměrně zůstávám v určité epoše. A tak by se mi hodilo, kdyby třeba odehrané dny nebo postup v jiných částech hry mohly být ekvivalentem postupu v epochách, k získání některých podmíněných funkcí. Ale zdá se, že jsem v tom poměrně osamocen a dokonce že to některé z vás nějak irituje, což mne poněkud překvapilo. :) Každopádně tedy děkuji za vaše vyjádření a bez starožitníka se samozřejmě dokážu obejít.
 

Lord Org

Psavec
Pro. I když je to stejně asi jedno.
Nějak se mi nedaří pochopit, proč tahle funkcionalita nejede "hned" všem a je navázaná na výzkum až v RS. A když už s výzkumem, tak proč není v železe? Nemyslím, že by v tom byl nějaký zásadní rozdíl. U nápadů na ulehčování hry jsem obvykle proti, ale tohle bych jako potíž neviděl, nemám za to, že to hru nějak zásadně ulehčuje a kdo hraje chvíli, stejně nemá co prodávat ...
 

ufík123

Psavec
PROTI už VB z bud v železe jsou extrém, bral bych že by mohli být 2-3 doby napřed od místa na mapě. Důvod by byl jednoduchý, tvoje vyspělost stavby je příliš nízká, ale když dobiješ celou mapu např v prům mapu pok tak se s technikou setkáš a trochu jí porozumíš. A není takový problém abys sis postavil stavbu z PMD/souč
 
Nahoru