Starožitnictví - aukce

miri19

Nováček
Dobrý den,
už dlouho mě trápí jedna věc a to je aukce-dražba předmětů, která je na 2 hodiny a hráči přihazují určitou částku.
Současný stav:
Příklad: Já jsem teprve v Raném Středověku a mám na kontě sotva 9000 obchodních mincí,... jak mám vyhrát dražbu něčeho co potřebuji proti někomu kdo je už v Kolonizaci planetek, má už všeho hodně a nahodí tam hned na začátku 60 000 ??? Ti slabší hráči co jsou v nižších dobách jsou bez šance si tam něco vyhrát pro sebe..... A takoví silní hráči, kteří jsou už tak daleko kupují věci, které mají i 5x, ale hodí to tam jen proto, aby utratili mince protože neví co s nimi...
Tohle mi vždy dokáže hned otrávit den. Člověk je šťastný, že je v aukci po měsíci věc, kterou moc chce a po minutě ani ne, má po všem, já nadhodím o 1 navíc a přijde si někdo co má snad už všechno a nahodí tam hned o 20 000 navíc :( ... To si pak akorát řeknu: No super, a můžu čekat další půlrok...
Nápad:
Zvažovali jste tohle udělat např. jen v rámci sousedství nebo to nějak omezit???
Děkuji, že věnujete čas přečtením mé zprávy a byla bych moc ráda, pokud by jste uvažovali o tom, nějak to změnit.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO - na Fóru si někdo už stěžoval, v nápadech jsem tohle téma nenašla...
 
Naposledy upraveno:

OffTheWall

Psavec
PROTI
Ano, hráči, kteří hrají déle mají zpravidla více obchodních mincí na nákup ve starožitnictví, stejně tak mají větší města, vyšší levely velkolepých budov a dalo by se dlouho pokračovat, v této hře prostě nic není hned.
Aukce v rámci sousedství by mohla vypadat i tak, že ji v daný čas otevře třeba i jediný hráč, krom toho někdo doby proletí, jiný je ve stejné éře roky, opět někdo zvýhodněn. A i stejně dlouho hrající hráči mohou mít velmi rozdílný rozpočet.
 

Svatej

Legenda
1) Díky za používání pravidel pro tvorbu nápadů.
2) Upřímě nevím kolik lidí je na každou aukci přizváno a teda kolik aukcí běží současně. Je možné že by se tímhle počet aukcí zvýšil i snížil, zajímal by mě dopad na vytíženost servrů.
Pokud by nápad přinášel příliš velkou zátěž, spíš bych to omezil herní dobou než sousedstvím.

Víceméně PRO

To je ale naprosty zaklad kazde mmo hry,kdo hraje dele je na tom po vsech strankach lepe nez zacatecnik.Musis si proste neco odehrat aby si mel(a) sanci na lepsi veci.
Ano, a proto máme sousedství rozdělené v rámci jedné doby a ne v rámci všech jako tomu bylo v minulosti. ;)
Obecně s tebou souhlasím, ale problém je že ty nůžky v rozdílu nový/stará hráč už jsou moc velké. Poslední dobou mám pocit že hraju úplně jinou hru než lidi co začli před rokem nebo dvěma.
 

Kayro

Znalec
Obecně s tebou souhlasím, ale problém je že ty nůžky v rozdílu nový/stará hráč už jsou moc velké. Poslední dobou mám pocit že hraju úplně jinou hru než lidi co začli před rokem nebo dvěma.
Ano co se tyce treba bonusu do utoku nebo umisteni v žebricku je to pro nove hrace skoro nemozne dohnat TOP hrace ale co se tyce starozitnictvi tak je proste potreba si neco odehrat nabrat nejake ty veci na prodej a ono to pujde.Ja si na farmach taky nemuzu koupit co chci ale beru to tak jak to je.
 

miri19

Nováček
Je logické, že hráči co už mají odehrané roky, se tu ozvou a je jim to jedno, protože mají všeho dost si myslím... Kdybych to hrála já nějakých 5 let a byla bych už v Kolonizaci planetek nebo tam někde daleko a mám všeho tolik, že už nevím co s tím, tak by mi to bylo asi taky úplně jedno...
Já myslela hlavně na hráče co zrovna začínají a pak jenom koukají, že tam najednou někdo nahodí takové množství a oni jsou šťastní , že mají nějakých 5 nebo 10 000 mincí našetřeno...
Navíc začínající hráči ani neví, že existuje nějaké fórum nebo podpora, kde by mohli napsat... já sama jsem k této hře dotáhla 4 členy rodiny a pár kamarádů a všem co aukci zkusili byli z toho překvapení, že kde to berou Ti hráči... ale, že existuje nějaké fórum třeba neví, pokud jim to já přímo neřeknu nebo neukážu jak na to... tudíž tady asi moc hráčů co by byli pro ani moc nenajdu... :)
Na Brisgardu už to bude pomalu dva roky co hraji a jsem teprve v Kolonizační době a také nemám dost na to abych přehodila některé hráče...Takže hrát rok nebo dva, aby si člověk mohl koupit nějaké vylepšení budovy nebo něco co si přeje je dost zdlouhavé si myslím, ale tahle hra je o tom, že vše trvá no, to je fakt.
Mě tohle poradila podpora pro hráče, že to tady mám napsat, tak jsem napsala. Zda se s tím něco dá dělat nebo ne, to nevím, ale tak jsem to alespoň zkusila, když už nic.
Hezký den a spoustu zábavy ve hře všem :)
 

Tomas 0482

Psavec
Jsem PRO,
věřím že začínající hráči s tím mají problém a aukce jdou mimo ně. Navíc aukce je jediná věc, která dovoluje střet takto rozdílných hráčů. Je tu teda ještě aktivita v cechovních věcech, ale tam hráč nejedná sám za sebe a spolupracuje s celým cechem.
Proto by se nějaká úprava aukce mohla stát, obzvlášť když trvá aukce tak dlouho (2h) a chtěnné věci příjdou prakticky jednou za uherák :D Sám jsem skládal výstaviště půl roku a to jsem bral všechny co se objevili. Z nově přidaných věcí jsem zatím asi půlku vůbec nepotkal.
Bylo by taky dobré zkrátit dobu aukce, 2 hodiny jsou moc času a reálně to stejně funguje tak, že v prvních 10 minutách se nějak nahodí, pak je tam přes hodinu a půl hluché místo a v posledních 10 minutách se bojuje o vítězství. Půl hodiny čekání na novou aukci taky nepobírám, stači 5 minut nebo i mín, tohle je asi nejvíc zbytečná půlhodina, kterou lze ve hře najít. Začínající hráč pak příjde do aukce, v prvních 10 minutách pochopí, že nemá šanci a pak skoro 2,5 h čeká na novou aukci.
Docela by se mi líbilo to trochu připodobnit reálnému průběhu aukcí, takže bych buď přišel a mohl si vybrat, kterou aukci chci nebo bych jich mohl navštívit víc, pak by mi bylo jedno, že trvají 2 hodiny, když je to vždycky o věc o kterou mám zájem. Plus jako bonus by vývojáři konečně pochopili, které věci jsou nechtěnné a třeba by je úplně odstranili z aukcí. :D

Mě tohle poradila podpora pro hráče, že to tady mám napsat
Jsem mile překvapen, že jsi nejdříve četla pravidla založení nápadu. Obvykle to probíhá tak, že hráč příjde a automaticky tvoří nápad, osobně proti tomu teda nic nemám, ale vadí mi, jak je potom první odpověd k nápadu ... přečti si vlákno s návodem pro tvorbu nápadů :) ... Chápu hráče, že jsou na fóru jen rekreačně a rozhodně se jim nechtějí hledat pravidla, když jsou rádi, že se na foru vůbec vyznají.
 

DeletedUser

Host
Jsem pokročilý hráč a stejně preferuju denní nabídku před aukcemi. Na aukcích mi jde čistě o ziskové/levné položky, zbytek je mi ukradenej.
 
Nahoru