Studánka přání - Drop

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13770

Host
Dá se někde zjistit jaká jsou procenta pro jednotlivé produkce studánky přání?

Přijde mi dost unfair vůči hráčům a ideální pro skryté hýbání s procenty neinformovat o produkci jakékoliv budovy. Všechny budovy mají jasně definované co, kdy a v jakém množství dávají, tak nějak nechápu ty tajnosti kolem studánky?

Nevidím nic špatného na tom, když se jasně řekne že drop těch diamantů je 0,2% (můj odhad), pořád je to lepší než lákat hráče na studánku a pak je naštvat protože ono to s tím slibovaným dropemnení až tak slavné a jen to vyvolává podezření že si tu FoE team dělá za zády hráčů něco by asi neměl...
 

DeletedUser5384

Host
No,otázka zní,zda zbytečně :D Podle mne je zbytečné zveřejňovat % pravděpodobnosti,protože téměř nic nevypovídají a naopak vedou některé počítače procent k závěru,po sečtení jednotlivých procent a dopočítání se ke stovce vlastně mají na odměnu nárok a pak se diví,že to neklaplo.

Jinak bych se ohradil proti "lákání hráčů na studánku" Pravda,hraju krátce,teprv 4 roky,ale ještě mi nikdo na studánku nelákal :D Naopak,vlastní vinou jsem jich k dnešku na dvou světech postavil 16 a přesto, že to není dost reprezentativní vzorek bych si dovolil to zmiňované 1 procento- podle mého pozorování - odhadnout spíše na 2-3 %.
 

Svatej

Legenda
:D Hele, to ale není náš problém, když někdo nepochopí že se procenta nesčítají při výběrech, no ne? :D
Za mě, ve hře by to mělo být uvedeno, nebo alespoň tady na fóru.... takhle to vypadá fakt trochu divně "studánka vám může dát i diamanty, ale neřekneme vám jak často..." ?

Lákání hráčů? No občas bývá lákání platících hráčů, kdy je k nákupu (tuším) za 2k Kč 1 studně zdarma :D Tolik k lákání... :)
To že si jí někteří hráči vychvalují na chatu je věc druhá, to není lákání ale chvástání. :D
 

DeletedUser5384

Host
wáu,tak to o tom podsunutí studánky za nákup jsem nevěděl. Asi málo utrácím :D To ovšem malinko mění situaci,to o tom lákání beru zpět o_O
 

DeletedUser13770

Host
Zbytečné sdělovat procenta? Hrál jsi například expedici? Tam je veškerý drop pouze a jen o procentech a není tem problém je hráčům ukázat. Expedice to je čistý a jasný přístup k hráčům (vyjma toho smlouvání). Důležité je, že zná-li hráč procenta pak ví s může počítat - vyplatí se mi investovat do studánky s dropem diamantů +/-1% nebo jít v eventech místo ní např. do tuláků, šampióna apod. a nějaké ty diamanty díky nim pofarmit lehce na expedici, kde ten jejich drop je několikanásobný a ještě na týdenní bázi? Takhle tu hráč farmí rok studánky a pak zjistí, že i když jich má 10, tak dostane stěží 5x diamanty za rok a že všechny ty eventy mohl jít na mnohem užitečnější budovy. Frustrace, zklamání hráče (minimálně mě)? Ano, je ale vinou že hráč hrál špatně a nebo toho že FoE udělalo(utajilo) něco chybně? Vždyť v téhle hře vlastně ani nejde hrát špatně, čímž je úžasná, o to více je ale problém když takovéto chyby vyvolávají ve hráčích zklamání nad hrou...
 

DeletedUser5384

Host
No,to je přesně ono. I když budeš znát drop,stejně nevíš, s čím můžeš počítat :) jiná situace by byla,kdyby bylo dáno např. Každý 20. výběr jsou dia. Ale tak to není. Jestli jsem hrál expedici? To byla doufám jen řečnická otázka:D Co se týče veškerých "náhodných" výher- jsem fatalista,náhodné výhry beru,jak přijdou a moc je neřeším.Nicméně pokud máš pocit,že ti oficiální zveřejnění přinese lepší a kvalitnější prožitek ze hry,nic proti.
Mimochodem,pokud by hráč měl 10 pramínků a za rok by stěží dostal 5x dia, nevychází ti ten tvůj 0,2% odhad :p Ale to ber jen jako přátelské dloubnutí :D-
 

DeletedUser13770

Host
:D Hele, to ale není náš problém, když někdo nepochopí že se procenta nesčítají při výběrech, no ne? :D
Za mě, ve hře by to mělo být uvedeno, nebo alespoň tady na fóru.... takhle to vypadá fakt trochu divně "studánka vám může dát i diamanty, ale neřekneme vám jak často..." ?

Lákání hráčů? No občas bývá lákání platících hráčů, kdy je k nákupu (tuším) za 2k Kč 1 studně zdarma :D Tolik k lákání... :)
To že si jí někteří hráči vychvalují na chatu je věc druhá, to není lákání ale chvástání. :D

Konkrétně musím citovat: "zveřejňovat % pravděpodobnosti,protože téměř nic nevypovídají"

Bože kde ty jsi studoval matematiku :D Ano, procenta se nesčítají, ale při "dostatečně" dlouhodobé statistice si prostě +/- musí sednout. Ostatně přečti si pořádně druhý post s odkazem na wiki a toho jak se k těm číslům došlo. Ten post byl alespoň k věci a mnoho hráčů za něj bude stejně jako já velmi rádo - Děkuji LordFrunDor.

Tebe ale musím jen politovat za tristní znalost matematiky/statistiky, respektive za neschopnost přijmout fakt že 20% a 50% je prostě rozdíl! Ano sice pokaždé máš procentuální šanci stejnou, ale dlouhodobě se ten rozdíl v procentech prostě projeví...
...a tedy s tím MŮŽEŠ počítat!

Jestli podobně "o ničem" je obsah všech tvých 1119 příspěvků, tak se divím že tě moderátoři ještě neblokli :D
Lock PLS
 

DeletedUser5384

Host
Damozřejmě, že dlouhodobě se ten rozdíl projeví,ale nevím, jak ty,já tohle nehodlám hrát x set let,aby se to při těch pár studánkách projevilo. Začít tady plácat o 20 a 50% je docela drsný :D ve chvíli,kdy se bavíme o 1-3 %.
Slučovat do toho expedice je úplně mimo mísu,je možné mít studně a ještě k tomu jet expedice,takže vícenásobná možnost.
Nevím,proč tě zajímá moje studium matematiky,ale když už chceš být osobní,pak si tedy přepočítej ten tvůj odhat 0,2% a deset studní s výtěžností cituji "stěží 5x diamanty za rok". Asi jsmfakstudoai každej jinde.

Oprava "Asi jsme fakt studovali"

Otázka: proč nemám pod příspěvkem tlačítko "možnost opravy" ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13770

Host
Mimo mísu jseš tu vážně jenom ty a bohužel už nepochybuji jen tvých znalostech matematiky, ale vůbec tvém vzdělání jako takovém...

Aby se ti statisticky projevil rozdíl v % nepotřebuješ stovky let, dokonce ani roky, ono stačí mít prostě jen větší množství budov...

Opět ale meleš o ničem stejně jako ve zbylých 1121 příspěvků co tady máš. Za mě důležité (a k tomu měl směřovat tento post) je prostě jen to, že informace o procentech ŽÁDNÁ ve hře není. To jestli někdo s procenty počítat umí (jako já), nebo neumí (...) prosím neřešme. Dokonce není ani tak moc důležité jaké to procento vlastně je. Jde hlavně o to zda je pro FoE na větší škodu otevřeně říct hráčům že drop je "jen" 1% a tedy zneatraktivnit tuto v eventech velmi ceněnou budovu, nebo ta procenta hráčům tajit jako nyní a čekat až za rok hraní sami zjistí, že ze sebe dělali hlupáka, když studny pořizovali a doufali že přes ně nafarmí i nějaké ty diamanty a přitom celou dobu jim v eventech utíkali "důležitější" budovy. Proč nechávat zbytečně tento prostor pro to, aby se hráč takto mohl zklamal hrou a třeba s ní i skončil, když doplatil jen na FoE teamem zbytečně utajené informace ve hře a nikoliv na vinu svého postupu ve hře.

Pozn.: Tím netvrdím že studna není dobrá budova, záleží na hráčově strategii a tom jak je pro ní vhodná (opět to ale pomůže znalost %).
 

DeletedUser12887

Host
Tak studánka není obecně špatná, ono záleží taky dost na tom co od ní kdo očekává, je to studánka přání, ne chrlič diamantů..
Jinak teda pak samozřejmě se spíš vyplatí svatyně znalostí, tam je odměna jistá a je menší na rozměry pokud se jedná třeba o nákup v pohárech, vyšla stejně draho.
 

DeletedUser3817

Host
Tak nakonec se přece jen zapojím do diskuse.
Nechápu, proč někteří hráči prezentují "studánku" jako (téměř) nefunkční zdroj diamantů.
Diamanty jsou jen jednou z užitečných věcí, které dává.
Pokud si někdo pořizuje studánku čistě na diamanty, asi s jeho logikou nebude všechno v pořádku.
 

Svatej

Legenda
MrXelnag: Píšeš dobře, a ano, pokud bych hrál na jednom světě, studně bych nejspíš nestavěl.
JENŽE -a tady přichází to jenže- Diamanty, respektive jejich aktuální množství je vázáno na tvůj herní účet, čili ne na jeden svět. To znamená, že pokud získám diamanty na světě A, můžu je utratit na světě A nebo B,C,D,E

Čili, když se nad tím zamyslíš, je dobrá strategie hrát na jednom světě aktivně (a na takovém světě asi studně mít nebudu, nebo minimálně) a potom budu hrát i na ostatních světech, kam budu chodit 1x deně vybírat studny, kterými v ideálním případě zaplním celé město a o eventech se budu snažit jejich počet navyšovat.

A tady už mluvíme třeba o (přeháním) stovce výběrů studní denně...

Takže ano, jedna studánka je sama o sobě k ničemu. Nicméně je to jediná stavba přes kterou jdou diamanty farmit.

Psals že expedice je výnosnější - ano, souhlas, ale to nevylučuje diamantové farmy nebo ano? Leda že by jsi zvládal hrát expedice na všech světech současně každý týden. V tom případě ti gratuluji. :)
 

DeletedUser13770

Host
To s tím sdílením diamantů mezi světy je pravda, pro drtivou většinu hráčů co to hraje ale nepoužitelné. Osobně nikoho takového alespoň ve hře neznám a využije to jen pár no-lifer hardcore hráčů, kterých je kolik - desítky, max do té stovky na všech světech v CZ? Ok, HC budou spokojený a ten zbytek...

Nejde o to že bych studny stavěl na farming diamantů, jen jsem je bral jako rozhodující bonus k pořizování a doplněk k bodům výzkumu a surovinám. Kdybych ale znal procenta 10% body a 1% diamanty, tak jsem se na studny ihned vykašlal a jel svatyně s bazary/hřišti. Mě jako běžnějšímu jedno-světovému hráči to utajování procent tak prostě dokázalo zkazit pocit ze hry. To není věc k diskuzi, ale prostý fakt.

Pozn.: Nekoukejte na lidi tady na foru a na to že mne hejtují, to je prostě jen tím že na forum pravidelně chodí a přispívají jen HC hráči, běžný hráč na forum zavítá tak jednou za čtvrt/půl roku a to omylem když se uklikne v cechu :D
 

DeletedUser5384

Host
Ale on tě nikdo nehejtuje,dokonce si troufnu říci,že jako jediný hater ses tady projevil ty.Pokud tady vyslovím svůj názor,nemusí se ti líbit.Ale odpovídat na něj osobními invektivami- to bych označil za hate. Mluvíš tady o matematice,sám sebe označuješ za téměř matematického poloboha,na rozdíl ode mne, ale tvoje vyjadřování vypovídá o něčem jiném.Viz věta "Opět ale meleš o ničem stejně jako ve zbylých 1121 příspěvků co tady máš". Tys je všechny četl? Jestli ne,pak tvrdíš něco,co nemůžeš vědět. Pokud ovšem usuzuješ z těch několika,cos dal, pak to svědčí spíš o tvé hysterii než o matematickém myšlení.
Navíc- mám pochybnosti i o tvé schopnosti porozumět psanému.Jinak by sis musel všimnout,že ti vlastně tuším v mém druhém příspěvku dávám za pravdu.
Můj příspěvek byl jen a pouze o mé skepsi k procentnímu vyjádření možnosti výhry.To je celé.Dám ti příklad z nedávné minulosti: Před týdnem skončil FoE pohár. Svých pár kopů jsem vrhl do truhly. Pominu obecně neatraktivní výhry,soustředím se na ty hráčsky zajímavější: Z 19 pokusů jsem získal 3 repair sety a 5 strážních ohňů,z toho 4 v přímé lince.Pokud si pamatuješ % možnosti výher,moc by mi zajímalo,jaká je statisticky možnost výskytu specielně těch ohňů. Pokud na wiki píšou něco o 1% výhry dia, pak to může znamenat,že někdo MŮŽE vydrtit dia x-krát po sobě z jedný a ty klidně rok nic. To je to,o čem jsem psal já. Pokud ti z toho vyplývá moje nízká úroveň znalostí matematiky a vzdělání vůbec, je to tvůj boj. Celkem mi to nechává v klidu,rád se nechám poučit a dovzdělat,ale ne od někoho,kdo si nepohlídá ani i a y. Tak,a už jsem stejnej hater jako ty:(
 

Kayro

Znalec
Čili, když se nad tím zamyslíš, je dobrá strategie hrát na jednom světě aktivně (a na takovém světě asi studně mít nebudu, nebo minimálně) a potom budu hrát i na ostatních světech, kam budu chodit 1x deně vybírat studny, kterými v ideálním případě zaplním celé město a o eventech se budu snažit jejich počet navyšovat.
Nechci tu nic rozvirovat ale presne tohle tak nejak hranici s podpurnym uctem.
 

Svatej

Legenda
MrXelnag: V tom případě jsem hardcore hráč.... ale ujišťuju tě že obejít 4 vedlejší světy, vybrat svatyně, narvat body do vlastní VB a šmitec mi nezabere ani 5 minut. (celkově) To bych asi "nepoužitelným" nenazýval... tedy alespoň co se časové náročnosti týče... :)

Kayro: Jen rozviřuj dle libosti :) Sám jsem se tady na fóru před nějakou dobou přesně na tohle ptal, odpověď jsem nedostal, nicméně znám ve hře minimálně 10 hráčů kteří to dělají stejně, delší dobu než já a nikdy je nikdo netrestal...
Nicméně si Rád přečtu názor administrace! Jen kdyby mi nějaký někdy dali.... :)
 

DeletedUser3139

Host
Tohle je fakt zajímavý téma! Akorát že já mám na studánkách asi někde ucpaný trubky, nebo co. Za dobu co jsou, tak mi daly dia všeho všudy dvakrát. Takže u mně se jedná zřejmě o desetiny, či spíše setiny promile. Nebo že by to v INNO vypnuli úplně???
A v expedicích to mám podobně. V prvních kolech nějaké dia padly, ale v poslední době zase vypnuto.
Takže mám to určitě lepší než vy, mohu být klidně matematickým polobohem, či analfabetem, dia mi to nepřidá!
 

DeletedUser12887

Host
Studánky dávají taky medaile a FB..kolikrát líp než bazar a hřiště. 3x3 a nedají se rabovat..pak se možná ta výtěžnost tim padem zvyšuje..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru