systém vyjednávání

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14301

Host
zdravím, ptal jsem se na to na podpoře, odpověď byla, ať to zkusím i tady, tedy tak činím - jedná se o systém vyjednávání v Cechovních expedicích:

Současný stav:
Situace: na 2 pozice vložím 2 stejné komodity, např. sklo a sklo.
Obě pozice skla jsou označeny oranžově = sklo tam je, ale jinde.
V dalším pokusu posunu obě skla na jiné 2 pozice (žádná se neshoduje s původními pozicemi), výsledkem je
1x zelená a 1 červená u skla. Sklo je v klíčové sekvenci jen 1x.

Nápad:
Ten první krok, kdy obě pozice skla jsou označeny oranžovou, podle mne dle logiky věci říká, že se ve správné konfiguraci vyskytuje sklo na dvou pozicích.
Nešla by tahle nelogičnost opravit, prosím?
Aby ve výsledku byl scénář tohoto modelového případu:
umístím sklo na 2 pozice - jedna svítí oranžově, druhá červeně. (V případě že ve správné sekvenci je sklo jen na jedné pozici).

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO

díky za případný support,
pěkné Velikonoce přeji .)
 

DeletedUser5384

Host
Prosím pěkně,netahej do toho logiku věci,ta může být dost vrtkavá:)
Ty vyjednáváš,ber to tedy prosím jako příběh: První indián ti říká: sklo neberu,ale vím,že ho chce kolega. další s tím tvým sklem ti pochopitelně řekne to samé. Takže oba mají pravdu,i když ve výsledku to sklo chce jen jeden. I tohle je logika. Ostatně celá tahle mezihra vychází s dost staré hry,v tehdejší západní Evropě známa jako Mastermind, ve východním bloku jako Logik. Pro mne tedy tvá logika jedna červená,jedna žlutá by byl jen další posun, který by tuto hru zpřístupnil dětem ze školky, takže neberu. :(
 

DeletedUser13611

Host
Proti

Systém je nastavený správně, surovina tam je, ale je ve špatném poli, tedy je oranžová. To jestli tam bude ještě 1x , 2x, 3x ti odhalit nemá. NPC ti pouze říká, já jí nechci, ale zkus to jinde, nebo tenhle odpad tu nechce nikdo. Už tak je projití expedice poměrně triviální a při vynaložení minimálního úsilí ti vrátí víc diamantů, než tam vložíš, takže není důvod to ještě víc zjednodušit.
 
Proti.
Už jen proto, že by pak v tom byl zmatek. Vyjednávání je již tak velice lehké, když si člověk koupí 4. pokus. Já tak vyjednávám celé 4. kolo expedice a min. polovinu vyjednám na první pokus. Takže nevidím důvod něco měnit.
 

Kayro

Znalec
Já? Z toho jak jsi to napsal jsem to pochopil tak, že na první pokus ze tří uhodneš všechny suroviny i to, na které místo patří. Proto to o tom věštci...
Tak me ani na vterinu nenapadlo ze by uhodl polovinu vyjednavani na prvni dobrou.Jinak "Proti" i tak je vyjednavani jednodusi nez valceni a za vice bodu.
 

DeletedUser13678

Host
Většina to pochopila evidentně jinak a nemá blbé offtopic poznámky. A navíc já vyjednávám s 4 pokusy a né s 3.
Pokud sis nevšiml, byl za mým příspěvkem smajl. Kdybys nebyl tolik přesvědčen o své bezchybnosti, třeba bys pochopil i ty mne. Takhle ti nezbývá, než psát o blbých off topic poznámkách se vší vážností.
 

DeletedUser13678

Host
Tak me ani na vterinu nenapadlo ze by uhodl polovinu vyjednavani na prvni dobrou.Jinak "Proti" i tak je vyjednavani jednodusi nez valceni a za vice bodu.
"Já tak vyjednávám celé 4. kolo expedice a min. polovinu vyjednám na první pokus"- dá se to pochopit i tak, jak jsem to napsal? Že tu někdo není schopen pochopit legraci nebo se ho dotkne reakce na jeho příspěvek, to je jeho problém, ne můj.
 
A já myslel, že na zábavu je tu krčma. A ne téma návrhů. Navíc tvůj komentář nebyl ani v nejmenším vtipný. A ani trošku usměvavý smajlík tomu nepomohl.
Tímto z mé strany končím tuto diskuzi. Svůj názor jsem napsal a ostatní je pouze diskuze mimo téma.
 

DeletedUser14282

Host
Já bych měl malou poznámku k vyjednávání. Pokud nějakou konkrétní komoditu NPC nechce tak proč o ní přicházet jako kdyby ji někdo chtěl. To je pak černá díra na suroviny a kolikrát všechno dovyrábět a dokupovat není uplně sranda.
 

Kayro

Znalec
S trochou demagogie ti na to muzu odpovedet abys mu proste tu surku co nechce nedaval a rovnou mu dal tu co chce :) Vyjednavani je snadnejsi nez boj a neni potreba ho jeste zjednodusovat.
 

Svatej

Legenda
Černý Havran: Použiju trochu abstraktní přirovnání. :D
Představ si vyjednávání v CE jako hru žolíky a jednotlivé indiány jako soupeře. Pak si představ, že použití nějaké komodity u jednotlivých indiánů je jako vyhození karty do paklu.
Nuže a v žulíkách se s vyhozenou kartou snažíš zjistit, jestli se daná karta hodí některému ze soupeřů podle jejich reakce. O tu kartu přijdeš trvale, ale uděláš si díky ní lepší představu o tom co mají ostatní v rukou.
Rozdíl je jenom v tom, že zatímco v žulíkách se snažíš vyhodit kartu která se nehodí po tobě jdoucímu hráči, v CE se snažíš vyhodit zboží které se protivníkovi hodí. :D
 

DeletedUser12887

Host
Nejlepší je dat to bojem..nicmene je to tak jak bylo psáno již výše..malokdo ukáže kartu předem.
Tohle není úplně pexeso..je to trochu složitější.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru