Tah navíc v expe - nákup z krčmy

Téma v sekci 'Otázky' založené uživatelem DannaPl, 7. čvc 2019.

1. Lord Org

Lord Org Dopisovatel

Registrace:
    16. úno 2016
    PROTI
    I když bych to sem tam určitě využil, už by to bylo jen o surovinách a ne o logice a kombinaci, nebyla by to žádná výzva ;)

2. DannaPl

DannaPl Turista

Registrace:
    29. kvě 2013
    Jako chápu, že jako ženská logice nerozumím, ale jak se tady zapojuje logika, když při každém tahu je jiná kombinace?

3. d arvit

d arvit Dopisovatel

Registrace:
    6. úno 2016
    a v tom je právě ta logika :D
    vyjednávání funguje na základě nějakých pravidel, ty jsou daný a když víme že funguje A i B v jednom vyjednávání tak bude A i B stejně fungovat v dalších. Potom je jedno jaká je kde kombinace obrázků.

LordFrunDor za toto poděkoval.
  4. LordFrunDor

LordFrunDor Legenda

Registrace:
    21. čvc 2015
    Existuje stolní hra LOGIK. Když se jí naučíš hrát, tak potom 5tý pokus v expedici budeš potřebovat v méně než 1% případů. ;)

Je to jako kdyby začínající šachista navrhoval aby byly do hry přidány ještě 2 dámy pro každého hráče, protože takhle je to na něj moc obtížné. :D

A jo, logik = vyjednávání

Ripley 120 za toto poděkoval.
  5. DannaPl

DannaPl Turista

Registrace:
    29. kvě 2013
    Hru Logik samozřejmě znám, mnohokrát jsem ji hrála s dcerou. Velký rozdíl vidím v tom, že u Logiku zůstávají možnosti z předchozích tahů stejné, ale tady se varianty při každé možnosti mění. Těžko se dá říct, že když nechtěl minule zásoby, tak bude chtít průsvitný beton. Njn, asi budu muset dál plýtvat dia

6. peepee77

peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

Registrace:
    20. pro 2013
    Když na posledním střetu trefíš 4 z 5 surovin na první pokus je lepší celý jednání vzdát a začít znova. Ideální by bylo aby při prvním tahu nechtěli ani jednu z nabízených možností. Vyjednávání je prostě vylučovací metoda a je potřeba vyloučit co nejvíce možností co nejmenším počtem tahů.

7. traktorista

traktorista Odborník

Registrace:
    29. čvc 2012
    Cože? Nic se přece nemění. Je přece úplně jedno jestli ti oponent řekne že napřed nebere zásoby a v dalším tahu beton a nebo že je špatně napřed modrá a pak červená. Vyjednávat se dá úplně normálně na 4 tahy. Tohle asi bude podmnožina logiky zvaná ženská logika.

8. dudasek

dudasek Člen

Registrace:
    25. kvě 2017
    10 možných: dám prvních 5(1tah)-pak vyplním "netrefená" místa druhou pěticí(2tah)..pokračuji dokud jsem nepoužil vše+dosadím "žluté=žádoucí,ale netrefená osoba"(3tah) pak to v mnoha situacích lze nakombinovat a mám-li 3 možnosti na 2 pole už je to o náhodě..pokud nemám jistotu(=4tah 2 pole+obě žluté) vzdávám a jedu další pokus.
    už se mi to dlouho nestalo,ale pamatuji vyjednávání,kdy správně bylo 5*lano...teprve jsem začínal a dia utrácel...dnes už vím,že pokusů jsou kvanta,zboží dostatek a můžu to zkusit znova a lépe!

9. DannaPl

DannaPl Turista

Registrace:
    29. kvě 2013
    Asi ano, ale když mi v prvním tahu odmítne zboží, ve druhém peníze, ve třetím beton a zbývají mi ještě 4 suroviny, tak fakt netuším, zda bude chtít jednu, druhou, třetí nebo čtvrtou - tak holt jednu zkusím a když to nevyjde, tak jedu od začátku.

10. DannaPl

DannaPl Turista

Registrace:
    29. kvě 2013
    Mám opačnou zkušenost a že jich mám spoustu :-D když na první tah netrefím nic, tak na 99% vím, že bych mohla vzdát rovnou, ještě se mi snad nestalo, abych takový tah vyhrála. Naopak když prvním tahem dám 2-3 domorodce, tak to většinou dám. Zajímavé, jak máme rozdílné zkušenosti se stejnou hrou :)

11. d arvit

d arvit Dopisovatel

Registrace:
    6. úno 2016
    tak přesně takhle se to nedělá o_O
    protože na to každý jdete jinak, jinak je ideální, aby v prvnim kole 5x odmítnul, to do dalších kol zajištuje skvělou šanci na výhru (u 7-8 druhových vyjednávání, 6ti jdou udělat s 50% šancí na 3 kola, se 100% na 4..)
    zase na druhou stranu když po prvních kolech zbyde 6 možností a 1-2 neuhodnutá tak je to prohraný bez velké dávky štěstí

12. Monkeyskunk01

Monkeyskunk01 Komentátor

Registrace:
    4. čer 2018
    Nezkoušej jeden typ suroviny (zboží, mince, nářadí) v jednom kole, zkoušej všechny naráz. Základ je vyřadit to co nechce nikdo (ty červené). Se žlutýma pak můžeš kombinovat - to už je o štěstí a troše logiky. Jak ti psali výše, v prvním kole nabídni 5 rozdílných surovin - každému něco jiného, může ti to hodně usnadnit další tah. Já se taky snažím spíš vyřazovat něchtěné, než se trefovat do chtěných, je to trochu paradox, ale dlouhodobě efektivnější.

DannaPl, peepee77 a Mrtvejmagor za toto poděkovali.
  13. DannaPl

DannaPl Turista

Registrace:
    29. kvě 2013
    Zkusím, díky za radu. :)

14. peepee77

peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

Registrace:
    20. pro 2013
    Přikládám video jakým způsobem je podle mě asi nejefektivnější vyjednávat. Může to vyjít líp i hůř, použil jsem diamanty protože jsem nekupoval pokus v krčmě a už se mi nechtělo nahrávat další záznam :-D

Monkeyskunk01, fmash- a Mrtvejmagor za toto poděkovali.
  15. DannaPl

DannaPl Turista

Registrace:
    29. kvě 2013
    DÍKY DÍKY DÍKY konečně rada, co za něco stála a ne jen hejty jak jsem blbá :-D doteď jsem se svým systémem totiž vůbec netušila, že se taky může zobrazit možnost "nesprávná osoba", měla jsem stále jen "špatně" a kvůli tomu se mi to nedařilo a nechápala jsem ty vaše rady, takže tahle rada mi opravdu pomohla :) fakt díky, zastavila jsem se až u 7 možností a to dám zítra :)

d arvit, fmash-, peepee77 a 1 další osoba za toto poděkovali.