Taktika napredovania

  • Zakladatel vlákna DeletedUser13750
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13750

Host
Zdravím, poslednú dobu sa nejak neviem pohnúť na ceste výskumom. Aktuálne som v ére Pozdní stredovek a odomykanie jednotlivých technológií mi trvá strašne dlho. S VB by problém ani nebol, ale skôr s výrobkami, ktoré nestačím produkovať. Mám 4 zlatníkov, čo je moja posledná zvýšená výroba, z raného stredoveku, keďže z aktuálnej ešte nemám nič bonusové. Mám čakať na to až vyskúmam nejakú bonusovú surovinu z tejto éry alebo sa oplatí postaviť aj tie nebonusové?

Ďalší problém je mapa - moji vojaci nie sú schopní ani len vyrovnať sa tým v provinciách, na základe čoho by som si mohol myslieť, že som na mape asi popredu ale keď vidím, že ešte stále som nedokončil provinciu na bonusovú surovinu z predchádzajúcej doby, tak asi nie. :rolleyes:

Robím niečo zle alebo je to takto nastavené naschvál?
 

Dědeq

Znalec
Mám 4 zlatníkov, čo je moja posledná zvýšená výroba, z raného stredoveku, keďže z aktuálnej ešte nemám nič bonusové.
Stručně to moc neumím, ale zkusím to... :)
Jestliže jsi v pozdním a tvoje poslední výroba se zdrojem je zlato z raného středověku (podotýkám, že v každé z těchto dob jsou zdroje vždy dva, takže bys měl mít ještě něco dalšího), tak jsi a) velmi pozadu na mapě, nebo b) velmi vepředu ve výzkumu. Obojí je v zásadě špatně.
Nejjednodušší by bylo ti poradit, aby sis pročetl tutoriály pro začátečníky na wiki. A to bys měl asi opravdu udělat.

Výrobny zboží bez zdroje se rozhodně nevyplatí stavět. Vyrábějí asi čtvrtinu (nebo kolik, možná dokonce pětinu) normální produkce, zatímco ty za dvě zboží starší doby získáš jedno zboží novější, čili polovinu. Rozhodně se vyplatí obchodovat, ne vyrábět bez podpory zdroje.

Něco musíš dělat špatně, protože pokud jsi v pozdním (a řekněme, že v začátcích), tak bys měl určitě mít jednotky z vrcholného. Jestliže nemáš ještě ani vybojovanou mapu raného středověku, tak tvoje vrcholné jednotky musí mapou raného projet jako nůž máslem. Já například vybojoval s železnými jednotkami půlku koloniálu, protože mě bavilo jít na mapě dopředu. Tím chci říct, že vím, že to jde celkem snadno.
Najdi si na wiki mapy a podívej se, kterým směrem máš poslat průzkumníka, aby ti co nejdříve našel další zdroj.

Základní rada je následující: nespěchej jako blázen s výzkumem do další doby. Na chvíli zastav, postav hodně výroben zboží, zmodernizuj celé město na svou dobu, počkej, až aspoň trochu zbohatneš, a teprve potom jdi do další doby. Mezitím aspoň budeš mít čas postavit a vylevlit nějaké podpůrné velkolepky.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13750

Host
No jednotky mám náhodou z vrcholného, ale asi to bude tým, ako píšeš, že idem zlým smerom na mape.

No a keď pozerám Kompletní mapa tak vidím, že som na začiatku vrcholného stredoveku. :rolleyes:

Oplatí sa inak na mape aj vyjednávať alebo ísť čisto iba bojom?
 

DeletedUser13750

Host
Vzhľadom k tomu aký mám momentálne problém so surovinami skúsim radšej ten boj. Práve som konečne odomkol technológiu s vojenskou budovou do pozdního, tak snáď to nejak pôjde.

Kedysi som niekde získal 2 skrýše tulákov (ani neviem kde) ale sú celkom užitoční. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru