Tisková konference k Fotbalovému poháru 2022

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Zde můžete hodnotit výkony svých svěřenců a průběh letošního Fotbalového poháru. Co říkáte na hlavní odměnu, líbí se vám? Najdete pro ni ve městě místo? Na které denní speciálky máte zálusk? Ne jen o tom se s námi můžete podělit zde. :)
 

Borat

Člen
Jak lze hrát zápasy za nejvyšší odměnu? Je vcelku jedno na jaké úrovni mám tým (pomocí karet hráčů). Vždy mi los určí tři protivníky. Slabého, středního a silného vůči mé úrovni a to vždy za zhruba stejné odměny. U silného mi to vždy avizuje prohru. Středního zpravidla porazím. Soupeře mohu promíchat. Dvakrát zdarma, pak za diamanty. (Mám pocit, raději nesahat, při promíchání spíš padnou slabší soupeři a nižší odměny.) Je to demotivující. Je úplně fuk, jak silném mám mužstvo.

Jak se pak dá hrát na vyšší zisk za zápas? Snažit se porážet hráče jen o malinko slabší a neutrácet zápasy za o hodně slabší soupeře? Nebo mám risknout avizovanou prohru či remízu a někdy i tak vyhraji? Netuším, k čemu tam toho silného soupeře mám, když na něj nikdy nestačím? A mohu mít tým jakkoliv silný, stejně mi hra na pozici silného protivníka nabídne silnějšího hráče.

Tak snad. Nemusím hrát zápas, mohu utratit stovky diamantů za karty hráčů a do zápasu se vrátit se silnějším mužstvem a možná vyhrát...

A bez diamantů? Mám pocit, že lze otevřít zápas a zase z něj odejít. Mohu jít do tréninku a mužstvo posílit, zatímco soupeři byli losováni na moji aktuální sílu. Pokud se zadaří v tréninku s kartami, mohu zápas odehrát se svým silnějším mužstvem. Zdá se, že jednou otevřený zápas lze opustit, vylosování soupeřů se nemění a lze mezitím trénovat na vyšší úroveň. Snad, nezdá se mi, že by se to takto dalo dělat u každého vylosovaného zápasu. Na to nemá hráč dostatek energetických nápojů. Tak zase diamanty...

Opět řeším "konspirační teorie". I kdyby to takto šlo hrát, zdá se mi to na FoE příliš rafinované, než aby to takto autoři zamýšleli. Stále tedy netuším, k čemu mám za soupeře hráče, kterého nemohu porazit a proč svůj tým trénuji naprosto zbůhdarma?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Jak lze hrát zápasy za nejvyšší odměnu?
Pokud nejsi top 1, tak jinak než na remízu/prohru skoro nejde.
Je úplně fuk, jak silném mám mužstvo.
V Německu platí fyzikální zákon, že, čím máš silnější hráče, tím máš slabší hráče. Je to trošku jako děrovanej sýr. Čím víc sýra, tím víc děr => tím míň sýra. Akorát příklad se sýrem je v našem pojetí prostoru a času smysluplnej. Na rozdíl od fotbalu v Německu.
Nebo mám risknout avizovanou prohru či remízu a někdy i tak vyhraji?
Ne, výsledek je přesně daný a je to ten, co se ti zobrazí nahoře předem.
A mohu mít tým jakkoliv silný, stejně mi hra na pozici silného protivníka nabídne silnějšího hráče.
Jednoduše výsměch hráčům, co si loni stěžovali na náhodu. Těm to sedlo... Bohužel to ale postihlo všechny.
Opět řeším "konspirační teorie".
Tentokrát ti bohužel dávám za pravdu. Event je podle mě špatnej po mnoha stránkách.


Jak se pak dá hrát na vyšší zisk za zápas?
Tip: Občas se dá v jedné barvě změnit prohra na remízu prohozením hráčů.

Ačkoliv remíza je stejně horší než vyhraný zápas se slabým protivníkem. Jediné, co se dá dělat, je zápasit na výhru v co nejvyšší možné obtížnosti. Zpravidla to bývá střední, občas ani ta ne. V takovém případě zvolím změnu protihráčů. Avšak ne vždy to pomůže.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Borat

Člen
Mám také jeden tip. Předpokládám, že FoE losuje ze živých hráčů. Tak mě letos napadlo, dát do toho vše a okamžitě vyjet s co nejsilnějším týmem. Aby FoE neměl z čeho vybírat silné hráče. Být "top 1". Docela to zafungovalo. Tak 1x jsem ve třech světech porazil nejsilnějšího protivníka. "Mám z toho pocit", že se tady vyplatí neváhat a okamžitě po zahájení události plnit úkoly a hrát zápasy. Pokusit se o čelo žebříčku, dokud zde ještě není silná konkurence.
 

Borat

Člen
Zajímavé, skutečně mi to spočítá "remízu" a stačí přeházet hráče, zpravidla dám slabšího útočníka proti silnějšímu a svého silného proti slabšímu a následný přepočet dá "vítězství".

Čím víc padám s výsledkem (podle toho jak intenzivně hrají ostatní), tím častěji se mi nabízí silnější i střední soupeř mimo mé možnosti. A ano, zápas lze opustit a lze kartičkami mužstvo posílit. Pak se do stejného zápasu vrátit a snažit se mít alespoň středního protivníka "na vítězství". Kartičky buď ze hry či za diamanty...

Asi se vyplatí nehrát slabé zápasy. Pokud jsou dvě výměny zdarma, je dobré si vybrat silnější soupeře s lepší odměnou "na výhru". Další výměna za diamanty...

Mj. jde o počet odehraných zápasů. Za každý jsou body do ligy a žebříčku. Zápasy lze dokoupit za diamanty...

Matně vzpomínám, že jsem loni hru považoval za marnou. Zápasy byly loterie. Nikdy jsem nevěděl, zda vyhraji či ne? Lístky mizely do nenávratna, samá prohra a výsledek nikde. Teď si mohu utkání spočítat předem a hrát na jistotu. Za mě velká spokojenost s událostí.

A vsadím se, že autoři jsou spokojeni také. Událost je neskutečná motivace k prošustrování všech dostupných diamantů. Kdo utrácí, má výsledky jisté. Hráčům zbývá nakoupit (či získat ze hry) tuny diamantů a mohou se radovat z "hodnotného výsledku". :D
 
Mám také jeden tip. Předpokládám, že FoE losuje ze živých hráčů. Tak mě letos napadlo, dát do toho vše a okamžitě vyjet s co nejsilnějším týmem. Aby FoE neměl z čeho vybírat silné hráče. Být "top 1". Docela to zafungovalo. Tak 1x jsem ve třech světech porazil nejsilnějšího protivníka. "Mám z toho pocit", že se tady vyplatí neváhat a okamžitě po zahájení události plnit úkoly a hrát zápasy. Pokusit se o čelo žebříčku, dokud zde ještě není silná konkurence.
Ono to mnohdy nepomuže jsou hráči kteři do toho při takovem eventu cpou diamanty (jsem jeden znich) ono hodně zaleži na dané odměně . Ale pokud nějaky hrač si chce to 1 misto pojistit několika desitkama tisicovek v diamantech tak ať ale věčinou takového neporazíš ja osobně už cpu diamanty jen do eventu který se vyplatí a z dlouhodobého hlediska se mi takto každoročně osvetčilo letní kolo štěsti
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Jak lze hrát zápasy za nejvyšší odměnu? Je vcelku jedno na jaké úrovni mám tým (pomocí karet hráčů). Vždy mi los určí tři protivníky. Slabého, středního a silného vůči mé úrovni a to vždy za zhruba stejné odměny. U silného mi to vždy avizuje prohru. Středního zpravidla porazím. Soupeře mohu promíchat. Dvakrát zdarma, pak za diamanty. (Mám pocit, raději nesahat, při promíchání spíš padnou slabší soupeři a nižší odměny.) Je to demotivující. Je úplně fuk, jak silném mám mužstvo.

Jak se pak dá hrát na vyšší zisk za zápas? Snažit se porážet hráče jen o malinko slabší a neutrácet zápasy za o hodně slabší soupeře? Nebo mám risknout avizovanou prohru či remízu a někdy i tak vyhraji? Netuším, k čemu tam toho silného soupeře mám, když na něj nikdy nestačím? A mohu mít tým jakkoliv silný, stejně mi hra na pozici silného protivníka nabídne silnějšího hráče.

Tak snad. Nemusím hrát zápas, mohu utratit stovky diamantů za karty hráčů a do zápasu se vrátit se silnějším mužstvem a možná vyhrát...

A bez diamantů? Mám pocit, že lze otevřít zápas a zase z něj odejít. Mohu jít do tréninku a mužstvo posílit, zatímco soupeři byli losováni na moji aktuální sílu. Pokud se zadaří v tréninku s kartami, mohu zápas odehrát se svým silnějším mužstvem. Zdá se, že jednou otevřený zápas lze opustit, vylosování soupeřů se nemění a lze mezitím trénovat na vyšší úroveň. Snad, nezdá se mi, že by se to takto dalo dělat u každého vylosovaného zápasu. Na to nemá hráč dostatek energetických nápojů. Tak zase diamanty...

Opět řeším "konspirační teorie". I kdyby to takto šlo hrát, zdá se mi to na FoE příliš rafinované, než aby to takto autoři zamýšleli. Stále tedy netuším, k čemu mám za soupeře hráče, kterého nemohu porazit a proč svůj tým trénuji naprosto zbůhdarma?
Borate, nikdo nemá tolik problémů s údajnou neférovostí událostí jako ty. Ze své zkušenosti vím, že nejsou potřeba diamanty k úspěšnému dokončení, určitě ne extra množství, jak píšeš. Podle mě záleží na tom, jak je ten hráč vytrvalý a šikovný ve hře té konkrétní události....
 

d arvit

Odborník
event bída:
hlavní odměna nic co by mě přimělo říkat: to chci a utratim kvůli tomu dia.
rozšíření hlavní odměny by mě zaujalo před mnoha lety, ted se jen směji při velikosti bonusů v porovnání k velikosti
systém v turnaji k ničemu, nelze měnit hráče a ovlivnit průběh zápasu ve svůj prospěch a získání většího zisku
v nejtěžší obtížnosti jsem ještě nepotkal zápas s šancí na výhru..

event má jedinou výhodu - s klidnym svědomím se mohu soustředit na získání zajímavých denních odměn (vylepšení strážní věže, výběrovka náměstí)
 
No ono pri 10 udalostech za rok prijit s 10 budovami, co clovek postavi? Kde by bral misto pak, i tak jich je uz dost.
Aspon je nejaka zabava pri hre, a clovek do toho nemusi nic nasypat. Pripadne ziskat nejakou tu budovu z drivejska jako cil eventu, to ma
asi kazdy, kdyz uz nic jineho.

Ja osobne bych pripadne dal neco az za Horskou rezervaci co bude, to i nejaky den dia za to stoji. Zalezi,jak to pri kratkosti eventu bude
padat.:)

Ti hraci jdu tusim menit ne? Jen pri treningu jsou dani natvrdo.
 

Tomas 0482

Psavec
Výhodou letošního eventu je, že hráč s jistotou ví, jestli vyhraje nebo prohraje (aspon se mi tedy nestalo, že by tomu bylo jinak než píše hra), ale jinak mi tedy seděl více systém z předchozích let, protože hráč mohl ovlivnit více věcí a jednotlivé skupiny hráčů měli výhodu nebo nevýhodu nad jinou skupinou hráčů. Teď je útok proti útoku atd.

Event jsem začal hrát s denním zpožděním a i když ted čekám na denní úkoly, tak jsem rád, že jsem se propracoval do bronzové ligy a jsem pár bodů nad hranicí. Ta nevýhoda, že člověk začne později, se s ním už táhne celý event, ano přišel jsem tak o 2 lístky, ale s těmi bych se moc neposunul, protože jsem hlavně na začátku musel hrát v 50 % zápasů ten nejlehčí, abych vůbec vyhrál. Nepomáhala ani změna hráčů, dost často jsem stál proti soupeři, který má hráče se stejným levelem, takže výměna nebyla možná. Občas se mi povedla aspon remíza.
Jak už tu bylo zmíněno, tak v nejtěžší obtížnosti se mi nepovedlo vidět ani remízu. Jsou tam hráči klidně i o tři levely vyšší.

Myslel jsem si, že bude skvělé mít konečně jistotu výhry nebo prohry v eventu, ale přijít s tím o možnost cokoli ovlivnit mi celkem rychle vzalo nadšení a pokud to vezmu s ohledem na ligy, tak mi vychází lépe starý systém. U starého systému jsem také začínal až večer nebo další den ráno, ale dokázal jsem se propracovat na hranici stříbrné ligy a většinou to bylo o jednom lístku zda se udržím nebo nikoli. Nyní je to o jednom lístku zda se udržím v bronzu.
 
V tom turnaji je divne,ze nez otevru truhlu,tak uz pokud truhla obsahuje FB ci medaile se mi pripisou. Takze otevreni truhly, cili klik na ni asi
nema zadny vliv na cenu. Ta je dana uz predem asi.
 
Nahoru