továrny

Má cenu si nechat továrny z doby bronzové v průmyslové éře?
Produkty nemůžu ani dávat do cechovní pokladnice.
Díky za odpověď, Georgius Maximus
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Nechávat si jakékoli továrny z nižších dob je na nic. Měj ve městě jen továrny ze své doby (ve větším množství) a když budeš potřebovat nějakou surovinu z nižší doby tak ji směň na trhu :)
 

andros99

Turista
Nechávat si jakékoli továrny z nižších dob je na nic. Měj ve městě jen továrny ze své doby (ve větším množství) a když budeš potřebovat nějakou surovinu z nižší doby tak ji směň na trhu :)

Proč se nevyplatí nenechávat továrny z nižších dob, když ještě v Pozdním středověku potřebuji suroviny z doby železné ? V době železné jsou náklady na výrobu 4x nižší, než ve Vrcholném středověku, ale na trhu mohu měnit v maximálním poměru 1:2. Pokud bych si nechal továrny z aktuální doby + z doby předešlé (jak často čtu zde na fóru). Takže na získání 10x železa (které vyrobím za 400 mincí + 400 zásob) potřebuji vyrobit např. 5 soli (z doby Vrcholného středověku) která mě ale bude stát 800 mincí a 800 zásob. V případě surovin z Pozdního středověku (kde zásoby z doby železné pořád potřebuji) jsou náklady ještě vyšší. Navíc výroba soli mě stojí 1x tolik lidí než výroba železa. Továrna železa je také o něco menší.

Pořád mi tedy vychází lépe, nechávat si továrny z nižších dob , dokud nebudu mít dostatek těchto surovin pro výzkum i v pozdějších dobách, nebo nepostavím velkolepé budovy, na které tyto suroviny také potřebuji. Výměna surovin se přece vyplatí jen v případě, že nabízím suroviny aktuální doby a požaduji suroviny z doby předešlé v poměru 2:1

Nebo mi něco uniká ? Díky za vysvětlení.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
5 soli = 10 např mědi = 20 železa

Jako jo nechat si výrobny surek které opravdu potřebuješ (třeba na ten výzkum což je max 4 doby zpět) je ok, když se ti nechce takto obchodovat na trhu, ale rozhodně je na nic si nechávat výrobny z bronzu v průmyslu.
A je dobré si udělat dostatečnou zásobu surek ze železa když je člověk v železe a né to dohánět v pozdním :)
 
Nahoru