Tržiště

DeletedUser14062

Host
Ahoj, co takhle vytvořit tlačítko na tržišti "zobrazovat pouze férové nabídky" já mám trh tolik zahlcený naprosto nevýhodnými nabídky, že to je až hrůza.
Když můžu vyselektovat nabídky od sousedů a cechovníků, tak tohle by určitě šlo :)
 

RomanS24

Člen
Proti

muže bejt zde spoustu nabídek/poptavek kde lidi mění menší dobu za vyšší za body. takžen bych hnedka nedával tlačítko férová nabídka.
protože to by někdy na trhu nebylo vubec nic i díky obchodníkum kteří jsou ve hře implentovány od začatku jako 10 za 1

nabídky mužeš sortovat již tedka podle toho co schaníš nebo mužeš člověku napsat a dohodnout se bud v šepotu nebo na globalním chatu. takžen zamě zbytečné tlačítko které již teďka by nebylo kam dát
 

DeletedUser5384

Host
Proti
I když rozumím.o co ti jde,přesto,že mám trh také zahlcen, myslím si,že pokud nabídka odpovídá pravidlům hry- a jiná ani nejde zadat nemůžeš filtrovat fér-nefér. Podle mne fér je vše,co odpovídá pravidlům a platí pro všechny.
 
rozhodně PRO. Navrhovateli nejde přece o to, aby se natrvalo všem tyto nefér nabídky zablokovaly. Jde mu o to, aby si je mohl ve svém obchodě odfiltrovat, když ho nezajímají. A troufám si říct, že nezajímají naprostou většinu hráčů. Nebylo by to z obchodu smazáno, ani odfiltrováno natrvalo. Aspoň tak jsem to pochopil. Pokud bych neměl chuť prohlížet si mraky nefér nabídek, zapl bych si filtr, stejně jako si ho zapínám, když chci zobrazit jen cechovní nabídky. K čemu mi je vidět v obchodě nabídky výměn za body, jak zde bylo zmíněno? Jen k tomu, abych zjistil, že Franta Koudelka kupuje od někoho surky oceánky a dává mu za to barvu? Bez toho se obejdu. Akorát by bylo fajn, kdyby tento filtr neodfiltroval i nabídky v opačném gardu..takové, na kterých můžu vydělat, pokud je vezmu. Rozhodně by takový filtr byl daleko přínosnější, než stávající filtr, který mi zobrazí pouze nabídky sousedů. Ten je podle mě naprosto zbytečný a dovedu si dost dobře představit, kdyby byl nahrazen právě tímto filtrem nefér nabídek.
 

Joxer

Psavec
Proti.
Zcela chápu motivaci k tomuto nápadu, ale je zde ještě jedna věc v tomto tématu, které se dotkl Dennis:
Akorát by bylo fajn, kdyby tento filtr neodfiltroval i nabídky v opačném gardu..takové, na kterých můžu vydělat, pokud je vezmu.
Už vidím RT jak vytvářejí tlačítko s tímto atributem, které bude fér (v opačném gardu) vůči tobě a to nefér vyselektuje. Jde jen o subjektivní pohled férovosti. Prodělek nabízejícího v tvém pohledu může být zcela fér :D.
 

DeletedUser14062

Host
ano, jde mi jen o filtr, nechci nikomu nic mazat z trhu. Ale teď mám třeba skoro celý trh nabídek typu 79 mědi za 79 polovodičů ..... a listovat se 25 stránkami abych narazila na něco férového mě nebaví.
 

Joxer

Psavec
Na tržišti máš jen sousedy, přátele a spolucechovníky. Vyselektuj toho, kdo ti tam hází tuhle dardu. Pokud je přítel, tak z něho udělej bejvalího a pokud spolucechovník, tak mu domluv. Sousedi se mění ;).
 

DeletedUser5384

Host
:D:DDennis Bergkamp: Protože se mi zdá,že místo na návrh reaguješ na mne,odpovím ti :) :
Já jí přece rozumím,a dokonce jsem s ní ve vztahu k nesmyslnosti trhu zajedno, ale nepovažuju to za dobrý nápad. Hlavně z důvodu provedení- jak bys chtěl zajistit filtraci nabídek? Nefér je vše přes jednu dobu? ,přes dvě? ,poměr jiný než 1:1 ve stejný? ,atd. Těch parametrů je prostě moc a dost těžko bys to zpracovával tak,aby to vyhovovalo všem. Filtr tam jakýs takýs je,třeba chci řasy,zadám řasy a víc mi nezajímá. To,že se tam v tu chvíli objeví i nesmysly už nemusím řešit. chápu,že číst celý trh je masochismus,ale takových čtenářů tu zas tolik není. Navíc existuje pro cechovní nabídky možnost dát nabídku do zprávy,v ten moment mi trh nemusí zajímat vůbec. To mne víc pálí možnost vytváření hromadných zpráv z mobilů,kdy dostávám tuny nesmyslných nabídek od kohokoli, tam bych filtr uvítal,nebo spíš úplnou stopku :D

Edit: Mimochodem,aktuálně mám na hlavním světě 83 stránek nabídek,z toho 30 ! jich zabírá ten šašek s nabídkami 1:10..S tím by mohli něco udělat v první vlně :D

Prodělek nabízejícího v tvém pohledu může být zcela fér :D.
:D:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:
bobbyc:
Jakých moc parametrů? :D Obecně je zažité, že za férové nabídky se považuje stejná éra 1:1 a sousední nižší éra 1:2. při výměně, kdy hráč nabízí za svoje suroviny vyšší éru, není pro kupujícího nefér nabídka žádná..je věcí prodejce, že chce dobrovolně prodělat, pokud to například potřebuje vyměnit rychle. Nejsem programátor, ale snad není problém ten filtr takhle nastavit ;)

Joxer:
sousedi se mění, ale ještě se mi nestalo aby tam nikdy žádný soused plno takových nabídek neměl. Zato spousta sousedů může mít nabídky, které by mě zaujaly. A pokud se chci podívat, tak musím přetrpět i ty desítky, někdy stovky nabídek které nikdo nikdy nevezme:D
 

Dědeq

Znalec
pro
ale jen v té prosté (byť de facto zjednodušeně hloupé a nefér) variantě "fér cena", jak se nejčastěji vnímá.
Mělo by to totiž jeden pozitivní efekt, a sice by se tím vyřešilo věčné jablko sváru v mnoha ceších, kde se altruista musí opatrně probírat hromadou nabídek, místo aby jen klikal na přijetí nabídky. Pokud by nebyl opatrný, prodělal by kalhoty jen proto, že chtěl v rámci možností spolucechovníkům pomoci.
 

DeletedUser5384

Host
OK,podmíněný souhlas, podmínky jsou níže:

Nefiltrují se nabídky,ale nabízející. systém podobný jako blacklist na jiných fórech.Vycházím z faktu,že většinu tohohle smetí produkují převážně jedni a ti samí hráči.
Filtr "cechovní" nebude znamenat nabídku od příslušníka vlastního cechu,ale od příslušníka vlastního cechu určená VÝHRADNĚ pro cechovní trh.
Ty prapodivné nabídky 1:10 půjdou zakliknout v nejvyšší nouzi,jinak budou neaktivní.

Asi si fandím,ale podle mne by tohle bylo logičtější,než posuzovat,jestli např. nabídka 1,05 : 1 ve stejný době je nefér,nebo jestli jde o přiměřenou marži,například :D
 
PRO.
i když, potřebuju-li nutně třeba 100 vápence, je pro mne jednodušší nabídnout 50 papíru než hledat ve skladu zbytky surovin z doby železné. Jde vlastně o nefér nabídku, ale prodělám na ní já, nikoliv kupující.
Osobně mi spíš vadí, když je trh zaspamován 50x stejnou nabídkou 10 drátu za 10 porcelánu od jednoho hráče. Jakou k tomu může mít motivaci?
 

Joxer

Psavec
Obecně je zažité, že za férové nabídky se považuje stejná éra 1:1 a sousední nižší éra 1:2. při výměně,
No, zažité to možná je, ale u mně na trhu, nevím jak u vás, jsou suroviny z jedné doby, které jsou nedostatkovější než ty ostatní. Pokud budu mít cenější surovinu, tak mohu využít trošku lepší poměr. V tom zažitém bych neměl možnost tu surovinu sehnat. Jasně, pokud budu chtít tuto surku, tak nebudu selektovat podle poměru, ale rovnou jí zvolím jako výběr. Chceš jen tu možnost, to je mi jasný. Víš co? Beru zpět předchozí odpověď a dám
PRO.
Zkusit se to dá. Mně osobně tohle tlačítko navíc neublíží. Dobře lobuješ za tento návrh a to oceňuji, proto to pro :D

edit: upravil jsem poslední větu, kdy jsem uvedl, že dennis dobře lobuje za svůj návrh :D Tento návrh však neni jeho, jen lobuje tak dobře, že jsem získal dojem, že je jeho :D Navrhovateli nápadu se smozřejmě omlouvám :D
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
PROTI-každý má nárok dát nabídku odpovídající pravidlům-sice je otrava to listovat,ale když sháníš konkrétní zboží filtr už existuje.

Osobně mi spíš vadí, když je trh zaspamován 50x stejnou nabídkou 10 drátu za 10 porcelánu od jednoho hráče. Jakou k tomu může mít motivaci?
potřebuje směnit "500"-ale bojí se,že to nikdo nevezme.v cechu mu to po "10" pár lidí vezme a má třeba "400"doma...osobně vystavuji reverzní nabídku v celkovém množství a ten bod je většinou nebolí,jako platit 50 nabídek-nebo to koupí někdo jiný.
 

DabraBary

Moderátor

Člen týmu
Já jsem PRO. Není to nic proti ničemu a nikoho to neurazí. Kdo se nechce prohrabovat milionem nabídek, dá si tento filtr, komu je to jedno, nebo hledá i v tomto, tak si filtr nezapne. Nikoho to neomezí a spousty hráčů to ocení...
 

DeletedUser7728

Host
PROTI (ale!)
Každý má nárok dát nabídku odpovídající pravidlům ;)
Když sháníš konkrétní zboží základní filtr existuje. V taverně je možné upravit poměr (kolik lidí to napadne a kolik jich to využívá?) o_O
Uvítal bych sortaci jako na burze (aspoň offline), ale nevěřim v realizaci IG Farben kompanií!!! :confused:

Férové (propočítané) nabídky:
forgeofempires.wikia.com/wiki/Trading
uvádím to, páč většina lidí si mylně myslí, že fér je 1:2 mezi dobami o_O

Dále jsou na trhu nabídky z důvodu převodu surovin na VB (např. prodej surovin na Arc za FP a suroviny z nižších dob slouží jen na přehození surovin na Arc)

BTW Mám denně kolem 110 stran nabídek a nedělá mi to problém o_O
 
Nahoru