Trh s cechovním zbožím

dudasek

Znalec
tak nějakej jouda daruje 5000 zboží plastů a je klid....a může jich to udělat víc,pokud nejsou skrblíci,co si myslí,že ARC je jejich alibi...
 

Svatej

Legenda
ANO, ale taky to není úplně pravidlo. ;) I v největších ceších kde je doplňování kasy určitým zbožím pravidlem může dojít k výkyvům hladinky zboží. ;)
 

DeletedUser

Host
o to jde-aby INNO mohlo zase vydělávat....buď hráči zase zboží vyrobí a nebo ho nakoupí za diamanty a ty nejlépe za $$$
Mně osobně se zdá, že INNO je jeden z mála týmů vývojářů, který se snaží hráčům vyjít vstříc. Myslím, že pokud by chtěli, až tak moc peníze za diamanty, tak si najdou jinou cestu. Kupříkladu eventy (už to tu párkrát bylo) ;)
 

d arvit

Odborník
já píšu pravdu-do cechovní kasy LZE vložit cokoli ze zboží(promethium,origalchum,marz.rudu a planetkový led to nechce)----takže je jen otázkou času/ceny,kdy/kde hráči seženou:vyšmelí,koupí...jestli budu potřebovat najdu v cechu hráče s podporou území a on mi to zboží vyrobí,což?hledáte výmluvy!kde ten cizí cech bude asi to zboží shánět,aby vám ho vyměnil,když NIKDE není a NELZE sehnat?
ty kráso, mám pocit že máš trochu zkreslený představy a tak úplně nečteš co jsem napsal
nepsal jsem nic o tom že ty surky nejdou nikdy a nikde sehnat - ale pouze to že nejdou sehnat v požadovaném množství v rozumné době
hráč s podporou mi to zboží vyrobí?? tak to je hodně naivní představa, i kdyby postavil 20 výroben (zaprasil si tak půlku města) tak těch pár stovek denně nebude mít významný vliv na zůstatek v pokladně = surky z těchto dob (=hráči z těchto dob) budou brzdit aktivity cechu

proč by měl cizí cech shánět ty surky, má je a bude chtít vyměnit, vymění - nemá je- nevymění.
drobný detail: surky do cechovní pokladny plynou hlavně z arců kde je příjem obrovský v porovnání s jinýma budovama ve městě, nebo VB které vyrábí jen zboží o tři doby zpět a maji 1/5 účinnost = nejde poměřovat stav trhu (volných surek) mezi hráči se stavem cechovní pokladny
tak nějakej jouda daruje 5000 zboží plastů a je klid....a může jich to udělat víc,pokud nejsou skrblíci,co si myslí,že ARC je jejich alibi...

tak nějakej jouda daruje 5k zboží, za pár dní budou pryč, jouda přišel o poslední zásoby zboží které dával dohromady rok v té době, nebo ještě lépe jouda už to zboží daroval když bylo potřeba třeba v cvc, na expe nebo ho vyměnil někomu na VB, surky ve skladu z těhle dob se u hráčů nemnoží ..
o to jde-aby INNO mohlo zase vydělávat....buď hráči zase zboží vyrobí a nebo ho nakoupí za diamanty a ty nejlépe za $$$
:p o_O a třeba dokoupí FB na uzavření Vb za dia, s prominutím, ale větší blbost jsem dlouho neslyšel..
 

dudasek

Znalec
s prominutím, ale větší blbost jsem dlouho neslyšel..
nerad bych přešel k urážkám.máš jiný názor:není problém-je demokracie:zboží je mezi lidma dost-minimálně překupníci surek za dia ho musí mít mraky a že jich je dost.
pamatuju si začátky,kdy jsem byl v cechu s málo aktivníma ve vyšším věku:abych odemkl CE museli jsme splašit zboží o 3-4 věky výš,aby jsme to odemkli...obserky a arky nebyly-naštěstí pomohli přátelé z vyšších dob..

že CVC chce zboží je pravda,narážíme v CB na cechy,co staví pasti a paláce snad v každé oblasti,tak jestli na to mají jejich věc...mě se tak utrácet nechce a přemýšlím a počítám,než postavím budovu,kterou mi i s územím za 4h seberou..

vypadá to,že zboží je dost a napořád,CB s těma zásobama docela dost zahýbala...
 

d arvit

Odborník
to nebylo myšlené jako urážka, jen zkonstatování hodnoty argumentu který je úplně mimo mísu.
já zase pamatuji doby kdy ještě nebyly VB ani expedice, ted je ve hře nějaká situace a neni pádné ani srovnatelné jí srovnávat se situací před lety kdy byla situace i hra docela jiná..
jen zopakuji
starých surek neni ani zdaleka tolik aby to pokrylo nebo dorovnalo potřebu vzniklou přebytkem surovin z budoucností a nejde srovnávat produkci surek do cechovní pokladny z arců s trhem s volnými surkami nebo dokonce s produkcí surek z nízkých dob = nedostatek těchto surek brzdí aktivity cechu.
např. celé moje město produkuje dohromady asi 1000 surek ze všech dob do mého skladu zatímco do cechovní pokladny automaticky dávám přes 1500, tyto dvě hodnoty prostě nejde srovnávat
 

Svatej

Legenda
že CVC chce zboží je pravda,narážíme v CB na cechy,co staví pasti a paláce snad v každé oblasti,tak jestli na to mají jejich věc...mě se tak utrácet nechce a přemýšlím a počítám,než postavím budovu,kterou mi i s územím za 4h seberou..
Tenhle argument tak úplně nechápu, CvC není CB a CB není CvC...

Jinak u nás to je třeba tak že dobyjeme sektor, dáme stavět až 3 tábory za 4 hodiny ho bere nepřítel, tak stavíme pasti nebo pevnosti (za dia) čili až 6 budov na jeden sektor. Něco zůstane po štítu od přátel / soupeři nesmažou, něco nezůstane. Deně postavíme okolo 20-40 budov.
Pak tu je expedice, která je "relativně" levná ale i ta něco stojí.
A pak tu je CvC kde se taky aktivně bojuje.

ANO, jde to celé utáhnout na tom že členové přispívají určitým zbožím do pokladny ručně na pravidelné bázi. ALE s možností obchodu zboží CECHCECH by to pro hráče/členy cechu bylo méně náročné a tedy příjemější na hraní.

A ne, nedělám si iluze že by většina cechů dokázala utáhnout týdenní ztrátu 50.000+ jen z jediné éry po délku jednoho roku bez toho že by zastavili boje. :D Naopak, většina cechů by to neutáhla. Což je pro mě další argument proč dát PRO

-Nejenom že "elitní" cechy doplní sklady snadněji, (což by udělali i tak) ale většina ostatních cechů dostane přístup ke zboží kterého měli málo a měli třeba problém jen otevírat expe kvůli chybějícímu zboží z jedné doby. (nebo mohli otravovat ty velké v CvC/CB)

Čili za mě je tenhle návrh víc výhodou pro střední a malé cechy bez rizika, kdežto pro ty velké to přináší pouze malou výhodu spojenou s rizikem.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
Tenhle argument tak úplně nechápu, CvC není CB a CB není CvC...
měl jsem na mysli,že v CvC se to zboží musí vynaložit..v CB lze hrát i bez budov...možná je to v diamantu moc náročné,ale v platině to jde:stavíme většinou jen sochy a občas nějaké pasti


Dobrá ponechme tedy produkce a příspěvky do cechovní kasy ač z VB,či od hráčů samotných....

obchody mimo cech jsou zpoplatněny:kdo by platil onen mimocechovní obchod?daly by se do kasy věnovat i fp??
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
v CB lze hrát i bez budov...
V diamantovce moc ne, pokud nechceš mít 95% jistotu, že propadneš o ligu. ;)
ale v platině to jde:stavíme většinou jen sochy a občas nějaké pasti
Kolikátí většinou býváte?
obchody mimo cech jsou zpoplatněny:kdo by platil onen mimocechovní obchod?daly by se do kasy věnovat i fp??
Dalo by se to udělat třebas medailemi (1000 ks za výměnu), ale mohlo by to zůstat i zadarmo... v normálním trhu se spolucechovníky taky ničím neplatíte, tak není důvod aby to muselo být nějak zpeněžené.

Krom toho teda to věnování FB není špatný nápad. Mohly by se třebas vytvořit nějaké cechovní budovy (nestavěly by se, jen by se třeba udělala nová záložka v okně cechu) a ty by mohly podle úrovně dávat další bonusy členům cechu. Samozřejmě by se stavěly za body, které by nějakou formou přispívali členové cechu.
V každém případě, to už patří jinam :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru