Trh s náhozy VB

Thesseus

Znalec
Ahoj, vzhledem k diskuzi v tomto vláknu o novince a tomu, že už roky čekám, že to vývojáře napadne a ono asi ne a nechají očividně i nadále hráče nahazovat VB přes zprávy, navrhuji následující systémovější řešení náhozů VB, pracovně nazvané trh s náhozy.
Představme si to jako trh se surovinami, který dobře znáte - pro připomenutí obrázek, který je stejně tak rozdělený do tří záložek.

První záložka - trh s náhozy:

Jednalo by se o přehled aktivních, čekajících náhozů VB asi především v cechu, kde jeden řádek = jedna pozice ve VB. Sloupečky jsou:

NickVBPozice ve VBPočet bodůKurzOdměna bodůOdměna plánkůPoznámka
Josef235Arc118501,85100011Spěchá
Pepan nahazovačCastel del Monte5101,952
Alois StavitelModrá Galaxie33051,921504Zavřu do zítra
  • Nick hráče
  • Název VB
  • Číslo pozice ve VB
  • Počet bodů k nahození = tlačítko po jehož stisku se provede nához bodů z lišty/inventáře!
  • Kurz náhozu (např. 1,9)
  • Odměna bodů na pozici
  • Odměna plánků na pozici
  • Odměna medailí na pozici
  • Případně předchozí tři přopočtené podle daného kurzu nebo kurzu aktuálního Arcu majitele = kolik se mu náhozem vrátí
  • Poznámka majitele VB (mohl by například uvést kdy VB zavře, nebo jestli nához spěchá)
Tak jako na obrázku trhu i zde se předpokládá užití filtrů náhozů a to:
  • Filtr VB - pro vyfiltrování pouze určitých VB (pro lovce plánků)
  • Filtr = zatržítko "ukaž pouze zajištěné pozice"
  • Filtr = zatržítko "ukaž pouze pozice v cechu" - viz níže
A stejně jako užívat filtry by náhozy bylo možné řadit dle abecedy nebo od nejmenšího/největšího dle jednotlivých sloupečků. Například seřadit si náhozy podle počtu plánků v odměně nebo podle počtu bodů potřebných k náhozu (někdo hledá malé náhozy, někdo co největší) nebo seřazení podle kurzu náhozu.

Druhá záložka - vložení VB kterou chci nahodit:

Jak by majitel VB zapsal? V druhé záložce, stejně jako na obrázku s trhem surovin by byl průvodce vložením.
  1. Z roletky by majitel vybral VB (ideálně by měli být automaticky nabízeny VB, které jsou zajištěné (viz třetí a poslední záložka, ke kterése dostanu))
  2. Zaklikal 1-5 pozic vybrané VB, které chce vystavit na trhu
  3. Následně navolil kurz za který chce nahodit a to u každé jednotlivé pozice (defaultně by bylo zvoleno to, co je nastavené ve třetí záložce)
  4. Případně dopsal jakoukoliv poznámku pro nahazovače
  5. V posledním kroku by mohly být možnosti jako uzamknout nához jen pro cech nebo naopak vystavit i pro sousedy nebo přátele ale to se možná vývojářům nebude líbit :)
Možnost pro vložení pozic/e na trh by ale mohla být i přímo v detailu VB nebo alespoň odkaz na tuto záložku trhu s náhozy po jejímž použití by se otevřela hráči tato záložka trhu kde by již byla předvolena VB, ze které ji otevřel.

Třetí, poslední záložka - nastavení předvoleb:

Jedná se o nastavení předvoleb aby se při každém použití trhu nemuseli nastavovat všechny volby znovu a znovu. Dělí se na dvě části:
  1. Část pro vkládání náhozů, tedy pro druhou záložku
    • Navolení defaultních kurzů pro všech 5 pozic
    • Jestli chce mít defaultně uzamčen nához jen pro cechovníky
    • Jestli chce defaultně vidět pro vložení pouze zajištěné pozice svých VB
    • Jestli chci aby se mi pozice v mých VB autoamticky vkládaly na trh po jejich zajištění na nastavený kurz
    • Zda chci aby byly nižší pozice na trhu nedostupné (zašedlé) pokud není nahozena vyšší pozice. Například nepůjde nahodit třetí, pokud není nahozeno první a druhé místo
  2. Část pro trh (pro nahazovače)
    • Defaultní nastavení filtrů a řazení i když to by se dalo zařídit i tak, že by si trh pamatoval poslední nastavení přímo v první záložce, nevím, co je lepší.
    • Dále nastavení notifikací pro náhozy, které mě zajímají (například pokud se na trhu objeví VB, na kterou hledám plánky)
    • Nastavení aby se neukazovaly VB, kde už mám vloženy body za více než určitý kurz nebo je v základu odlišovat jinou barvou apod. Pokud u jedné z pozic nahodím přes trh, ostatní nabídky z této VB samozřejmě zmizí

Výhody takového trhu jsou oproti bastlení ve zprávách asi jasné. Například mnohem rychlejší odbavení kdy nahazovač dokáže nahodit 10 pozic za 10 vteřin aniž by musel cokoliv dopočítávat, kontrolovat apod. protože všechn parametry vidí napsané v řádkua předem si vyfiltroval jen takové, které mu vyhovují. Stejně tak pro majitele VB skýtá mnohem bezpečnější možnost nastavení náhozu tak, jak si ho předem nastaví.

Nahazování VB se stalo, ať už plánovaně nebo ne, nejspíš nejdůležitější částí hry. Mám za to, že by si sakra zasloužilo sůj vlastní modul a ne aby si to hráči museli bastlit bve zprávách. Pardon ale to je děs a ostuda. Díky za přečtení! ;)
 
Naposledy upraveno:

weri85

Komentátor
Nápad je to pěkný, ale řada hráčů by určitě neuvítala, že by byly náhozy zamknuty jen pro členy cechu nebo přátele. Sousedi by neměli kde nahazovat se ziskem.

Rovněž když už by se nahazovala daná pozice, tak by měla být vždy pojištěna. Jak by k tomu hráč přišel, kdyby nahodil pozici a pak ho někdo přehodil.
Když se tedy bude zadávat více pozic, tak po náhozu jedné se to automaticky pojistí nebo jak to bude fungovat?

Pokud by se udělal trh s náhozy, jak tady popisuješ, bylo by asi nutné zrušit jakékoliv další způsoby vkládání bodů do velkolepek, které by s trhem moc nefungovaly-tím bys fakticky zrušil výměnná kolečka nebo lešení. Tím by taky hráči bez Arcu neměli prakticky šanci někomu nahodit a získat plánky, když by neměli Arc na 80+ levelu. Tvůj návrh funguje na starých světech s pokročilými hráči s Arcem, ale na novém světě s hráči bez Arcu moc fungovat nebude.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Cením, že sis s tím dal práci, ale s dosavadními možnostmi jsem spokojen, proto ti "pro" NEDÁM.
 

Thesseus

Znalec
Nápad je to pěkný, ale řada hráčů by určitě neuvítala, že by byly náhozy zamknuty jen pro členy cechu nebo přátele. Sousedi by neměli kde nahazovat se ziskem.

Rovněž když už by se nahazovala daná pozice, tak by měla být vždy pojištěna. Jak by k tomu hráč přišel, kdyby nahodil pozici a pak ho někdo přehodil.
Když se tedy bude zadávat více pozic, tak po náhozu jedné se to automaticky pojistí nebo jak to bude fungovat?

Pokud by se udělal trh s náhozy, jak tady popisuješ, bylo by asi nutné zrušit jakékoliv další způsoby vkládání bodů do velkolepek, které by s trhem moc nefungovaly-tím bys fakticky zrušil výměnná kolečka nebo lešení. Tím by taky hráči bez Arcu neměli prakticky šanci někomu nahodit a získat plánky, když by neměli Arc na 80+ levelu. Tvůj návrh funguje na starých světech s pokročilými hráči s Arcem, ale na novém světě s hráči bez Arcu moc fungovat nebude.
To zamknutí by neprošlo přes vývojáře právě z toho důvodu, který píšeš, takže toho bych se určitě nebál, to klidně můžeš ignorovat.
Nepojištěn bys mohl mít defaultně odfiltrované a prostě bys je neviděl, easy. A nevím jak to myslíš s tím zajištěním po náhozu jedné pozice. Buď jich bude zajištěných víc najednou nebo prostě nebudou na trhu.
Ne, nic by se kvůli tomu rušit nemuselo. Proč? Pokud by vždyť je to stejné jako do teď. Pokud někdo mimo trh tu budovu nahodí, systém pozná, že se tam už nához nevejde a z trhu zmizí. To vše by si mohl majitel nastavit v jakém případě má nabídka z trhu zmizet.
 

Thesseus

Znalec
Vše dobře vysvětlené, ale MOC složité. Proto PROTI
Složitě je to napsané, to samozřejmě nejde napsat jednoduše ale uživatelsky by to bylo naopak nesmírně jednoduché:
Otevřeš trh -> případně si srovnáš nabídky podle zájmu -> klikáš nahodit, nahodit, nahodit -> zavíráš modul. To není složité, ne? ;)
A jako majitel VB nemusíš vůbec nic, na začátku si nastavíš předvolby a pozice by se Ti na trh umisťovali sami ve chvíli, kdy by pozice byla pojištěná.
A nebo ručně -> otevřeš trh -> zadáš budovu -> zaklikneš které pozice -> a ty se Ti umístí na trh podle předvoleného kurzu. Mslím, že je to velmi snadné :)
 

weri85

Komentátor
Nepojištěn bys mohl mít defaultně odfiltrované a prostě bys je neviděl, easy. A nevím jak to myslíš s tím zajištěním po náhozu jedné pozice. Buď jich bude zajištěných víc najednou nebo prostě nebudou na trhu.

Nevím, jakou máš zkušenost s náhozy ty, ale nepojištěné pozice nenahazuji. Takže mi nedává moc smysl, aby na trhu byly nepojištěné náhozy. Kdo by to nahazoval, když by neměl jistotu, že se mu body vrátí.

Co se týče pojištění více pozic, tak pokud vložíš vlastní body na zajištění 1. až 5. pozice, tak ti v klidu může někdo nahodit jedničku se slušným ziskem. Co by bránilo hráči si najít na trhu nához 1-5 a pak mimo trh hodit jedničku se ziskem?
 

Thesseus

Znalec
Cením, že sis s tím dal práci, ale s dosavadními možnostmi jsem spokojen, proto ti "pro" NEDÁM.
Tyjo to se fakt divím. Oproti tomu co popisuju ve zprávě nad touto, co je lepšího na tom lézt někam do zpráv, otevírat jednotlivé VB každou zvlášť a ručně nahazovat? Pak se zase vracet do zpráv a potvrzovat, že jsem pozici vzal. Vždyť to je jak za krále klacka přece. Takhle bys měl vše k náhozu srovnané se všemi nutnými parametry v jednom přehledu.
 

Thesseus

Znalec
Nevím, jakou máš zkušenost s náhozy ty, ale nepojištěné pozice nenahazuji. Takže mi nedává moc smysl, aby na trhu byly nepojištěné náhozy. Kdo by to nahazoval, když by neměl jistotu, že se mu body vrátí.

Co se týče pojištění více pozic, tak pokud vložíš vlastní body na zajištění 1. až 5. pozice, tak ti v klidu může někdo nahodit jedničku se slušným ziskem. Co by bránilo hráči si najít na trhu nához 1-5 a pak mimo trh hodit jedničku se ziskem?
Vždyť už to píšu po třetí, nepojištěné bys měl prostě odfiltrované, neviděl bys je :) A v zájmu každého je dávat na trh jen pojištěné, taky by to také bylo v 99 %. Úplně stejně jako je to do teď, na tom trh vůbec nic nemění.
No jasný, to je přece stejný jako teď :) Nebránilo by mu v tom vůbec nic, to ani nemá, stejně jako teď si může dělat kdo chce co chce, to už je o pořádku a spolupráci v cechu přece. S tím nemá trh nic společného, to je jen nástroj, který má udělat z bastlící džungle zpráv civilizovanou a přehlednou formu pro stavbu VB.
 

weri85

Komentátor
Vždyť už to píšu po třetí, nepojištěné bys měl prostě odfiltrované, neviděl bys je :)

Potřetí píšeš, že si můžeš nepojištěné odfiltrovat, ale k čemu by bylo vůbec dávat nepojištěné velkolepky na trh? Takže by se měly dávat jen pojištěné, o to mi jde.
Taky nebereš nabídku na trhu zboží s tím, že zaplatíš zboží, ale žádné za to nedostaneš. To je v principu samé jako nabízet nához nepojištěné velkolepky.
 

Tomas 0482

Psavec
Nevím jak u vás v cechu, ale já běžně nahazuji i nepojištěné budovy. Pokud dotyčný napíše, že zavírá hned po obsazení pozic, tak nemá cenu pojištovat a potom dohodí zbytek. Obzvlášť když jde o několik levelů za sebou. V tom bych třeba problém vůbec neviděl, a pokud bys je mohl odfiltrovat, tak nějak nechápu ten problém, stejně ty nabídky nebudou vidět. :confused:
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Pokud někdo mimo trh tu budovu nahodí, systém pozná, že se tam už nához nevejde a z trhu zmizí.
Tady si myslím že toto bude největší problém... co všechno bude muset ten systém sám kontrolovat? Např. jestli jsou dané pozice pojištěné bude taky kontrolovat systém? A jak často? Nebyla by to moc velká zátěž pro servery?
Myslím si že nějaký trh s VB na nahazování by existovat mohl (mohl by takový návrh projít) ale asi né v takto složitém provedení...
 

dudasek

Znalec
když by byla nabídka na trhu a třeba zamknutá pro cech:mohl by hodit soused,člověk mimo cech???

jasně že by to neviděl na trhu,ale jestli je to jen pro tvůj cech můžeš si to naklikat do nějakého tématu fora,či kvůli tomu udělat www stránky sám..nemělo by to zabránit cizím náhozům-když cizí nechceš odpojuj a řeš si náhozy právě teď s těmi,co se domluvíš.
 

Thesseus

Znalec
Potřetí píšeš, že si můžeš nepojištěné odfiltrovat, ale k čemu by bylo vůbec dávat nepojištěné velkolepky na trh? Takže by se měly dávat jen pojištěné, o to mi jde.
Taky nebereš nabídku na trhu zboží s tím, že zaplatíš zboží, ale žádné za to nedostaneš. To je v principu samé jako nabízet nához nepojištěné velkolepky.
Já bych to taky chtěl tak, jako Ty ale je třeba zachovat svobodné rozhodnutí hráče, i kdyby chtěl škodit. Nevím, jestli sis všiml ale přesně tohle rozhodnutí vývojáři vždy chrání v každé změně ;) Přes tohle určitě nepůjdou. A taky jak píše Tomas.
 

Thesseus

Znalec
Tady si myslím že toto bude největší problém... co všechno bude muset ten systém sám kontrolovat? Např. jestli jsou dané pozice pojištěné bude taky kontrolovat systém? A jak často? Nebyla by to moc velká zátěž pro servery?
Myslím si že nějaký trh s VB na nahazování by existovat mohl (mohl by takový návrh projít) ale asi né v takto složitém provedení...
I já tohle vidím jako největší, nebo spíš jediný problém. Řešení ale není zase tak složité, jak už jsem psal, prostě pokud přistane do VB částka (dala by se nastavit) bodů z mimo trh, nabídka odsud zmizne a majiteli přijde notifikace aby ji znovu potvrdil nebo upravil. Určitě bych nechodil cestou pravidelných kontrol všech nabídek serverem, to by musel chodit každých pár sekund. Kontrola by proběhla ve chvíli kdy by někdo vložil body do VB, to se stejně děje. A samozřejmě ve chvíli vložení nabídky (kontrola zajištěnosti). Takže by tam šla serverem vlastně veskutečnosti jen jedna kontrola navíc oproti současnému stavu, ta při vložení nabídky.

Jinak díky za reakci od vás moderátorů. Jsem opravu přesvědčený, že by trh s náhozy herní zážitek zase trochu povýšil a pokud je v návrhu něco, co by neprošlo přes vývoj, je to jedno ať si to jakkoliv upraví, jde hlavně o tu základní myšlenku - že tahle část hry volá už dlouho po troše péče.
 

Svatej

Legenda
3 Následně navolil kurz za který chce nahodit a to u každé jednotlivé pozice (defaultně by bylo zvoleno to, co je nastavené ve třetí záložce)
Takže by to byla jen vizualizace kolik mám přispět nebo i fyzické omezení minimálního náhozu? Jde mi o to jestli bych mohl přispět méně než je daný požadavek.
 

Tomas 0482

Psavec
Tady si myslím že toto bude největší problém... co všechno bude muset ten systém sám kontrolovat? Např. jestli jsou dané pozice pojištěné bude taky kontrolovat systém? A jak často? Nebyla by to moc velká zátěž pro servery?
To mě taky napadlo a docela dobrá poznámka.
Bude to moc velká zátěž na servery, systém toho bude kontrolovat fakt hodně, ale zároven jsem si to odůvodnil, že je to problém vývojářů a z pohledu uživatele se tím nebudu zatěžovat :D
Nějakou formu snažšího nahazování by to chtělo.


Jinak Thesseus tu zmínil, že by se nic nerušilo a starý(aktuální) systém by šel stále využít a to se mi líbí, každý hráč či cech si může najít způsob, který jim vyhovuje.
Největší problém aktuálního systému vidím v počítání, mnoho hráčů neví jak to spočítat nebo i nechtějí počítat, případně systém jako celek nechápou. Máme v cechu víc hráčů na mobilech než na pc a helper nepřipadá v úvahu. Pokud by to počítal systém za hráče bylo by to rozhodně zjednodušení a úspora času, stačí i spočítání obyčejného náhozu (odměna*1,9).
 

Thesseus

Znalec
Takže by to byla jen vizualizace kolik mám přispět nebo i fyzické omezení minimálního náhozu? Jde mi o to jestli bych mohl přispět méně než je daný požadavek.
Ano mohl ale ne přes trh s náhozy. Na trhu by bylo tlačítko s částkou, kterou nastavil majitel VB, když bys chtěl nahodit jinou, musel bys ručně ve velkolepce. Přijde mi totiž nesmyslné dávat vedle tlačítka s navrženou částkou políčko pro vepsání a nahození jiné částky :D To je jako když dáš do zprávy odkaz na nabídku na trhu a ty bys to mohl vedle za míň :) Je to v mnohém podobné jako trh se surovinami, jen se obchoduje s body do VB versus odměny na pozicích.

Každopádně nedělám si iluze, že by vývojáři zkopírovali všechny navržené detaily do konečné podoby. Tyto detaily podle mě není až tak důležité řešit, ty by si už nastavili sami vývojáři podle celkové filosofie a směru hry. Tady jde především o protlačení té myšlenky na nástroj zjednodušující komunitní spolupráci na stavbě VB. Já ty detaily vypsal hlavně proto, aby to mělo hlavu a patu.
 
Nahoru