Trh s náhozy VB

Kayro

Znalec
A přístup, který předvedl MF ve svém příspěvku ala: " Měl bys být rád, že vůbec funguje tak, jak funguje " je vážně výborný...
Muzes pouzit treba: "Neopravuj nic co funguje" Navrh neni sice uplne oprava ale buh vi jak by to INNO implementovalo treba by to nakonec ani neslo vkladat do vlaken.Podle reakci to vypada ze vlakno 1.9 vetsine lidi plne vyhovuje.
 

Thesseus

Znalec
Sice věřím, že by si všichni na vkládání do vláken velmi rachle odvykli s takovým pomocníkem ale i kdyby, něco se musí risknout pro pokrok :)
Já myslím, že reakce jsou minimálně půl napůl a popravdě, bude to ode mně znít možná nadutě, ale ti, co jsou proti nedokázali argumentovat proč vlastně. Schválně si pečlivě přečti argumentace (odpovídal jsem na vše a snažil se dojít k nějakému důvodu ale ve všech případech nakonec skončilo tichem nebo nedostatečným vysvětlením ze strany oponenta, tedy jsem proti ale nevím vlastně proč, asi z principu). To podle mě není úplně správně, ne?
A vůbec mi nejde o to se přít, po těch důvodech se pídím proto, abych získal kritiku návrhu a mohl ho buď opravit nebo klidně sám zavrhnout.
 

Thesseus

Znalec
Do třetice ještě připomínám, že nahazování 1.9 svým způsobem není "oficiální" mechanika hry, ve které by se Inno mělo povinnost dále angažovat. Svým způsobem je to jen hráčská metoda občů*ávání hry. Měl bys být rád, že vůbec funguje tak, jak funguje
To je přece jako kdybys řekl, že mám být rád, že si ve městě v noci na cestu můžu svítit baterkou protože, město přece nemá povinnost stavět pouliční osvětlení :D Co je to za uvažování? Vždyť je to jedna z nejdůležitějších částí hry. Jasně, že by s tím měli něco dělat a udělat nějaký oficiální způsob jak tuto aktivitu zakomponovat do hry pořádně. Věci, které jsi rozporoval jsou už jen otázkou nastavení. Ano, mohli by to zprasit ale to už není vina návrhu.
 

Thesseus

Znalec
Tak ono se daleko hur argumentuje proti necemu co mas v hlave prakticky poradne jen ty nez proti necemu co je tu uz roky zavedeno a kazdy to zna.
Není problém když se budeš/te ptát, jsem přesvědčený o tom, že navrhovaný model je natolik funkční, že nebude problém vysvětlit a vyřešit jakýkoliv problém. Ano přesně - zvyk je tady ten největší problém. A brzda pokroku. S tím se setkávám všude :(
 

DeletedUser

Host
To je přece jako kdybys řekl, že mám být rád, že si ve městě v noci na cestu můžu svítit baterkou protože, město přece nemá povinnost stavět pouliční osvětlení :D
Zcestné přirovnání.

Existovaly kolečka, existují náhozy 1.9, existuje prodej zboží za FB (někdy, leč zakázaně, i skrze světy), existují domluvy mezi cechy o neboření táborů v CB, existují celé města zacpané studánkami pro farmaření diamantů, existují města v době železné s ChF lvl. 80 a výše, které donekonečna generují všechny komodity až na FB (po nedávném nerfu horkotěžko).
Vesměs v těchto případech jde, buďto o domluvu mezi hráči, nebo o nějaké využití herní mechaniky. Někdy o obojí. Ani jeden z nich jsem v životě neviděl popsán v oficiálních oznámeních, ani v oficiálních tutoriálech, či na oficiální wiki. Tedy vrať se laskavě do reality a uvědom si, že Inno se v těchto hráčských praktikách neangažuje a opak by ani nebyl v jeho prospěch.

Jasně, že by s tím měli něco dělat a udělat nějaký oficiální způsob jak tuto aktivitu zakomponovat do hry pořádně.
Píšeš "jasně", ale neuvádíš jediný objektivní důvod, proč by měli, krom:

Vždyť je to jedna z nejdůležitějších částí hry.
Vždy jde o herní styl. Někomu jde o eventy, někomu o boje, někomu o sociální interakci, někomu o rozvoj města, někomu o postup do vyšších dob, někomu jednoduše jen o výběry, někomu o nahazování budov, někomu klidně o všechny zmíněné. Každý hráč může mít jiný názor o tom, co je nejdůležitější část hry.

TL;DR tvůj původní návrh se mi stále nelíbí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Chimichurri

Psavec
tvůj návrh je zajímavý, ale myslím že absolutně neproveditelný. Bylo by sice moc pěkné mít to takhle přehledně naservírované a jen si vybrat co chceš , ale neuvědomuješ si jednu věc. To Tebou zamýšlené urychlení ( díky přehlednosti a jednoduchosti) náhozů, je právě ten největší problém. Na trhu by už totiž nešlo jen o nějaké desítky hráčů, ale o tisíce možných nahazovatelů. Tím pádem by nabídky mizely a objevovaly se tak rychle, že by se v podstatě celý systém stal naopak úplně nepřehledným. Po několika pokusech kde by mi vyskočila hláška, že nabídka již není dostupná, nebo by mi zmizela dříve než bych si to stačil rozmyslet, by mě to přestalo bavit a vrátil bych se z5 k vláknům.
Nevím jak funguje nahazování ve tvém cechu, nebo případně v nějakém soukromém vlákně, ale v aktivním cechu či vlákně to odsejpá poměrně rychle a to je tam hráčů řádově v desítkách.....nedokážu si tedy představit kdyby se to zdesetinásobilo(v těch méně vytížených časech) nebo dokonce stonásobilo v těch nejvytíženějších časech.
Nehledě na to, že ti začínající hráči, kteří ze začátku sbírají jen ty poslední pozice za body co mají na liště případně z nějaké první eventovky, by se k nějakým náhozům moc nedostali a stejně by museli čekat, jestli jim větší hráči nechají nějaké drobky. Nevidím teda v tomto návrhu žádné plusy pro nikoho, byť se mi to na první pohled tak jevilo....

Proto dávám PROTI
 

Roginel

Komentátor
za mne PROTI kvůli více věcem, které tady zazněli .. ale oceňuji, že návrh je dobře zpracovaný

asi bych vypíchl:
asi nejvíce kritizovaný bod: by mělo být u druhé záložky bod 5 .. odškrtávací okénko viditelné pro sousedy (nahodit musí mít možnost každý)
a 3 záložka .. nastavení .. by muselo být zapracované do 2 záložky s výběrem VB, přednastavené a zjednodušené ..

nemožnost točit úkoly při nahazování :) .. tato možnost se sice vůbec neřešila, ale pro mne je dost podstatná

Ale jo, "ukecals" mě. :D Hlavně když půjde dál snajpovat výhodný náhozy.
PRO

Vem si že budeš mít i tabulku, že si ty výhodný náhozy jednoduše i najdeš .. když to někdo omylem přehodí :-D ..

tvůj návrh je zajímavý, ale myslím že absolutně neproveditelný. Bylo by sice moc pěkné mít to takhle přehledně naservírované a jen si vybrat co chceš , ale neuvědomuješ si jednu věc. To Tebou zamýšlené urychlení ( díky přehlednosti a jednoduchosti) náhozů, je právě ten největší problém. Na trhu by už totiž nešlo jen o nějaké desítky hráčů, ale o tisíce možných nahazovatelů. Tím pádem by nabídky mizely a objevovaly se tak rychle, že by se v podstatě celý systém stal naopak úplně nepřehledným. Po několika pokusech kde by mi vyskočila hláška, že nabídka již není dostupná, nebo by mi zmizela dříve než bych si to stačil rozmyslet, by mě to přestalo bavit a vrátil bych se z5 k vláknům.
Nevím jak funguje nahazování ve tvém cechu, nebo případně v nějakém soukromém vlákně, ale v aktivním cechu či vlákně to odsejpá poměrně rychle a to je tam hráčů řádově v desítkách.....nedokážu si tedy představit kdyby se to zdesetinásobilo(v těch méně vytížených časech) nebo dokonce stonásobilo v těch nejvytíženějších časech.
Nehledě na to, že ti začínající hráči, kteří ze začátku sbírají jen ty poslední pozice za body co mají na liště případně z nějaké první eventovky, by se k nějakým náhozům moc nedostali a stejně by museli čekat, jestli jim větší hráči nechají nějaké drobky. Nevidím teda v tomto návrhu žádné plusy pro nikoho, byť se mi to na první pohled tak jevilo....

Proto dávám PROTI

I obchodní nabídky vydí jen tvoji sousedé (cca 80), přátelé( max 140?) a cechovníci (max 80) .. tj max cca 300 hráčů .. to zase nebude takové peklo jaké popisuješ. .. i když .. když se i ve vlákně srazí více hračů ..
 
Naposledy upraveno:

Roginel

Komentátor
dále ti tam chybí: .. ve výběru VB .. tím myslím tabulku velkopelé budovy, tak ve spodní části vedle tlačítek zavřít, nákresy .. přidat tlačítko: "přidat do tabulky náhozů" , díky které by jsi skočil do tvojí druhé záložky a ta se ti předvyplnila z VB, ze které jsi skočil .. když už ten návrh má být ucelený .. ale třeba na to jsi nemyslel
 
Nahoru