Trh s náhozy VB

DeletedUser

Host
Stejně tu nabídku uvidí jen sousedé, cechovníci a přátelé. Nic zas tak moc extra to nebude. Takže máš moje malé pro. I přesto pochybuju že se něco takového zavede.

Po dodatečném zvážení těžce proti.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
nějak jsem pořád nepobral v čem je tak obrovská výhodná změna aby se vyplatilo zavádět tak složitý systém..
když si chci něco nechat nahodit pošlu konkrétní budovu do vlákna, když chci něco nahodit tak jdu do stejnýho vlákna a když chci něco vydělat tak projdu sousedy..
když chci jet hodně levlů jedný VB najednou tak si seženu 4-5 lidí, založim vlákno a pozvu je na soukromou party...
jediný problém s timhle systémem jsem měl v době kdy jsem jel 6vb najednou, ale to nebylo nic neřešitelného pro někoho kdo se dostal tak daleko aby mohl jet tolik najednou
 

Thesseus

Znalec
nějak jsem pořád nepobral v čem je tak obrovská výhodná změna aby se vyplatilo zavádět tak složitý systém..
když si chci něco nechat nahodit pošlu konkrétní budovu do vlákna, když chci něco nahodit tak jdu do stejnýho vlákna a když chci něco vydělat tak projdu sousedy..
když chci jet hodně levlů jedný VB najednou tak si seženu 4-5 lidí, založim vlákno a pozvu je na soukromou party...
jediný problém s timhle systémem jsem měl v době kdy jsem jel 6vb najednou, ale to nebylo nic neřešitelného pro někoho kdo se dostal tak daleko aby mohl jet tolik najednou
Ale ne, pro hráče by se tím samozřejmě vše nesmírně zjednodušilo. Už jsem podruhé slyšel, že je to složité, ale nevím v čem. Podle mě to naopak už jednoduššeji udělat ani nejde. Jedníkm klikem otevřeš výpis náhozů a druhým klikem nahodíš budovu :)
Sám to vlastně potvrzuješ, už to nahození budovy do vlákna je na víc kliků než celé nahození v tomto. A to vůbec neřeším, že teď to musí někdo spočítat na určitý kurz, hráči si musí ty pozice nějak rozdělit pokud jich je víc a ne vždy se to bezpečně povede, tenhle systém by zajišťoval maximální bezpečí jak pro majitele tak pro nahazovače protože (po volbě majitele VB) by se automaticky přidávali na trh jen zajištěné pozice a nikdo by nemohl ji vzít dvakrát a budovu tak omylem zavřít. Atd. atd. Navíc vše to, na co jsi zvyklý do teď dělat ručně by šlo provozovat i nadále. Já Ti ale garantuji na svůj účet, že většina náhozů by šla přes trh ;)
 

DeletedUser

Host
Já Ti ale garantuji na svůj účet, že většina náhozů by šla přes trh ;)
Já Ti garantuju na svůj účet, že nahazování v rámci cechu by se stejně dělo skrze zprávy, protože dělat to tvým systémem, tak by všude vznikaly problémy.
Taky Ti garantuju, že nahazování v rámci mého cechu je mnohem výhodnější, než nahazování "kýmkoliv". Tedy trh bych používal pouze pro záškodnické práce, což určitě není tvůj záměr. Tedy nad návrhem stále silně pochybuji, ale kvůli možnosti výdělku jsem stále pro.
 

Thesseus

Znalec
Já Ti garantuju na svůj účet, že nahazování v rámci cechu by se stejně dělo skrze zprávy, protože dělat to tvým systémem, tak by všude vznikaly problémy.
Taky Ti garantuju, že nahazování v rámci mého cechu je mnohem výhodnější, než nahazování "kýmkoliv". Tedy trh bych používal pouze pro záškodnické práce, což určitě není tvůj záměr. Tedy nad návrhem stále silně pochybuji, ale kvůli možnosti výdělku jsem stále pro.
Já nevěděl, že jsi pro, nikde jsi to nepsal myslím. Takže dík.
Tak to se těším, jestli se to zavade pač přijdeš o účet, pač o tomhle jsem přesvědčený :) Tuhle hru a chování hráčů v ní předpovídám už dlouho a nespletl jsem se jedinkrát. Toto je typický příklad obrovského usnadnění monotónní opakované činnosti, na který by si všichni okamžitě nayknuli. Ale ok, snad uvidíme :) Jen, jaké problémy by konkrétně vznikaly?
 

DeletedUser

Host
Tak to se těším, jestli se to zavade pač přijdeš o účet, o tomhle jsme opravdu přesvědčený :)
Tohle nikdy nepiš. Štveš tím adresáta i lidi, co tohle mají na starost. Až budu pravidla porušovat, tak mě zavčasu český tým FoE upozorní.

Jen, jaké problémy by konkrétně vznikaly?
V první řadě by si lidé navzájem nepsali, kterou pozici berou. Nebyl by přehled a tudíž by se často stávalo, že dva cechovníci najednou nahodí stejnou pozici. U prvního místa je tohle ultimátní tím, že v některých budovách na některých úrovních by došlo k předčasnému zavření. Vlastník by tak přišel o možnost dvojitého výběru a jeden z nahazovačů o spoustu bodů. Dále u nás platí pravidlo, že co kdo vyvěsí, to by mělo být nahozeno dřív, než vyvěsí něco někdo další. V podstatě taková fronta. Tímto způsobem se zajistí, že je vše včas nahozeno. V tvé alternativě toto pořadí neexistuje, tudíž některé velkolepky by byly nahazovány ihned, jiné by mohly čekat klidně i týden. Toto je jen hrubý nástřel, co jsem teď vytasil z hlavy. Věřím, že těchto úskalí by se našlo více.
 

Thesseus

Znalec
Tohle nikdy nepiš. Štveš tím adresáta i lidi, co tohle mají na starost. Až budu pravidla porušovat, tak mě zavčasu český tým FoE upozorní.
Bereš to trochu moc vážně heleď ;)

V první řadě by si lidé navzájem nepsali, kterou pozici berou. Nebyl by přehled a tudíž by se často stávalo, že dva cechovníci najednou nahodí stejnou pozici. U prvního místa je tohle ultimátní tím, že v některých budovách na některých úrovních by došlo k předčasnému zavření. Vlastník by tak přišel o možnost dvojitého výběru a jeden z nahazovačů o spoustu bodů. Dále u nás platí pravidlo, že co kdo vyvěsí, to by mělo být nahozeno dřív, než vyvěsí něco někdo další. V podstatě taková fronta. Tímto způsobem se zajistí, že je vše včas nahozeno. V tvé alternativě toto pořadí neexistuje, tudíž některé velkolepky by byly nahazovány ihned, jiné by mohly čekat klidně i týden. Toto je jen hrubý nástřel, co jsem teď vytasil z hlavy. Věřím, že těchto úskalí by se našlo více.
Přečti si návrh (znovu), prosím. Je jasně uvedeno, co řádek, to pozice. Je tedy samozřejmě nemožné, aby se něco nahodilo vícekrát. Navíc pozice je samozřejmě také uvedena přímo ve výpisu.
Druhou polovinou chceš říct, že bys chtěl, aby byla ve frontě vždy jen jedna pozice v jedné VB? A kdo něco zapíše, musí nejdřív něco nahodit? No oukej ale to Tě asi poprosím, aby sis udělal vlastní nápad na své "kolečko", nevím, co to má společného s trhem náhozů :) Asi chápu jaký systém jedete v cechu ale s trhem náhozů to prostě nesouvisí. Odpovím jen tedy na část, že by se někde čekalo dlouho. Ne, nemyslím si to. Náhozy by byli naopak o hodně rychlejší než za běžného způsobu, který provádí většina cechů. prootže jednak pozice by se mohli dávat na trh automaticky ihned po zajištění a ne až si toho majitel všimne nebo to dopočítá a druhak návštěvník trhu by obvykle pobral více nabídek najednou protože každá by trvala jen jedno kliknutí, bez rizika, bez počítání. Reálně si myslím, že trh by byl v podstatě neustále odbavený a nikde by se nečekalo déle než minuty. U nás se už teď čeká obvykle vteřiny až minuty. Zcela výjimečně desítky minut mimo špičky jako v noci apod.
 

d arvit

Odborník
dobře, ale stále nechápu kde je urychlení nebo zlepšení natolik výrazné na to aby se měnil systém, ani jak by ten trh fungoval a co všechno bych musel udělat na to abych si tam dal budovu

jak to chápu tak stejně musim otevřít ikonku trhu, zadat někam budovu co chci nahodit (obtěžovat?, se se zajištovánim?) zadat pozice který chci nahodit a odeslat
oproti otevření zprávy - otevření vlákna - odeslání budovy a zmáčknutí pár kláves na pozice (12, 1-5 atd..)
ve výsledku by byl pořád prázdný trh jako je pořád prázdný vlákno nehledě na to že se mi rozsvítí ikonka zpráv když přijde nová nebo se ve zprávách pohybuji a vidim to rovnou

chápu co myslíš a asi i jak by to mělo vypadat a fungovat - ale nevidim v tom prostě zlepšení ani urychlení

mnohem víc bych uvítal jiné věci - např. možnost mít více otevřených oken, moct s nimi pohybovat a upravovat jejich velikost
 

OffTheWall

Psavec
PROTI
S dosavadním řešením přes zprávy jsem spokojená, na zprávu jsem vždy upozorněna.
Navrhované řešení by mě nijak nemotivovalo nahazovat, ve zprávách nahazuji zpravidla jen kvůli plynulosti vlákna. Trh s náhozy bych tedy jako nahazující vůbec nevyužila.
 

Thesseus

Znalec
dobře, ale stále nechápu kde je urychlení nebo zlepšení natolik výrazné na to aby se měnil systém, ani jak by ten trh fungoval a co všechno bych musel udělat na to abych si tam dal budovu

jak to chápu tak stejně musim otevřít ikonku trhu, zadat někam budovu co chci nahodit (obtěžovat?, se se zajištovánim?) zadat pozice který chci nahodit a odeslat
oproti otevření zprávy - otevření vlákna - odeslání budovy a zmáčknutí pár kláves na pozice (12, 1-5 atd..)

Co bys musel udělat? Nic. Nula kliknutí. Už jsme vícekrát psal (nevím, proč je tato informace neustále ignorována :D), že pokud by sis zatrhl na třetí záložce (Nastavení trhu) zatržítko "vkládat na trh automaticky", zajištěné pozice by se Ti na trh vkládaly samy. Na trh bys tedy mohl chodit jen nahazovat. Jeden nához = jedno kliknutí. Plus teda jedno na otevření trhu :)

ve výsledku by byl pořád prázdný trh jako je pořád prázdný vlákno nehledě na to že se mi rozsvítí ikonka zpráv když přijde nová nebo se ve zprávách pohybuji a vidim to rovnou

Rozhodně není rychlejší. Klidně dám výhodu, kterou píšeš - že už máš 1) otevřené centrum zpráv a 2) nemáš ani otevřenou jinou zprávu abys ji nemusel zavírat, takže dva kliknutí pro Tebe náskok, ok? ;)

Takže současný stav:
Otevřeš nahazovací vlákno (musíš si přitom zapamatovat informace co komu a kolik nebo to dokonce pak někde počítat!!) -> klikneš na poslední přílohu VB -> klikneš do políčka pro počet bodů (není defaultně zvolené) -> zapíšeš na klávesnici počet bodů -> potvrdíš -> zavřeš VB -> zavřeš 1,9 -> jsi v centru zpráv. 7 kliknutí plus klávesnice a to se nesmíš ani jednou splést, vrátit se, rolovat ve zprávě apod.

Teď trh s náhozy:
zavřeš centrum zpráv (Tvá výhoda) -> otevřeš trh s náhozy -> nahodíš příslušnou pozici -> zavřeš centrum zpráv. O dost pohodlnější, ne? A to nemluvím na tom, že při více náhozech se výhoda doslova násobí, protože ze právy musíš zopakovat celou tu proceduru kdežto na trhu, co nához to jedno kliknutí.

Lepší, ne?
 

Thesseus

Znalec
PROTI
S dosavadním řešením přes zprávy jsem spokojená, na zprávu jsem vždy upozorněna.
Navrhované řešení by mě nijak nemotivovalo nahazovat, ve zprávách nahazuji zpravidla jen kvůli plynulosti vlákna. Trh s náhozy bych tedy jako nahazující vůbec nevyužila.
To pak ale nejsi cílovka :) Z toho, co píšeš je zřejmé, že nahazování jde tak trochu mimo Tebe, takže úplně nechápu proti, chápal bych spíš "je mi to volný", proč proti?
Co se týká upozornění, byly by tu samozřejmě taky ;)
 

DeletedUser

Host
Otevřeš nahazovací vlákno (musíš si přitom zapamatovat informace co komu a kolik nebo to dokonce pak někde počítat!!) -> klikneš na poslední přílohu VB -> klikneš do políčka pro počet bodů (není defaultně zvolené) -> zapíšeš na klávesnici počet bodů -> potvrdíš -> zavřeš VB -> zavřeš 1,9 -> jsi v centru zpráv. 7 kliknutí plus klávesnice a to se nesmíš ani jednou splést, vrátit se, rolovat ve zprávě apod.

Takže tím, co ti nevyhovuje, je počet kliknutí?
 

DeletedUser

Host
Do třetice ještě připomínám, že nahazování 1.9 svým způsobem není "oficiální" mechanika hry, ve které by se Inno mělo povinnost dále angažovat. Svým způsobem je to jen hráčská metoda občů*ávání hry. Měl bys být rád, že vůbec funguje tak, jak funguje
 

Thesseus

Znalec
Denně nahodím desítky budov, jak jsi tedy nabyl dojmu, že jde nahazování mimo mě?
Z tohoto:
Navrhované řešení by mě nijak nemotivovalo nahazovat, ve zprávách nahazuji zpravidla jen kvůli plynulosti vlákna. Trh s náhozy bych tedy jako nahazující vůbec nevyužila.

A pokud to tak není, pak mi chybí odpověď na toto - proč?
Trh s náhozy bych tedy jako nahazující vůbec nevyužila.

Můžeš definovat cílovou skupinu?
Jasně, nahazovači, kteří si chtějí náhozy urychlit a zautomatizovat a vadí jim právě to, co psal MF, že agenda náhozů je ignorovaná šedá zóna, která se vymkla z rukou vývojářů a ti 5 let dělají, že se nic neděje! Děje! Je to už léta zcela regulérní součást hry a je ostuda, že se plnohodnotně nezařadila způsobem odpovídajícím její důležitosti.
A přístup, který předvedl MF ve svém příspěvku ala: " Měl bys být rád, že vůbec funguje tak, jak funguje " je vážně výborný... S takovým bychom byli ještě nevolníci nebo v jeskyních. Právě tady jsem věřil, že ve vás ta vůle něco změnit k lepšímu bude a určitě je, tak se klasicky nebraňme novému, když určitě tušíte, že něco takového jetu potřeba :) Já za to přece nic nechci, chtěl jsme jen pomoct, přispět..
 
Naposledy upraveno:
Nahoru