Tulák neignoruje první úder

DeletedUser4749

Host
Pokud na tuláka zaútočí Manta, tulák se správně promění v jinou jednotku z mé armády, ALE tato jednotka je již Mantou otrávena. Manta nemá v popisu vlastností nic, co by mělo narušovat tulákovu imunitu proti prvnímu úderu, proto to považuji za chybu.
chybu jsem hledal, nenašel
výskyt cca v 50% případů, takže s ohledem na vlastnosti Manty - VŽDY
svět Arvahall, prohlížeč Chrome

Pokud by to chyba nebyla, je chyba v popisu vlastností.
 

DeletedUser14298

Host
Nemyslím si, že by to měla být chyba.

Když ti jednotka zaútočí na tuláka, který se změní v jednotku Obojživelník, který má schopnost - vždy oplácet útoky - tak taky zaútočí. Pokud by byla chyba to co ty píšeš, byla by chyba i toto.

Pak by celá naučená strategie v expedicích apod. přišla vniveč, protože schopnost Obojživelníků, kdy dám k jednomu 7x tuláka využívám dost často díky oplácejícím útokům ..

Každopádně já v tom nevidím nic špatně. Tulák ignoruje první zásah a změní se v jednotku. Ale to přeci neznamená, že nemůže být otrávena Mantou.
 

DeletedUser4749

Host
Nemyslím si, že by to měla být chyba.

Když ti jednotka zaútočí na tuláka, který se změní v jednotku Obojživelník, který má schopnost - vždy oplácet útoky - tak taky zaútočí. Pokud by byla chyba to co ty píšeš, byla by chyba i toto.

Pak by celá naučená strategie v expedicích apod. přišla vniveč, protože schopnost Obojživelníků, kdy dám k jednomu 7x tuláka využívám dost často díky oplácejícím útokům ..

Každopádně já v tom nevidím nic špatně. Tulák ignoruje první zásah a změní se v jednotku. Ale to přeci neznamená, že nemůže být otrávena Mantou.
Mícháš do sebe nesouvisející věci. Mě jde o schopnost tuláka, ne jednotky, ve kterou se promění. A jak správně píšeš, ta může být otrávena Mantou. Ta PROMĚNĚNÁ jednotka. Pokud má tulák ignorovat první útok, měl by ho ignorovat kompletně. Takhle je to, jako by se tulák proměnil třeba v toho zmiňovaného obojživelníka a po proměně mu chybělo několik bodů zdraví. To by také ignoroval úder jen částečně, a to se neděje. Nikdy "před Mantou" nenastala situace, že by tulák (proměněná jednotka) byl prvním úderem jakkoli poškozen. Proto se ptám, jak to je? Útočí Manta dvakrát? To asi ne, zdraví neubyde. Nebo je útok rozdělen na dvě části, kdy polovinu tulák absorbuje a tu druhou už ne? Nevím. Z praktického hlediska je mi to jedno, protože v oceánii už tuláky v boji vůbec nepoužívám. Ani na mapě a ani v expedici. Ale myslím, že pokud tulák reaguje správně, jako že asi jo, bylo by dobré v jeho popisu provést určitou změnu.
 

Svatej

Legenda
"ignoruje první škodu, přemění ji v další jednotku tvé armády..."
Čili jasně napsáno, ignoruje první utržený DMG, nikoli schopnost útočící jednotky.
"Jed" je schopnost, proti tomu je bezbranný.
 

DeletedUser4749

Host
No, nedalo mi to a zkoušel jsem tu samou situaci, ale ne proti Mantě, ale proti mikrovlnným dělům. To je jediná další jednotka se schopností trvalého poškození. Nechť si to každý zkusí sám a udělá si názor.
 
Nahoru