Tulák nezemře po zásahu, i když se nemá v co proměnit, byl-li v armádě bubeník

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11823
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11823

Host
  • Svět: Cirgard
  • Prohlížeč a verze: Kterýkoli
  • Popis chyby: Pokud je v armádě bubeník a jsou nejdřív zabity všechny jednotky, pak teprve se začne útočit na tuláky, tulák nezemře, ani se nezmění (nemá v co), ale klesne na 1 život. Tím se výrazně mění rovnováha bojů s tuláky.
  • Screenshoty: Jeden tulák před zásahem, další 4 po zásahu - původní obrana 3 bubeníci, 5 tuláků
  • Jak často se chyba vyskytuje: Vždy
  • Detail chyby: Znovu bych se opakoval z popisu. Zaútočím na armádu, ve které je bubeník a x tuláků. Nejdřív zabiju vše kromě tuláků (včetně bubeníka), a pak zaútočím na tuláka. Tulák by měl logicky zemřít (nemá se v co proměnit), ale místo toho zůstane tulákem s jedním životem. Pokud začnu tuláky střílet dokud je na živu bubeník, promění se normálně po prvním zásahu (a jednotka má plných 11 životů). Stav "zabiju bubeníka, nechám ostatní a pustim se do tuláků" jsem netestoval.
  • Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru: ANO, diskutuje se v Otázkách, ale nebylo nahlášeno jako chyba
 

DeletedUser11297

Host
Je jasné, že v tomto ohledu se musí něco změnit. Buď to bude nahlášeno jako chyba a opraví se to tak, aby tulák zemřel, tak jak to bylo dříve. No a nebo se prostě bude muset změnit popis jednotky tak, aby vystihnul to, co se sním děje nyní (tedy brnění ho zachrání). Každopádně s tuláka by se díky tomu stala o dost silnější jednotka, hlavně v dřívějších dobách.
 

DeletedUser12628

Host
Dovolím si nesouhlasit. Tuláka totiž nemůžeš zabít pouze na první ránu díky vlastnosti bubeníka. Útočící jednotka zbůsobí ztrátu max 10 brnění a tulák jich má díky bubeníkovi 11. To znamená, že ho zabiješ na rány dvě... A stejně to dopadne, má-li se v co proměnit. Promění se až po druhé ráně...
 

DeletedUser11297

Host
Tulák se promění vždy už po první ráně. A jeho ztráta v životech není definovaná, v popisu má napsáno, že pokud nezbývá žádná jednotka bez schopnosti tajné identity, tulák má zemřít. Což se neděje, v tuto chvíli zůstává na bojišti s jedním životem.
 

DeletedUser11823

Host
Potvrzuji prohlášení WinJeta - I tulák s brněním se mění po první ráně. Ale nemá-li se v co měnit, prostě první ránu záhadně přežije... Uvidíme, co s tímto udělají..
Každopádně Bubeník je díky tomu pro Železnou dobu výrazně nejsilnější jednotkou, zvlášť v kombinaci s tuláky :)
 

DeletedUser11297

Host
Ano, v železné době se vlastně nemusejí stavět žádná kasárna, stačí mít Skrýš tuláků a Školu bubeníků. :)
 

DeletedUser8903

Host
No jasně, si dej Bubeníky+Tuláky do obléhací armády u CvC a uvidíš ten šumec (Což se někde myslím řešilo, že CvC s bubeníky je docela drsný)(Samozřejmě myslím pouze a jedině železná doba, ale i tak)
 

Dan 77

Veterán
Myslím si, že je to chyba a že tulák musí zmizet hned napoprvé, jak se dostane pod útok, pokud už se nemá v co proměnit - nezáleží, jestli má 10, 11 nebo 5 čárek života, prostě je v obraně tak slabý, že přijde o všechny čárky bez jakékoli výjimky (varianta mezi smrtí a maximálním zdravím, např. 5 čárek života, může nastat jen v případě, že se už tulák zranil v bitvě jako už přeměněný v jinou jednotku a pak byl do boje nepřeměněný znovu nasazen zraněný, pak když se nemá v co přeměnit, zemře stejně rychle jako jakýkoli zdravý tulák).
Nemyslím si, že by byl záměr, aby tulák hned po prvním útoku na něj nezmizel, evidentně nastala výjimka v tom, jak byl tulák nastaven (nejednoznačně naprogramován). Asi dřív počítali se ztrátou 10 čárek života jako s maximem, protože odolnější jednotky nebyly, což už kvůli bubeníkovi neplatí.
Z tuláka by se možná stala lepší jednotka, ale pouze v kombinaci s bubeníkem a ve starších dobách, kde je ještě velkou hrozbou (je docela rychlý a s obrovským útokem, ale od doby pokroku je čím dál menší hrozbou), by to nebylo dobré, protože by byl ve starších epochách moc nebezpečný. Proto je tulák automatickou obranou vždycky přeměňován v jinou jednotku (na mapě území od doby pokroku dál už ne). Pokud si nebudete nechávat tuláka na konec, pokud se vám bude (kvůli většímu zisku bodů z bitvy v případě, že vám nehrozí ztráty) hodit ho nechat přeměnit v jinou jednotku, kombinace s bubeníkem na tom už nic nezmění.
Samozřejmě má-li se tulák v co proměnit, stane se tak okamžitě, ne až napodruhé po jeho zranění - útok na tuláka jde buď na úkor tulákova života, nebo s výsledkem jeho přeměny, nic mezi tím neexistuje.

Pokud začnu tuláky střílet dokud je na živu bubeník, promění se normálně po prvním zásahu (a jednotka má plných 11 životů). Stav "zabiju bubeníka, nechám ostatní a pustim se do tuláků" jsem netestoval
Je jedno, jestli zabiješ bubeníka jako prvního, morálka poskytující větší odolnost vůči útokům (11 místo 10) zůstane působit i po jeho smrti (jednotky budou mít stále 11 čáreček života).
 
Naposledy upraveno:

Zoyd

Host
chyba je hlášena v Německu a v současnosti se čeká na její odstranění.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.