Tulák

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

traktorista

Odborník
Jak přesně funguje tulák? Už jsem ho zažil jako obránce, takže - první ranou zemře a změní se v jakou jednotku, těch co je jich nejvíc nebo podle jakého klíče? Pokud budu mít třeba 4 tuláky a k tomu 2 granátníky a 2 mušketýry tak z něj bude mušketýr? Může se změnit i v dělo? Otázky, samé otázky..

( Jinak jestli mu zůstanou vlastnosti nové jednotky, tak granátník co umí uběhnout 14 polí by nebyl do útoku úplně marná jednotka :). )
 

DeletedUser2298

Host
Stačí trochu hledat - je to např. v ofic. oznámení + nakopírováno v diskusním tématu Velikonoce...

Tulák
Jednou se o nový typ vojenské jednotky se speciálními unikátními schopnostmi: může se maskovat jako ostatní jednotky v bitvě
Speciální schopnost - "skrytá identita" - v případě napadení (zaútočení odvetou) je počátek boje plně ignorován. Jednotka tuláka je náhodně nahrazena dle randomu jinou jednotkou, které hráč ovládá, včetně naklonování jejich základních statistik (včetně bitevních bodů a speciálních schopností).

Příklad:
Hráč má 2 tuláky, 2 práčata a 1 jezdce. Jeden tulák je napaden - útok neudělá žádné škody, místo toho bude tulák přeměněn na jinou jednotku, může být překlonován buď na práče nebo na jezdce (šance pro přeměnu jsou 66% práče a 33% jezdec). Pokud se má tulák přeměnit, ale již není žádná další jednotka kromě zbývajícího tuláka, transformace již neproběhne a on bude odstraněn! Na konci bitvy ve výsledkovém okně je klonovaná jednotka opět nahrazena tulákem. Jakékoliv poškození klonované jednotky přechází na tuláka. Pokud tulák zemřel, budete odměněni bitevními body dle jeho vlastní hodnoty, pokud zemřel při neúspěšném pokusu o klonování.
 

DeletedUser6273

Host
Doplňující otázka: Pokud postavím do boje víc tuláků, nemůže se stát,že by morfoval po úderu do jiného tuláka? Jinak: Pokud není zasažen,nepočítá se do jednotek?
 

DeletedUser7400

Host
Tulák má uvedeno v parametru útok hodnotu 100. Myslel jsem, že pro napadenou jednotku bude po útoku tuláka jistá smrt a ejhle: útok na kopiníka ukrytého v křoví jej neusmrtila:confused: a milý kopiník tuláka po bodanci transformoval .... tak teď nevím jak tento parametr vlastně funguje???
 

DeletedUser2059

Host
V praxi: Občas se stane, že po útoku tuláka zůstane napadené jednotce 1 živůtek, podle mě to platí pouze těžkých úderných, lučišníky jsem zatím vždy jednou ranou zabil, ale na jednotky s ,,mečem" raději útočím až budou mít alespoň jedno poškození. :rolleyes:
 

DeletedUser7400

Host
Hmmm - a tohle by tak přeci nemělo fungovat :confused: takže ty jednotky, které mají odvetné schopnosti mi tuláka, chudáka sejmou?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
kdyz se mi tulak premeni po smrti treba na granatnika budo ho mit pote stale v inventari nebo zmizi oba dva granatnik i tulak ?
 

DeletedUser3370

Host
Pokud je to v útoku, tak zemře jen tulák a bude třeba vyrobit nového. Granátník za nic nemůže, čili zůstává (pokud byl předtím vůbec nějaký vyroben)
 

DeletedUser

Host
precetl sem s to znova info o tulakovy. jestli se tulak naklonuje na jinou jednotku tak jestli na nova jednotka zustane nebo se tulak premeni zpet po konci bitvy
 

DeletedUser4012

Host
tak si to precti znova .. "... Na konci bitvy ve výsledkovém okně je klonovaná jednotka opět nahrazena tulákem."
 

DeletedUser7360

Host
Jedna otázka tu nebyla zodpovezena: můze se tulák premenovat i do katapultů, či děla?
 

DeletedUser1845

Host
Já se v této sekci vrátím k jednotce Tulák. Nemohu najít odkaz na přepočet, ale o co jde.
Zabitý tulák je ohodnocen 240 Body.
Kdesi bylo uvedeno, že pokud se tulák promění na jinou jednotku, dostanete body za jednotku do které se transformoval....
...., ale to nefunguje.
Je úplně fuk, zda sejmete Tuláka v domění, že získáte více bodů, pokud se transformuje třeba na některé z děl, či ho sejmete
úplně naposledy, jednou ranou. - Několikrát jsem to zkoušel a výsledek bodů je stále stejný. :rolleyes:
 

DeletedUser2298

Host

DeletedUser1845

Host
Pak se hluboce omlouvám a klidně tu otázku odstraňte. Děkuji.
 

DeletedUser

Host
Tulak po konci bitvi se znovu změní v tuláka (pokud byl transformován). Takže pokud jednotka na kterou se případně změní neumře, tulak zustane živ a zdráv.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru