8) Tutoriály

Zdravím,
setkal jsem se s tím, že hodně lidí tápe jak vůbec začít. Jsou postaveni před město a tutoriál jim pouze vysvětlil tady je výzkum, takhle se zkoumá, takhle se staví budovy, takhle se přemisťují. Jak strategizovat je čistě na hráčích, to je samozřejmé, a správné, ale i tak je tutoriál ve hře nedostačující.

Poté co jsem já začal hrát, moje prvotní město, na Arvahallu bylo špatně vyvíjené od začátku. Chyby jsem poznal časem, poté co jsem se podíval na města ostatních lidí, kteří dle mne hráli lépe. Nuže rozhodl jsem se tedy hrát na jiném novém světe Greifental. Poučil se ze svých chyb a město začínám vést úplně jinak. Strategizuji jinak.

Ve svých tutoriálech nabízím svůj pohled na řešení daných problémů a svůj pohled na to jak postupovat stromem, jak se ve hře zastavit a co kde a jak dělat. Je to čistě můj pohled, nikomu ho nenutím, opakuji ještě jednou JDE O MŮJ NÁZOR, pokud nesouhlasíš, tvůj názor ti neberu a respektuji to.

Důležité je podotknout, že počátky tutoriálu budou v úplně novém městě, tak, abych byl schopen ukázat ty úplné prvotní krůčky, ten začátek, který je pro mnoho hráčů kámen úrazu.

Každopádně věřím, že spousta nováčků toto shledá jako užitečný nástroj.

Každý tutoriál bude mít malý popisek co od něj lze očekávat.

Tímto zároveň prosím všechny, aby dotazy vznášeli pokud možno přímo na platformě YouTube pod daným videem, lépe se mne bude reagovat na vaše dotazy.
děkuji a nyní si užívejte první tutoriály...
 
První tutoriál bude obsahovat úplné počátky vašeho města, v této chvíli spíš malé osady.
Důležité je dát si pozor, kde nám stojí radnice, a ideálně ji hned na začátku přesunout zhruba doprostřed. Kolik obytných domů a kolik dílen na produkci mincí a kladívek, dvou hlavních elementů hry, od kterých se dále vše odvíjí, alespoň v počátku. Jak často ze začátku hrát, jaké vojenské budovy postavit do města? nejen to se dozvíte v tomto prvním tutoriálu. Jednoduše vám poví něco málo o tom jak dle mého názoru ideálně vystřelit do začátku hry.
 
Druhý tutoriál navazuje ihned na ten první. S jedním rozdílem, rozhodl jsem se hru podpořit a dopřát si balíček začátku. Ve výzkumu se dozvíte, kudy bych postupoval a co je podle mne ideální cesta, seznámím vás také detailněji s "mapou světa" V tomto tutoriále již operuji s časovými údaji a je nutné se případně přepočítat na váš čas, kdy jste začali. Dozvíte se co by mělo být odemčeno a připraveno na ráno, na váš druhý herní den, neboť tento tutoriál pokrývá konec prvního dne, a celý druhý den výzkumu. Dozvíte se jak na bitevním poli poznat nezávislé jednotky a připomeneme si pár rad z minula, ty totiž stále platí. Nejen to ale mnohem víc zde:
 
Třetí díl vás seznámí s novou položkou, položkou zboží, které se dá produkovat. deální je produkovat pouze to zboží, na které máte bonus. Dozvíte se o možnosti ušetřit pár výzkumáků, pokud jste ti šťastní a alespoň jeden ze dvou boostu na suroviny je jiný než barva / víno. Dozvíte se i to, že nepotřebné budovy je nutné zbourat a nahradit, a v případě dostatečného místa se dozvíte i o alternativních budovách co postavit. Tutoriál také obsahujevýpočet kolik kladívek a mincí by jste zhruba měli mít, pokud budete poslouchat tutoriál. Nakonec se dozvíte co udělat na mapě.
 
Tento tutoriál vás pomalu a jistě připraví na konec bronzové éry, Připraví vás jak z hlediska výzkumu, tak i mapy, tutoriál obsahuje dva dny výzkumu. Připomene vám důležitost přestavovat město a tak si jej i zde přestavíme. Více zjistíte zde
 
Malý tutoriálek na závěr doby bronzové. Dnes ji dokončíme, příště bude hromadná sumarizace toho co jste se měli v tutoriálech naučit. Na to navážeme dobou železnou, nové aspekty hry, a spousta věcí k vysvětlení, to trochu změní koncept tutoriálů...
 
Krátce, stručně a výstižně. Rychlá rekapitulace všeho co jste se mohli naučit za prvních pět dílů. Snad to bylo vše dost srozumitelné. Opět připomínám, jde o můj názor
 
Začínáme dobu železnou, musel jsem na začátku zvolit jinou taktiku, bohužel, takže tutoriál popisuje první 4 dny výzkumu a mapu území. Přestavbu zkusím vydat do dvou dní, snad v pondělí již bude. Je toho opravdu hodně co tady musím zařídit...
 
Přestavba vyšla již dnes, jaké to překvapení. Získal jsem totiž pár výzkumných bodů, které jsem mohl použít pro započetí pátého dne výzkumu a tedy přestavit vše co jsem potřeboval. Jak popisek videa na YT říká, nespěchejte s výzkumem a nepřecházejte do raného středověku. Je to zatím zbytečné. Proč já tolik spěchám je to, abych se dostal co nejrychleji do bodu, kdy budu moci přejít do svého hlavního města. S koncem doby železné zmíním pár detailů, a vydám pár speciálních videí, vše pochopíte časem, zkušenější hráči možná ví, kam tímto mířím.
 
Naposledy upraveno:
Devátý tutoriál nastiňuje co bude následovat. Říká stručně co mohou způsobovat velkolepky. Detailně budou rozebrány jedna po druhé později. Zde říká pouze obecně že mohou poskytovat zboží, bonusy na útok atd... Dále říká že existují gildy, co od nich lze čekat a co se dá v gildě dělat a tedy co od vás gilda pravděpodobně očekává. Detailně toto také rozebereme později. To samé platí o krčmě. Prosím počkejte na HD od YT chvíli to potrvá
 
Dnes by vydán desátý tutoriál, pro ty co hru již znají je toto naprosto zbytečné. Jedná se o ukázku toho jak vypadají expedice s úvodním proslovem. Více v popisku na Youtube. Prosím vyčkejte na HD od YT.

 
DISCLAIMER!!! Na začátek chci dodat jednu věc. V prvních epizodách jsem radil, ať stavíte domy na nejkratší produkci mincí a neustále je vybíráte. Toto je pravda, pokud na hru máte denně dost času a jste schopni je vybírat dejme tomu co těch 15 minut.Pokud toho však schopni nejste, potom stavějte ty domy, které stíháte vybírat. Je na vás zda ty 4 hodinové / 8hodinové ... ale do doby co máte domy jako váš zdroj obyvatel a mincí to dělejte tak aby jste je vybírali co nejvíc dovedete a pokud nemůžete ty 15 minutové vybírat co 15 minut jak říkal, že je nejlepší, tak si to město tomu přizpůsobte... postavte si třeba 4 hodinové pokud je to pro vás výhodnější...

Nyní k další epizodě, opětovně ukázka, zrychlený časosběr bojového postupu přes expedici, z mé diamantové farmy... předtím ukázka boje v éře doby železné z tutoriálového města... nuže, snad vám to alespoň řekne jak budou časem expedice vypadat i u vás a také to, že boj nebude jen nudné řešení ten má výhodu proti tomu a nevýhodu vůči této jednotce. Ukáže vám že boje budou čím dál zajímavější a třeba to, že jisté jednotky jsou proti jiným totálně bezbranné, a nebo to, že jednotky umí "zmizet" ale jen jistá jednotka ví, kde jsou ukryté a podobně.

Snad se bude líbit.
 
Velká prosba než začneme s tutoriálem 12.
Prosím všechny co mají youtube účet a mohou tedy komentovat přímo pod videa, učiňte následující... Ukázal se mi tam jeden troll, kterej řekl, cituji:
"Forge of empires je už mrtvá takže dislike" a to pouze za to, že jsem jeho video které jsem zahlédl na FB okomentoval slovy, nevkusné, hnusné, a protivné, pranky jsou již mrtvé... což je narozdíl od jeho tvrzení pravda...

Ukažte mu, že to tak není. Že FoE stále žije!!! Dejte na tohle video like a okomentujte jeho komentář, něčím ve smyslu: Toto není mrtvá hra...

Nyní již k tutoriálu
Dnes dokončíme dobu železnou, povíme si o tom, jak se to budevyvíjet dál a také doladíme pár restů z minula,opravím jednu malou misinformaci, ke které mohlo dojít. Prosím vyčkejte na HD od YT já s tím nic neudělám :(

 
Na dalších tutoriálech se pracuje, je trochu těžké získat veškerá data a zpracovat je do srozumitelné podoby.
Věřím, že budete mít strpení, chci aby jste měli co nejlepší přehled.
Děkuji
GENS35 aka DroneSpencer
 
Během toho co střádám data a pracuju na zpracování jednoho většího tutoriálu, přičemž řeším totální prkotinu z hlediska grafické stránky, a bohužel jsem na ní zaseknutej rok :D :( si v tutoriálech povíme něco o mnou preferované strategii na osady Vikingů a Japonců, časem přidám i Egyptskou a Aztéky. V tutoriálech nebude ukázána kompletní stavba jako časosběr, to by bylo nad moje možnosti, každopádně detailně popíšu jak bych hrál krok za krokem. Přesný design není znám, ale na toto se můžete během Dubna těšit...
 
Slibovaný tutoriál na osady vyjde tento víkend, byly problémy s technikou...
Nyní je vše v pořádku, ale cítím povinnost vás informovat o tomto zpoždění,
omlouvám se
 
Zdravím vás,
konečně mám pro vás tutoriál na Japonskou kulturní osadu.
Vikingové jsou v pořadí jako další, osady budu řadit podle toho jak je považuji za náročné a Japonci jsou o trošku lehčí...
Mimochodem omlouvám se za chybějící ambient ze hry, bohužel došlo k chybě v technice kterou jsem nebyl schopen odstranit v editoru a proto jsem musel přistoupit k oběti ambientu hry než k předělání celého videa.

Náplň tutoriálu:
Komplexní a rozsáhlé popsání strategie na Japonskou kulturní osadu. Opět připomínám, jde jen o můj názor a možná vy máte lepší způsob, to nepopírám :D

Věřím, že shledáte užitečným...

 
Nahoru